 |
X. Jerzy Bajda i jego "przemyślenia". Czytaj, bo warto! ;-) Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-04-2010 00:02 | darlove (2804 punktów) | X. Jerzy Bajda i jego "przemyślenia". Czytaj, bo warto! ;-)
7 na 7 | Dla ludzi o mocnych nerwach: www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=104493Jest to "artykuł" ni(e)jakiego x. "prof." Jerzego Bajdy. "Dzieła" tego wielebnego "profesora" powinny być wielu znane, ale tym, którzy ciekawi są jego "naukowej" twórczości i przenikliwości myśli, polecam ten oto link u góry - dla niektórych będzie to przednia zabawa, dla innych powód do przygnębienia faktem, że profesorami zostają w Polsce osoby... tego pokroju. Źle się dzieje w Polsce z tytułami naukowymi, bardzo źle. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| zazull (87 punktów) | Odp: X. Jerzy Bajda i jego "przemyślenia". Czytaj, bo warto! | |
|
5 na 5 | jkl; (5859 punktów) | W tym kontekście Polak = katolik to duże uproszczenie: Naród jest sobą, o ile uczestniczy w tożsamości Kościoła i w jego życiu zanurzonym w Misterium Paschalnym.
Suwerenność Narodu - jak uczy Jan Paweł II - jest pochodną suwerenności osoby (List do Rodzin 17), zatem jak podmiotowość rodziny opiera się na uczestnictwie w "Wielkim Sakramencie" (tamże, nr 17; 19), tak podmiotowość Narodu wyrasta z tych samych źródeł, z których pochodzi tajemnica rodziny. Jest to wielki temat, który można zrozumieć jedynie przez odniesienie do tajemnicy Trójcy Przenajświętszej.Fajne, nie? Można postawić dowolną tezę i wyjaśnić ją Wielką Tajemnicą
|
|
 | 4 na 4 | catseye (1381 punktów) | Chyba już pora zacząć publicznie mówić o wprowadzeniu rozporządzenia (ustawy?), która otworzyłaby tzw. prostemu ludowi oczy. Chodzi mi mianowicie o akt prawny NAKAZUJĄCY kościołom i związkom wyznaniowym prowadzenie jawnej gospodarki finansowej i umożliwiający fiskusowi kontrolowanie tejże. Jestem pewien, że byłby to bardzo silny środek trzeźwiący
|
|
|  | 12 na 12 | jkl; (5859 punktów) | > Chyba już pora zacząć publicznie mówić o wprowadzeniu rozporządzenia (ustawy?), która otworzyłaby tzw. prostemu ludowi oczy. Chodzi mi mianowicie o akt prawny NAKAZUJĄCY kościołom i związkom wyznaniowym prowadzenie jawnej gospodarki finansowej i umożliwiający fiskusowi kontrolowanie tejżeWprowadzenie ustawy nakazującej Kościołowi ujawnienie dochodów jest nienawistnym atakiem na Kościół, który jest fundamentem jedności Narodu, tak jak fundamentem rodziny jest umiłowanie w Chrystusie, a więc ustawa taka w oczywisty sposób godzi w Naród i wolę Chrystusa, obnażając jednocześnie zdrajców i wrogich agentów, pragnących zepchnąć Polaków z drogi ku Bogu a skierować ku Cywilizacji Śmierci, niszcząc krwią okupioną polską niepodległość. Czy potrafisz podważyć ten argument?
|
|
|  | 3 na 3 | Vytautas (4394 punktów) | >Chyba już pora zacząć publicznie mówić o wprowadzeniu rozporządzenia (ustawy?), która otworzyłaby tzw. prostemu ludowi oczy. Chodzi mi mianowicie o akt prawny NAKAZUJĄCY kościołom i związkom wyznaniowym >prowadzenie jawnej gospodarki finansowej i umożliwiający fiskusowi kontrolowanie tejże. > Może i pora, ale ja mam kilka pytań. -- Kto to miałby mówić i do kogo? Możesz sobie to mówić na piwnym spotkaniu z kumplami, lub do żony przy obiedzie. Będziesz miał satysfakcję, że sobie pogadałeś. -- Chcesz to mówić nie tylko w swoim, ale także w imieniu kogoś innego? Toż są rozmaite organizacje i media antyklerykalne -- jest "NIE", są "Fakty i mity", jest to forum "Racjonalisty". Nie raz i nie dziesięć mówiło się tam i o potrzebie jawności gospodarki finansowej kościołów i o potrzebie ukrócenia innych form złodziejstwa rozmaitych pobożnych instytucji, no i co z tego? -- Czy chcesz to mówić do prostego ludu i oczy mu tym otwierać? Proponuję, żebyś najpierw zrobił taki eksperyment: Pojedź do jakiejś wsi parafialnej, po sumie, kiedy prosty lud będzie wytaczał się z kościółka stań na jakimś podwyższeniu i głośno i wyraźnie powtórz kilka razy, że Jezus był Żydem, a Matka Boska Żydówką -- odczujesz na własnej skórze, jakie są skutki mówienia prawdy prostemu ludowi w oczy. A taki i takiemu podobne projekty aktów prawnych są już dawno opracowane i dawno wniesione do laski marszałkowskiej i od dawna sobie leżą i poleżą, oj, długo, długo poleżą... A dlaczego będą leżeć? 'jkl' Ci to dokładnie wyjaśnił.
|
|
 | 3 na 5 Kali (195 punktów) (zablokowany) | [/color] > Fajne, nie? Można postawić dowolną tezę i wyjaśnić ją Wielką Tajemnicą No właśnie w ten sposób chrześciajnie już dawno z nami wygrali spór na argumenty. Coś jest w ich doktrynie sprzeczne, niespójne, niewiadomo jakie przesłanki maja przemawiać z jakimś sądem? Ano, to jest tajemnica, Bóg jest ponad logiką, ble ble ble. Mnie jednak Bóg się niedawno objawił i powiedział, ze oni nie mają racji tylko ja i, że prawdziwy Bóg jest jeszcze potężniejszy od biblijnego Jahwe. Jak mozna być potężniejszym od wszechmocnego?! No to jest tajemnica, nie do ogarnięcia przez rozum ludzki.
|
|
|  | | nomilk (1013 punktów) |
Kali dostać minusa za minusa.
three of a perfect pair
|
|
6 na 6 | i.czaplicka (5782 punktów) | Stosując metodę Hermiony Granger-artykuł mówi, ze -KK ma prawo wtrącać się do polityki -KK ma prawo wtrącać się do życia osobistego -KK ma prawo do wszystkiego Uzasadnienie-WIELKA TAJEMNICA
|
|
 | 2 na 2 | Arłukowicz (3162 punktów) |
> Uzasadnienie-WIELKA TAJEMNICATo jest uzasadnienie ostateczne, gdy brakuje już tzw. racjonalnych uzasadnień ( przy czym : racjonalne wg. KK i jego przydupasów ma się tak do racjonalnego pojmowanego przez resztę jak logika katolicka do logiki ), które używane są naj sam przód
|
|
3 na 3 | Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów) | Ksiądz Bajda... Że też mu nie kazali w seminarium nazwiska zmienić
|
|
 | 1 na 1 | nomilk (1013 punktów) |
Oby nie na: Wajda...;-P
three of a perfect pair
|
|
|  | 1 na 1 | i.czaplicka (5782 punktów) | Tylko nie wykracz.Juz widzę te małolaty przymusowe pędzone do kina...
|
|
| |  | 1 na 3 | nomilk (1013 punktów) | >Tylko nie wykracz.Juz widzę te małolaty przymusowe pędzone do kina...
Na "kaczkę po smoleńsku"?
three of a perfect pair
|
|
2 na 2 | Arłukowicz (3162 punktów) | > Dla ludzi o mocnych nerwach:> www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=104493> Jest to "artykuł" ni(e)jakiego x. "prof." Jerzego Bajdy. "Dzieła" tego wielebnego "profesora"> powinny być wielu znane, ale tym, którzy ciekawi są jego "naukowej" twórczości i przenikliwości> myśli, polecam ten oto link u góry - dla niektórych będzie to przednia zabawa, dla innych powód do> przygnębienia faktem, że profesorami zostają w Polsce osoby... tego pokroju. Źle się dzieje w Polsce> z tytułami naukowymi, bardzo źle.A cóż ma tytuł do - no powiedzmy - otwartości umysłu ?  Onegdaj w Moskwie tyż tytuły dawali i profesory pisały, oj pisały, tak samo, albo i jeszcze śmieszniej  A ówczesny ciemnogród ( obecnie zastąpiony/wyparty przez polakokatolików - niejednokrotnie to te same osoby ) postrzegał to jako mądrość. Tyle się zmieniło  pozdrawiam
|
|
| Appenzeller (122 punktów) | Jak to było? Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra dzięki doświadczeniu...
Są bakterie, które zabija się światłem
|
|
 | | darlove (2804 punktów) | >Jak to było? Nie dyskutuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu i wygra dzięki doświadczeniu...
Dokładniej: Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem wygra doświadczeniem.
Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|