Racjonalista - Strona głównaDo treści
Błogosławiona krwawa kawa abp. W. Depo

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
19-10-2012 12:54zohen (3231 punktów)Błogosławiona krwawa kawa abp. W. Depo
Ocena 21 na 23
O demonicznej skuteczności mieszaniny krwi menstruacyjnej z kawą przekonuje wielebny ks. Bacik, a arcyprzewielebny Wacław Depo ten przepis - w ramach formacji, zwłaszcza intelektualnej - z serca błogosławi.

wyborcza.p(*)gzorcyste___A_tam___demon.html

Siedzę już dłuższy czas i myślę nad sensownym komentarzem.... i nic! Dochodzę za to do niepokojącego wniosku, że ostatnio biskupi sięgają takiego poziomu religijnego zidiocenia, że może to paraliżować potencjalnych adwersarzy - może w tym jest jakaś nowa metoda?

Mod.: Pozwoliłam sobie poprawić link, bo poprzedni nie działał.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zohen (3231 punktów)
Dzięki
Alicja Duda (25557 punktów)
> Dochodzę za to do niepokojącego wniosku, że ostatnio biskupi sięgają takiego poziomu religijnego zidiocenia, że może to paraliżować potencjalnych adwersarzy - może w tym jest jakaś nowa metoda?

Też, jak przeczytałam ten artykuł to się zawiesiłam
Toż to pomysły, ze średniowiecza. Za chwilę rozpalą stosy i zaczną palić czarownice bo przecież to czyste czary. Krew menstruacyjna w kawie! Mają pomysły!

Zmień politykę, głosuj na kobiety.
19-10-2012 13:46 
 Ocena 4 na 4
Tohver (1287 punktów)
>Toż to pomysły, ze średniowiecza. Za chwilę rozpalą stosy i zaczną palić czarownice bo przecież to czyste czary.

Albo zaczną tworzyć magiczne talizmany i rzucać na ludzi jakieś tajemnicze zaklęcia ochronne!
Co? Już to robią?

Cytat:
Ulicami Krakowa przeszedł "Marsz dla Życia i Rodziny" (...)
Marsz zakończył się błogosławieństwem relikwiami Jana Pawła II w Bazylice Mariackiej.

19-10-2012 13:49 
 Ocena 2 na 2
warchołł (718 punktów)
>Krew menstruacyjna w kawie! Mają pomysły!

Widziałem lepsze


A poza tym uważam, że Bielecki powinien zastać zablokowany.
19-10-2012 14:34 
 Ocena 7 na 7
warchołł (718 punktów)
>Toż to pomysły, ze średniowiecza.

Zresztą, co się czepiać mego ulubionego średniowiecza.
Proszę bardzo, oto skandynawski przepis na zdobycie mężczyzny z IIpoł. XVIIIw:

Panna powinna złapać 3 małe rybki, następnie je sobie eee... zaaplikować, poczekać aż zdechną, wysuszyć, sproszkować i zapodać miłemu w zupie...


A poza tym uważam, że Bielecki powinien zastać zablokowany.
19-10-2012 18:10 
 Ocena 4 na 4
Alicja Duda (25557 punktów)

>Panna powinna złapać 3 małe rybki, następnie je sobie eee... zaaplikować, poczekać aż zdechną, wysuszyć, sproszkować i zapodać miłemu w zupie...
Podeślij im to do redakcji. Jestem pewna że zastosują

Zmień politykę, głosuj na kobiety.
19-10-2012 18:48 
 Ocena 3 na 3
Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
>Też, jak przeczytałam ten artykuł to się zawiesiłam

[user@AlicjaDuda ~]$ su
[root@AlicjaDuda ~]$ shutdown -r now

Pomogło?

>Krew menstruacyjna w kawie!Mają pomysły!

Osobiście pijam czarną, acz być może warto spróbować...
A tak na poważnie: niedo...chanie w klinicznej postaci wyłazi, jak węgorze z dziurawego worka z tej publikacji. Inkwizytorzy też lubili pytać "przesłuchiwane" o intymne detale: azaliż jest diabla kuśka gorąca, niczym płomien, azaliż jednak zimna jako głaz?


Fabricati Diem, Pvnc!
Hodża (11172 punktów)
>O demonicznej skuteczności mieszaniny krwi menstruacyjnej z kawą przekonuje wielebny ks. Bacik

Uff, początkowo myślałem, że ksiądz zaproponował jakąś nową homeopatię, no, ale tu chodzi o coś zupełnie przeciwnego. Trochę mi to trąci perwersyjnym propagowaniem okultyzmu (tu mamy przykład tzw. "magii miłosnej" - trzeba podsunąć w pożywieniu osobie adorowanej fragment swojego ciała do zjedzenia. Słyszałem o włosach łonowych, ale krew menstruacyjna pewnie jest nawet jeszcze mocniejsza). Cóż powiedzieć, księża, którzy uczestniczą w tym przedsięwzięciu wydawniczym pod względem mentalnym toną w intelektualnym szambie.

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
Marek Matejewski (3695 punktów)
Ta nowa czytanka satyryczno-komiczna kosztuje całe 10 zł. To prawie tyle co płacę za Scientific American.
W środku październikowego wydania same specjały: "Zły nie zna się na żartach" czy "Walka z pytonem".
Tymczasem nakład rośśśśnie...

W prawym górnym rogu okładki mamy danie miesiąca. No i oczywiście ARGUMENTY za teizmem:
Cytat:
Od tego momentu demon gwałcił Karolinę niemal co noc. Jak przyszło wyzwolenie? Otóż kiedy Karolina weszła do jednego z kościołów, na stoliku z literaturą znalazła książkę "Okultyzm", na której okładce był właśnie ten demon, który ją gwałcił. Dzięki tej książce nauczyła się, jak walczyć z demonem. Wróciła na łono Kościoła i chodzi do komunii.

O żesz... Boga nigdy nikt nie widział, ale już wiemy jak wyglądają demony. Ateizm zaczyna się chwiać w posadach.

Edit:
Tylko co na to Terlik? Wydawany raz do roku przez frondowych buntowników "Magazyn Apokaliptyczny - Czterdzieści i cztery" ma kiepski nakład i słabą częstotliwość kolejnych wydań. Jednak za sprawą "Egzorcysty" konkurencja robi się całkiem ostra.
Fafciu (953 punktów)
>Czterdzieści i cztery"

Lol, zagorzali papiści odwołują się do twórczości antykościelnego Mickiewicza.
MarcinK (9189 punktów)

Miesięcznik ten można zakupić w Księgarni ludzi myślących

www.xlm.pl(*)lid=CO3w8OShjbMCFQ1Z3godvWoAug

W komplecie można sobie dokupić:

Cytat:
bestsellerową książką (blisko 500 stron!) Czarny sakrament. Prawdziwe historie opętań i egzorcyzmów.

19-10-2012 16:42 
 Ocena 5 na 5
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)
>Miesięcznik ten można zakupić w Księgarni ludzi myślących

specyficznie
Kacperek (2127 punktów)
>O demonicznej skuteczności mieszaniny krwi menstruacyjnej z kawą przekonuje wielebny ks. Bacik, a
>arcyprzewielebny Wacław Depo ten przepis - w ramach formacji, zwłaszcza intelektualnej - z serca
>błogosławi.

Tym oto sposobem wyjaśniły się od razu dwie tajemnice wiary: cud w Sokółce i obfitość katolików w Polsce. Od dziecka już po prostu otrzymują oni w opłatku krew menstruacyjną biskupów!
Paweł Arłukowicz (3162 punktów)
Dochodzę za to do niepokojącego
>wniosku, że ostatnio biskupi sięgają takiego poziomu religijnego zidiocenia, że może to paraliżować
>potencjalnych adwersarzy - może w tym jest jakaś nowa metoda?

Oczywiście, że jest. Nie nazywałbym tego może paraliżowaniem ( bo to słowo przywodzi na myśl skojarzenie ze strachem ) ale raczej zniechęcaniem do polemiki z idiotą.
Zdeklarowanym wiernym, których ktoś, kiedyś, tutaj nazwał polakokatolikami, atrybuty autorytetu, choćby w postaci stroju biskupiego, w pełni wystarczą do niepodejmowania polemiki poprzez "zatykanie uszu" na tego typu wypowiedzi, a tym samym pełnej akceptacji jedynej słusznej linii, którą wytycza KK.
Mortimer (1359 punktów)
"[...]Od tego momentu demon gwałcił Karolinę niemal co noc.

Jak przyszło wyzwolenie? Otóż kiedy Karolina weszła do jednego z kościołów, na stoliku z literaturą znalazła książkę "Okultyzm", na której okładce był właśnie ten demon, który ją gwałcił. Dzięki tej książce nauczyła się, jak walczyć z demonem. Wróciła na łono Kościoła i chodzi do komunii"


I ludzie to czytają?! Po co marnować papier na takie rzeczy?!
Przyszła sobie dziewczyna do kościoła, a tu od razu na stoliku znalazła się książka z wizerunkiem demona, który zabawia się z nią co noc ... no nie, lepszej historii bym nie wymyślił.


Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
vratislaviensis (73 punktów)Egzorcysta 2012
Witam,
Natknąłem się przez artykuł:
www.wyborcza.pl/1,76842,12699340,Arcybiskup_blogoslawi__Egzorcyste___A_tam___demon.html
na świetny miesięcznik wydawany od zeszłego miesiąca. Miesięcznik ma wymowny tutuł: "Egzorcysta".
Polecam szczególnie mocno do obejrzenia konferencję prasową na stronie miesięcznika lub na youtube:
www.miesiecznikegzorcysta.pl
www.youtube.com/watch?v=-V_t3R9BQ1A&feature=player_embedded
Powiedzcie mi moi drodzy parafianie czy ja naprawdę jestem obywatelem jakiegoś średniowiecznego kraju? Czy ludzie, którzy z taką powagą i poczuciem własnej nieomylności (i niejako ślepoty i niewiedzy innych) naprawdę żyją wśród nas w tym AD 2012 roku? Trafnie zauważyli, że niejako jedyne "egzorcystyczne" kraje w Europie to Włochy i Polska, gdzie "można poważnie o tym rozmawiać". Dla mnie to już chyba za wiele...
Hodża (11172 punktów)Odp: Egzorcysta 2012
Wątek już leci tutaj: www.racjonalista.pl/forum.php/s,525607

Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
Odp: Błogosławiona krwawa kawa abp. W. Depo
Żeby tylko z tych gwałtów nie było jakiegoś następstwa. Już było w historii że duch zapłodnił niewiastę.
Mortimer (1359 punktów)
To było dawno, teraz popularne są gwałty demonów.


Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
19-10-2012 20:09 
 Ocena 2 na 2
MarcinK (9189 punktów)
>To było dawno, teraz popularne są gwałty demonów.

Nawet bardzo:

Cytat:
Demon gwałci nocą

Na mężczyzn z tanzańskiej metropolii Dar es Salaam padł blady strach. Twierdzą, że do ich domów po nocach wdziera się brutalny gwałciciel, zwany PopoBawa.

Zgodnie z lokalnymi wierzeniami, które znowu ożyły, jego ofiary wyrywa ze snu drapanie szponów po dachu. Następnie do ich nozdrzy dociera nieprzyjemny, gryzący swąd. Czasami próbują uciekać, ale jest już za późno. Po chwili dopada ich demon. Akt brutalnego gwałtu najczęściej trwa około godziny, ofiary są podczas niego obezwładnione za pomocą tajemnej mocy.

Właśnie w taki sposób zabobonni mieszkańcy największego miasta Tanzanii opisują działalność demona. Sam Popo Bawa ma być rodzajem ogra wyposażonego w wielkie przyrodzenie i nietoperze skrzydła. Stąd jego przydomek ("Popo Bawa" w suahili oznacza "skrzydło nietoperza"). Za dnia przybiera postać zwykłego człowieka lub zwykłego nietoperza.

Choć istnienie podobnego stwora jest mocno wątpliwe, BBC informuje, że wśród mężczyzn mieszkających w Dar es Salaam wybuchła panika. Nocują poza domem w dużych grupach, niektórzy nacierają się ochronną warstwą oleju lub palą wielkie ogniska.

Masowa histeria z powodu rzekomych ataków PopoBawy wybucha średnio co parę lat. Mężczyźni - jakoby zgwałceni przez demona - pochodzą najczęściej z małych wiosek lub biednych przedmieść, gdzie zabobony są najsilniejsze.

Tanzańczycy wierzą, że PopoBawa był niegdyś dżinem, którego przed laty uwolnił nierozważny szejk. Według innej wersji jest on wypuszczany przez wiedźmy.

Policja wobec tajemniczego gwałciciela jest bezradna.


zapytaj.on(*)2/2,10264257,Gwalt_Demona.html
19-10-2012 21:25 
 Ocena 8 na 8
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Zgodnie z lokalnymi wierzeniami, które znowu ożyły, jego ofiary wyrywa ze snu drapanie szponów po dachu. Następnie do ich nozdrzy dociera nieprzyjemny, gryzący swąd. Czasami próbują uciekać, ale jest już za późno. Po chwili dopada ich demon. Akt brutalnego gwałtu najczęściej trwa około godziny, ofiary są podczas niego obezwładnione za pomocą tajemnej mocy.
>Właśnie w taki sposób zabobonni mieszkańcy największego miasta Tanzanii opisują działalność demona. Sam Popo Bawa ma być rodzajem ogra wyposażonego w wielkie przyrodzenie i nietoperze skrzydła. Stąd jego przydomek ("Popo Bawa" w suahili oznacza "skrzydło nietoperza"). Za dnia przybiera postać zwykłego człowieka lub zwykłego nietoperza.

Tak czułem, cholera...
Zawsze tak czułem...
...że nie mówią nam całej prawdy o Batmanie...


...modlitwą i pracą - wierzący i niewierzący wywalczą lepszą Polskę. (Tomasz Terlikowski)
19-10-2012 21:46 
 Ocena 6 na 6
MarcinK (9189 punktów)

>Tak czułem, cholera...
>Zawsze tak czułem...
>...że nie mówią nam całej prawdy o Batmanie...

No wychodzi szydło z worka

Cytat:
Uznany autor komiksów Grant Morrison, który współtworzy fabułę m.in. "Supermena", "X-Mena" i "Batmana", w wywiadzie dla amerykańskiego "Playboya" wyznał, że ten ostatni jest "w 100 procentach gejem". Morrison, który od 2006 roku wymyśla przygody człowieka-nietoperza, wyjaśnił, że "wrażliwość homoseksualisty jest podstawą całej koncepcji Batmana"

Batman odbiega od normy i seksualnie i stylem życia: ma dość dziwną misję, by wychodzić nocą przebrany za nietoperza, a potem wraca do domu, w którym nie mieszka z żadną kobietą. Nosi obcisłe ubrania, w każdym filmie ma nowy batmobil i bardziej niż rodziną zainteresowany jest starszym mężczyzną i młodym Robinem - Morrison wylicza w amerykańskim "Playboyu".


www.tvn24.(*)-batman-jest-gejem,208187.html

>
...modlitwą i pracą - wierzący i niewierzący wywalczą lepszą Polskę. (Tomasz Terlikowski)


Niezła stopka
22-10-2012 21:30 
 Ocena 6 na 6
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)

>>
...modlitwą i pracą - wierzący i niewierzący wywalczą lepszą Polskę. (Tomasz Terlikowski)

>Niezła stopka

Też tak sądzę - w prawdziwie ujmujący sposób sugeruje red. Terlikowski podział zadań między obie grupy .

Z niejakim żalem się z nią rozstawałem, ale cóż - lepsze jest wrogiem dobrego .


Módlcie się, by życie wasze i waszych bliskich było zawsze trzeźwe, gdyż tylko wtedy będziecie ludźmi prawdziwie wolnymi. (ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy i wikariusz generalny archidiecezji warszawskiej)
22-10-2012 23:17 
 Ocena 3 na 3
MarcinK (9189 punktów)

>Też tak sądzę - w prawdziwie ujmujący sposób sugeruje red. Terlikowski podział zadań między obie grupy .

Jeno o co oni się modlą jak ta reszta wszystko za nich załatwi

>Z niejakim żalem się z nią rozstawałem, ale cóż - lepsze jest wrogiem dobrego .

Nowy zawodnik też niczego sobie:

Cytat:
"jest moim zamiarem jak najszybsze skorzystanie ze specjalistycznej pomocy"


No to trza mu pomóc:

Cytat:
Biskup "oddał się do dyspozycji Papieża"
Marysia (300 punktów)
>
>Siedzę już dłuższy czas i myślę nad sensownym komentarzem.... i nic! Dochodzę za to do niepokojącego
>wniosku, że ostatnio biskupi sięgają takiego poziomu religijnego zidiocenia, że może to paraliżować
>potencjalnych adwersarzy - może w tym jest jakaś nowa metoda?

Chodzi o przejęcie targetu czytelniczego. Po co ludzie mają wydawać pieniądze (i ryzykować zarażenie się diabłem) na takie szmatławe pisma jak:
, ,,,,

Skoro teraz dla tych, co nie mają czasu, jest miesięcznik "Egzorcysta" - wszystkie gazety w jednej!
19-10-2012 22:49 
 Ocena 1 na 1
MarcinK (9189 punktów)

Dla koneserów to i więcej się znajdzie:



Wybór co lepszych tutaj:

www.widele(*)ium=SM&utm_campaign=FB_Widelec
Michał96 (412 punktów)
Już nawet Bill Maher wie o tym magazynie.

www.youtub(*)=player_embedded&v=-opU1KV9W4E
Brzostowski (7067 punktów)
Kawa czarna VAT 23%, kawa z mlekiem - VAT 8%, kawa z krwią menstruacyjną - VAT ile? To Polska właśnie! A niech ten VAT będzie maksymalny - 23% i cały podatek oczywiście na kościół, na kościół. To może taki kompromis za likwidację funduszu?
Selanos (12869 punktów)
Czary, magia, rytuały, amulety, eliksiry... Toż to bije na głowę Władcę Pierścieni i Harry'ego Pottera razem wziętych!

Jest jedna różnica. W to pierwsze ludzie wierzą, a o tym drugim wiedzą, że to fikcja.

Witamy w Europie XXI wieku.

Jakkolwiek to nie zabrzmi: Boże, widzisz i nie grzmisz!
17latek (578 punktów)
Włos się jeży .....
Wenancjusz (16441 punktów)
>O demonicznej skuteczności mieszaniny krwi menstruacyjnej z kawą przekonuje wielebny ks. Bacik, a
>arcyprzewielebny Wacław Depo ten przepis - w ramach formacji, zwłaszcza intelektualnej - z serca
>błogosławł.

Toż to idiotyzm czystej wody. Czyżby na co dzień poważni i uczeni, zdałoby się, panowie tym żyli?

>Siedzę już dłuższy czas i myślę nad sensownym komentarzem.... i nic! Dochodzę za to do niepokojącego
>wniosku, że ostatnio biskupi sięgają takiego poziomu religijnego zidiocenia, że może to paraliżować
>potencjalnych adwersarzy - może w tym jest jakaś nowa metoda?

Rzeczywiście. Jak można wymieniać poglądy z kimś takim? Pomyśleć, że tacy mają trwałe miejsce w polskim szkolnictwie świeckim. Toć na takie "coś" nie ma argumentów.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365