Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kopernik i kk.......nowa paranoja ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
24-05-2010 11:45kogut59 (3090 punktów)Kopernik i kk.......nowa paranoja ?
Ocena 2 na 2
Włos Kopernika ?
może sprzątaczki Kopernika lub stajennego ?
Kościół posiada nowego idola ! zrobi kasę !
wyborcza.p(*)3907,Pogrzeb_we_Fromborku.html
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

plodzien (7378 punktów)
> Włos Kopernika ? >
> wyborcza.p(*)3907,Pogrzeb_we_Fromborku.html >
Nie napisali czy to był włos prosty czy kręty.
Ciekawi mnie po czym drapał sie Kopernik obmyślając te obroty.
24-05-2010 20:29 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>> Włos Kopernika ? >> wyborcza.p(*)3907,Pogrzeb_we_Fromborku.html >Nie napisali czy to był włos prosty czy kręty.

Zapewne ten ważniejszy - łonowy.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>Włos Kopernika ?
>może sprzątaczki Kopernika lub stajennego ?
>Kościół posiada nowego idola ! zrobi kasę !
>wyborcza.p(*)3907,Pogrzeb_we_Fromborku.html

A tam włosy, to mi się podoba.

"Metropolita lubelski Józef Życiński, który wygłosił homilię, przypomniał, że odkrycie Kopernika zostało przed wiekami uznane za herezję, a jego dzieło znalazło się na indeksie ksiąg zakazanych. - Nadgorliwość samowolnych obrońców Kościoła przynosi gorsze rezultaty, niż można się spodziewać - mówił."

No i widzicie? Te wszystkie sprawy o herezje - to była grupka ekstremistów bez autoryzacji z góry.
KK się do niech teraz nie przyzna i jest git.

"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
24-05-2010 12:52 
 Ocena 17 na 17
coreless (16088 punktów)

>"Metropolita lubelski Józef Życiński, który wygłosił homilię, przypomniał, że odkrycie Kopernika zostało przed wiekami uznane za herezję, a jego dzieło znalazło się na indeksie ksiąg zakazanych. - Nadgorliwość samowolnych obrońców Kościoła przynosi gorsze rezultaty, niż można się spodziewać - mówił."

Skoro samych papieży (począwszy od Pawła IV po Pisua XII) pan Życiński uznaje za "samowolnych obrońców kościoła", to ja już z tego nic nie rozumiem. Okazuje się, że kościół przez całe wieki był bardziej przeżarty zepsuciem niż się komukolwiek kiedykolwiek wydawało!

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
24-05-2010 14:02 
 Ocena 6 na 6
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>>"Metropolita lubelski Józef Życiński, który wygłosił homilię, przypomniał, że odkrycie Kopernika zostało przed wiekami uznane za herezję, a jego dzieło znalazło się na indeksie ksiąg zakazanych. - Nadgorliwość samowolnych obrońców Kościoła przynosi gorsze rezultaty, niż można się spodziewać - mówił."
>Skoro samych papieży (począwszy od Pawła IV po Pisua XII) pan Życiński uznaje za "samowolnych obrońców kościoła", to ja już z tego nic nie rozumiem. Okazuje się, że kościół przez całe wieki był bardziej przeżarty zepsuciem niż się komukolwiek kiedykolwiek wydawało!

A człowiek tak sobie po chłopsku rozumuje , ze skoro 99% pracowników prowadzi określone działania, zlecane i firmowane przez każdego kolejny CEO przez paręset lat to taka właśnie jest polityka danej organizacji.

No ale ja prosta ateistka. Pewnie pierwszy lepszy teolog potrafi to zgrabnie wyjaśnić.

"Ateizm jest religią w takim samym stopniu w jakim nie zbieranie grzybów jest hobby"
24-05-2010 17:35 
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)
>Skoro samych papieży (począwszy od Pawła IV po Pisua XII) pan Życiński uznaje za "samowolnych obrońców kościoła", to ja już z tego nic nie rozumiem. Okazuje się, że kościół przez całe wieki był bardziej przeżarty zepsuciem niż się komukolwiek kiedykolwiek wydawało!

No bo to źli papieże byli i pi(j)usy za czasów Kopiernika, czy innego Galileusza. Papieże nieomylni zaczęli się dopiero od 1870. Wspomniany przez ciebie Pisua XII już był cacy.
coreless (16088 punktów)

Ale wyszło z tym Pisua.
Błąd oczywiście niezamierzony.
Jak człowiek ma problemy z ortografią, to nic dziwnego, że ma trudności ze zrozumieniem objawienia w interpretacji Życińskiego.

Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
24-05-2010 13:03 
 Ocena 11 na 11
Przemysław Biegański (845 punktów)
Tak, tak to był okres błędów i wypaczeń z którego partia tfu..! kościół wyszedł silniejszy i czystszy ;P

Tak, tak - KK jako instytucja nie podlega prawom ludzkim i ludzkiemu osądowi bo jest tworem boskim, instytucją posiadającą wieczną boską pieczę i zaufanie. Cokolwiek w przeszłości się w łonie KK psuło, było z dzisiejszego punktu widzenia złe to było tylko winą jakichś zagubionych ekstremistów. Cokolwiek się złego dzieje i się cokolwiek będzie złego działo to nie wina KK jako KK tylko tych ekstremistów zagubionych...
Interek (1162 punktów)
>"Metropolita lubelski Józef Życiński, który wygłosił homilię, przypomniał, że odkrycie Kopernika zostało przed wiekami uznane za herezję, a jego dzieło znalazło się na indeksie ksiąg zakazanych. - Nadgorliwość samowolnych obrońców Kościoła przynosi gorsze rezultaty, niż można się spodziewać - mówił."
>No i widzicie? Te wszystkie sprawy o herezje - to była grupka ekstremistów bez autoryzacji z góry.

Życiński jest jedyną wysoko postawioną osobą w Kościele, która o tym w ogóle wspomniała. Jest to prawdopodobnie najsensowniejszy biskup w Polsce.
24-05-2010 18:50 
 Ocena 1 na 1
finerbijk (17282 punktów)
>Życiński jest jedyną wysoko postawioną osobą w Kościele, która o tym w ogóle wspomniała. Jest to prawdopodobnie najsensowniejszy biskup w Polsce.

I do tego "Filozof". Oczywiście bez swojej woli i wiedzy, ale zawsze.
Interek (1162 punktów)
>>Życiński jest jedyną wysoko postawioną osobą w Kościele, która o tym w ogóle wspomniała. Jest to prawdopodobnie najsensowniejszy biskup w Polsce.
>I do tego "Filozof". Oczywiście bez swojej woli i wiedzy, ale zawsze.

A był jakiś proces lustracyjny w tej sprawie? Jakieś orzeczenie sądu?
24-05-2010 20:52 
 Ocena 1 na 3
Kowalska (14008 punktów)
>>>Życiński jest jedyną wysoko postawioną osobą w Kościele, która o tym w ogóle wspomniała. Jest to prawdopodobnie najsensowniejszy biskup w Polsce.
>>I do tego "Filozof". Oczywiście bez swojej woli i wiedzy, ale zawsze.

>A był jakiś proces lustracyjny w tej sprawie? Jakieś orzeczenie sądu?

   Kopernika? Był. Zaraz na początku lat 90 tych XX wieku. Znaleziono jego teczkę, i okazało się, że był TW o pseudonimie "Gwiazdowied".

   Wykopano zatem jego szczątki i wszczęto proces lustracyjny. Poddano je, te szczątki, licznym przesłuchaniom, ale Kopernik nie puścił pary z czaszki. Po 10 latach Sąd Lustracyjny sprawę umorzył.

Sygn. Akt SL XX/07/1991/236

"Życie dookoła idzie jak po maśle. (Myślę, rzecz jasna, o życiu w masie.) Marks się potwierdza. Co prawda, w Marksie od dawna bez skutku się szkolę. Wciąż mi się myli parytet z saldem" (...) Josif Brodski
immune.ltd (1783 punktów)
>No i widzicie? Te wszystkie sprawy o herezje - to była grupka ekstremistów bez autoryzacji z góry.
>KK się do niech teraz nie przyzna i jest git.


tak mnie to też uderzyło. Bardzo sprawna forma przejścia i uniku ze strony hierarchy kościelnego. I w ten oto sposób potomni już się nie będą mieli czego czepiać. To wszystko mi wygląda jak wieloletnia, długodystansowa kampania wyborcza
24-05-2010 23:31 
 Ocena 3 na 3
Marian (5438 punktów)
>A tam włosy, to mi się podoba [...]
   Ja sądzę, że potępienie antykoncepcji, in vitro, badań na komórkach macierzystych, aborcji, eutanazji, homoseksualistów i kapłaństwa kobiet to też nadgorliwość samowolnych obrońców Kościoła. Ta nędzna próba fałszowania historii jest po prostu żałosna.

   Pozdrawiam.
diogenes (42753 punktów)
>Szczątki Mikołaja Kopernika odkryto w 2005 r., zidentyfikowano w 2008 r. na podstawie badań DNA włosa znalezionego w księgach.

A co to ma wspólnego z obrotem Słońca wokół Ziemi, lub odwrotnie?


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365