 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 27-02-2006 | Trisha | Co o tym sądzić...? |
Niedawno przytrafiła mi sie sytuacja, która mnie troche zaskoczyła. Wiem że może jest błachna, ale nie wiem co mam o niej sądzić. Kilka dni temu po kolendzie przyszedł do nas ksiądz. Rozmowa jak to rozmowa, co słychać itd. W pewnym momencie mówi do mnie - "My to się z panią widujemy... " - i opowiada dalej, że czasami mija mnie po drodze. Niby nic nadzwyczajnego, tyle że ja go widuję może ze dwa razy w miesiącu, ani tez nigdy z nim nie rozmawiałam.... Dlatego jestem zaskoczona tym że mnie zapamiętał i to jako osobę z którą mija się zaledwie w parę sekund po drodze. Wiem że jako ksiądz jest cały czas otoczony różnymi ludźmi ( a to msza, szkoła czy grupy parafialne itp ). Czy to mozliwe aby miał aż tak dobrą pamięć..? Sama juz nie wiem co o tym sądzić... no bo to w końcu ksiądz...
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 26-02-2006 | Nowosielski | Na kocią łapę |
Pozdrawiam wszystkich. Jestem nowy i chciałbym się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami. Ostatnio mój brat wrucił do domu z Angli.Wszyscy się cieszyli bo go długo nie widzieliśmy. Ale to nie jest ważne .Przejdę do sedna.Był to okres gdy księża chodzą po kolędzie.Tego właśnie dnia przyszedł do nas ksiądz.Wygłądał na miłego.Spytał się mnie i brata czy chodzimy do kościoła i co ogulnie robimy.(RUTYNa)Ja mu powiedziałem że się uczę i chodzę do kościoła.To mnie pochwalił.Jednak gdy mój brat mu powiedział że właśnie wrucił z Angli z pracy to się ksiądz obużył.Rozdygotał się cały i zaczął prawić kazanie jak to powinni zamknąć granice Polski żeby nikt nie mógł wyjeżdżać . Stwierdził że w Polsce jest wystarczająco durzo pracy i nie trzeba wyjeżdżać za granicę.Na to mój brat odpowiedział że nie będzie zap....za 700zł tutaj, bo nie wyżyje za takie pieniądze. Ksiądz się tak oburzył że prawie zawału nie dostał i objechał zgury na duł mojego brata że jest nie posłuszny Bogu i że zapomina o swojej rodzinie i o kościele. Zdenerwowany brat starał się spokojnie przemawiać mówiąc że tam też chodzi do kościoła a o rodzinie wcale nie zapomina lecz kapucyn nawet mu nie dawał dokończyć zdania tylko obruszony przerywał mówiąc że mój brat żyje w zakłmaniu. Po wyjściu księdza usłyszałem krótki komentaż ze strony brate"te cwaniaki żyją na kocią łapę a do zakonu idą tylko po to by się uchronić przed otaczjącym ich życiem. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 23-02-2006 | SCV X-COM | poważne pytanie |
Proszę o wyjaśnienie mi następującego przypadku. Jestem studentem Politechniki Wrocławskiej. Dwa lata temu jednym z kursów, który obowiązkowo realizowałem była fizyka - laboratorium. Nie chodzi tu jednak o sam kurs, a o to, że w laboratoriach nad każdym wejściem znajdowały się krzyże. Moje pytanie jest następujące: czy w takim miejscu mogą się one znajdować? Chciałbym wiedzieć, dlaczego w instytucji państwowej propaguje się symbole religijne. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 21-02-2006 | Bartosiewicz | Obrzędy kościelne a obowiązki nauczycieli |
Jestem nowy na forum, to mój pierwszy post będący jednocześnie prośbą o wytłumaczenie mi kilku kwestii: 1)jak powinien zareagować wychowawca ateista zmuszany do uczestnictwa w liturgii kościelnej w czasie rekolekcji (3 dni wolne od nauki szkolnej)? 2) jak zareagować na wymuszoną treść odbywającej się w tymże czasie jednej dziennie godziny wychowawczej, na której jest zobligowany do poruszania tematyki religijnej rozprowadzonej uprzednio przez katechetę na odbitkach ksero?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 21-02-2006 | NIKT | Marsz "antypapieski" 2006. |
Papiez w tym roku ma przyjechac do Polski(o ile ja wiem). Czy beda z tej okazji jakie protesty przeciwko m.in.Radiu Maryja. Ja mysle,ze po wielu czynach parti rzadzacej (+np.zachowanie sie telewizji po smierci papieza) wielu ludzi,chce pokazac,ze Polska nie jest jesynie katolicka. Czy ktos organizuje takie protesty? I pytanie 2 czy takie protesty sa korzystne dla antyklerykalow? Czy moga zaszkodzic antyklerykalizmowi? pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 21-02-2006 | Prawdobolesny | Starokatolicka parodia. |
Będąc jeszcze duchownym kościoła starokatolickiego założyłem bloga, w którym nazwałem ten kościół m.in. parodią(choć wcześniej ode mnie, inni internauci nazwali go podobnie), a o kanclerzu powiedziałem, że jest homoseksualistą(znalazlem w necie strony, na których tak się określił, ale teraz one zniknęły). Biskup, gdy byłem jeszcze duchownym, nie reagował, a gdy postanowiłem wystąpić z kościoła, oświadczył, że złoży doniesienie do prokuratury. Mam pytanie, czy słowem parodia, oczerniam kościół, albo nazywając kanclerza kurii homoseksualistą, zniesławiam go?? Czy moja przykra opinia, o tej wspólnocie, może być przestępstwem?? Oto namiary: katedrastarokatolicka.republika.plstarokatolicki.prv.pl | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 20-02-2006 | Storożak | Religia i patryjotyzm |
Tak jak kiedyś była międzynarodówka socjalistyczna tak też istnieje chrześcijańska św.Jechowy.Patryjotyzm jest zjawiskiem negatywnym prowadzacym do wojen.Bóg również popełniał zbrodnie wobec ludzkości: potop,sodoma i dlatego na jego podobieństwo nie można działac to za jego grzechy musiał powstać nowy wzorzec: Jezus :leczy wybacza wskrzesza.Dlatego państwo Boże jest szkodliwe gdy patryjotyzm staje się nacjonalizmem potrzebne jest wyznanie uniwersalne bezbożne jechowickie.Gdy tłum samotnych duszbydlaczków słucha monologu duszpasterza rodzi się potrzeba głoszenia dialogu w mieszkaniach prywatnych na wzór 1 chrześcian. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 20-02-2006 | Isabelle | Chyba zaczęłam wierzyć.... Nowy rok - nowa Ja?? |
Nie wiem...... zaczęłam wierzyć...... i chce wierzyć........ nie w Kościół - który często jest zakłamany - ale w Boga! Nie chodzi o to ze się z Wami żegnam - bo nie chcę! Chcę patrzeć racjonalnie na świat i Kościół ale chce tez wirzyć w Boga.... To nei przez moich rodziców - oni juzzaakceptowali zę nie wierzę. Myśle że teraz będzie im ciężko znowu zobaczyć mnie jako wierzącą  To mozę być nawet ciekawe  Nic im nie mówie - to jest dla mnie bardzo intymne..... Nie skreslajcie mnei dlatego że CHCĘ WIERZYĆ. Jest jeszcze wiele do zrobienia i zmienienia. Nadal jestem z Wami. Mówię Wam o tym, żebyście zrozumieli że PSR - zwłaszcza Łódzki osrodek - jest zadal dla mnie ważne tak jak i wy. Buziaki i dziękuję za wysłuchanie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 20-02-2006 | Nihilia | To jakieś chore... |
Wchodzę na pewien znany portal historyczny (żeby nie było reklamy). Patrzę na menu główne- jakieś forum, reklama, sponsoring, archiwum, cytaty, matura z historii, etc... na końcu- JAN PAWEŁ II. Nad wszystkimi innymi tematami (starożytność, średniowiecze, itd.)! Czyżby to miało sugerować, że JP2 jest jedyną liczącą się postacią z historii? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 20-02-2006 | Gajda | Św.Aleksy został uznany za godny naśladowania przykład św. dlaczego? |
Czy aby na pewno słusznie został obwołany świętym? Czy zrezygnowanie z bogactwa i zasilenia szeregu żebraków jest dobrym rozwiązaniem by służyć Bogu? A może byłoby lepiej gdyby po prostu wspierał ich finansowo a sam pozostawał w związku z kobietą nawet już nie jako bogacz? czy święty opuszcza swoją żonę by zostać biedakiem (jednocześnie stanowiąć niejaką konkurencje dla reszty żebraków) a później żyć przy swojej rodzinie i prosić ich o jałmużne? Prosze o wypowiedzi będę wdzięczny za jakies dodatkowe informacje o jego życiu.
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |