 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 21-08-2010 | diogenes | Coś w zamian |
Cytat:Przyszli ludzie i postawili krzyż. Ludzie to miejsce wybrali i trzeba mieć dużo tupetu, żeby ten wybór miejsca kwestionować. Po co go usuwać nie przedstawiając im w zamian nic? wiadomosci(*)zeby_to_kwestionowac,item.htmlNo to może zaproponujmy coś nowego: połączenie małego krzyżyka z korkociągiem: Proste, poręczne, polskie: od bidy można sobie wkręcić w czubek głowy. _______________________________________________________________ Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 51 (przedawniony) | | 20-08-2010 | pawel9308 | Podatek religijny |
Prosiłbym o podpisanie petycji która ma na celu wprowadzenie podatku religijnego. Dzięki niemu tylko ludzie wierzący będą płacić na KRK w Polsce. Obecnie jest tak że kościół dostaje ok. 7mld zł co roku z naszego budżetu, z podniesienia podatku VAT uzyskamy 5mld. www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=5470 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 20-08-2010 | Autografka | Moc wody święconej | | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 16-08-2010 | Roksana Małek | Deklaracja Kopenhaska |
Jestem głęboko przekonana, że w kontekście wydarzeń, które obecnie mają miejsce, warto przypomnieć sobie o przyjętej podczas spotkania ateistów w Kopenhadze 20 czerwca 2010 r., Deklaracji w sprawie miejsca religii w życiu publicznym. www.racjonalista.pl/kk.php/s,7377Niniejsza deklaracja traktuje o niezwykle istotnych - zwłaszcza obecnie - problemach. Warto zwrócić na nią uwagę i skłonić decydentów do respektowania tych zasad. Pierwszy paragraf dokumentu stwierdza: "Uznajemy nieograniczone prawo do wolności sumienia, wyznania i przekonań oraz to, że prawo do swobody praktyk religijnych powinno być ograniczane tylko ze względu na konieczność respektowania praw innych". To ważne słowa, zwłaszcza w świetle działalności tzw. Obrońców Krzyża pod Pałacem Prezydenckim. Zachęcam do zapoznania się z treścią Deklaracji i śmiałości w powoływaniu się na nią w debacie publicznej.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 08-08-2010 | Roksana Małek | Ojciec Rydzyk poszerza spectrum działalności o przedszkolaki |
Toruński redemptorysta rozszerzył ofertę swojej sieci wRodzinie: tym razem nową grupę docelową stanowią............przedszkolaki: tech.wp.pl(*)44,wiadomosc.html?ticaid=1aab5Jak widać mimo kryzysu Rodziny Radia Maryja, na który nieustannie skarży się ojciec Tadeusz alias Prometeusz, dyrektor potrafi opracować awaryjny plan B..............cała nadzieja w małych, przedszkolnych "owieczkach"................Tragifarsy ciąg dalszy...................... Przez okrągły rok od opracowania tego misternego planu, niewiele bylo o nim słychać - ponoć ciągle znajduje się w fazie projektów............... Najnowsza próba ocalenia Rodziny RM, polega natomiast na uzyskaniu gigantycznego odszkodowania - 25 mln zł - od operatora CenterNet i NFI Midas............ |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 46 (przedawniony) | | 08-08-2010 | Marcin Mały | Msze w szkole - z prośbą o poradę i pomoc |
W mojej szkole (publicznej, dodam dla porządku), odbywają się - średnio więcej niż raz w miesiącu - msze święte. Nie ma w zasadzie żadnych świeckich uroczystości, akademii, apeli, każde święto jest obchodzone w ten sam monotonny sposób, mszą świętą. A to na sali gimnastycznej, a to na placu przed szkołą, cała dziatwa ma obowiązek uczestniczyć. Zwykle mszę organizuje się po pierwszej lekcji, nauczyciel ma sprawdzić obecność, zamknąć plecaki w klasie, zaprowadzić na mszę i dopilnować, by młodzież modliła się jak należy. Zupełnie świadomie mszy nie organizuje się przed lekcjami czy po lekcjach, bo przecież stanowiłoby to pretekst dla uczniów do tego, by z niej uciec. Kiedyś męska, maturalna klasa technikum została zresztą za taką ucieczkę z mszy zmieszana z błotem przez byłego dyrektora, a za karę mieli wyjaśnić pisemnie, dlaczego nie są patriotami. Do tej pory miałem to w nosie. Po prostu na msze nie chodziłem, u mnie przesiadywała młodzież, która na mszę nie szła i wiedziała, że ja tam nikogo zaganiać nie będę. Ale nowy szef postanowił dać mi ciężki orzech do zgryzienia i planuje mi od września dać wychowawstwo, przez co stanę się nagle - jak rozumiem - odpowiedzialny za przebywanie moich uczniów na mszy. Pierwszą z nich będzie msza inaugurująca rok szkolny, bo - jak co roku - nie ma w ogóle żadnej uroczystości rozpoczynającej rok szkolny, jest tylko msza święta, a po niej godzina wychowawcza. Nie wiadomo, na którą godzinę mają przyjść do szkoły uczniowie, którzy nie mają zamiaru.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 55 (przedawniony) | | 06-08-2010 | Medieval | Papież chroniony przed aresztowaniem w UK |
Rząd Wielkiej Brytanii tak się przestraszył skandalu z możliwym aresztowaniem papieża Benedykta XVI podczas jego jesiennej wizyty, że zmienia funkcjonujące przepisy prawa. news.sky.c(*)iction/Article/201007415669363Dla przypomnienia, w UK istnieje prawo jurysdykcji powszechnej, które pozwala na ściganie osób niebędących jej obywatelami, w przypadku poważnych przestępstw takich jak zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciwko ludzkości i tortury, nawet jeśli zostały popełnione zagranicą. Te właśnie regulacje chcieli wykorzystać Richard Dawkins, Christopher Hitchens oraz prawnik Geoffrey Robertson i złożyć wniosek o aresztowanie papieża Benedykta XVI w związku z podejrzeniem systemowego tuszowania przestępstw pedofilii wśród księży. Taki wniosek musi być oczywiście odpowiednio umotywowany, wsparty dowodami a popełnienie przestępstwa uprawdopodobnione. W załączonym artykule jest również ciekawa informacja, że niedawno pani minister spraw zagranicznych Izraela Tzipi Livni, obawiając się aresztowania i skandalu, w ostatniej chwili, odwołała swoją wizytę w Wielkiej Brytanii. W związku z tymi zagrożeniami, rząd przestraszył się swojego społeczeństwa obywatelskiego i wprowadza zasadę, że do każdorazowego aresztowania na podstawie tych przepisów musi być zgoda Dyrektora Ścigania Publicznego. Zatem jakiś urzędas będzie według swego widzimisię blokował sądowe nakazy aresztowania! Tym.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 04-08-2010 | Marcin G | jeśli ktoś nie chce sam pisać lub jeśli okazało się to nieskuteczne, t |
Oto program wychowawczy SP nr 8 im. Św. Wojciecha w Tczewie, Statut Szkoły str. 10: "Promowanie chrześcijańskiego systemu wartości z poszanowaniem odrębności wyznaniowej w duchu ekumenizmu i tolerancji." Zastanawiam się czy ekumenizm obejmuje też ateizm?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 03-08-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Program wychowawczy - zeświecczony! |
Z satysfakcją informuję, że kolejna interwencja w kuratorium w sprawie wolności sumienia okazała się skuteczna  Chodzi o interwencję w sprawie Ramowego programu wychowawczego w szkole publicznej w Tczewie, zamieszczoną tutaj: www.racjonalista.pl/kk.php/s,7405Nowy program opublikowano tutaj: www.gim3tczew.neostrada.pl/zalacznik_nr_1.pdfUsunięto: - zapis o tym, że fundamentem wychowania jest "wiara w Boga" - zapis o tym, że Kościół wspomaga wychowanie i rozwój jednostki - zapis o tym, że mieszkańcy osiedla na którym jest szkoła "deklarują przynależność do Kościoła katolickiego" Muszę podkreślić dodatkową okoliczność tej satysfakcji, że dyrektor delegatury kuratorium tczewskiej do którego adresowana była interwencja - jest osobą gorliwie publicznie religijną. Dodatkowy powód do optymizmu. Wnioski: - nasze działania mogą mieć konstruktywny i konkretny skutek; - potrzeba wiele takich interwencji, i to wcale niekoniecznie organizacji laickiej, ale i indywidualne powinny wystarczyć; - to już kolejna interwencja w kuratorium, która okazała się skuteczna, czyli stopień klerykalizacji wynika również z ogólnego bezwładu i niewiary w sens działań ludzi o laickim nastawieniu. Proszę o: - podejmowanie takich interwencji - ja daję tylko przykłady, z których można korzystać; - jeśli ktoś nie chce sam pisać lub jeśli okazało się to nieskuteczne, to może do Racjonalisty wysyłać zgłoszenia naruszeń w konkretnych przypadkach. ![]() img/forum/28/10613100128632862.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |