 |
Superwiktor, kardynał Stanisław Dziwisz
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-04-2009 20:14 | darlove (2804 punktów) | Superwiktor, kardynał Stanisław Dziwisz
3 na 3 | wiadomosci(*)sz,wid,11068407,wiadomosc.htmlCzy naprawde nie ma w tym kraju komu przyznawac nagrod? Przeczytalem ten artykulik i tak sobie pomyslalem, ze wazeliniarstwo niektorych przybralo naprawde zatrwazajace rozmiary. Dodatkowo, wydaje mi sie (choc moge sie mylic), ze Dziwisz byl tym razem naprawde zdziwiony. Nawet sie nie spodziewal, "biedaczek", ze mozna tak gleboko w dupe wchodzic... "Ale i te wazeline przyjmiemy, jako znak bliskiego zwyciestwa nad niewiernymi" - zdaje sie mowic do siebie zatroskany pasterz kosciola... | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| webmaster (moderator) | Odp: Superwiktor, kardynał Stanisław Dziwisz | "Z pewnością nie wyczerpują one honorów, którymi widzowie pragnęliby docenić waszą eminencję, niemniej proszę przyjąć choć takie symboliczne wyrazy szacunku i uznania telewidzów" Słowo dnia: Serwilizm - służalczość, uniżoność, czołobitność, płaszczenie się. Przypominam o bojkocie.
|
|
4 na 4 | szperacz (2861 punktów) | >"Ale i te wazeline przyjmiemy, jako znak bliskiego zwyciestwa nad niewiernymi" - zdaje sie mowic do >siebie zatroskany pasterz kosciola...
Wczoraj w telewizorze, w TVP1, mówiono o 25 rocznicy protestu przeciwko usunięciu krzyży z jakiejś szkoły. Mówiono o nich jak o bohaterach, jak gdyby co najmniej życie oddali dla sprawy tego godnej. Tylko patrzeć, a zostaną uhonorowani najwyższymi odznaczeniami państwowymi. Nie oglądam od dawna tej stacji. Wczorajsze, przypadkowe przełączenie kanałów utwierdziło mnie w przekonaniu, że kanały publiczne służą do wazeliniarstwa, podlizywania się kościołowi i ogłupiania bezmyślnych owieczek.
|
|
2 na 2 | Pabloss (4221 punktów) | Jan Paweł II rozbujał tę huśtawkę a teraz Dziwisz korzysta z niej ile wlezie. Zakłada się, że Stasiu zasłużył na Wiktora, wszak do tej pory nikt z tak wielkim wdziękiem i gracją nie nosił pantofli i piżamy za swoim panem podczas jego pielgrzymek. Wiktor jest nagrodą za bezprecedensowy awans zawodowy - kamerdyner, który przerósł własnego "pracodawcę".
|
|
2 na 2 | lotrek (14275 punktów) | > wiadomosci(*)sz,wid,11068407,wiadomosc.html> Czy naprawde nie ma w tym kraju komu przyznawac nagrod?Zagrał w filmie pt. "Świadectwo", więc mu się należy. Książkę pod tym samym tytułem też napisał, teraz czekam, kto go przedstawi do nagrody Nobla. A tak bogiem a prawdą kardynał Dziwisz jest najgorszym z krakowskich metropolitów, przeżyłem ich trochę, jest gorszy nawet od Wojtyły. Bezbarwny, bez żadnej charyzmy, która cechowała jego poprzednika, kardynała Macharskiego, zresztą...Franciszek Macharski był (jest) człowiek bardzo inteligentnym, z dużą kulturą i czymś co się nazywa "klasą". Wszystko to jest obce Stanisławowi Dziwiszowi, zresztą czego się można spodziewać od kogoś, kto przez czterdzieści lat "podawał tylko kapcie" Karolowi Wojtyle, był czymś w rodzaju osobistego służącego, czy też kamerdynera. Przed samą śmiercią JP2 awansował na biskupa, no a potem, już po śmierci papieża, chcieli się go pozbyć z Rzymu. Dostał "kopniaka w górę" a że, zwalniał się etat metropolity krakowskiego, wpakowali go nam...Krakusom. Nagrodę Super wiktory przyznają telewidzowie SMS ami, wiec nasz katolicki telewidz na kogo niby miał zagłosować? I tak Dziwiszowi się "lapło". Pewnie się zdziwił.... 
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|