Racjonalista - Strona głównaDo treści
oscentacyzm i zarabianie na "idolu"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
18-04-2005 18:52numizmatyk (56 punktów)oscentacyzm i zarabianie na "idolu"
Mam wrażenie (sądzę, że nie jestem odosobniony w nim), że to wszystko związane ze śmiercią papieża jest na pokaz, ludzie chodzą do kościoła bo "tak wypada", mówią jakie to on mądrości powiedział, choć nie umieją nawet jednego zdania powtórzyć, mówią jaki to on był dobry, inteligentny, itd, ale nie widzą (nie chcą?) złych rzeczy, czy powiedzą o nim to samo wszystkim molestowanym przez księży dzieciom?, czy biorą pod uwagę, że to on ukrywał przestępców seksualnych w habitach w swoim pałacu?, czy domyślają się, że pośrednio przyczynił się do wzrostu zachorowalności na AIDS w Afryce, poprzez zabranianie używania prezerwatyw?, czy widzą bogactwo kościoła kat. i głód jego wiernych? Nawet jeśli widzą złe strony tego pontyfikatu, to sądzę, że i tak boją się odezwać. A proszę jak już się zarabia na "polskim idolu", prawie każda gazeta zrobiła wydanie specjalne, niektóre wypuściły albumy, "Fakt" biblię, nie wspominając o tym, że przez cały tydzień byłem zmuszony do oglądania wyłącznie zagranicznych kanałów, PSYCHOZA!!!, a pomyślmy co się będzie działo w naszej Polsce po wyborach, ja się nawet boję myśleć.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

blee (3 punktów)oscentacyzm i zarabianie na "idolu"
ale żeś Amerykę odkrył
inhet (1073 punktów)Odp: oscentacyzm i zarabianie na "idolu"
Zobaczymy, oczywiście, co będzie dalej, ale na razie wygląda mi to raczej tylko na reakcję psychotyczną, bo poza mediami objawy wydają się szybko cofać.
blee (3 punktów)
>Zobaczymy, oczywiście, co będzie dalej, ale na razie wygląda mi to raczej tylko na reakcję psychotyczną, bo poza mediami objawy wydają się szybko cofać.
>
to ty chyba w jakimś odosobnieniu żyjesz! mnie to znajomi mało co na stosie nie spalili, linczem grozili i to przez dobry tydzień z okładem. a za co? za żartobliwy opis na gg. "Chrześcijanie", phe...
św.Marek
    Dlaczego używasz różnych nicków? Teraz napisałeś jako "blee", a poprzedni pisałeś jako "martini". Zdceyduj się na używanie jednego, bo następny post z kolejnym nickiem usunę.

___________
Pozdrawiam
Garrone (115 punktów)oscentacyzm i zarabianie na "idolu"
>A proszę jak już się zarabia na
>"polskim idolu", prawie każda gazeta zrobiła wydanie
>specjalne, niektóre wypuściły albumy, "Fakt" biblię, nie
>wspominając o tym, że przez cały tydzień byłem zmuszony do
>oglądania wyłącznie zagranicznych kanałów, PSYCHOZA!!!

Powiedziałabym: ekonomia. Zachowaniem charakterystycznym dla prasy nie będzie na pewno zawieszenie wydawania gazet po takim wydarzeniu, jak śmierć papieża. To normalne, że nasiliło wypuszczanie kolejnych numerów np. z medalikami z podobizną papieża. Społeczeństwo tego potrzebuje, bo przeczytanie artykułu w gazecie o Ojcu Świętym czy o Watykanie albo okazyjny i wygodny zakup dewocjonaliów jest w stanie zrekompensować (czy raczej zaspokoić) braki tego społeczeństwa w sferze, którą przed śmiercią Jana Pawła II zdawało się ono lekceważyć. Dobre jest to również oczywiście dla mediów, gdyż - powiedzmy to sobie wprost - trzepią na tym niezłą kasę. Czy dziwnym będzie stwierdzenie, że najłatwiej i najwygodniej dorobić się, wykorzystując nasilone potrzeby drugiego człowieka? Chyba nie.
Wiem, że to przykre i zakrawa na paranoję - ale tak przecież rządzą się prawa rynku.
mimbla (175 punktów)
złych rzeczy, czy powiedzą o
>nim to samo wszystkim molestowanym przez księży dzieciom?,

nie uogólniajmy tego na wszystkich habitowców

prawie każda gazeta zrobiła wydanie
>specjalne, niektóre wypuściły albumy, "Fakt" biblię,
a to że na Papieżu zarabiają wszyscy to prawda i boli mnie, że wszędzie można zobaczyć już Jeo zdjęce czy podobiznę - jak modelki reklamującej margarynę
Villgefortz (66 punktów)
>oscentatyzm

Sugerowałbym używanie pojęcia "ostentacja", wydaje się być bliższe językowi polskiemu (no offence )

>Mam wrażenie (sądzę, że nie jestem odosobniony w nim),
>że to wszystko związane ze śmiercią papieża jest na pokaz,
>ludzie chodzą do kościoła bo "tak wypada", mówią jakie to
>on mądrości powiedział, choć nie umieją nawet jednego
>zdania powtórzyć,

Sporo jest takich istotnie, ale nie uogólniałbym. Poza tym, czy to Cię dziwi? Każde zjawisko społeczne o takim zasięgu ma zbliżone skutki.

>itd, ale nie widzą (nie chcą?) złych rzeczy, czy powiedzą o
>nim to samo wszystkim molestowanym przez księży dzieciom?,
>czy biorą pod uwagę, że to on ukrywał przestępców
>seksualnych w habitach w swoim pałacu?, czy domyślają się,
>że pośrednio przyczynił się do wzrostu zachorowalności na
>AIDS w Afryce, poprzez zabranianie używania prezerwatyw?,
>czy widzą bogactwo kościoła kat. i głód jego wiernych?
>Nawet jeśli widzą złe strony tego pontyfikatu, to sądzę, że
>i tak boją się odezwać.

O tak, tak. Zwłaszcza tutaj na portalu aż drżą ze strachu. A w Watykanie to aż roi się od gwałcicieli w sutannach. Naprawdę tak uważasz, czy po prostu powtarzasz zasłyszane opinie bez żadnych racjonalnych dowodów na poparcie swoich tez?

> A proszę jak już się zarabia na
>"polskim idolu", prawie każda gazeta zrobiła wydanie
>specjalne, niektóre wypuściły albumy, "Fakt" biblię.

Prawo rynku.

> nie wspominając o tym, że przez cały tydzień byłem zmuszony do
>oglądania wyłącznie zagranicznych kanałów,

Ograniczenie wolności, sprzeczne z Konstytucją i prawami obywatelskimi! Niedopuszczalne w demokratycznym państwie prawa! Sugeruję skargę do RPO...

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365