 |
Komisja majątkowa zniknie ale Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-03-2011 11:29 | PanBuk (6257 punktów) | Komisja majątkowa zniknie ale
2 na 2 | ale... przyzwolenie na swawolenie, chyba będzie już tradycją? Cytat: Norbertanki są już drugim zakonem, który mógł zostać oszukany przez Marka P. Według śledczych na współpracy z nim straciły też krakowskie albertynki. Marek P. o 28 mln zł zaniżył wartość terenu, który odzyskał przed komisją dla działającego przy zakonie towarzystwa charytatywnego, a potem odsprzedał zaprzyjaźnionemu biznesmenowi.
tylko jakoś nikt nie zauważa, że Norbertanki same kręcą na siebie bicz, lub inaczej ujmując: same oszukują. Potem lamentują, nie pierwszy to ich wyskok i nie ostatni zapewne... A gdyby im tak powierzyć OFE? łeb do interesów mają jak widać, a z czasem pewnie się douczą, kończąc ugodowym: "Bóg zapłać..." całość: m.wyborcza(*)owi_odlecialo_pol_miliona.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Pytanie brzmi: do czyjej kieszeni poszło te 28 mln złotych? Albertynek, zaprzyjaźnionego biznesmena czy Marka P.? Czy może do wszystkich, podzielone równo pomiędzy zainteresowanych?
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| romaro (25211 punktów) | Komisja majątkowa zakończyła pracę. Wiem że racjonaliści są przeciwni budowie pomników. Zastanawiam się, czy tym razem nie warto byłoby przemyśleć, czy by w jakiś sposób nie uhonorować - coś w rodzaju Złotej Maliny - dwudziestoletniego poświęcenia się, zarówno panów z komisji majątkowej, jak i całego Kościoła.
|
|
 | 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | >...coś w rodzaju Złotej Maliny - dwudziestoletniego poświęcenia się...
Ja bym dał nawet Złotą św. Malinę - za dwudziestowiekowe poświęcanie się. Drobner, szczodrobliwy, a i niechytry...
|
|
|  | | PanBuk (6257 punktów) | >>...coś w rodzaju Złotej Maliny - dwudziestoletniego poświęcenia się... >Ja bym dał nawet Złotą św. Malinę - za dwudziestowiekowe poświęcanie się. >Drobner, szczodrobliwy, a i niechytry... > Spoko - sejm to klepnie jak nic. Malina nie malina - liczy się ile ma karatów, gramów, czy inszych wartości duchowych... Jak pokazuje życie - kieszonki ks Stasia są ogromne i nie tylko to zmieszczą!
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
|
|
4 na 4 | Mateusz Brodziak (156 punktów) | Dać palec, zechcą całą rękę... wiadomosci(*)majat,1,4199313,wiadomosc.html Cytat:- Ze strony kościelnej mogę powiedzieć, że jesteśmy niezadowoleni z efektów prac Komisji Majątkowej - powiedział Wąsowski. Dodał, że nie zaspokoiła ona roszczeń Kościoła, dotyczących dóbr, które w rzeczywistości utracił. - Kościół stracił dużo więcej. (...) Stanowisko strony kościelnej co do tego narzędzia, jakim była Komisja Majątkowa, nie jest euforystyczne - zaznaczył. Moim zdaniem to już chyba lekka przesada...
Zaledwie jeden człowiek na milion potrafi myśleć tak, że przynosi to korzyść jemu i innym. Aldous Huxley
|
|
 | 2 na 2 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | Zawsze byli bezczelni. Bolesne acz spodziewane.
|
|
 | 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | Lekka?! To jest potężna przesada. Odzyskali więcej, niż mieli przed 1945 rokiem. Pewnie chcieliby odzyskać to, co mieli przed XIX wiekiem, kiedy to masowo kasowano dobra kościelne.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
|  | 6 na 6 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Lekka?! To jest potężna przesada. Odzyskali więcej, niż mieli przed 1945 rokiem. Pewnie chcieliby odzyskać to, co mieli przed XIX wiekiem, kiedy to masowo kasowano dobra kościelne.Ponoć jakiś zakon jakichś tam Muszek-Boromeuszek Trzewiczkowych (a może Trampkarskich?) wystąpił do Komisji z dokumentami z XVII wieku jeszcze. Jest to dla mnie powód do zastanowienia niejakiego skoro mieszkam w Kielcach, które dopiero Sejm Wielki w 1789 roku biskupom krakowskim odebrał okrutnie... 
Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
|
|
| |  | 4 na 4 | Kowalska (14008 punktów) | > Ponoć jakiś zakon jakichś tam Muszek-Boromeuszek Trzewiczkowych (a może Trampkarskich?) wystąpił do Komisji z dokumentami z XVII wieku jeszcze. Jest to dla mnie powód do zastanowienia niejakiego skoro mieszkam w Kielcach, które dopiero Sejm Wielki w 1789 roku biskupom krakowskim odebrał okrutnie...  Ja w każdą niedzielę oglądam transmisję mszy tak zwanej świętej z Łagiewnik. Jesteś Big w okrutnym i, nie bójmy się tego słowa, nikczemnym błędzie. Twarze sióstr występujących nie są skalane żadnym myśleniem. Więc posądzanie te święte istoty o zagrabienia to skandal. I ja się Ciebie wypieram w takim razie!
Dawkins jest moim idolem. I nieprawdą jest, że pinezki na krzesłach przed wykładami podkładam mu ja.
|
|
| | |  | 2 na 2 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > I ja się Ciebie wypieram w takim razie!Teraz, o 09:46, gdy kur już dawno zapiał po trzykroć? Teraz to sobie możesz  .
Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Kowalska (14008 punktów) | > Teraz, o 09:46, gdy kur już dawno zapiał po trzykroć? Teraz to sobie możesz . Mogę, gdyż wykupiłam abonament na kasety wdeło, i mam na bieżąco oprócz transmisji w celu zapobieżenia. Będziesz się mnie dalej czepiał, to Ci pokażę.
Dawkins jest moim idolem. I nieprawdą jest, że pinezki na krzesłach przed wykładami podkładam mu ja.
|
|
| | | | |  | 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) |
>Będziesz się mnie dalej czepiał, to Ci pokażę. O, to, to. Nobla mu! (wynalazek).
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
|
|
| | | | | |  | 3 na 3 | Kowalska (14008 punktów) | > O, to, to. Nobla mu! (wynalazek). Big już ma Jobla. Niby czemu Go tak lubię? 
Dawkins jest moim idolem. I nieprawdą jest, że pinezki na krzesłach przed wykładami podkładam mu ja.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > Będziesz się mnie dalej czepiał, to Ci pokażę.  ...
Harahefet sh'eli mele'ah betzlofahim
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|