 |
Kościół uświadamia piratów drogowych Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-04-2009 16:25 | qbass (15 punktów) | Kościół uświadamia piratów drogowych
1 na 1 | www.sfora.(*)za-na-patrole-z-drogowka-a5628Czyż to nie paranoja? Księża chyba naprawdę poważnie się nudzą wymyślając takie głupoty... Takich akcji jest multum, wymiernego skutku nie przynoszą, bo pijanych na drodze wciąż przybywa, szczególnie w czasie świąt, ale jak widać, i Kościół musi dołożyć swoje 3 grosze, nawet jeśli kierujący nie jest katolikiem, należy go ewangelizować. A może jednak jest ktoś, kto chciałby posłuchać kaznodziei w obecności Policjanta? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 6 | marcus (876 punktów) | > www.sfora.(*)za-na-patrole-z-drogowka-a5628> Czyż to nie paranoja? Księża chyba naprawdę poważnie się nudzą wymyślając takie głupoty... Takich> akcji jest multum, wymiernego skutku nie przynoszą, bo pijanych na drodze wciąż przybywa,> szczególnie w czasie świąt, ale jak widać, i Kościół musi dołożyć swoje 3 grosze, nawet jeśli> kierujący nie jest katolikiem, należy go ewangelizować.> A może jednak jest ktoś, kto chciałby posłuchać kaznodziei w obecności Policjanta?Ehh, nie twierdzę, że taka akcja ma jakikolwiek sens, ale jeśli to jest inicjatywa wyłącznie księdza o dobrej woli, to nie widzę żadnych przeciwwskazań. W końcu nikt nie pisze, że kazanie miałoby być obowiązkowe, a jedynie o możliwości rozmowy z księdzem. Być może duchowni nie są esencją wszelkiego dobra, ale niektórzy z nich faktycznie wierzą w Boga i przestrzegają religijnych nakazów, i myślę, że są bardziej nieodpowiednie rzeczy czynione przez różnorakich kapłanów na które trzeba zwrócić uwagę... W sprzeciwianiu się religii, jak we wszystkim, nie można popadać w skrajności. Pozdrawiam, marcus.
|
|
 | 1 na 1 | Agnostyk (3006 punktów) |
> Ehh, nie twierdzę, że taka akcja ma jakikolwiek sens, ale jeśli to jest inicjatywa wyłącznie księdza o dobrej woli, to nie widzę żadnych przeciwwskazań.> W końcu nikt nie pisze, że kazanie miałoby być obowiązkowe, a jedynie o możliwości rozmowy z księdzem.Proponuję, żeby z policjantami jeździli jeszcze księża ewangeliccy, starsi ze zborów Adwentystów i może jeszcze jakiś ksiądz prawosławny  Ciekawe kto będzie po kogo jeździł (policja po plebana czy pleban po policjantów) i dlaczego za nasze pieniądze?
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości"
|
|
|  | | marcus (876 punktów) | > Proponuję, żeby z policjantami jeździli jeszcze księża ewangeliccy, starsi ze zborów Adwentystów i może jeszcze jakiś ksiądz prawosławny Ciekawe kto będzie po kogo jeździł (policja po plebana czy pleban po policjantów) i dlaczego za nasze pieniądze?A ja proponuję, żebyś w ramach moralnego protestu przyłączył się do patrolu, w którym będzie uczestniczył ks. Ropiak i namawiał kierowców do całkowicie odmiennych zachowań, niż te, do których będzie namawiał ich duchowny, lub złożył oficjalny pozew i zmusił tegoż księdza do używania np. roweru w czasie podążania wraz z patrolem... Możesz jeszcze ewentualnie zająć się prawdziwymi problemami i protestować na przykład przeciwko ograniczeniu dostępu do tzw. cesarskiego cięcia przez rząd pod naciskiem władz kościelnych, czy ukrywaną pedofilią w KK... I to jest właśnie to, co powinniśmy nazywać "paranoją", bo naprawdę ciężko mi sobie wyobrazić, by tamten ksiądz namawiał pijanych kierowców do przejeżdżania każdego napotkanego ateisty, czy wyciągał od nich pieniądze... Pozdrawiam i życzę owocnego protestu :/
|
|
|  | 1 na 1 | Tom. (155 punktów) | > >Ehh, nie twierdzę, że taka akcja ma jakikolwiek sens, ale jeśli to jest inicjatywa wyłącznie księdza o dobrej woli, to nie widzę żadnych przeciwwskazań.> >W końcu nikt nie pisze, że kazanie miałoby być obowiązkowe, a jedynie o możliwości rozmowy z księdzem.> Proponuję, żeby z policjantami jeździli jeszcze księża ewangeliccy, starsi ze zborów Adwentystów i może jeszcze jakiś ksiądz prawosławny Ciekawe kto będzie po kogo jeździł (policja po plebana czy pleban po policjantów) i dlaczego za nasze pieniądze?Trzeba dorzucić jeszcze prawnika, lekarza, psychologa i facetkę ze spożywczego. Bo ja na ten przykład akurat z nimi chciałbym rozmawiać przy zatrzymaniu. A na patrole będą jeździli autobusem. A co mi tam!
|
|
|  | | Daniel (2 punktów) | > >Ehh, nie twierdzę, że taka akcja ma jakikolwiek sens, ale jeśli to jest inicjatywa wyłącznie księdza o dobrej woli, to nie widzę żadnych przeciwwskazań.> >W końcu nikt nie pisze, że kazanie miałoby być obowiązkowe, a jedynie o możliwości rozmowy z księdzem.> Proponuję, żeby z policjantami jeździli jeszcze księża ewangeliccy, starsi ze zborów Adwentystów i może jeszcze jakiś ksiądz prawosławny Ciekawe kto będzie po kogo jeździł (policja po plebana czy pleban po policjantów) i dlaczego za nasze pieniądze?> Myślę, że gdy ta akcja przebiega zgodnie z założeniami to nie ma w niej nic złego... A wszelka krytyka wynika tylko z tego 'że kogoś trzeba schlapać błotem'. Jeżeli celem akcji jest zmniejszenie, albo nawet nawoływanie i zachęcanie do nie prowadzenia aut pod wpływem, to obojętnie czy to robią katoliccy księża, prawosławni, judaiści, lekarze, psycholodzy, czy prostytutki jest jak najbardziej trafnym podejściem do sprawy... Jeżeli człowiek kieruje się jakimiś wartościami, i nawołuje innych aby żyli zgodnie z prawem, to burzy przepaść pomiędzy sobą a innymi, nawet jeśli tą przepaścią jest inne wyznanie, inny zawód, itp. O wiele łatwiej jest jednak mieć za cel --> skrytykować to co się rusza
|
|
| |  | | Agnostyk (3006 punktów) |
> Myślę, że gdy ta akcja przebiega zgodnie z założeniami to nie ma w niej nic złego...A ja myślę, że jest irracjonalna. Czy katolicy potrzebują księdza wszędzie żeby postępować zgodnie z prawem i mądrze? Jeśli ktoś ma rozum to stara się przestrzegać przepisów i ksiądz nie będzie potrzebny. Nie raz widziałem autka z rybą z tyłu samochodu , których kierowcy łamali przepisy prędkości  A zdawać by się mogło, że chociaż ta społeczność spośród katolików będzie dawać dobry przykład... > A wszelka krytyka wynika tylko z tego 'że kogoś trzeba schlapać błotem'.Chyba się mylisz. > Jeżeli celem akcji jest zmniejszenie, albo nawet nawoływanie i zachęcanie do nie prowadzenia aut pod wpływem, to obojętnie czy to robią katoliccy księża, prawosławni, judaiści, lekarze, psycholodzy, czy prostytutki jest jak najbardziej trafnym podejściem do sprawy...Myślę, że większości facetów spodobałby się pomysł z prostytutkami > Jeżeli człowiek kieruje się jakimiś wartościami, i nawołuje innych aby żyli zgodnie z prawem, to burzy przepaść pomiędzy sobą a innymi, nawet jeśli tą przepaścią jest inne wyznanie, inny zawód, itp.Prawda ale niech nawołuje w miejscach przeznaczonych i odpowiadających wykonywanemu zawodowi. To oznacza, że policjant nawołuje na drodze, lekarz w szpitalu, nauczyciel w szkole, polityk na wiecu i w sejmie a ksiądz w kościele. > O wiele łatwiej jest jednak mieć za cel --> skrytykować to co się rusza  Pochopne stwierdzenie.
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości"
|
|
1 na 1 | jkl; (5859 punktów) | > A może jednak jest ktoś, kto chciałby posłuchać kaznodziei w obecności Policjanta?Gdyby miał, jak to ładnie powiedział ktoś z kabaretu, "dwa promile powietrza w wydychanym alkoholu" to może nawet nie zauważyłby kto, co i do kogo mówi.
|
|
| Ojciec Dyrektor (1704 punktów) | Przy okazji pewnie można się wyspowiadać i na tacę co nieco rzucić.
Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
|
|
 | 1 na 1 | Mawak (23 punktów) | >Przy okazji pewnie można się wyspowiadać i na tacę co nieco rzucić. > Nie polemizuj nigdy z idiotą! Najpierw ściągnie Cię na swój poziom, a później zniszczy doświadczeniem.
A do mandatu doliczą prowizje dla księdza, i za przekroczenie prędkości o 20 km/h dadzą 2000zł, w koszt mandatu wliczona spowiedź, msza św w intencji dzieci nienarodzonych i możliwość popchania mercedesa w stronę plebanii.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|