Czyżby Fronda była za ? Moim zdaniem sama informacja i dobór zdjęcia mają pozytywną aurę. www.fronda(*)ojciec_szostki_dzieci_ksiedzemNa innym portalu ekumenizm.pl czytamy: "Zgodę na święcenia kapłańskie dla żonatego mężczyzny bez warunku oddalenia żony wyraziła najpierw Kongregacja Nauki Wiary a potem sam papież. Kościół rzymskokatolicki dopuszcza czasami żonatych mężczyzn do święceń kapłańskich ale zawsze czyni to w drodze wyjątku." Heh. To łaskawe: "bez warunku oddalenia żony" w kontekście choćby szóstki dzieci brzmi tak szorstko, po chrześcijańsku nieprawdaż ? Księża często wypowiadają się oficjalnie, że celibat dla nich jest nieodzowny dla prowadzenia posługi kapłańskiej. Czy to wtedy gdy chcą podlizać się biskupom ? Czy ta informacja jest im raczej miłą ? Wygląda to trochę jak strzał w plecy konserwy. Równi i równiejsi. A jak będzie dobrym księdzem mimo, że musi dzielić czas dla Boga i rodziny, dzielić "umiłowanie" ? Taki przykład to szczelina w tamie. Wszystko się rozłazi, świat schodzi na psy www.youtub(*)?v=0z8vJeVlWwo&feature=relatedPS. To mój jubileuszowy setny wpis na forum. Wszystkim Wam i moderacji chcę serdecznie podziękować. Pozdrawiam! |