Racjonalista - Strona głównaDo treści
jeśli ktoś nie chce sam pisać lub jeśli okazało się to nieskuteczne, t

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
04-08-2010 08:23Marcin G (7819 punktów)jeśli ktoś nie chce sam pisać lub jeśli okazało się to nieskuteczne, t
Ocena 4 na 4
Oto program wychowawczy SP nr 8 im. Św. Wojciecha w Tczewie, Statut Szkoły str. 10:

"Promowanie chrześcijańskiego systemu wartości z poszanowaniem odrębności wyznaniowej w duchu ekumenizmu i tolerancji."
Zastanawiam się czy ekumenizm obejmuje też ateizm?

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

entro (84 punktów)Odp: jeśli ktoś nie chce sam pisać lub jeśli okazało się to nieskutecz
Mnie zastanawia, czy "chrześcijański system wartości" obejmuje też n.p. nie jedzenie skorupiaków, tępienie wiedźm i homoseksualistów oraz nienawiść do rodziców.
04-08-2010 11:50 
 Ocena 2 na 2
Myflowers (2721 punktów)
>Mnie zastanawia, czy "chrześcijański system wartości" obejmuje też n.p. nie jedzenie skorupiaków, tępienie wiedźm i homoseksualistów oraz nienawiść do rodziców.

Za wyjątkiem nienawiści do rodziców to obejmuje jeszcze ciekawsze rzeczy(fajną próbkę możliwości wiernych katolików zgodna z wartościami zobaczyliśmy wczoraj pod krzyżem ).
Co do rodziców - wspomnij Abrahama, który chwalony był za przez Pana za to, że zdecydował się zarżnąć w ofierze własnego syna.( Ten sam motyw w mitologii greckiej - Ifigenia) Rodzicom można wszystko, a dzieci mają ich kochać i szanować, inaczej grzech śmiertelny popełnią...
(...)Historia dręczonej rodziny i hańbionej przez własnego ojca córki zainspirowała Słowackiego. Finałem tak w życiu i w dramacie było zabójstwo ojca i późniejsze skazanie jego rodziny na tortury i śmierć.... (Beatrix Cenci - postać historyczna,)

(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365