Zdaje się, że miano świętego otrzymuje w KK osoba uznana za "świętą" (cokolwiek to znaczy) przez jakąś tam "komisję ds. świętości". Świętymi zostały ogłoszone przeróżne czuby i chorzy psychicznie, więc nie przejmuj się, że obraz "świętości" w twoim mniemaniu nie pasuje do jakiegoś katolickiego "świętego". Otwórz oczy, zobacz jak na siłę robi się świętego z JPII - nie ma co się smucić, trzeba się śmiać!
|