 |
GIGANTOMANII CIĄG DALSZY........... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-03-2011 16:51 | Roksana Małek (894 punktów) | GIGANTOMANII CIĄG DALSZY...........
2 na 2 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | Alicja Duda (25557 punktów) | >A ja w swojej naiwności sądziłam, że po MEGA-Świebodziniaku już im się znudzi..... Ale cóż, Wielki Trzynasty JPII 500 000x 2 zł= 1 milion Ile taki portret może kosztować? (Koszt SMSa + wykonanie). Ma ktoś jakieś pojęcie?
Zmień politykę, głosuj na kobiety.
|
|
| zaprawdę (126 punktów) | pamiętam z jakim podnieceniem ogłaszali to w wiadomościach na jedynce  paranoja!
|
|
1 na 1 | Smoothie (163 punktów) | Cytat:Prezes zarządu Centrum Opatrzności Bożej Piotr Gaweł zaznaczył, że każdy, kto chce włączyć się w ideę powstawania portretu, może już od wtorku wysłać SMS pod nr 72551 (koszt: 2 zł netto), a następnie przesłać fotografię drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej: www.portretjp2.pl. Do udziału w akcji zachęca metropolita warszawski Kazimierz Nycz. - Każdy z nas, tworząc fizycznie zdjęcie papieża, daje świadectwo swojej identyfikacji z przesłaniem, które Jan Paweł II nam pozostawił - zaznaczył hierarcha. A 2zł to symboliczny żeton do bramy niebieskiej...
|
|
 | | Kowu (39 punktów) | > A 2zł to symboliczny żeton do bramy niebieskiej...Dość niewiele, jak za świadectwo opowiedzenia się za JP2. Wysyłają pocztą, czy nowocześnie, w pdfie?  Spoglądając na tabele opłat i prowizji usługodawcy sms szacuje, że bezpośrednio do odbiorcy trafi ok. złotówka za sms, tak więc gdzieś 500 tyś. na pewno, nie wliczając możliwość wpłat online.
|
|
1 na 1 | Manian (950 punktów) | Jak tak dalej pójdzie to będzie trzeba otworzyć kierunki na studiach zajmujące się samymi pomnikami JPII. To jest Polska, na tacę i na wojsko pieniądze się zawsze znajdą. W sumie Kościołowi to na rękę, bo gdyby tak dać więcej pieniędzy na edukację to wtedy byłoby mniej ciemnej masy podążającej za sutanną. Zastanawia mnie co dalej? Wojtyła jest już skomercjalizowany i za niedługo pewnie będzie papier toaletowy z jego wizerunkiem. Dlaczego Polacy myślą, że wielkość pójdzie w jakość? Czy oni naprawdę myślą, że takim przerostem formy nad treścią przybliżą się do Boga? Przecież te pomniki to najczęściej kicz i nawet estetycznie nie wyglądają. Rywalizacja się zacznie dopiero jak zaczną powstawać pomniki Lecha Kaczyńskiego.
|
|
 | 2 na 2 | Smoothie (163 punktów) | Problem jest tej natury, że do Papieża Polaka przyczepić się nie wolno - no bo jak to tak? Do Karola? Wojtyły? Jana Pawła II, tego co nas od komuny wyzwolił? Z całym szacunkiem, ale czy potrafi ktoś podać przykład osoby w PL, z której zrobiono większą jarmarczną świętą krowę?
|
|
|  | | Manian (950 punktów) | >Problem jest tej natury, że do Papieża Polaka przyczepić się nie wolno - no bo jak to tak? Do Karola? Wojtyły? Jana Pawła II, tego co nas od komuny wyzwolił? To jest kwestia mentalności. Niestety każdy może powiedzieć, że JPII był wielki, ale na pytanie dlaczego nie powie, więcej niż 3 zdań. >Z całym szacunkiem, ale czy potrafi ktoś podać przykład osoby w PL, z której zrobiono większą jarmarczną świętą krowę? yyy... nie.
|
|
| |  | 4 na 4 | Alicja Duda (25557 punktów) | >To jest kwestia mentalności. Niestety każdy może powiedzieć, że JPII był wielki, ale na pytanie dlaczego nie powie, więcej niż 3 zdań. Aż tyle? Niemożliwe.
Zmień politykę, głosuj na kobiety.
|
|
| |  | | Smoothie (163 punktów) | >>Problem jest tej natury, że do Papieża Polaka przyczepić się nie wolno - no bo jak to tak? Do Karola? Wojtyły? Jana Pawła II, tego co nas od komuny wyzwolił? >To jest kwestia mentalności. Niestety każdy może powiedzieć, że JPII był wielki, ale na pytanie dlaczego nie powie, więcej niż 3 zdań.
Uważam, że nikły jest ten procent ludzi w Polsce z tą "odmienną" mentalnością. Chciałabym się mylić. Gdy rozmawiam z moimi znajomymi i wyrażam ostrożnie swój dość oschły pogląd na temat JPII, patrzą na mnie jak na kosmitę. Wyobraźmy sobie sytuację, gdzie w tv ktoś głośno krytykuje cały ten wielki cyrk związany z beatyfikacją. Przecież ludzie by delikwenta krzyżami zatłukli pod warzywniakiem.
Postać JPII w trybie przyspieszonym i chyba nieuniknionym przesiąka za pośrednictwem zakorzenionego już KK, do polskiej tradycji. Za parę lat dojdzie do tego, że Wojtyłę z odkręcaną głową będzie można kupić na odpuście.
|
|
| | |  | 1 na 1 | anake joni (5 punktów) | > >>Problem jest tej natury, że do Papieża Polaka przyczepić się nie wolno - no bo jak to tak? Do Karola? Wojtyły? Jana Pawła II, tego co nas od komuny wyzwolił?> >To jest kwestia mentalności. Niestety każdy może powiedzieć, że JPII był wielki, ale na pytanie dlaczego nie powie, więcej niż 3 zdań.> Uważam, że nikły jest ten procent ludzi w Polsce z tą "odmienną" mentalnością. Chciałabym się mylić. Gdy rozmawiam z moimi znajomymi i wyrażam ostrożnie swój dość oschły pogląd na temat JPII, patrzą na mnie jak na kosmitę. Wyobraźmy sobie sytuację, gdzie w tv ktoś głośno krytykuje cały ten wielki cyrk związany z beatyfikacją. Przecież ludzie by delikwenta krzyżami zatłukli pod warzywniakiem.> Postać JPII w trybie przyspieszonym i chyba nieuniknionym przesiąka za pośrednictwem zakorzenionego już KK, do polskiej tradycji. Za parę lat dojdzie do tego, że Wojtyłę z odkręcaną głową będzie można kupić na odpuście.Ja jestem ciekaw czy zamiast tego wszystkiego kościół nie mógłby zasponsorować budowy szpitala np.położniczego i nazwać go jego imieniem podobno tak kochał życie poczęte. .Nie będę wdawać się w dysputy czy Jan Paweł II wielkim Polakiem był ( podobno mickiewicz też był - choć mam inne zdanie na ten temat).
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Gosia (9452 punktów) |
> Ja jestem ciekaw czy zamiast tego wszystkiego kościół nie mógłby zasponsorować budowy szpitala np.położniczego i nazwać go jego imieniem podobno tak kochał życie poczęte.I co by z tego miał? Państwowa jednostka nie przyniosłaby dochodu, a do prywatnej pewnie kobiety by się nie pchały, wiedząc, że w katolickiej placówce ich życie jest niczym wobec zygoty. Sukces PR-owski? Kościół wolny jest od próżnej, ziemskiej chwały (  ) Takie monumentalne "dzieło" ma natomiast same plusy: pozwoli nieco zarobić ( wykonawca pewnie da rabat za odpust zupełny) i niczym listek figowy przysłoni pożałowania godny widok Świątyni Niedokończonej.
|
|
|  | | Ammet (1428 punktów) | >Problem jest tej natury, że do Papieża Polaka przyczepić się nie wolno - no bo jak to tak? Do Karola? Wojtyły? Jana Pawła II, tego co nas od komuny wyzwolił?
Przypomniała mi się nagle mina mojego wyjątkowo konserwowego znajomego jak zaczęłam podśmiewać się z faktu kręcenia kolejnego filmu o papieżu i wymyślać nowy tytuł, coś w stylu: "Człowiek-Papież który został Karolem" czy coś w ten deseń.
Jeżeli nas rozsadza duma o jednego papieża to, kurczę, Włosi powinni już po prostu fruwać z radości, nie wiem.
|
|
| Amol (692 punktów) |
> A ja w swojej naiwności sądziłam, że po MEGA-Świebodziniaku już im się znudzi..... Ale cóż, Wielki> Trzynasty JPIIMEGA-Świebodziniak zostanie zniszczony. Bojówki ateistyczne biorą się do roboty.  Będzie małe bum!!!! Potem trzaskkk łubudu i wszystko się roz....bie na kawałki!!!   Będą je zbierać w samym Rio de Janeiro....
|
|
 | | Ammet (1428 punktów) | Na widłach Was wyniosą.
|
|
| Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów) | |
|
| Ammet (1428 punktów) | A jutro Dzień Bez Telewizora. Będzie taki maraton jak co roku.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|