Racjonalista - Strona głównaDo treści
Moc wody święconej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
13-08-2010 16:45Autografka (10638 punktów)Moc wody święconej
Ocena 8 na 8
Nie chcę Was wszystkich martwić, ale z obrońcami uzbrojonymi w święconą wodę, raczej szans nie mamy.

Posłuchajcie, jak to działa.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Alicja Duda (25557 punktów)
Zastanawiam się, ile jest prawdy w jego wypowiedzi. Oczywiście myślę o tych zaczepiających " obrońców krzyża" a nie o działaniu święconej wody.
Autografka (10638 punktów)
>Zastanawiam się, ile jest prawdy w jego wypowiedzi. Oczywiście myślę o tych zaczepiających " obrońców krzyża" a nie o działaniu święconej wody.

Też od razu nasunęło mi się pytanie, z jak dużą przesadą opisywani są uczestnicy akcji. Trzeba jednak pamiętać, że w takich sytuacjach przeciwna strona chętnie wykorzysta każde wypite piwo i każde mocniejsze słowo, żeby móc przedstawić protestujących jako tłum degeneratów.
13-08-2010 20:58 
 Ocena 2 na 2
Medieval (3004 punktów)
>Zastanawiam się, ile jest prawdy w jego wypowiedzi. Oczywiście myślę o tych zaczepiających " obrońców krzyża" a nie o działaniu święconej wody.

W niedużej grupie jadącej autobusem na wycieczkę prawie zawsze znajdziesz chama. W rozemocjonowanym tłumie, na demonstracji pewnie będzie ich więcej.

Jednak warto zauważyć, że nawet w Zachodniej Europie niemal regułą jest, że gdy spotykają się na ulicy duże przeciwstawne demonstracje, dochodzi do konfrontacji fizycznej i większego lub mniejszego starcia. Tu moim zdaniem było "lajcikowo". Tym bardziej, że do głosu dochodzi symbolika i religia, które ludziom odbierają rozum. Tzw. obrońcy krzyża mówili już, że za niego oddadzą życie.
13-08-2010 21:07 
 Ocena 1 na 1
lukaszewicz (5674 punktów)
>Zastanawiam się, ile jest prawdy w jego wypowiedzi.

Kłamał nawet w najważniejszej sprawie, bo o piwie za 4 złote to na Krakowskim można sobie jedynie pomarzyć.
14-08-2010 00:07 
 Ocena 2 na 2
Myflowers (2721 punktów)
>Zastanawiam się, ile jest prawdy w jego wypowiedzi. Oczywiście myślę o tych zaczepiających " obrońców krzyża" a nie o działaniu święconej wody.
>

Cud następny - tak jak z tym Budionnym.Tak jak wtedy zadziałał płaszcz Matki Bożej - wyborcza.p(*)_samolotu_na_Jasnej_Gorze.html

P.S. Wczoraj słyszałam wypowiedź, że na odległość strzału do obrońców podchodzić nie można - szczególnie do obrończyń, które chyba tylko ze święconej wody korzystają w celu pokropienia wysłanników szatana. Innej, zwykłej czystej wody to już od dwóch tygodni raczej nie używają, wzorując się zapewne na św. Salomei, która całe życie się nie myła. A i ubranko zmieniała wtedy, kiedy z niej opadło poprzednie z powodu gnicia tudzież podarcia się i zaczynała golizną świecić, co mogło w jej szanownym małżonku Henryku Pobożnym chuć wzbudzić okrutnie niemoralną, a ją samą od świętości odwieść.


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
..V.. (158 punktów)
>Nie chcę Was wszystkich martwić, ale z obrońcami uzbrojonymi w święconą wodę, raczej szans nie
>mamy.
> Posłuchajcie, jak to działa.
>

Armatki wodne mają jeszcze większą moc !
Autografka (10638 punktów)

>Armatki wodne mają jeszcze większą moc !

A jaka moc spowodowała, że ich nie użyto? No, jaka?
13-08-2010 21:19 
 Ocena 3 na 3
A'Tuin (158 punktów)
>>Armatki wodne mają jeszcze większą moc !
>A jaka moc spowodowała, że ich nie użyto? No, jaka?
>

Pana Naszego Wielkiego i Guru Wyzwolonego Kościoła Najświętszego Jarosława.
kogut59 (3090 punktów)
>Armatki wodne mają jeszcze większą moc !
www.youtub(*)?v=WfPB4v46CRU&feature=related
14-08-2010 00:08 
 Ocena 2 na 2
Myflowers (2721 punktów)
>>Nie chcę Was wszystkich martwić, ale z obrońcami uzbrojonymi w święconą wodę, raczej szans nie
>>mamy.
>> Posłuchajcie, jak to działa.
>>
>Armatki wodne mają jeszcze większą moc !
>
No co Ty, święty brud będziesz zmywał??????????


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
Scorp (5381 punktów)
>Nie chcę Was wszystkich martwić, ale z obrońcami uzbrojonymi w święconą wodę, raczej szans nie
>mamy.

Nie martwimy się, przecież wodę do armatek też można poświęcić. Albo dodać trochę święconej wody...
-
14-08-2010 00:10 
 Ocena 3 na 3
Myflowers (2721 punktów)
>>Nie chcę Was wszystkich martwić, ale z obrońcami uzbrojonymi w święconą wodę, raczej szans nie
>>mamy.
>Nie martwimy się, przecież wodę do armatek też można poświęcić. Albo dodać trochę święconej wody...
>-

Jezu, a jak one cudownie się wtedy obrócą nie w tą stronę??????????????????????????????


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
Ammet (1428 punktów)
Coś mi z linkiem nie działa, ale jak już słyszę "woda święcona", to wiem, że będzie zabawnie.

Tak a propos, zastanawia mnie czasem, jaki jest przepis na wodę święconą.


"Dla Ciebie ten ofiarny stos
Dla Ciebie dym palonych ciał
Za wszystko co dla Ciebie
W niebie odbiorę boski szmal"
14-08-2010 11:56 
 Ocena 6 na 6
Autografka (10638 punktów)
>Coś mi z linkiem nie działa, ale jak już słyszę "woda święcona", to wiem, że będzie zabawnie.
>Tak a propos, zastanawia mnie czasem, jaki jest przepis na wodę święconą.

Dam zaraz przepis. Mój dziadek tak mawiał: woda święcona, jak każda inna paruje, unosi się i wchodzi w skład chmur, a potem wraca jako deszcz. No i w ten sposób cała woda na Ziemi jest święcona. Tylko tamci biedni ludzie spod krzyża dają się nabijać w butelkę, że tylko ta ich woda działa.
14-08-2010 18:06 
 Ocena 1 na 1
Ammet (1428 punktów)

>Dam zaraz przepis. Mój dziadek tak mawiał: woda święcona, jak każda inna paruje, unosi się i wchodzi w skład chmur, a potem wraca jako deszcz. No i w ten sposób cała woda na Ziemi jest święcona. Tylko tamci biedni ludzie spod krzyża dają się nabijać w butelkę, że tylko ta ich woda działa.

Ale nad nią trzeba jeszcze jakieś czary odprawić. Ale uwaga, ja byłam na wakacjach objazdowo do samego Cabo da Roca w Portugalii i po drodze wstąpiliśmy (w celach turystycznych) do Lourdes i Fatimy, myślicie, że woda z Lourdes, którą wzięliśmy dla wierzących znajomych będzie miała większą moc niż ta zwykła święcona?

"Dla Ciebie ten ofiarny stos
Dla Ciebie dym palonych ciał
Za wszystko co dla Ciebie
W niebie odbiorę boski szmal"
14-08-2010 19:31 
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)
>Ale uwaga, ja byłam na wakacjach objazdowo do samego Cabo da Roca w Portugalii i po drodze wstąpiliśmy (w celach turystycznych) do Lourdes i Fatimy, myślicie, że woda z Lourdes, którą wzięliśmy dla wierzących znajomych będzie miała większą moc niż ta zwykła święcona?

Jak amen w pacierzu.
14-08-2010 21:26 
 Ocena 2 na 2
Ammet (1428 punktów)
Jak się przyznaliśmy Francuzowi do naszych wojaży po Fatimie i Lourdes, to się z nas śmiał, a to ciekawe >D


"Dla Ciebie ten ofiarny stos
Dla Ciebie dym palonych ciał
Za wszystko co dla Ciebie
W niebie odbiorę boski szmal"
Meretseger (61860 punktów)

> Posłuchajcie, jak to działa.
Dosłuchałam do 5.26 i dalej nie mogłam...
LadyTilly (613 punktów)
>Nie chcę Was wszystkich martwić, ale z obrońcami uzbrojonymi w święconą wodę, raczej szans nie
>mamy.

Czy ta woda święcona to wódka? no bo tak mi się wydaje
15-08-2010 16:48 
 Ocena 4 na 4
Gosia (9452 punktów)

>Czy ta woda święcona to wódka?
Spirytus. Konkretnie spiritus sancti.


Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu
jawnoszyderca (184 punktów)
Woda święcona w slangu obrońców krzyża oznacza zapewne kapsaicynę alkaloidową, środek drażniący powszechnie stosowany w gazach pieprzowych.

Skuteczność "wody święconej" potwierdzają nawet pastafarianie:
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
"Czuć było obecność szatana"

Mnie to przeraża, że "inteligencja" wierzy w szatana i takie inne bzdury. Ale właściwie to nie jest taki prawdziwy pan "doktor". Według mnie żeby zachować jakiś obiektywizm to dziennikarz, który stwierdza obecność szatana powinien być muzułmaninem!

Ale trzeba mu przyznać, że publikacje ma na poziomie. Np. ta


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
16-08-2010 12:06 
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)
Nawet Gwiezdne wojny mu podpadły?
16-08-2010 12:32 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Nawet Gwiezdne wojny mu podpadły?

No, masz! Choćby te wookie takie niewychowane są przecie... widziałaś, żeby zupę prawidłowo jadły?
Na drugie dr Stanisław Krajski np. to poleca... .
O deserze aż boję się pomyśleć... .
16-08-2010 15:06 
 Ocena 1 na 1
Autografka (10638 punktów)
>Na drugie dr Stanisław Krajski np. to poleca... .

Niech Polska stanie się krajem krzyży? Niektórzy już dawno przekuli słowa w czyny.

[Załącznik]
zachaj (5239 punktów)
Cofnęliśmy się do średniowiecza.






18-08-2010 11:46 
 Ocena 1 na 1
daddy (2737 punktów)
(zablokowany)
Raczkowski rządzi świetna puenta.)
Grzegorz (5685 punktów)
Niezłe, już przed wejściem na scenę wody święconej całość traci logikę. Obrońcy byli "opluwani, bici, kopani", a wszystkie stacje telewizyjne, razem z jedynie słuszną, jakimś cudem zgodnie przegapiły taką akcję.

Z dalszego ciągu wynika że święcona woda jest dobra na wszystko. Nie będę się wypowiadał na temat jej działania w wypędzaniu złych duchów bo to nie moja bajka, ale po raz pierwszy słyszałem (i to od doktora) o jej natychmiastowej skuteczności w przeciwdziałaniu skutkom upojenia alkoholowego. Co (już obok tematu) wyjaśniałoby przypadki bezkarności księży jeżdżących po pijaku
17-08-2010 09:09 
 Ocena 2 na 2
Autografka (10638 punktów)

Może by od razu wódkę produkować na święconej wodzie? Tylko po co komu taka wódka?
Asklepios (218 punktów)
Jestem już dużym chłopcem, choć okazało się teraz, że słuchanie bajek sprawia mi nie lada frajdę!

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365