Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
21-08-2010pawel9308SAtanistyczny Nowy Sącz
Przeczytajcie ten artykuł i napiszcie co o tym sądzicie. Dla mnie jest to dowód głupoty polskich katolików.

www.polska(*)symbol-w-logo-miasta,id,t.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
21-08-2010diogenesCoś w zamian
Cytat:
Przyszli ludzie i postawili krzyż. Ludzie to miejsce wybrali i trzeba mieć dużo tupetu, żeby ten wybór miejsca kwestionować. Po co go usuwać nie przedstawiając im w zamian nic?

wiadomosci(*)zeby_to_kwestionowac,item.html

No to może zaproponujmy coś nowego: połączenie małego krzyżyka z korkociągiem:


Proste, poręczne, polskie: od bidy można sobie wkręcić w czubek głowy.

_______________________________________________________________
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 51 (przedawniony)
20-08-2010pawel9308Podatek religijny
Prosiłbym o podpisanie petycji która ma na celu wprowadzenie podatku religijnego. Dzięki niemu tylko ludzie wierzący będą płacić na KRK w Polsce. Obecnie jest tak że kościół dostaje ok. 7mld zł co roku z naszego budżetu, z podniesienia podatku VAT uzyskamy 5mld.



www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=5470
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
20-08-2010AutografkaMoc wody święconej
Nie chcę Was wszystkich martwić, ale z obrońcami uzbrojonymi w święconą wodę, raczej szans nie mamy.

Posłuchajcie, jak to działa.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
16-08-2010Roksana MałekDeklaracja Kopenhaska
Jestem głęboko przekonana, że w kontekście wydarzeń, które obecnie mają miejsce, warto przypomnieć sobie o przyjętej podczas spotkania ateistów w Kopenhadze 20 czerwca 2010 r., Deklaracji w sprawie miejsca religii w życiu publicznym.
www.racjonalista.pl/kk.php/s,7377
Niniejsza deklaracja traktuje o niezwykle istotnych - zwłaszcza obecnie - problemach. Warto zwrócić na nią uwagę i skłonić decydentów do respektowania tych zasad. Pierwszy paragraf dokumentu stwierdza: "Uznajemy nieograniczone prawo do wolności sumienia, wyznania i przekonań oraz to, że prawo do swobody praktyk religijnych powinno być ograniczane tylko ze względu na konieczność respektowania praw innych". To ważne słowa, zwłaszcza w świetle działalności tzw. Obrońców Krzyża pod Pałacem Prezydenckim. Zachęcam do zapoznania się z treścią Deklaracji i śmiałości w powoływaniu się na nią w debacie publicznej.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
08-08-2010Roksana MałekOjciec Rydzyk poszerza spectrum działalności o przedszkolaki
Toruński redemptorysta rozszerzył ofertę swojej sieci wRodzinie: tym razem nową grupę docelową stanowią............przedszkolaki:
tech.wp.pl(*)44,wiadomosc.html?ticaid=1aab5
Jak widać mimo kryzysu Rodziny Radia Maryja, na który nieustannie skarży się ojciec Tadeusz alias Prometeusz, dyrektor potrafi opracować awaryjny plan B..............cała nadzieja w małych, przedszkolnych "owieczkach"................Tragifarsy ciąg dalszy......................
Przez okrągły rok od opracowania tego misternego planu, niewiele bylo o nim słychać - ponoć ciągle znajduje się w fazie projektów...............
Najnowsza próba ocalenia Rodziny RM, polega natomiast na uzyskaniu gigantycznego odszkodowania - 25 mln zł - od operatora CenterNet i NFI Midas............

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 46 (przedawniony)
08-08-2010Marcin MałyMsze w szkole - z prośbą o poradę i pomoc
W mojej szkole (publicznej, dodam dla porządku), odbywają się - średnio więcej niż raz w miesiącu - msze święte. Nie ma w zasadzie żadnych świeckich uroczystości, akademii, apeli, każde święto jest obchodzone w ten sam monotonny sposób, mszą świętą. A to na sali gimnastycznej, a to na placu przed szkołą, cała dziatwa ma obowiązek uczestniczyć. Zwykle mszę organizuje się po pierwszej lekcji, nauczyciel ma sprawdzić obecność, zamknąć plecaki w klasie, zaprowadzić na mszę i dopilnować, by młodzież modliła się jak należy. Zupełnie świadomie mszy nie organizuje się przed lekcjami czy po lekcjach, bo przecież stanowiłoby to pretekst dla uczniów do tego, by z niej uciec. Kiedyś męska, maturalna klasa technikum została zresztą za taką ucieczkę z mszy zmieszana z błotem przez byłego dyrektora, a za karę mieli wyjaśnić pisemnie, dlaczego nie są patriotami.
Do tej pory miałem to w nosie. Po prostu na msze nie chodziłem, u mnie przesiadywała młodzież, która na mszę nie szła i wiedziała, że ja tam nikogo zaganiać nie będę. Ale nowy szef postanowił dać mi ciężki orzech do zgryzienia i planuje mi od września dać wychowawstwo, przez co stanę się nagle - jak rozumiem - odpowiedzialny za przebywanie moich uczniów na mszy. Pierwszą z nich będzie msza inaugurująca rok szkolny, bo - jak co roku - nie ma w ogóle żadnej uroczystości rozpoczynającej rok szkolny, jest tylko msza święta, a po niej godzina wychowawcza. Nie wiadomo, na którą godzinę mają przyjść do szkoły uczniowie, którzy nie mają zamiaru..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 55 (przedawniony)
06-08-2010MedievalPapież chroniony przed aresztowaniem w UK

Rząd Wielkiej Brytanii tak się przestraszył skandalu z możliwym aresztowaniem papieża Benedykta XVI podczas jego jesiennej wizyty, że zmienia funkcjonujące przepisy prawa.

news.sky.c(*)iction/Article/201007415669363

Dla przypomnienia, w UK istnieje prawo jurysdykcji powszechnej, które pozwala na ściganie osób niebędących jej obywatelami, w przypadku poważnych przestępstw takich jak zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciwko ludzkości i tortury, nawet jeśli zostały popełnione zagranicą.

Te właśnie regulacje chcieli wykorzystać Richard Dawkins, Christopher Hitchens oraz prawnik Geoffrey Robertson i złożyć wniosek o aresztowanie papieża Benedykta XVI w związku z podejrzeniem systemowego tuszowania przestępstw pedofilii wśród księży. Taki wniosek musi być oczywiście odpowiednio umotywowany, wsparty dowodami a popełnienie przestępstwa uprawdopodobnione.

W załączonym artykule jest również ciekawa informacja, że niedawno pani minister spraw zagranicznych Izraela Tzipi Livni, obawiając się aresztowania i skandalu, w ostatniej chwili, odwołała swoją wizytę w Wielkiej Brytanii.

W związku z tymi zagrożeniami, rząd przestraszył się swojego społeczeństwa obywatelskiego i wprowadza zasadę, że do każdorazowego aresztowania na podstawie tych przepisów musi być zgoda Dyrektora Ścigania Publicznego.

Zatem jakiś urzędas będzie według swego widzimisię blokował sądowe nakazy aresztowania! Tym..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
04-08-2010Marcin Gjeśli ktoś nie chce sam pisać lub jeśli okazało się to nieskuteczne, t
Oto program wychowawczy SP nr 8 im. Św. Wojciecha w Tczewie, Statut Szkoły str. 10:

"Promowanie chrześcijańskiego systemu wartości z poszanowaniem odrębności wyznaniowej w duchu ekumenizmu i tolerancji."
Zastanawiam się czy ekumenizm obejmuje też ateizm?

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 34 (przedawniony)
03-08-2010Mariusz AgnosiewiczProgram wychowawczy - zeświecczony!
Z satysfakcją informuję, że kolejna interwencja w kuratorium w sprawie wolności sumienia okazała się skuteczna
Chodzi o interwencję w sprawie Ramowego programu wychowawczego w szkole publicznej w Tczewie, zamieszczoną tutaj:
www.racjonalista.pl/kk.php/s,7405

Nowy program opublikowano tutaj:
www.gim3tczew.neostrada.pl/zalacznik_nr_1.pdf

Usunięto:
- zapis o tym, że fundamentem wychowania jest "wiara w Boga"
- zapis o tym, że Kościół wspomaga wychowanie i rozwój jednostki
- zapis o tym, że mieszkańcy osiedla na którym jest szkoła "deklarują przynależność do Kościoła katolickiego"

Muszę podkreślić dodatkową okoliczność tej satysfakcji, że dyrektor delegatury kuratorium tczewskiej do którego adresowana była interwencja - jest osobą gorliwie publicznie religijną. Dodatkowy powód do optymizmu.

Wnioski:
- nasze działania mogą mieć konstruktywny i konkretny skutek;
- potrzeba wiele takich interwencji, i to wcale niekoniecznie organizacji laickiej, ale i indywidualne powinny wystarczyć;
- to już kolejna interwencja w kuratorium, która okazała się skuteczna, czyli stopień klerykalizacji wynika również z ogólnego bezwładu i niewiary w sens działań ludzi o laickim nastawieniu.

Proszę o:
- podejmowanie takich interwencji - ja daję tylko przykłady, z których można korzystać;
- jeśli ktoś nie chce sam pisać lub jeśli okazało się to nieskuteczne, to może do Racjonalisty wysyłać zgłoszenia naruszeń w konkretnych przypadkach.

img/forum/28/10613100128632862..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)