Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
23-05-2010Zella Kościół potęgą jest i basta

   "Wawel" jest najbardziej dosadnym dowodem na to, że Kościół decyduje o naszych największych, najsłynniejszych zabytkach .Wawel to potęga zabytkowa Polski, a i świata , bo znajduje się rejestracji UNESCO . Arcybiskup Dziwisz część Wawelu podarował jednej z rodzin ! My wiemy kto i jak się temu przeciwstawiał!
Ten wstęp służy mi do pokazania Forumowiczom , jakie Rada Miejska mego miasta podejmuje "ważne" dla nas, jego mieszkańców, ba całej Polski, decyzje i uchwały!
Inicjatywa proboszcza maleńkiego, zabytkowego kościółka, zachwyciła prezydenta miasta
i oczywiście Radę Miasta. Dołączam sfotografowane najistotniejsze wycinki prasowe i mój komentarz nie będzie potrzebny. Tak odbywa się zawłaszczanie sztuki sakralnej przez polski Kościół Katolicki.Kościół powiększa swoje tryumfalne kierowanie władzami świeckimi! Mieszkańcy rzekomo wiedzieli o tym projekcie. Od kiedy i jakimi przekazami? W jaki sposób rada Miejska "wiedząc" o tym, spełniła m.in. i moje życzenie?! Dowiedziałam się o tym post factum, kiedy o wszystkim napisano w miejskim tygodniku!





   PS.Sa to słowa prezydenta miasta.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
22-05-2010devares"Polska się stacza."
" Potrzebny jest zryw narodu."

Och, yeah?
Cytat:
"Musimy mieć świadomość, że Polska może zostać zniszczona. Widzę za mało świadomości w narodzie o rozmiarze niszczenia, jak tragiczne rezultaty może przynieść to atomizowanie, skłócanie, wzbudzanie nienawiści" - powiedział o. Rydzyk.


Pierwsze zdanie - ba, nawet słowo! - wskazuje w sposób bezbłędny, iż mamy do czynienia z osobą całkowicie przepełnioną gównem.
Zryw? Powstanie? Strach? No tak - przecież skoro coś się może stać naszej delikatnej, wrażliwej i wyjątkowej Polsce - trza bronić ją, chronić i... nienawidzić wszystkich, którzy w niej nie są.
Cel, cel jednak najważniejszy się jawi, ten, oto:
Cytat:
"Tylko jako naród silny i piękny będziemy się liczyć na świecie."


III Rzesza miała podobne ambicje. Heej, właściwie - każdy głupi skurwiel, który odczuwa dumę z bycia częścią jakiegoś państwa - poprzez przypadek urodzenia - także dąży do wyeksponowania swego ego.

Cytat:
"niszczy się ducha, myślenie, wychowanie"
- jakże cwany zabieg - wstawić dwa, tak przeciwstawne słowa jak 'duch' i 'myślenie' obok siebie, a następnie - udawać, że wszystko jest cacy!, że 'myślenie' nie zarżnęło się ze śmiechu w takiej iście doborowej kompanii! Wychowanie - te w wierze Jedynej i Słusznej, oczywiście, która stworzy Jedyny i Słuszny Naród, pełen Jedynych i Słusznych Polaków, którzy sprawią, że wszyscy będziemy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
22-05-2010MedievalStanisław na wieży - uzasadnienie

To co zostało ze św. Stanisława wciągnięte na wysoką wieżę "aby święty Stanisław mógł zobaczyć ogrom tego zagrożenia" - głosem zbolałego mędrca prawi ks. Sochacki*.

Do tego stosowne pauzy, siwy włos i okulary. Ja mu uwierzyłem. Szczególnie, że przez okno widać mosty, czyli mówi prawdę. A mosty są ważne...

www.tvn24.(*)grom-zagrozenia,wiadomosc.html

Zwracam uwagę, że Pan - były kapciowy - Dziwisz to także Stanisław z Krakowa. Czy to przypadek ? Nie! I On w to uwierzył. Och, jakie wspaniałe wydarzenia nam to zapowiada ?

* i tak widać, że jest zażenowany a mosty wymyślił na poczekaniu
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
20-05-2010MedievalŻonaty ojciec szóstki dzieci księdzem
Czyżby Fronda była za ? Moim zdaniem sama informacja i dobór zdjęcia mają pozytywną aurę.

www.fronda(*)ojciec_szostki_dzieci_ksiedzem

Na innym portalu ekumenizm.pl czytamy: "Zgodę na święcenia kapłańskie dla żonatego mężczyzny bez warunku oddalenia żony wyraziła najpierw Kongregacja Nauki Wiary a potem sam papież. Kościół rzymskokatolicki dopuszcza czasami żonatych mężczyzn do święceń kapłańskich ale zawsze czyni to w drodze wyjątku."

Heh. To łaskawe: "bez warunku oddalenia żony" w kontekście choćby szóstki dzieci brzmi tak szorstko, po chrześcijańsku nieprawdaż ?

Księża często wypowiadają się oficjalnie, że celibat dla nich jest nieodzowny dla prowadzenia posługi kapłańskiej. Czy to wtedy gdy chcą podlizać się biskupom ? Czy ta informacja jest im raczej miłą ? Wygląda to trochę jak strzał w plecy konserwy. Równi i równiejsi. A jak będzie dobrym księdzem mimo, że musi dzielić czas dla Boga i rodziny, dzielić "umiłowanie" ? Taki przykład to szczelina w tamie.
Wszystko się rozłazi, świat schodzi na psy
www.youtub(*)?v=0z8vJeVlWwo&feature=related

PS. To mój jubileuszowy setny wpis na forum. Wszystkim Wam i moderacji chcę serdecznie podziękować. Pozdrawiam!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
19-05-2010MedievalWiec poparcia
Naród z partią! Naród z partią! Partia z narodem!

wyborcza.p(*)8,Katolicy_bronia_papieza.html

"My, chrześcijanie, nie boimy się świata, choć musimy uważać na jego powaby. Musimy natomiast lękać się grzechu - mówił do blisko 200 tys. wiernych. Wcześniej przewodniczący włoskiego episkopatu kard. Angelo Bagnasco prowadził pod papieskimi oknami modlitwę za ofiary pedofilii. - Boże, pomóż Kościołowi oczyścić się z grzechu swych synów - prosił Bagnasco."

Be-nek! Be-nek! Be-nek! Precz z po-wa-ba-mi! wa-ba-mi! ba-ba-mi!

"Determinacja Benedykta XVI w walce z pedofilią i sprawcami jej tuszowania wzbudza uznanie nawet u krytyków papieża. Papież nie zablokował nawet badań monachijskich archiwów kościelnych, choć w jednym opisanym przez media przypadku mogą one sugerować, że sam Ratzinger jako biskup w latach 80. nie wykazał się czujnością wobec podwładnego pedofila."

Dziękujemy! Dziękujemy! Dziękujemy! IPN! IPN!

"- Pomimo to Benedykt XI stoi przed dylematem. Pokazanie jego prób i zasług w walce z pedofilią przed i po wyborze papieża niemal automatycznie rzuciłoby cień na spuściznę jego poprzednika - uważa jednak czołowy amerykański watykanista John Allen."

Niech żyje papież! Tu jest Polska! Uuuuuuuu!

Streszczenie.
Winny pedofilii jest grzech, którego trzeba się bać. Wy grzeszycie, my też. Papież widzi ten grzech i bardzo go potępia. Grzech pójdzie siedzieć. Nie wypada mu mówić wszystkiego, żeby nie wsypać Wojtyły. Media są niesprawiedliwe, przecież robimy co..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
19-05-2010MedievalGoła penisa pod katedrą
Na nagoło pod katedrą!

wiadomosci(*)_obrazy_uczuc_religijnych.html

W tej Hollyłodzi to zawsze jakieś perwersyjne performance i skandale.
Okazuje się, że golas chciał pokazać, że jest na obraz i podobieństwo a wyszło jak zawsze:

"Kompletnie nagi mężczyzna pojawił się podczas porannej mszy w wejściu do łódzkiej archikatedry."
"Aktor był nagi tylko przed świątynią, sam pilnowałem, by we wnętrzu był odziany - mówił."
"katedra miała być schronieniem dla bezbronnego człowieka."

To nie wie, że w promieniu do 2 km powinno się chodzić w szaty odzianym i w przykurczu. Obraza uczuć, 2 lata o chlebie i wodzie, i niech czyta Pana Wołodyjowskiego na głos!

A ja myślę, że to akcja promocyjna katedry w Łodzi. Świetny pomysł ! Może ludzie pójdą obejrzeć ? Gratulacje.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
19-05-2010MedievalKretynizm złośliwy z przerzutami

Kretynizm złośliwy z przerzutami - jaskrawy przykład choroby zakaźnej, która dotknęła polskie społeczeństwo. Choroby wierzę uleczalnej ale terapia jest ciężka i wieloletnia.

Patrzcie, ale uwaga! nie podchodźcie blisko monitora:
lodz.gazet(*)itowal_w_lodzkim_kosciele.html

To już nie tylko obraza rozumu, to uwłacza wszystkim przyzwoitym ludziom!
Weźcie tego szaleńca i zamknijcie w Guantanamo zanim wybuchnie na dworcu w Koluszkach.

Środowisko radiomaryjne zagraża także Kościołowi KRK w Polsce. Dlaczego ? Bo go ośmiesza. Ale to mnie nie cieszy bo powstaje nowy "lepszy kościół" demokratyczny dla większości. Czyli dla ignorantów i agresywnych debili ?

Mam dziś zły humor. Sam nie wiem, smutne to czy wesołe ?

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
18-05-2010julekZaśmiecanie przestrzeni społecznej
W okresie powojennym Kościół Katolicki miał naturalnego wroga - marksistowskie państwo , wielu z nas za młodu kibicowało a nawet pomagało w tajnym budowaniu kaplic , kościołów stawianiu krzyży . Jeżeli to robiliśmy to w świadomości oporu , w ramach "wojny polsko- ruskiej" . Potem nastały czasy złote dla KK , ale i one się kończą - coraz mocniejszy ruch antypedofilski , internet ,łatwość dostępu do wiedzy niezależnej powodują że zaczynają się czasy trudniejsze dla KK , ale żywa jest jeszcze pamięć i znajomość technik z pierwszego , powojennego okresu.

Polski kościelny "narodek" z większą determinacją walczy w oporze przeciw "wadzy" - jednym słowem wracamy do tajnego stawiania krzyży , nielegalnego ,bez pozwoleń na budowę stawiania pomników , choć teraz zgoda między panem wójtem i plebanem jest jeszcze duża .

Mnie jednak w większym stopniu chodzi o stronę estetyczną całego zagadnienia . - Nasz kraj jest zalewany przez niezliczoną ilość pomników "janpowłowych" , a jeszcze chwilę , będziemy mieć falę pomników "popiełuszkowych" . "Wadza" każdego miasteczka , czy gminy ma ambicję postawienia choćby jednego pomnika . Na powstałych za europejskie pieniądze nowych placach stają jak grzyby po deszczu obok fontann "janpawły" , stanie też "popiełuszko" - będzie trójkąt fontanna , "janpaweł" i "popiełuszko" ,-urbanistycznie wdzięczna figura . /"janpawły" stają też na dziedzińcach szkół /

Na dziewiczych polskich wzgórzach Beskidu czy Bieszczadów powstają drogi krzyżowe i olbrzymie "chrystusy..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
17-05-2010rysiekTeologia na uniwersytecie...
Polecam cały tekst:
www.polity(*)a-ksiadz-powolanie-i-seks.read
ale moją uwagę zwrócił nie temat seksualności księży, tylko fragment opisujący "Kościół w działaniu", konkretnie na terenie państwowego uniwersytetu:

>"(...) Sanctitati et veritati - świętości i prawdzie - tak brzmi hasło Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Niewiele ponad rok temu profesor tego wydziału Józef Baniak, wybitny socjolog religii, a przy tym człowiek mający opinię przykładnego katolika, opowiedział gazetom o wynikach swoich ostatnich badań. Sondaż na reprezentatywnej grupie polskich księży wykazał, że ponad połowa chciałaby założyć rodziny, a 12 proc. żyje w stałych związkach. W Poznaniu zawrzało. Rada Wydziału Teologicznego, w której zasiada 22 księży profesorów, urządziła debatę "o postawie i poglądach" Baniaka, niewiele później on sam musiał przenieść się na Wydział Nauk Społecznych. Dlaczego? Profesor, który od 25 lat bada byłych księży, tym razem dotknął tabu: seksualności czynnych kapłanów. Prawda musiała ustąpić miejsca świętości. (...) Kościół instytucjonalny mści się i zastrasza,(...)".
>"Polityka" 10.05.2010, Wawrzyniec Smoczyński - "Gdy zdradza ksiądz. Debata: Ksiądz, powołanie i seks".

Kolejny opis podobnych działań na tymże "uniwersytecie", w następnym akapicie ww tekstu.
Nie wiem, czy to temat do dyskusji, wystarczy chyba wymowa faktów.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
17-05-2010Madman"Nielegalny krzyż"
Spodobał mi się tytuł artykułu na portalu gazeta.pl:
Nielegalny krzyż został rano zdjęty i zabezpieczony

W artykule możemy przeczytać:
Cytat:
Towarzystwo Parku im. Jordana w czwartek wieczorem postawiło dębowy krzyż koło kamienia papieskiego na Błoniach. Towarzystwo spieszyło się z montażem, bo zbliża się 90. rocznica urodzin Jana Pawła II, którego upamiętnia głaz.
Jak zwykle, w pośpiechu. Liczyli na to, że jak już postawią, to na świętość nikt ręki nie podniesie. Ale się przeliczyli...
Cytat:
Ponieważ towarzystwo nie zdobyło wymaganych prawem dokumentów, montaż był samowolą budowlaną. O świcie urzędnicy miasta zdecydowali więc o złożeniu krzyża. Około godz. 4 inspektorzy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu (zarządca Błoń) zdemontowali i zabezpieczyli krzyż; położono go nieopodal na terenie zajętym pod miejską imprezę. Za wjazd na Błonia dźwigiem bez zezwolenia prezes towarzystwa Kazimierz Cholewa został ukarany mandatem.
Reakcja "Krzyżowców"? Przewidywalna.
Cytat:
- Krzyż został ścięty, zdewastowany i wyrzucony za płot, a tam przykryty czarną plandeką - mówił dla PAP Cholewa. Wcześnie rano zgłosił na policji kradzież krzyża.
Straszne... Zarząd Infrastruktury ukradł mu jego nielegalny krzyż. Demontaż stojącego krzyża to oczywista dewastacja? Zamiast kradzieży mógł zgłosić obrazę uczuć religijnych. Byłoby zabawniej...
[cytat]- Będziemy..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)