Krzyż, znak Bożej miłości i przebaczenia, zwycięstwo nad śmiercią. Taka jest prawda, że religie jakie by nie były są uśpione hipnozą i choćby przeczytał, całą moc książek w tym temacie nie potrafi człowieka zbudzić z tego snu. Akurat tak się składa, że przebrnąłem przez różne sekty od największej, do dwóch lub trzech. Uśpieni hipnozą wiary stajemy się barankami posłusznymi, bezkrytycznie wierząc, że jesteśmy powołani do życia wiecznego, przez Boga, który za grzech pierwszych bajecznych rodziców, posłał jedno rodzonego syna, który nas odkupił i zbudzi z grobu, do życia wiecznego. I tak miliardy lat upływa tych, mesjaszy przychodziło na ten świat i opowiadali, że tylko oni są tymi prawdziwymi, przestrzegając "baczcie aby was nikt nie zwiódł tak uśpieni w bajecznym śnie oczekujemy, że "przyjdzie jak złodziej w nocy". I dlatego nie dziwię się nikomu kto wierzy w jakąkolwiek wiarę, broni z taką pazernością, a czyta że bez woli Bożej włos z głowy nie spadnie. Czyż i ja takim nie byłem ? Stawiałem sobie obrazek na stole klękałem święcie przekonany, że to jest Bóg, a dziesiątki razy czytałem że " Nie czyń sobie obrazu na podobieństwo mężczyzny, lub kobiety, nie będziesz się im kłaniał, bom ja Bóg do siódmego pokolenia mścił się będę, kto takie rzeczy będzie czynił". Dlatego, że sam będąc pogrążony w niewiedzy takie, przykazanie gwałciłem. I teraz nie dziwię się, że odprawili taki teatr na Wawelu, jako sztuka do perfekcji wyreżyserowana, aktorzy grali bezbłędnie, tylko gdzie tu doszukać się wiary. Dziś kiedy jestem zbudzony, więc nie dziwię się nikomu, bo sam taki byłem. Nigdzie nie uciekniemy z tego świata, bo wszędzie jest podobnie. Dlatego musimy jedni drugich znosić, bo wszyscy jesteśmy, obarczeni grzechami nie z naszej winy, winę ponosi ten kto stworzył TEN Świat od zarania niedoskonały, za nie ludzkie winy obarczył ludzi przykazaniami i prawami ,a dobrze wiedział, że taki obrót sprawy wezmą, i jakie pretensje, do garbatego, że ma proste dzieci. Niech krzyże wiszą kościoły budują, na pielgrzymki chodzą ."Bo nie wiedzą co czynią"
~pszczoła
|