Racjonalista - Strona głównaDo treści
Na kocią łapę

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
23-02-2006 17:07Nowosielski (10 punktów)Na kocią łapę
Pozdrawiam wszystkich.
Jestem nowy i chciałbym się z wami podzielić moimi spostrzeżeniami.
Ostatnio mój brat wrucił do domu z Angli.Wszyscy się cieszyli bo go długo nie widzieliśmy.
Ale to nie jest ważne .Przejdę do sedna.Był to okres gdy księża chodzą po kolędzie.Tego właśnie dnia przyszedł do nas ksiądz.Wygłądał na miłego.Spytał się mnie i brata czy chodzimy do kościoła i co ogulnie robimy.(RUTYNa)Ja mu powiedziałem że się uczę i chodzę do kościoła.To mnie pochwalił.Jednak gdy mój brat mu powiedział że właśnie wrucił z Angli z pracy to się ksiądz obużył.Rozdygotał się cały i zaczął prawić kazanie jak to powinni zamknąć granice Polski żeby nikt nie mógł wyjeżdżać . Stwierdził że w Polsce jest wystarczająco durzo pracy i nie trzeba wyjeżdżać za granicę.Na to mój brat odpowiedział że nie będzie zap....za 700zł tutaj, bo nie wyżyje za takie pieniądze.
Ksiądz się tak oburzył że prawie zawału nie dostał i objechał zgury na duł mojego brata że jest nie posłuszny Bogu i że zapomina o swojej rodzinie i o kościele.
Zdenerwowany brat starał się spokojnie przemawiać mówiąc że tam też chodzi do kościoła a o rodzinie wcale nie zapomina lecz kapucyn nawet mu nie dawał dokończyć zdania tylko obruszony przerywał mówiąc że mój brat żyje w zakłmaniu.
Po wyjściu księdza usłyszałem krótki komentaż ze strony brate"te cwaniaki żyją na kocią łapę a do zakonu idą tylko po to by się uchronić przed otaczjącym ich życiem.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

krutki (1550 punktów)
Witam.
>Jestem nowy i chciałbym się z wami podzielić moimi
>spostrzeżeniami.

Jakie są Twoje spostrzeżenia? Jakie wnioski? Bo nie ma o czym dyskutować...

Popracuj nad ortografią.

Pozdrawiam.

"For ever we will be what we want to be" *** Ośrodek Trójmiejski
Nowosielski (10 punktów)
Nie pisałem tego żeby słuchać takich uwag.Jeżeli ktoś nie ma nic do powiedzenia to podziękujem takim osobom jak pan.
Pozdrawiam
Nowosielski (10 punktów)
tzn podziękuję
Paul (408 punktów)
Najlepiej zrobisz jak przy nastepnej okazji wyjedziesz z bratem do Anglii.Bedziesz mial z glowy kolede i ortografie.Pozdrawiam.
Leeroy
Rzeczywiście, może masz rację w jakimś stopniu ale nie dotyczy to całości środowiska "duchownych". Wszyscy są jedynie ludźmi i nie należy wymagać od nich przejawu pierwiastków boskości. Są tacy sami jak ja, ty czy inni - są ludźmi, ze swoimi słabościami, rozterkami, może czasem kompleksami. Nie staram sie ich w tym momencie bronić ale zawsze szukam racjonalnego wytłumaczenia zachowań ludzi bez względu na ich pochodzenie, wyznanie, światopogląd lub zajmowane stanowisko.
Następnym razem proponuję zmniejszyś ilość błędów ortograficznych bo to świadczy o twoim poziomie intelektualnym także. Słownik ortograficzny będzie najlepszą solucją.
aries
Poniewaz zadnych wnioskow nie zaproponowales,dlatego respondenci uprzejmie skoncentrowali sie na twoich niedostatkach.
Z koledujacego ksiedza przebija tradycyjna obluda i falsz. No bo co ci zaproponuje facet ktory zerka gdzie jest nalezna jemu koperta?
Nihilia (115 punktów)
Trochę podobna sytuacja: Podczsa kolędy na mojego znajomego ksiądz się wyjątkowo zdenerwował, że jego wnuczka nie jest (jeszcze) ochrzczona. Bez komentarza...
Usta Sokratesa (14 punktów)
>Trochę podobna sytuacja: Podczsa kolędy na mojego znajomego ksiądz się wyjątkowo zdenerwował, że jego wnuczka nie jest (jeszcze) ochrzczona. Bez komentarza...
W dzisiejszych czasach stali się bardzo butni. Pamiętam w latach 80-tych jak ksiądz przychodził po kolędzie a jedyną wierzącą osobą w domu była babcia (reszta miała kościół w nosie) to nie oburzał się, zachowywał się grzecznie, niczego nie wypominał i nawet niewierzących poświęcił. Od 1989-tego wydaje im się, że mają moralne przwo wszystkich pouczać, i że to oni dyktują co jest właściwe, a co nie.

Pozdrawiam.

Tao that can be named is not the Tao.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365