Racjonalista - Strona głównaDo treści
Abp Michalik kontratakuje

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
30-05-2013 15:51Małyska (6054 punktów)Abp Michalik kontratakuje
Ocena 16 na 16
Dzisiaj abp Michalik już nie był tak kompromisowy i podczas procesji Bożego Ciała w Przemyślu powrócił do swojego ulubionego języka nietolerancji.
"Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski abp Józef Michalik w homilii wygłoszonej podczas procesji Bożego Ciała w Przemyślu powiedział, że eksperymenty in vitro są "związane z grzechem złamania prawa natury".fakty.inte(*)maniem-prawa-natury,nId,976250
"Nie można patrzeć spokojnie, przecież to woła o pomstę do nieba, że rosną dzisiaj dziesiątki, setki, tysiące zamrożonych istnień ludzkich. Ludzi w azocie płynnym i nie wiadomo, co z tym zrobić. To rośnie i to jest eksperyment, który woła o pomstę do nieba" - mówił metropolita.
Podejrzewam, że dzisiejsze wypowiedzi biskupa mają związek z reakcją środowisk katolickich na ostatnio głoszoną przez niego "herezję" o In vitro. Biskupa zdecydowanie pouczył strażnik wiary i moralności red. Terlikowski wskazując, że kompromis nie jest drogą chrześcijanina. Dołączył do niego Marcin Przeciszewski - prezes KAI. Zgrabnie wytłumaczył deklarację biskupa, w której według Przeciszewskiego, "w sprawie in vitro nie ma mowy o kompromisie moralnym, ponieważ - zdaniem Kościoła - godzi ono w życie człowieka".
Panie biskupie, jeśli osiągnięcia medycyny są niezgodne z prawami natury, to może pozamykajmy szpitale? Transplantacje, terapie onkologiczne, operacje chirurgiczne, itp. też naturalne nie są. Nawet ks. biskup nosi okulary, chociaż zgodnie z prawem natury powinien gorzej widzieć. W umyśle biskupa nienaturalnym jest medyczne wspomaganie ludzi pragnących mieć swoje dzieci.
A może z naturą jest zgodny celibat czy pedofilia?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

marcin z torunia (331 punktów)

>A może z naturą jest zgodny celibat czy pedofilia?
Według Pieronka, pedofilia była jest i będzie, a papieże mają ważniejsze sprawy niż jakies tam dzieciaki. Oczywiscie, jak każda wypowiedź Michalika, i ta do mądrych nie należy. Ale nie przejmujmy się zbytnio, na szczęscie społeczeństwo w większosci popiera in vitro, i cieszmy się z tego, że normalni ludzie nie biorą Michalika na poważnie. Polscy biskupi na czele z Michalikiem, dawno pokazali, że są oderwani od rzeczywistosci, a poza tym jak człowiek który ( teoretycznie ) nie ma dzieci może wypowiadać się na tematy rodziny i problemów rodziny?
30-05-2013 16:37 
 Ocena 8 na 8
Frank Holman (5897 punktów)
>...nie przejmujmy się zbytnio, na szczęscie społeczeństwo w większosci popiera in vitro, i cieszmy się z tego, że normalni ludzie nie biorą Michalika na poważnie. Polscy biskupi na czele z Michalikiem, dawno pokazali, że są oderwani od rzeczywistosci....

Wróć do czterowymiarowej rzeczywistości i zaakceptuj, że wszystko jest zmienne, zwłaszcza tzw. poglądy większościowe.
Prawda jest taka, że polski katolicy faktycznie obecnie popierają w większości invitro, wbrew KrK, ale tylko dlatego, że dotąd mało i rzadko jeszcze słyszeli w kościołach, że im tego robić nie wolno. Biskup wie co robi: permanentna indoktrynacja zawsze była, jest i będzie skuteczna, gdyż jest procedurą jak najbardziej racjonalną.
Dotąd KrK skupiał się na aborcji, i skutecznie zmienił w tej sprawie tzw. poglądy większościowe od lat 90 i wcześniejszych. Z invitro będzie dokładnie tak samo, gdyż podobnie - chodzi o sprawy kompletnie niedotyczące tejże większości bezpośrednio. A w sprawach jakie człowieka nie dotyczą, naturalnie będzie on przyjmował poglądy tzw. autorytetów.
Jedyną drogą do utrwalenia się innych postaw większościowych jest generalne budowanie alternatywy dla religijnej (w Polsce: katolickiej) moralności i w ten sposób odciąganie ludzi od zachowań sekciarskich/religijnych. Nie ma co liczyć na żadną tzw. "normalność" religiantów.

Tak że, podsumowując, w sprawie in vitro biskup nic nowego nie powiedział. Już bardziej kuriozalne i wymagające skupienia są moim zdaniem te jego słowa:
Cytat:
Młodzi nie mają wzorców wierności, przezwyciężania trudności w małżeństwach i my musimy im to dać
, tj. że mówi "My" zamiast "Wy".
Asphodelus1 (887 punktów)
>>...nie przejmujmy się zbytnio, na szczęscie społeczeństwo w większosci popiera in vitro, i cieszmy się z tego, że normalni ludzie nie biorą Michalika na poważnie. Polscy biskupi na czele z Michalikiem, dawno pokazali, że są oderwani od rzeczywistosci....
>Wróć do czterowymiarowej rzeczywistości i zaakceptuj, że wszystko jest zmienne, zwłaszcza tzw. poglądy większościowe.
>Prawda jest taka, że polski katolicy faktycznie obecnie popierają w większości invitro, wbrew KrK, ale tylko dlatego, że dotąd mało i rzadko jeszcze słyszeli w kościołach, że im tego robić nie wolno. Biskup wie co robi: permanentna indoktrynacja zawsze była, jest i będzie skuteczna, gdyż jest procedurą jak najbardziej racjonalną.
>Dotąd KrK skupiał się na aborcji, i skutecznie zmienił w tej sprawie tzw. poglądy większościowe od lat 90 i wcześniejszych. Z invitro będzie dokładnie tak samo, gdyż podobnie - chodzi o sprawy kompletnie niedotyczące tejże większości bezpośrednio. A w sprawach jakie człowieka nie dotyczą, naturalnie będzie on przyjmował poglądy tzw. autorytetów.
>Jedyną drogą do utrwalenia się innych postaw większościowych jest generalne budowanie alternatywy dla religijnej (w Polsce: katolickiej) moralności i w ten sposób odciąganie ludzi od zachowań sekciarskich/religijnych. Nie ma co liczyć na żadną tzw. "normalność" religiantów.

>
Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Na początku lat dziewięćdziesiątych lud polski był ciemny jak tabaka w rogu. W przeważającej większości uczęszczał do katolickich świątyń i słuchał kapłanów- dlatego wówczas udało się ''czarnym'' zmienić podejście do aborcji- z in vitro już tak nie będzie; obecnie bowiem, do kościołów chodzi mniej niż 50% Polaków a ilu z nich wiernie słucha słów kapłańskich? Niewielu. W najgorszej sytuacji % popierających In Vitro zmniejszy się JEDNORAZOWO z 80% do 60%, a potem i tak będzie wzrastał.

Od 1 lipca ma wejść w życie ustawa o powszechnej refundacji (szkoda tylko że z Budżetu Państwa).
31-05-2013 20:59 
 Ocena 4 na 4
Anna Salman (16360 punktów)
>... Na początku lat dziewięćdziesiątych lud polski był ciemny jak tabaka w rogu. W przeważającej większości uczęszczał do katolickich świątyń i słuchał kapłanów- dlatego wówczas udało się ''czarnym'' zmienić podejście do aborcji- z in vitro już tak nie będzie; obecnie bowiem, do kościołów chodzi mniej niż 50% Polaków a ilu z nich wiernie słucha słów kapłańskich? Niewielu. W najgorszej sytuacji % popierających In Vitro zmniejszy się JEDNORAZOWO z 80% do 60%, a potem i tak będzie wzrastał.
Tak, ale ten ciemny lud miał liberalną ustawę aborcyjną od 1956 r. (gdy był jeszcze ciemniejszy), może i do kościołów chadzał, ale księża nie odważyliby się wygłaszać takich tekstów, jak dzisiaj, bo komuna ich krócej trzymała. A podejścia do aborcji tamto pokolenie nie zmieniło - nadal stanowią przeważającą część zwolenników liberalizacji ustawy. Za to młodzi (oświeceni) są przeważnie przeciw.
To, że do kościołów chodzi mniej, niż 50% nic nie znaczy, bo i tak przez pierwsze kilkanaście lat życia wyrabiają normę życiową swoich babć - 2 godziny religii tygodniowo, obowiązkowy udział w rekolekcjach, nabożeństwach, procesjach itp.
30-05-2013 16:45 
 Ocena 5 na 5
pawel_wr (4297 punktów)
>>A może z naturą jest zgodny celibat czy pedofilia?
>Według Pieronka, pedofilia była jest i będzie, a papieże mają ważniejsze sprawy niż jakies tam dzieciaki. Oczywiscie, jak każda wypowiedź Michalika, i ta do mądrych nie należy.

Pan Michalik wiele lat bronił pedofila z Tylawy - swojego kolegę po fachu.
Czegóż można się spodziewać po panu Michaliku ?

Czy po dorosłym mężczyźnie w sukience można oczekiwać
znajomości biologii komórkowej ?

Czy dorosły ,bezdzietny , z własnego wyboru nieżonaty mężczyzna,
chodzący w dziwacznych szatach może się wypowiadać na temat
tzw. prawa naturalnego ??
Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>są "związane z grzechem złamania prawa
>natury".fakty.inte(*)enty-in-vitro-zlamaniem-prawa-

W którym przykazaniu jest zakaz łamania prawa natury?
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
>Dzisiaj abp Michalik już nie był tak kompromisowy i podczas procesji Bożego Ciała w Przemyślu
>powrócił do swojego ulubionego języka nietolerancji.
Wcześniejsze stanowisko też na kompromis nie wyglądało. Nie było tam mowy jak miałaby wyglądać ta ustawa. Może zakaz i koniec?
> "Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski abp Józef Michalik w
>homilii wygłoszonej podczas procesji Bożego Ciała w Przemyślu powiedział, że eksperymenty in vitro
>są "związane z grzechem złamania prawa
>natury".
Te słowa w żaden sposób nie zaprzeczają poprzednim, które odnosiły się do braku regulacji prawnych.
> "Nie można patrzeć spokojnie, przecież to woła o pomstę do nieba, że rosną dzisiaj dziesiątki,
>setki, tysiące zamrożonych istnień ludzkich. Ludzi w azocie płynnym i nie wiadomo, co z tym zrobić.
>To rośnie i to jest eksperyment, który woła o pomstę do nieba"
- mówił metropolita.
Cóż poradzić? Biskupich poglądów się nie zmieni. Póki co większość Polaków jest za in vitro, choć z drugiej strony nie wiadomo jak długo.
>Panie biskupie, jeśli osiągnięcia medycyny są niezgodne z prawami natury, to może pozamykajmy
>szpitale? Transplantacje, terapie onkologiczne, operacje chirurgiczne, itp. też naturalne nie są.
>Nawet ks. biskup nosi okulary, chociaż zgodnie z prawem natury powinien gorzej widzieć.
Gdyby kościół spróbował zakazać powyższych rzeczy to spodziewam się, że ludzie zlekceważyliby ten zakaz. Są to sprawy, które mogą dotknąć wielu osób, ponadto dość długo dostępne. Kwestie związane z in vitro dotyczą stosunkowo niewielu ludzi.
>W umyśle
>biskupa nienaturalnym jest medyczne wspomaganie ludzi pragnących mieć swoje dzieci.
Sam biskup dziećmi się nie martwi ciężko więc aby spoglądał na tę sprawę inaczej.

Grzegorz (5685 punktów)
>Dzisiaj abp Michalik już nie był tak kompromisowy i podczas procesji Bożego Ciała w Przemyślu powrócił do swojego ulubionego języka nietolerancji.

W sumie to czego się po nim spodziewałeś? Choć mi też po wypowiedzi Dziwisza ("Stop szalonym próbom wychowania i deprawacji naszych dzieci!") przez jakieś ćwierć sekundy świtała myśl że to taka samokrytyka dotycząca obowiązkowej religii i pedofilii w KRK
Olek Mularski (3178 punktów)
Dlaczego te głupie klechy wtrącają się we wszystko, na czym się nie znają, a w medycynę w szczególności? Przy okazji mówią bzdury i kompromitują się na oczach wykształconej części społeczeństwa. Niestety o wiele gorsze jest to, że ciemnogród wierzy i podąża za swoimi pastuchami.

Kiedy wreszcie do każdej dyskusji w telewizji (na tematy medyczne to już w szczególności) przestanie być zapraszany klecha!?

Lekarze przecież nie wtrącają się do liturgii!
31-05-2013 06:12 
 Ocena-1 na 1
Frank Holman (5897 punktów)
>Dlaczego te głupie klechy wtrącają się we wszystko....
>Kiedy wreszcie do każdej dyskusji w telewizji (na tematy medyczne to już w szczególności) przestanie być zapraszany klecha!?

Po co sączysz tyle jadu.... !?
To czego oczekujesz nie stanie się póki obok, jako alternatywę, dobrzy ludzie będą mieli, zamiast księdza, Ciebie i Tobie podobnych, ziejących nienawiścią.

Dobrzy ludzie chcą być po prostu dobrzy (i coraz lepsi); ksiądz (religie) mówi: u mnie jest dobro, lepszy ten świat i idealne życie wieczne w następnym świecie, a Ty co masz ludziom do zaoferowania ? Krzyki i wyzwiska ....
31-05-2013 10:08 
 Ocena 1 na 1
Asphodelus1 (887 punktów)
>>Dlaczego te głupie klechy wtrącają się we wszystko....
>>Kiedy wreszcie do każdej dyskusji w telewizji (na tematy medyczne to już w szczególności) przestanie być zapraszany klecha!?
>Po co sączysz tyle jadu.... !?
>To czego oczekujesz nie stanie się póki obok, jako alternatywę, dobrzy ludzie będą mieli, zamiast księdza, Ciebie i Tobie podobnych, ziejących nienawiścią.
>Dobrzy ludzie chcą być po prostu dobrzy (i coraz lepsi); ksiądz (religie) mówi: u mnie jest dobro, lepszy ten świat i idealne życie wieczne w następnym świecie, a Ty co masz ludziom do zaoferowania ? Krzyki i wyzwiska ....

Dokładnie, z klerem należy walczyć merytorycznie, a jeśli ktoś ma zostać wyprowadzony z równowagi, to właśnie oni, niech się przez to sami kompromitują. (Jak np. krzykacz Trelikowski).
31-05-2013 16:54 
 Ocena 1 na 1
pawel_wr (4297 punktów)

>Dokładnie, z klerem należy walczyć merytorycznie, a jeśli ktoś ma zostać wyprowadzony z równowagi, to właśnie oni, niech się przez to sami kompromitują. (Jak np. krzykacz Trelikowski).
>

Nie tylko merytorycznie , ale przede wszystkim :
"Siłom i godnościom osobistom"

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
31-05-2013 10:22 
 Ocena 5 na 5
pawel_wr (4297 punktów)

>Dobrzy ludzie chcą być po prostu dobrzy (i coraz lepsi); ksiądz (religie) mówi: u >mnie jest dobro, lepszy ten świat

Ucieczkę od cywilizacji i wielkomiejskiego zgiełku
zapewni gdańszczanin Sławek Leszek na swojej za darmo otrzymanej
od miasta działce . Swojsko , sielsko i anielsko.
Tutaj daniel skubie trawkę , tam ptaszek świergoli ,
w bajorku kumka sobie żabka , a gospodarz serwuje zimne drinki.
31-05-2013 16:34 
 Ocena 6 na 6
Olek Mularski (3178 punktów)
>Po co sączysz tyle jadu.... !?
>To czego oczekujesz nie stanie się póki obok, jako alternatywę, dobrzy ludzie będą mieli, zamiast księdza, Ciebie i Tobie podobnych, ziejących nienawiścią.

Jaki jad? Jad to sączą księża tacy jak abp Michalik itp. i to całymi litrami! Opowiadają ludziom cuda na kiju na temat sprawdzonych metod terapeutycznych uznanych i stosowanych na całym świecie od lat, przez co zapuszczają cywilizacyjnie nasz kraj. To oni szerzą nienawiść szczując ludzi przeciw Żydom, homoseksualistom, ateistom itd.

>Dobrzy ludzie chcą być po prostu dobrzy (i coraz lepsi);

Na pewno nie dzięki religii, a katolickiej to już w szczególności.

>ksiądz (religie) mówi: u mnie jest dobro, lepszy ten świat i idealne życie wieczne w następnym świecie,

Może i oferują, ale jednocześnie kłamią. Zachowują się jak zwykli oszuści, niestety nie są za swoje wyłudzenia tak samo karani.

>a Ty co masz ludziom do zaoferowania ? Krzyki i wyzwiska ....

Jako lekarz na pewno dużo więcej niż kler. Denerwuje mnie jedynie wtrącanie się sukienkowych w sprawy medycyny!
Kowalski (2244 punktów)
W podobnym tonie wypowiadał się watykański gubernator na Poznań i okolice. Z jakim zainteresowaniem spotkało się to ze strony jego kumpli, najlepiej pokazuje poniższe zdjęcie
poznan.gazeta.pl/poznan/51,36001,14011068.html?i=9
31-05-2013 18:15 
 Ocena 1 na 1
pawel_wr (4297 punktów)
>[..] gubernator na Poznań i okolice. Z jakim zainteresowaniem spotkało się to ze strony jego kumpli, najlepiej pokazuje poniższe zdjęcie
>poznan.gazeta.pl/poznan/51,36001,14011068.html?i=9

Niezłe zdjęcie.
Jeden uciął drzemkę ,drugi myśli o niebieskich migdałach , kolejny
z marsową miną karci wzrokiem owieczki , inny o miedzianym czole
duma jak czmychnąć.
Widać powierzchowność i anachronizm katolickiej celebry.
Pustka intelektualna i duchowa aż zionie z tego zdjęcia.

Pogrążony w wierze odrzuca rozum.
slik (20011 punktów)
W Warszawie na Ursynowie doszło do "Ataku pogaństwa na obchody Bożego Ciała"
Na czym polegał ten atak można zobaczyć na filmie pana Gienka:
www.youtube.com/watch?v=6d0lF6NKUlg
Cytat:
Film z 30-go maja 2013, około godziny 14:00. Scena chwytająca za gardło i dająca do myślenia. Podczas procesji Bożego Ciała, gdy Ksiądz Tomasz śpiewa Ewangelię za płotem u zbiegu ulic Gandhi i Dereniowej, nieopodal kościoła jacyś młodzieńcy grają w najlepsze w piłkę nożną. Szczyt chamstwa, brak szacunku dla kultury narodowej, złośliwa prowokacja, czy bezmyślność? Tyle się mówi o pogaństwie zalewającym Europę i proszę - prawdę się mówi!
+
Mi się najbardziej wydaje przykry fakt, że ludzie utracili wyczucie - jakie zachowanie jest pogańskie, a jakie nasze, chrześcijańskie. Bo granie w piłkę nożną gdy obok przechodzi procesja Bożego Ciała jest ewidentnie aktem postawy pogańskiej. Akt takiej postawy wydarzony na Ursynowie, w dzielnicy Warszawy która jest w bardzo dużym odsetku zamieszała przez dzieci i wnuki ubeków i esbeków oraz masonów warszawskich - ma dodatkowy smaczek sensacyjny. Zauważyłem to idąc w procesji, to było olsnienie - i dlatego spontanicznie wyciągnąłem kamerę, sfilmowałem 86-sekundowy film, umieściłem w internecie i... gmach Wielkiej Ubeckiej, Esbeckiej i Masońskiej Warszawy doznał kolejnej rysy. Dlatego ONI się tak pieklą - tam na FF-rondzie i na wielu forach internetowych. ONI czują, że ten ICHNI gmach się musi kiedyś zawalić, bo Bóg tak chce. Zaczęło się od Krzyża przed pałacem namiestnikowskim wzniesionym przez masonów, a skończy na statule Maryi na czubku Pałacu Kultury i Nauki wzniesionym przez Stalina.
+ Amen!

Pan Gienek nie nabija się z religii - on to napisał poważnie i chyba na trzeźwo...
Aż trudno w to uwierzyć...
Pocieszająca jest punktacja tego "dzieła", obejrzanego prawie 78 tysięcy razy - 468 osób oceniło go pozytywnie, ale aż 5561 oceniło negatywnie
Grey (2102 punktów)
>Pan Gienek nie nabija się z religii - on to napisał poważnie i chyba na trzeźwo...
>Aż trudno w to uwierzyć...
Przyznam, że musiałem przeprowadzić własne śledztwo, bo wydawało mi się niemożliwe, żeby ktoś popełnił taki film na poważnie.
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
Prawa natury można złamać jedynie przy pomocy Boga. Do tej pory Bóg pomagał jedynie swojemu Kościołowi. Czyżby Bóg zmienił zdanie i objawia się przez świeckich lekarzy? Czy wszystkie cuda które do tej pory ogłaszał Kościół, były grzechem?


Mam dość ateistów. Oni bez przerwy gadają o Bogu - Heinrich Böll

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365