Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
10-01-2007Maćko z ZadupiaKwestia kremacji
witam forumowiczów.
proszę o wypowiedź osoby mające rozeznanie w prawnych aspektach pochówku osób niewierzących. po śmierci chciałbym być spalony, a prochy moje chciałbym pozostawić dla potomnych w urnie, w honorowym miejscu na terenie domu. tylko jest problem bo podobno taką urnę trzeba zakopać w ziemi. zastanawiam się po co takie ograniczenie swobód, poza tym czy to musi się odbyć na terenie cmentarza czy może być w przydomowym ogródku (a właśnie - czy trumnę ze zwłokami też można sobie zakopać w ogródku pod drzewkiem?)?
i teraz bym chciał się dowiedzieć jak można tą procedurę obejść - czy np. umieram sobie za granicą (może byc Holandia?), tam mnie palą, a potem rodzinka przemyca prochy do kraju? i drugie pytanie - co jeśli będę miał te kilkadziesiąt tysięcy $ i z mojego popiołu zrobią np. turkusowy albo seledynowy brylant (na razie chyba tylko w USA) - czy po przewiezieniu do Polski trzeba będzie go zakopać w ziemi?
będzie mi miło przecztać Wasze wypowiedzi. pozdrawiam, Maciej (zwany także francem).
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 118 (przedawniony)
10-01-2007ateistaAntyklerykał
Odkąd symbolicznie opuściłem łono Kościoła Katolickiego postanowiłem, że mimo swojego ateizmu będę szanował wierzących szczerze i z potrzeby (choć nie rozumiem tego), byłem nawet w stanie tolerować księży. Ale teraz mam dość. Owszem ,jeśli mi się ktoś nie narzuca, to OK, ale jak mi taki katolik zacznie utrudniać życie, to dlaczego mam być wyrozumiały?. Katolikom się wydaje, że mogą atakować ateistów bezkarnie, a w momencie gdy atakuje się ich, podnoszą wielkie larum. Bo są nietolerowani, obraża się ich uczucia religijne etc. To jest naprawdę irytujące. Teraz już rozumiem antyklerykałów, bo sam rozumiem, co to znaczy zostać przez księży napiętnowanym.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
01-01-2007kwiatuszek19215 lecie Radia M
Od bardzo dawna nie pisałam już żadnego nowego wątku na tym forum , ale pomyślałam ,że jest ku temu okazja, a mianowicie 15-lecie Radia M.
Oczywiście oglądając relacje na TVN24 jak zwykle wybuchłam śmiechem , i ze spokojem patrzyłam na tłumy moherowych beretów dzielnie idących w orszakach, ze sztandarami.Fantastyczny widok,prawda?Ale co mnie najbardziej zaskoczyło,a może w sumie nie bo to w naszym kraju już standard, że władza podlizuje się kościółkowi,to wizyta naszego fantastycznego premera Jarka K.I ta jego wypowiedź:"15 lat temu podjęto coś, co wydawało się niemożliwe do przeprowadzenia, niemożliwe do zbudowania. Powstała niewielka rozgłośnia, w Polsce, w której trwało (wówczas) bardzo wielkie moralne zamieszanie",:"Radio Maryja odegrało ogromną rolę".Ja bardzo przepraszam,ale w czym odegrało wielką rolę,no bo jeżeli chodzi o propagowanie nietolerancji to się zgadzam,jeżeli chodzi też o współdziałaniu w tworzeniu Katolandu,to też , ale żeby odegrało ważną rolę dla Polski , i to jeszcze pozytywną?To po prostu paranoja,ale jak nie raz się przekonaliśmy , w Polsce wszystko jest możliwe.Owszem 15-lecie to piękna , data jest co świętować, miliony słuchaczy na całym świecie,miliony ukradzionych pieniędzy,wszechwładza w Polsce, jest czego pogratulować i pewnie powinniśmy życzyć im dalszych sukcesów....
Ale jako dobrzy heretycy nie zrobimy tego , bo ważniejsze jest dla nas dobro Polski.....
Pozdrawiam,
Kwiatuszek192
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
23-12-2006ZŁO!!!Ech ci potworni irracjonaliści
dawno już nie zaglądałem do racjonalistów ale ostatnio znalazłem wstrząsające forum dewocyjne i chciałem się tym podzielić;P a oto i adres: forum.ewangelizacja.sulechow.net/index.php
boże!jezu!matko boska!ależ tam są wypowiedzi...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
22-12-2006AtlantisReligia wliczana do średniej???
Przeczytałem gdzieś dzisiaj, że Ministerstwo Edukacji postawiło na swoim i jednak ocena z lekcji religii będzie wliczana do średniej i brana pod uwagę podczas decydowania o uzyskaniu promocji do następnej klasy. Co prawda taka sama sytuacja teoretycznie jest w przypadku lekcji etyki, jednak ja już miałem okazję się przekonać, że te lekcje to pic na wodę, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach. Teoretycznie powinno się zapewnić nauczyciela takiego przedmiotu, jednak takich nauczycieli brakuje, a szkoły nie chcą angażować dodatkowego etatu dla jednego - dwóch "innowierców". Efekt jest taki, że w efekcie albo włóczą się oni po korytarzu, albo chcąc - niechcąc i tak chodzą na religię. Po liczeniu przedmiotu do średniej chyba jedynym wyjściem będzie to drugie... Poza tym, zakładając, że wprowadzi się lekcje etyki obawiam się, że będą to lekcje etyki "katolickiej", skoro w moim liceum jeszcze przed Giertychem, w czasach rządów SLD pani o "Wychowania do Życia w Rodzinie" nie ukrywała swoich preferencji religijnych, a program nauczania był ściśle podporządkowany nauce KK - praktycznie niczego o "nienaturalnych" metodach antykoncepcji nie było, poza informacjami o ich rzekomej szkodliwości i niewielkiej skuteczności... Dlatego obawiam się, że tak naprawdę lekcje etyki będą drugim etatem pani katechetki i nie będą ani trochę neutralne światopoglądowo.
Odnośnie rzekomej neutralności światopoglądowej państwa i systemu szkolnictwa... Okoliczne LO odwiedziła jakiś czas temu "trójka Giertycha"..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
19-12-2006kowalskiRezygnacja z chodzenia na religię
Jeśli ktoś chce przestać chodzić na religię, to musi czekać miesiąc na wydanie dowodu osobistego czy może złożyć deklarację już w dniu osiemnastych urodzin?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 68 (przedawniony)
15-12-2006KamilaBóg zna twoje "wczoraj" Daj mu twoje "dzisiaj" a O
Eh........ taka jest prawda Trzeba ufać Bogu, bo On wie co jest dla nas najlepsze Ludzie boją się myśleć o śmierci, bo przyzwyczaili się do Ziemii i tutejszego życia... dla człowieka bezczasowość jest czymś nie pojętym, a ludzie nie lubią rzeczy, których nie rozumieją.
Warto kochać Boga, bo On nie chce nic w zamian,a oferuje tak wiele
Życie jest jednak przewrotne ale nie powinniśmy patrzeć na ludzi dookoła nas, tylko być sobą i mówić to co myślimy
Warto zastanowic się nad sensem życia, moim marzeniem jest umierac z uśmiechem na twarzy i gdy już będę musiała spojrzec śmierci w oczy to nie chce marudzic, chce jej krzyknąc w twarz : ŻE NICZEGO NIE ŻAŁUJE!! BYŁO BOSKO!! Dla mnie sensem życia jest wiara w Boga, bez tego nie miałabym żadnego celu, a tak wiem, że warto życ w zgodzie z samym sobą, by potem mieszkac razem z Ojcem w Niebie Życie jest tylko jedno Trzeba je przeżyc, tak aby miec, co wspominac, ale byc dobrym, by inni wspominali Ciebie Pamięc bliskich to dla mnie bardzo ważne, chciałabym żeby chociaż jedna osoba, pomyślała o mnie jak już nie będzie mnie na tym świecie, żeby zapamiętała mnie nie za coś czego dokonałam (jeżeli coś dokonam) ale za to jaka byłam, żeby kiedyś, pomyślała:"to była świetna babka".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
30-11-2006Bociek_O-leTajne bractwo Illuminatów
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
30-11-2006poszukiwacz prawdyUwaga chyba cenna
Trzeba pamiętać że w kulturze istnieje coś takiego jak "uosobienie", zarówno dobra i zła. uosobieniem zła w Chrześcijaństwie jest postać diabła. Ludzie popełniają zasadniczo dwa błedy na jego temat, bliźniacze i zarazaem sprzeczne. Jeden wynikający z przesady, drugi z lekceważenia. Nasze czasy padły ofiarą tej drugiej formy błędu. Ludzie nie wierzą zupełnie w jego istnienie a "on" realizuje doskonale swój plan, ponieważ zwątpienie i niewiadome są dla niego pożywką.
Swoim liberalnym dyskursem i wytykaniem Kościołowi błędów wielu tak naprawdę usprawiedliwia swoje powiedzmy sobie prosto w oczy -lenistwo i brak wiary, a przynajmniej niechęć. Miodzik jak dla lucyfera. Diabeł odwiedza również i Kościół moi mili, bo tworzą go ludzie.
Proszę nie oskarżać mnie o przesadę. Średniowiecze na nią cierpiało. Nie dlatego że przekroczyło miarę w ocenie jego znaczenia, co jest niemożliwością. Mylono się w ocenie środków działania jakie ma do dyspozycji. Bóg nie wziął potrzeb diabła pod uwagę w akcie stworzenia. To my ludzie wydzielamy mu okruchy z naszych dusz.
Jak się ma do tego Kościół? A no ma się do tego na całej linii.
Poprzez swoje zasady narzuca nam dogmaty które w obliczu naszej liberalizującej kultury stają się nie do przyjęcia.
Ale to my ludzie ich nie przyjmujemy, bo boimy się cierpieć.
A czego uczy nas Chrystus? No czego? Żeby nauzyć się cierpieć. Żeby mężnie cierpienie przyjmować. To jest cały sekret wiary.
I na tym polu diabeł często odnosi sukces. Bo jeśli boimy się cierpieć..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
26-11-2006gzdaczCzy urzędy państwowe powinny działać w soboty i niedziele?
ostatnimi czasy często słyszę biadolenie ludzi że nie mogą załatwić jakichś tam "spraw" w urzędach państwowych, że muszą brać urlop(!) aby coś tam uzyskać... (nie wnikam co.. bo o darach i tacach to jakoś nie chce mi się pisać - moja alergia ) ale jak tym ludziom można pomóc? jak tym ludziom ulżyć? wiedząc że czeka ich powolny rozdział państwa od polityki... a tu dzięki temu będą mogli przez weekend wyżalić się nie tylko w kosciołach meczetach i synagogach etc. ze swoich bolączek - ale też po drodze załatwić coś w ich własnych społecznie urzędach! które sami sobie w niedalekiej przyszłości wybiorą!
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)