Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Nielegalny krzyż"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
14-05-2010 23:54Madman (7811 punktów)"Nielegalny krzyż"
Ocena 21 na 21
Spodobał mi się tytuł artykułu na portalu gazeta.pl:
Nielegalny krzyż został rano zdjęty i zabezpieczony

W artykule możemy przeczytać:
Cytat:
Towarzystwo Parku im. Jordana w czwartek wieczorem postawiło dębowy krzyż koło kamienia papieskiego na Błoniach. Towarzystwo spieszyło się z montażem, bo zbliża się 90. rocznica urodzin Jana Pawła II, którego upamiętnia głaz.
Jak zwykle, w pośpiechu. Liczyli na to, że jak już postawią, to na świętość nikt ręki nie podniesie. Ale się przeliczyli...
Cytat:
Ponieważ towarzystwo nie zdobyło wymaganych prawem dokumentów, montaż był samowolą budowlaną. O świcie urzędnicy miasta zdecydowali więc o złożeniu krzyża. Około godz. 4 inspektorzy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu (zarządca Błoń) zdemontowali i zabezpieczyli krzyż; położono go nieopodal na terenie zajętym pod miejską imprezę. Za wjazd na Błonia dźwigiem bez zezwolenia prezes towarzystwa Kazimierz Cholewa został ukarany mandatem.
Reakcja "Krzyżowców"? Przewidywalna.
Cytat:
- Krzyż został ścięty, zdewastowany i wyrzucony za płot, a tam przykryty czarną plandeką - mówił dla PAP Cholewa. Wcześnie rano zgłosił na policji kradzież krzyża.
Straszne... Zarząd Infrastruktury ukradł mu jego nielegalny krzyż. Demontaż stojącego krzyża to oczywista dewastacja? Zamiast kradzieży mógł zgłosić obrazę uczuć religijnych. Byłoby zabawniej...
Cytat:
- Będziemy świecić świeczki koło kamienia papieskiego, zwoływać ludzi i mówić całemu światu, kto nie chciał krzyża na krakowskich Błoniach - zapowiada Cholewa.
Tak! Trzeba to rozgłosić! Nie może być tak, że w Polsce zgodnie z prawem kradnie się i dewastuje nielegalne krzyże.
Cytat:
Na pustym fundamencie i tuż przy ogrodzeniu płonie kilka zniczy. Ktoś złożył też kwiaty. - Należymy do formacji katolickiej, sprawiedliwej. Zależy nam na tolerancji religijnej - mówiły przebywające przy fundamentach krzyża osoby z otoczenia prezesa Cholewy.
Nie ma tolerancji dla braku tolerancji!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

15-05-2010 00:11
 Ocena 15 na 21
Ojciec Ateusz (9201 punktów)
Proponuję ugodę - krzyż wraca, ale przybijamy do niego prezesa Cholewę.
15-05-2010 00:24 
 Ocena 16 na 20
Madman (7811 punktów)
>Proponuję ugodę - krzyż wraca, ale przybijamy do niego prezesa Cholewę.
Ja proponuję mu postawić taki krzyż przed wjazdem do garażu. I jak go zdemontuje, żeby samochodem przejechać, to poustawiać znicze i krzyczeć głośno, kto jest wrogiem krzyża.
15-05-2010 08:21 
 Ocena 4 na 4
lotrek (14275 punktów)
>Proponuję ugodę - krzyż wraca, ale przybijamy do niego prezesa Cholewę.
Jestem "za". Krzyż z przybitym Cholewą przydałby się też psom, miałyby pod czym sikać. Na krakowskich Błoniach nie ma drzew, co dla czworonogów stanowi pewien dyskomfort a biega ich tam setki.




"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
15-05-2010 10:16 
 Ocena 2 na 2
lotrek (14275 punktów)
Za jego zgodą oczywiście....
Nie wątpię, że ją wyrazi, wszak każdy katolik pragnie być męczennikiem.
PS.Co by nie było zawracania głowy z jakimiś "groźbami karalnymi"
No dobra....za pozwoleniami mogę pochodzić

"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam"
17-05-2010 19:01 
 Ocena 1 na 1
Zella (1321 punktów)
>Proponuję ugodę - krzyż wraca, ale przybijamy do niego prezesa Cholewę.
>Jestem "za". Krzyż z przybitym Cholewą przydałby się też psom, miałyby pod czym sikać. >Na krakowskich Błoniach nie ma drzew, co dla czworonogów stanowi pewien dyskomfort a >biega ich tam setki.

    Masz psa to tak piszesz! Tfu, wciórności! Atrakcji dla psa szukasz?!Cholewa spodoba mu się i nie będzie sikać tylko lizać cholewy! Taka ładna psina! Ale masz pana!
Jak mantrę powtórzę: ani krzyż ani Cholewa!
17-05-2010 18:47 
 Ocena 1 na 1
Zella (1321 punktów)
>Proponuję ugodę - krzyż wraca, ale przybijamy do niego prezesa Cholewę.

    Ani krzyż ani Cholewa!!!! Obie "figury" miałyby kwiatki! Zwariowaliście!!!
15-05-2010 00:58
 Ocena 8 na 10
jankw (453 punktów)

- To wynik niedopełnienia przez prezesa Cholewę formalności - wyjaśnia Szatanik.

Może to i niskich lotów, ale uśmiałem się z tego zdania za wszystkie czasy
spray (5875 punktów)
Cytat:
Ponieważ towarzystwo nie zdobyło wymaganych prawem dokumentów, montaż był samowolą budowlaną. O świcie urzędnicy miasta zdecydowali więc o złożeniu krzyża. Około godz. 4 inspektorzy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu (zarządca Błoń) zdemontowali i zabezpieczyli krzyż; położono go nieopodal na terenie zajętym pod miejską imprezę.

O świcie urzędnicy miasta zdecydowali więc o złożeniu krzyża. Około godz. 4 (...)

Zawsze w ten sposób wojny sie zaczynało, zwłaszcza te bez wypowiedzenia. Albo chociaż decydujące bitwy.
Bo chodzi o tzw. element zaskoczenia, który jest połową sukcesu.

Znaczy się - prawo można egzekwować dopiero nad ranem, gdy już wszyscy stracili czujność? Czy w takim razie urzędnicy wykonujący swoje obowiązki mieli świadomość, że tym wykonywaniem rozpoczynają wojnę? Albo jakąś wielka bitwę chociaż...
15-05-2010 13:36 
 Ocena 3 na 3
rysiek (4593 punktów)
>(...) Znaczy się - prawo można egzekwować dopiero nad ranem, gdy już wszyscy stracili czujność? Czy w takim razie urzędnicy wykonujący swoje obowiązki mieli świadomość, że tym wykonywaniem rozpoczynają wojnę? Albo jakąś wielka bitwę chociaż...
Jak widać prawo działa u nas "z pewną nieśmiałością", jeśli dotyczy to spraw związanych z religią czy Kościołem.
Z zaskoczenia i metodą faktów dokonanych działali inicjatorzy ustawienia krzyża. Umieszczono go późnym wieczorem i był pilnowany przez grupę "wiernych". Przy próbie interwencji "doszło do utarczek słownych". Usunięto go nad ranem, właśnie chcąc uniknąć awantury.
To dobry sygnał, nie powinno być tak, żeby grupa fanatyków, nielegalnymi działaniami wymuszała realizację swoich zachcianek na prawie 800-tysięcznym mieście.
15-05-2010 14:10 
 Ocena 1 na 1
immune.ltd (1783 punktów)
>>(...) Znaczy się - prawo można egzekwować dopiero nad ranem, gdy już wszyscy stracili czujność? Czy w takim razie urzędnicy wykonujący swoje obowiązki mieli świadomość, że tym wykonywaniem rozpoczynają wojnę? Albo jakąś wielka bitwę chociaż...
>Jak widać prawo działa u nas "z pewną nieśmiałością", jeśli dotyczy to spraw związanych z religią czy Kościołem.
>Z zaskoczenia i metodą faktów dokonanych działali inicjatorzy ustawienia krzyża. Umieszczono go późnym wieczorem i był pilnowany przez grupę "wiernych". Przy próbie interwencji "doszło do utarczek słownych". Usunięto go nad ranem, właśnie chcąc uniknąć awantury.
>To dobry sygnał, nie powinno być tak, żeby grupa fanatyków, nielegalnymi działaniami wymuszała realizację swoich zachcianek na prawie 800-tysięcznym mieście.
>

Mam nadzieję, że tak będzie. Coś czuje, że krzyż tam wróci i zostanie odtrąbiony kolejny spektakularny sukces ! Zgroza !!!
rysiek (4593 punktów)
>(...) Coś czuje, że krzyż tam wróci i zostanie odtrąbiony kolejny spektakularny sukces ! Zgroza !!!
Znając polskie realia, bardzo prawdopodobne.
17-05-2010 18:50 
 Ocena 1 na 1
Zella (1321 punktów)

>
>Mam nadzieję, że tak będzie. Coś czuje, że krzyż tam wróci i zostanie odtrąbiony >kolejny spektakularny sukces ! Zgroza !!!

|   Nie kracz mości panie!! Jesteś Krakusem?
immune.ltd (1783 punktów)
>>
>>Mam nadzieję, że tak będzie. Coś czuje, że krzyż tam wróci i zostanie odtrąbiony >kolejny spektakularny sukces ! Zgroza !!!
>|   Nie kracz mości panie!! Jesteś Krakusem?

Nie nie jestem, mieszkam na Śląsku. Masz rację trochę krakałem
immune.ltd (1783 punktów)
>Spodobał mi się tytuł artykułu na portalu
>gazeta.pl:
>Nielegalny krzyż został rano zdjęty i zabezpieczony

>W artykule możemy przeczytać:
> Cytat:
Towarzystwo Parku im. Jordana w czwartek wieczorem postawiło dębowy krzyż koło kamienia
>papieskiego na Błoniach. Towarzystwo spieszyło się z montażem, bo zbliża się 90. rocznica urodzin
>Jana Pawła II, którego upamiętnia głaz.
Jak zwykle, w pośpiechu. Liczyli na to, że jak już

>postawią, to na świętość nikt ręki nie podniesie. Ale się przeliczyli...
>Cytat:
Ponieważ towarzystwo nie zdobyło wymaganych prawem dokumentów, montaż był samowolą
>budowlaną. O świcie urzędnicy miasta zdecydowali więc o złożeniu krzyża. Około godz. 4 inspektorzy
>Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu (zarządca Błoń) zdemontowali i zabezpieczyli krzyż;
>położono go nieopodal na terenie zajętym pod miejską imprezę. Za wjazd na Błonia dźwigiem bez
>zezwolenia prezes towarzystwa Kazimierz Cholewa został ukarany mandatem.
Reakcja

>"Krzyżowców"? Przewidywalna.
> Cytat:
- Krzyż został ścięty, zdewastowany i wyrzucony za płot, a tam przykryty czarną plandeką -
>mówił dla PAP Cholewa. Wcześnie rano zgłosił na policji kradzież krzyża.
Straszne... Zarząd

>Infrastruktury ukradł mu jego nielegalny krzyż. Demontaż stojącego krzyża to oczywista dewastacja?
>Zamiast kradzieży mógł zgłosić obrazę uczuć religijnych. Byłoby zabawniej...
> Cytat:
- Będziemy świecić świeczki koło kamienia papieskiego, zwoływać ludzi i mówić całemu
>światu, kto nie chciał krzyża na krakowskich Błoniach - zapowiada Cholewa.
Tak! Trzeba to

>rozgłosić! Nie może być tak, że w Polsce zgodnie z prawem kradnie się i dewastuje nielegalne krzyże.
> Cytat:
Na pustym fundamencie i tuż przy ogrodzeniu płonie kilka zniczy. Ktoś złożył też kwiaty. -
>Należymy do formacji katolickiej, sprawiedliwej. Zależy nam na tolerancji religijnej - mówiły
>przebywające przy fundamentach krzyża osoby z otoczenia prezesa Cholewy.
Nie ma tolerancji

>dla braku tolerancji!
>

Obawiam się, że krzyż tam jednak wróci z wielką pompą ! Zostanie odtrąbiony kolejny spektakularny sukces ! Urzędnicy podwiną ogon ( zresztą nie będą mieli wyjścia, bo będą spełnione warunki ) i kolejny krzyżyk będzie ! Zgroza !!!
15-05-2010 22:32 
 Ocena 1 na 1
Madman (7811 punktów)
Medieval (3004 punktów)
Proponuję kompromis. Krzyż wraca, Majchrowski nie idzie do piekła.
libertyn (3006 punktów)

>Nielegalny krzyż został rano zdjęty i zabezpieczony

Szkoda, że ten przed Pałacem Prezydenckim wciąż stoi a też postawiono go nielegalnie w samym sercu Warszawy pod nosem urzędników państwowych

Racjonaliści śmieją się w Sejmie
Nie klękamy przed bakterią
immune.ltd (1783 punktów)
>>Nielegalny krzyż został rano zdjęty i zabezpieczony
>Szkoda, że ten przed Pałacem Prezydenckim wciąż stoi a też postawiono go nielegalnie w samym sercu Warszawy pod nosem urzędników państwowych
>
Racjonaliści śmieją się w Sejmie

>Nie klękamy przed bakterią

Naprawdę tym razem parlamentarzyści PiS z Panem Markiem Jurkiem przesadzili !!! Toż to kpina ...

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365