 |
Kopernik i kk.......nowa paranoja ? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-05-2010 11:45 | kogut59 (3090 punktów) | Kopernik i kk.......nowa paranoja ?
2 na 2 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
8 na 8 |
 | 1 na 1 |
9 na 9 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > Włos Kopernika ?> może sprzątaczki Kopernika lub stajennego ?> Kościół posiada nowego idola ! zrobi kasę !> wyborcza.p(*)3907,Pogrzeb_we_Fromborku.htmlA tam włosy, to mi się podoba. "Metropolita lubelski Józef Życiński, który wygłosił homilię, przypomniał, że odkrycie Kopernika zostało przed wiekami uznane za herezję, a jego dzieło znalazło się na indeksie ksiąg zakazanych. - Nadgorliwość samowolnych obrońców Kościoła przynosi gorsze rezultaty, niż można się spodziewać - mówił." No i widzicie? Te wszystkie sprawy o herezje - to była grupka ekstremistów bez autoryzacji z góry. KK się do niech teraz nie przyzna i jest git.
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
|
|
 | 17 na 17 | coreless (16088 punktów) |
> "Metropolita lubelski Józef Życiński, który wygłosił homilię, przypomniał, że odkrycie Kopernika zostało przed wiekami uznane za herezję, a jego dzieło znalazło się na indeksie ksiąg zakazanych. - Nadgorliwość samowolnych obrońców Kościoła przynosi gorsze rezultaty, niż można się spodziewać - mówił."Skoro samych papieży (począwszy od Pawła IV po Pisua XII) pan Życiński uznaje za "samowolnych obrońców kościoła", to ja już z tego nic nie rozumiem. Okazuje się, że kościół przez całe wieki był bardziej przeżarty zepsuciem niż się komukolwiek kiedykolwiek wydawało! 
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
|  | 6 na 6 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > >"Metropolita lubelski Józef Życiński, który wygłosił homilię, przypomniał, że odkrycie Kopernika zostało przed wiekami uznane za herezję, a jego dzieło znalazło się na indeksie ksiąg zakazanych. - Nadgorliwość samowolnych obrońców Kościoła przynosi gorsze rezultaty, niż można się spodziewać - mówił."> Skoro samych papieży (począwszy od Pawła IV po Pisua XII) pan Życiński uznaje za "samowolnych obrońców kościoła", to ja już z tego nic nie rozumiem. Okazuje się, że kościół przez całe wieki był bardziej przeżarty zepsuciem niż się komukolwiek kiedykolwiek wydawało!  A człowiek tak sobie po chłopsku rozumuje , ze skoro 99% pracowników prowadzi określone działania, zlecane i firmowane przez każdego kolejny CEO przez paręset lat to taka właśnie jest polityka danej organizacji. No ale ja prosta ateistka.  Pewnie pierwszy lepszy teolog potrafi to zgrabnie wyjaśnić.
"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
|
|
|  | 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | > Skoro samych papieży (począwszy od Pawła IV po Pisua XII) pan Życiński uznaje za "samowolnych obrońców kościoła", to ja już z tego nic nie rozumiem. Okazuje się, że kościół przez całe wieki był bardziej przeżarty zepsuciem niż się komukolwiek kiedykolwiek wydawało!  No bo to źli papieże byli i pi(j)usy za czasów Kopiernika, czy innego Galileusza. Papieże nieomylni zaczęli się dopiero od 1870. Wspomniany przez ciebie Pisua XII już był cacy.
|
|
| |  | | coreless (16088 punktów) |
Ale wyszło z tym Pisua.  Błąd oczywiście niezamierzony. Jak człowiek ma problemy z ortografią, to nic dziwnego, że ma trudności ze zrozumieniem objawienia w interpretacji Życińskiego. 
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
 | 11 na 11 | Przemysław Biegański (845 punktów) | Tak, tak to był okres błędów i wypaczeń z którego partia tfu..! kościół wyszedł silniejszy i czystszy ;P Tak, tak - KK jako instytucja nie podlega prawom ludzkim i ludzkiemu osądowi bo jest tworem boskim, instytucją posiadającą wieczną boską pieczę i zaufanie. Cokolwiek w przeszłości się w łonie  KK psuło, było z dzisiejszego punktu widzenia złe to było tylko winą jakichś zagubionych ekstremistów. Cokolwiek się złego dzieje i się cokolwiek będzie złego działo to nie wina KK jako KK tylko tych ekstremistów zagubionych...
|
|
 | | Interek (1162 punktów) | >"Metropolita lubelski Józef Życiński, który wygłosił homilię, przypomniał, że odkrycie Kopernika zostało przed wiekami uznane za herezję, a jego dzieło znalazło się na indeksie ksiąg zakazanych. - Nadgorliwość samowolnych obrońców Kościoła przynosi gorsze rezultaty, niż można się spodziewać - mówił." >No i widzicie? Te wszystkie sprawy o herezje - to była grupka ekstremistów bez autoryzacji z góry.
Życiński jest jedyną wysoko postawioną osobą w Kościele, która o tym w ogóle wspomniała. Jest to prawdopodobnie najsensowniejszy biskup w Polsce.
|
|
|  | 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | >Życiński jest jedyną wysoko postawioną osobą w Kościele, która o tym w ogóle wspomniała. Jest to prawdopodobnie najsensowniejszy biskup w Polsce.
I do tego "Filozof". Oczywiście bez swojej woli i wiedzy, ale zawsze.
|
|
| |  | | Interek (1162 punktów) | >>Życiński jest jedyną wysoko postawioną osobą w Kościele, która o tym w ogóle wspomniała. Jest to prawdopodobnie najsensowniejszy biskup w Polsce. >I do tego "Filozof". Oczywiście bez swojej woli i wiedzy, ale zawsze.
A był jakiś proces lustracyjny w tej sprawie? Jakieś orzeczenie sądu?
|
|
| | |  | 1 na 3 | Kowalska (14008 punktów) | >>>Życiński jest jedyną wysoko postawioną osobą w Kościele, która o tym w ogóle wspomniała. Jest to prawdopodobnie najsensowniejszy biskup w Polsce. >>I do tego "Filozof". Oczywiście bez swojej woli i wiedzy, ale zawsze.
>A był jakiś proces lustracyjny w tej sprawie? Jakieś orzeczenie sądu?
Kopernika? Był. Zaraz na początku lat 90 tych XX wieku. Znaleziono jego teczkę, i okazało się, że był TW o pseudonimie "Gwiazdowied".
Wykopano zatem jego szczątki i wszczęto proces lustracyjny. Poddano je, te szczątki, licznym przesłuchaniom, ale Kopernik nie puścił pary z czaszki. Po 10 latach Sąd Lustracyjny sprawę umorzył.
Sygn. Akt SL XX/07/1991/236
"Życie dookoła idzie jak po maśle. (Myślę, rzecz jasna, o życiu w masie.) Marks się potwierdza. Co prawda, w Marksie od dawna bez skutku się szkolę. Wciąż mi się myli parytet z saldem" (...) Josif Brodski
|
|
 | | immune.ltd (1783 punktów) | >No i widzicie? Te wszystkie sprawy o herezje - to była grupka ekstremistów bez autoryzacji z góry. >KK się do niech teraz nie przyzna i jest git.
tak mnie to też uderzyło. Bardzo sprawna forma przejścia i uniku ze strony hierarchy kościelnego. I w ten oto sposób potomni już się nie będą mieli czego czepiać. To wszystko mi wygląda jak wieloletnia, długodystansowa kampania wyborcza
|
|
 | 3 na 3 | Marian (5438 punktów) | >A tam włosy, to mi się podoba [...] Ja sądzę, że potępienie antykoncepcji, in vitro, badań na komórkach macierzystych, aborcji, eutanazji, homoseksualistów i kapłaństwa kobiet to też nadgorliwość samowolnych obrońców Kościoła. Ta nędzna próba fałszowania historii jest po prostu żałosna.
Pozdrawiam.
|
|
1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Szczątki Mikołaja Kopernika odkryto w 2005 r., zidentyfikowano w 2008 r. na podstawie badań DNA włosa znalezionego w księgach.
A co to ma wspólnego z obrotem Słońca wokół Ziemi, lub odwrotnie?
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|