Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wiara i rozum

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
29-03-2009 18:18Koraszewski (82900 punktów)Wiara i rozum
Ocena 4 na 4
Są dwie albo i trzy szkoły - jedna powiada wiara jest nauką, druga rozum i nauka są niesprzeczne ( i tu mamy do czynienia z ciekawą ekwilibrystyką ale i nieodmiennie z systemem cenzurowania nauki z pozycji wiary), trzecia wreszcie to szkoła szczera - rozum jest wrogiem wiary. Załączone zdjęcie nie jest wygłupem ateistów to najprawdziwsza fotografia reklamy jednego z amerykańskich kościołów.
Więc jak to właściwie jest, czy to co tu widzimy nie jest często skrywanym ale najprawdziwszym przekazem? Oczywiście szkoła pierwsza jest również odmianą szkoły trzeciej.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

diogenes (42753 punktów)
>Reason is the greatest enemy that faith has.

Wciąż nie widać jakiegoś konsensusu wiary i religii.
Jeszcze 100 000 - 200 000 lat ewolucji, a drogi homo sapiens i homo religiosus rozejdą się na dobre. Ciekaw jestem, kto komu przy ewentualnych kontaktach zarzuci
sodomię?
29-03-2009 23:17 
 Ocena 1 na 1
Skymen (621 punktów)
>>Reason is the greatest enemy that faith has.
>Wciąż nie widać jakiegoś konsensusu wiary i religii.
>Jeszcze 100 000 - 200 000 lat ewolucji, a drogi homo sapiens i homo religiosus rozejdą się na dobre.

Nie mów że nie ma żadnego światełka w tunelu gdy masz solidnie zawiązane oczy...
30-03-2009 07:46 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>gdy masz solidnie zawiązane oczy...

a na domiar złego jedziesz krzywym tunelem.
Skymen (621 punktów)
>>gdy masz solidnie zawiązane oczy...
>a na domiar złego jedziesz krzywym tunelem.

...i w dodatku odwrócony tyłem do kierunku jazdy
Jacek Cieslicki (1555 punktów)
(zablokowany)

> Załączone zdjęcie nie
>jest wygłupem ateistów to najprawdziwsza fotografia reklamy jednego z amerykańskich kościołów.
>Więc jak to właściwie jest, czy to co tu widzimy nie jest często skrywanym ale najprawdziwszym
>przekazem?

Oj, Koraszewski, Koraszewski, jużeście zapomnieli o tym, że bolszewizm był, podobno, niereformowalny?
Odrzuć więc Twoje "zaskorupienie" i weż pod uwagę, że "przeciwnik" może nie zasypiać gruszek w popiele...

Pozdrawiam
*********
Potomek Noego i ewunii

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365