 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-04-2010 22:31 | diogenes (42753 punktów) | Słowiczy śpiew
12 na 12 | Jak zaznaczył ks. Słowik, osoby które zginęły pod Smoleńskiem były z różnych partii i różnych opcji, i razem stanęły przed Bogiem.
- Teraz już nie dyskutują o aborcji, eutanazji. Teraz już wiedzą, że jest życie po życiu, że jest Bóg. Dlatego Jego prawo i Jego przykazania to normy, których nie można zmieniać, bo kto przekreśla Boga, przekreśla człowieka. Historia to już wielokrotnie potwierdziła - zaznaczył.
Zaapelował, aby smoleńska ofiara stała się granicą, i żeby "wedle założeń ofiar uprzątnąć dom ojczysty z grzechów naszych, z win przeklętych".
- Niech będzie biedny, ale czysty nasz dom z cmentarza podźwignięty. Bo trzeba żeby chleb był z polskiego, niezmodyfikowanego zboża, z pola polskiego, a trumny z polskiej sosny. Niech prawo zawsze prawo znaczy, a sprawiedliwość sprawiedliwość - jak podpowiada poeta - mówił ks. Słowik.wiadomosci(*)_wiedza__ze_jest_bog,item.htmlPodobno okazja czyni złodziejem. Odnosi się to również do głupoty. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 6 | placownik (17853 punktów) |
Zamiłowanie do sosnowych trumien, to wśród kościelnych hierarchów prawdziwa rzadkość i dlatego gorąco popieram księdza Słowika.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | 3 na 3 | Kurczewski (2471 punktów) | |
|
11 na 11 | Adamiak (36436 punktów) | >... żeby chleb był z polskiego, niezmodyfikowanego zboża, z pola polskiego, a trumny z polskiej sosny. >Podobno okazja czyni złodziejem. Odnosi się to również do głupoty.
To okazja uczyniła Słowika głupcem, czy głupota złodziejem?
Bo mnie najbardziej z treści wynika zapowiedź fuzji Watykanu z Greenpeacem.
>... uprzątnąć dom ojczysty [...] z win przeklętych. Prócz lobbowania na rzecz bogobojnych trunków bez siarki.
|
|
 | 13 na 13 | diogenes (42753 punktów) | >...żeby chleb był z polskiego, niezmodyfikowanego zboża, ...
Ten postulat należałoby umieścić w zmodyfikowanym Pater noster:
... chleba powszedniego z niezmodyfikowanego zboża daj nam dzisiaj ...
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | 3 na 3 | Adamiak (36436 punktów) | > Ten postulat należałoby umieścić w zmodyfikowanym Pater noster:> ...> chleba powszedniego> z niezmodyfikowanego zboża> daj nam dzisiaj... Ufff, policzyłem - na tak zmienioną recepturę nie zgodziłyby się połączone Cechy Demonstrancji Różnych Obrońców Rospud oraz Młynarzy na Młyn VRP. Trzema głosami przeciw w tym jeden z Wawelu.
|
|
4 na 4 | Ojciec Ateusz (9201 punktów) | > Teraz już wiedzą, że jest życie po życiu, że jest Bóg.
Ale że niby jak? Ta wiedza zapisała się w ich - wydawałoby się - martwych mózgach? I jest teraz przetwarzana? No to ekshumować natychmiast!
> (...) kto przekreśla Boga, przekreśla człowieka. Historia to już wielokrotnie potwierdziła
"Dowody" anegdotyczne się nie liczą, panie Słowiku.
> Niech będzie biedny, ale czysty nasz dom z (...) niezmodyfikowanego zboża (...) - jak podpowiada poeta
Skoro już cytujemy poezję...
Muszę zajrzeć do słownika, By zrozumieć śpiew Słowika. Ćwir ćwir świrk! Świr świr ćwirk! Tu nie teatr ani cyrk!
|
|
2 na 2 | szperacz (2861 punktów) | >- Teraz już nie dyskutują o aborcji, eutanazji. Teraz już wiedzą, że jest życie po życiu, że jest >Bóg.
Pan Słowik widocznie tam już był i sprawdził. Pan Słowik już nie musi wierzyć. Pan Słowik wie. Pan Słowik mówi.
|
|
 | 9 na 9 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > >- Teraz już nie dyskutują o aborcji, eutanazji. Teraz już wiedzą, że jest życie po życiu, że jest Bóg.> Pan Słowik widocznie tam już był i sprawdził. Pan Słowik już nie musi wierzyć. Pan Słowik wie. Pan Słowik mówi.Ale najwyraźniej nie zdecydował się pozostać... Czyżby jednak niefajnie TAM było?...
|
|
1 na 1 | setarkos (10757 punktów) | > .. trzeba żeby chleb był z polskiego, niezmodyfikowanego zboża, z pola polskiego, a trumny z polskiej sosny.
Ciekawe czy z polskiego terytorium, czy z polskiego kapitału?
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|