Racjonalista - Strona głównaDo treści
To jakieś chore...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
03-02-2006 08:31Nihilia (115 punktów)To jakieś chore...
Wchodzę na pewien znany portal historyczny (żeby nie było reklamy). Patrzę na menu główne- jakieś forum, reklama, sponsoring, archiwum, cytaty, matura z historii, etc... na końcu- JAN PAWEŁ II. Nad wszystkimi innymi tematami (starożytność, średniowiecze, itd.)! Czyżby to miało sugerować, że JP2 jest jedyną liczącą się postacią z historii?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

jarekland (142470 punktów)

>etc... na końcu- JAN PAWEŁ II. Nad wszystkimi innymi
>tematami (starożytność, średniowiecze, itd.)! Czyżby to
>miało sugerować, że JP2 jest jedyną liczącą się postacią z
>historii?
Bardzo możliwe że jakiś maniak zrobił coś czego nie powinien. W końcu historia to nauka. Z drugiej strony to historia padała zawsze pierwszą ofiarą różnych rządów autorytarnych (także ugrupowań lub ludzi dążących do takich rządów).
Fidel (4130 punktów)
Wyobraźcie sobie wykopaliska na terenie dzisiejszej Polski za 1000 lat. Gdzie nie wbijesz łopaty tam pomnik lub popiersie JPII

"Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często;
tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często."

Giordano Bruno
Antyracjonalista
Po 1. - Trwa proces beatyfikacyjny, po którym rozpocznie się proces kanonizacyjny JP II - a więc najprawdopodobniej jest to osoba wg. Kościoła Katolickiego osoba święta, więc należy mu się szacunek, a można to wyrazić chociażby milionami pomników ku czci JP II... na waszym miejscu, mimo iż nie jesteście Katolikami, byłbym dumny że mój kraj jest ojczyzną kogoś takiego...

Po 2. - Jeśli uważasz, że dział na stronie historycznej poświęcony JP II to zbyt dużo, to powiem ci to wprost: jesteś śmieszny... Pewnie nie miałbyś przeciwko, żeby np. na stronie historycznej umieścić dział poświęcony, powiedzmy "britnejce" albo "dodzie"... Są nawet strony poświęcone JP II, chociażby www.odszedlwspanialy.prv.pl/
Fidel (4130 punktów)
> Pewnie nie miał byś przeciwko, żeby np. na stronie historycznej >umieścić dział poświęcony, powiedzmy "britnejce" albo "dodzie"...
A tu sie mylisz, miałbym tu spore opory! Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę dzięki mojemu rozumnemu pojmowaniu świata jestem odporny na tanią tandetę, bez względu czy jest ona promowana przez propagandę ogłupiającej popkultury, czy też przez równie emocjonalnie poronioną doktrynę kultu świętych. Więc z łaski swojej nie próbuj mnie oceniać na tak niskim poziomie.


"Kropla przebija kamień, upadając nie dwa razy, lecz często;
tak człowiek staje się rozumny, czytając nie dwa razy, lecz często."

Giordano Bruno
Wilhelm
>Po 1. - Trwa proces beatyfikacyjny, po którym rozpocznie się proces kanonizacyjny JP II - a więc najprawdopodobniej jest to osoba wg. Kościoła Katolickiego osoba święta, więc należy mu się szacunek, a można to wyrazić chociażby milionami pomników ku czci JP II... na waszym miejscu, mimo iż nie jesteście Katolikami, byłbym dumny że mój kraj jest ojczyzną kogoś takiego...
>Po 2. - Jeśli uważasz, że dział na stronie historycznej poświęcony JP II to zbyt dużo, to powiem ci to wprost: jesteś śmieszny... Pewnie nie miał byś przeciwko, żeby np. na stronie historycznej umieścić dział poświęcony, powiedzmy "britnejce" albo "dodzie"... Są nawet strony poświęcone JP II, chociażby www.odszedlwspanialy.prv.pl/
lol, gdzie masz te miliony pomnikow JPII? Jesli jest tak jak mowisz, to za 1000 lat archeolodzy kopiac doly na terenie Polski co i rusz beda stukac stachetami o popiersia JPII
PS. Stalin mial wiecej popiersi i pomnikow, ba nawet wlasne miasto (Stalinogrod). A kiedy otrzyma miasto JPII?

Erst wenn die Wolken schlafengehn, kann man uns am Himmel sehn,wir haben Angst und sind allein, Gott weiß ich will kein Engel sein.
Jormungund (34 punktów)
>Po 1. - Trwa proces beatyfikacyjny, po którym rozpocznie się proces kanonizacyjny JP II - a więc najprawdopodobniej jest to osoba wg. Kościoła Katolickiego osoba święta, więc należy mu się szacunek, a można to wyrazić chociażby milionami pomników ku czci JP II... na waszym miejscu, mimo iż nie jesteście Katolikami, byłbym dumny że mój kraj jest ojczyzną kogoś takiego...

To że JPII będzie świętym kk nie znaczy że należy się jej specjalny szacunek. Szanowany powinien byc każdy człowiek, ale "świętość" w wydaniu kk nie czyni nikogo lepszym od innych.
Czyli słaby argument.


"Wiek topora, wiek miecza i tarcz strzaskanych,
Beliowen (30 punktów)
>Po 1. - Trwa proces beatyfikacyjny, po którym rozpocznie się proces kanonizacyjny JP II - a więc najprawdopodobniej jest to osoba wg. Kościoła Katolickiego osoba święta, więc należy mu się szacunek, a można to wyrazić chociażby milionami pomników ku czci JP II... na waszym miejscu, mimo iż nie jesteście Katolikami, byłbym dumny że mój kraj jest ojczyzną kogoś takiego...
Jak tylko Kościół katolicki zacznie faktycznie szanować spuściznę po Janie Pawle II zamiast handlować nią na prawo i lewo, natychmiast padnę na kolana (wirtualne ) przed siłą Twojej argumentacji.

Anima vilis
Tespis
Tak! Tysiąc, milion pomników ku czci JPII! Tylko dlaczego za publiczne pieniądze?
Iluż to wyznawcom wydawało się, że ich bożek jest jedyny wyjątkowy i ponadczasowy?
Truite (108 punktów)
Mnie też ostatnio drażni to całe zamieszanie wokół JPII. Nikt nie przeczy, że był dobrym człowiekiem, pomagał ludziom, itd. ale to nie czyni z niego osoby,którą rzekomo obiektywni mogą wychwalać z taką świętością. Nie rozumiem dlaczego w portalu historycznym, czyli NAUKOWYM aż tak gloryfikuje się JPII. Przecież żadna nauka niie powinna kierować się jakimikolwiek względami religijnymi. A w szczególności historyk musi umieć rozdzielić swoją wiarę od dowodów hist. Jeśli to wszystko nadal będzie sie toczyć w tą złą stronę to niedługo będziemy czytać w podręcznikach, że Jezus naprawdę dokonywał cudów, a "Biblia" zostanie uznana w całości za źródło historycze. To tak jakby uznać za źródło historyczne mity greckie czy "Kamasutrę"

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365