Sukcesy naszej kościelnej komisji majątkowej zainspirowały dobrodziejów zza naszej południowej granicy do importu tegoż wiekopomnego dzieła bożego: Cytat:"Rozumiemy, że państwo powinno złagodzić krzywdy wyrządzone Kościołom. Ale wniosek rządu jest nieprofesjonalny" - stwierdził Jan Hajda przewodniczący senackiej komisji ds. gospodarki narodowej.
Senatorzy argumentowali, że państwo domaga się odszkodowań dla 17 Kościołów, podczas gdy 7 z nich zostało zarejestrowanych dopiero po roku 1990. Kolejne zastrzeżenie dotyczyło wyceny zwracanych gruntów: 44 korony za metr kwadratowy. Cena ziemi zwracanej w ramach restytucji nie przekracza obecnie 10 koron za metr kwadratowy. wiadomosci(*)scielnych.html?lokale=katowiceProblem jeno, że coś naród nie ten i coś się jakoś strzyc nie daje. Nie to co u nas - tu pasterze swe barany, przepraszam baranki, strzygą ciągle z animuszem. Lewica nasza też jakaś nijaka - jednej to nawet krzyże nie przeszkadzają, a drugiej to chyba daleko, zdaje się, do naszych południowych sąsiadów: Cytat:W ramach kampanii prowadzonej w ostatnich dniach przez lewicę, w całych Czechach pojawiły się billboardy i plakaty atakujące zarówno rywali politycznych jak i zwierzchników Kościoła katolickiego. Na jednym z plakatów ręka w niebieskiej marynarce (kolor logo prawicy) przekazuje worek z pieniędzmi do ręki dostojnika kościelnego. Na innym ręka księdza wyrywa kobiecie torebkę z pieniędzmi. Nic tak nie doskwiera "przedstawicielom handlowym życia wiecznego" jak pusta sakiewka - musi tam być niewesoło skoro już taką słodyczą/miłością bliźniego raczą publikę delektować: Cytat:Zbulwersowało to byłego prymasa Czech kardynała Miloslava Vlka, który porównał kampanię lewicy "do praktyk nazistowskich i komunistycznych". Szkoda jakoś, żeśmy se tych husytów, w czasie odpowiednim, jakoś masowo nie zaimportowali. |