Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ten Świat od początku jest niedoskonały

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
02-12-2008 22:08pszczoła (17 punktów)Ten Świat od początku jest niedoskonały
Ocena 1 na 1
Krzyż, znak Bożej miłości i przebaczenia, zwycięstwo nad śmiercią. Taka jest prawda, że religie jakie by nie były są uśpione hipnozą i choćby przeczytał, całą moc książek w tym temacie nie potrafi człowieka zbudzić z tego snu. Akurat tak się składa, że przebrnąłem przez różne sekty od największej, do dwóch lub trzech. Uśpieni hipnozą wiary stajemy się barankami posłusznymi, bezkrytycznie wierząc, że jesteśmy powołani do życia wiecznego, przez Boga, który za grzech pierwszych bajecznych rodziców, posłał jedno rodzonego syna, który nas odkupił i zbudzi z grobu, do życia wiecznego. I tak miliardy lat upływa tych, mesjaszy przychodziło na ten świat i opowiadali, że tylko oni są tymi prawdziwymi, przestrzegając "baczcie aby was nikt nie zwiódł tak uśpieni w bajecznym śnie oczekujemy, że "przyjdzie jak złodziej w nocy". I dlatego nie dziwię się nikomu kto wierzy w jakąkolwiek wiarę, broni z taką pazernością, a czyta że bez woli Bożej włos z głowy nie spadnie. Czyż i ja takim nie byłem ? Stawiałem sobie obrazek na stole klękałem święcie przekonany, że to jest Bóg, a dziesiątki razy czytałem że " Nie czyń sobie obrazu na podobieństwo mężczyzny, lub kobiety, nie będziesz się im kłaniał, bom ja Bóg do siódmego pokolenia mścił się będę, kto takie rzeczy będzie czynił". Dlatego, że sam będąc pogrążony w niewiedzy takie, przykazanie gwałciłem. I teraz nie dziwię się, że odprawili taki teatr na Wawelu, jako sztuka do perfekcji wyreżyserowana, aktorzy grali bezbłędnie, tylko gdzie tu doszukać się wiary. Dziś kiedy jestem zbudzony, więc nie dziwię się nikomu, bo sam taki byłem. Nigdzie nie uciekniemy z tego świata, bo wszędzie jest podobnie. Dlatego musimy jedni drugich znosić, bo wszyscy jesteśmy, obarczeni grzechami nie z naszej winy, winę ponosi ten kto stworzył TEN Świat od zarania niedoskonały, za nie ludzkie winy obarczył ludzi przykazaniami i prawami ,a dobrze wiedział, że taki obrót sprawy wezmą, i jakie pretensje, do garbatego, że ma proste dzieci. Niech krzyże wiszą kościoły budują, na pielgrzymki chodzą ."Bo nie wiedzą co czynią"

~pszczoła
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Adamiak (36436 punktów)
>Dziś kiedy jestem zbudzony>

Ejże, a nie jest to nowy sen?

Bo mnie się zdaje, że Ty bez bajek żyć nie umiesz, nie chcesz lub nie możesz.

Pozdrawiam.
glingor (640 punktów)
Gratuluje poziomu 5

pl.wikiped(*)czenie_psychodeliczne#Poziom_5

proponuje sprawdzić poziom tryptamin

prawdziwy tradycjonalista modli się do słońca i z ognia nie korzysta
Jacek Cieslicki (1555 punktów)
(zablokowany)

> Uśpieni hipnozą wiary stajemy się barankami
>
>pierwszych bajecznych rodziców, posłał jedno rodzonego syna, który nas odkupił i zbudzi z grobu, do
>życia wiecznego.

Cześć, Pszczółko!
Tylko ja jestem łagodny na tym Forum, dzięki memu uwiądowi starczemu, więc radzę:
olej poziom tryptamin, bo uleczysz swoją religijną depresyjkę przeczytaniem "Ekspressowej Ekskomuniki" (Dzał "Bazgroły").

Pozdrawiam,
*******
Goje wszystkich krajów, łączmy się!
.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365