 |
Zwyrodnienie osobowościowe Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-10-2012 14:53 | romaro (25211 punktów) | Zwyrodnienie osobowościowe
13 na 13 | Ks. prof. Czesław S. Bartnik pisze: Cytat:Dawne prawo przewiduje kary za poważniejsze profanacje i bluźnierstwa, ale praktycznie dzisiaj już albo takie prawo jest zniesione, albo nie jest wykonywane. Ale czyny te nie przestają być złem. Odnosi się to i do islamu, przeciwko któremu występuje się niekiedy w Danii, Anglii, Francji, w Ameryce. I tu liberałowie, a raczej pseudoliberałowie, popełniają wielki błąd, że nie ścigają bluźnierców.
Wyjątkiem jest sprawa antymahometańskiego filmu "Niewinność muzułmanów", którego domniemany autor został aresztowany. Wielu pseudoliberałów i sam prezydent Barack Obama "przepraszają" muzułmanów, ale nie chcą "naruszyć prawa wolności wyrazu artystycznego". Tym samym właściwie nie uznają zła profanacji czy bluźnierstwa. Powinni uznać takie zło za zło i karać za nie, bo niekaranie zachęca coraz więcej ludzi niemoralnych do popełniania takich czynów "diabolicznych".Nie da się z nimi dyskutować, bo jest to pewne zwyrodnienie osobowościowe. "...dzisiaj już albo takie prawo jest zniesione, albo nie jest wykonywane." Tytuł wątku niech posłuży za komentarz. www.naszdz(*)l/12046,wolnosc-diabelska.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
10 na 10 | Hodża (11172 punktów) | > Ks. prof. Czesław S. Bartnik pisze: Cytat:Demokraci miewają pokusę czuć się bogami i antagonistami lub wrogami prawdziwego Boga. I często przyznają wolność tylko sobie. Proszę księdza, demokracja to wola większości z poszanowaniem praw mniejszości. Ten tekst jest przesiąknięty nienawiścią do demokracji. Autor posuwa się nawet do usprawiedliwiania wyroku skazującego na Pussy Riot. Czyżby Kościół nagle polubił carskie samodzierżawie? Ksiądz miesza dwie rzeczy - demoralizację, która jest obecna we wszelkich zamożnych społeczeństwach i której obrzydliwych przykładów dostarczyły aż nadto katolickie Włochy epoki Renesansu, która jest zjawiskiem społecznym, ekonomicznym i obyczajowym i nie ma nic wspólnego z taką czy inną religią, oraz teologię - wywodząc całe zło tego świata z "bluźnierstw" i odstępstwa od wiary. Niebezpieczny człowiek, jeden z tych, przez których na świecie było tyle niewyobrażalnych cierpień ludzi prześladowanych za swoje przekonania.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
|
|
 | 7 na 7 | romaro (25211 punktów) | >Ten tekst jest przesiąknięty nienawiścią do demokracji. Autor posuwa się nawet do usprawiedliwiania wyroku skazującego na Pussy Riot. Czyżby Kościół nagle polubił carskie samodzierżawie?
Ten tekst jest też oznaką żalu i tęsknoty do "złotych wieków" i "świetlanej" (rozświetlonej palonymi ciałami ofiar), przeszłości kościoła.
|
|
|  | 3 na 3 | Hodża (11172 punktów) | >>Ten tekst jest przesiąknięty nienawiścią do demokracji. Autor posuwa się nawet do usprawiedliwiania wyroku skazującego na Pussy Riot. Czyżby Kościół nagle polubił carskie samodzierżawie? >Ten tekst jest też oznaką żalu i tęsknoty do "złotych wieków" i "świetlanej" (rozświetlonej palonymi ciałami ofiar) przeszłości kościoła.
Znamienne. Szczególnie ten akapit poświęcony bluźnierstwom wobec islamu. Potwierdza moją obserwację z rozmów z kilkoma księżmi, że Kościół de facto jest cichym sojusznikiem islamu. Otóż duchowni najwyraźniej ze studiów wynoszą wiedzę, że elity intelektualne Kościoła i islamu zasadniczo zgodne są co do natury Boga i jego działania.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony.
|
|
14 na 14 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | |
|
 | 3 na 3 | Jacholek (5699 punktów) | > >Ks. prof. Czesław S. Bartnik> www.radiomaryja.pl/szukaj/?q=Czesław Bartnik> Uprzedzam: jest Ostro, naprawdę .W samej rzeczy jest "ostro", Pan prof dr habilitowany, światowy specjalista od teologii fundamentalnej, wkłada wiele wysiłku by nauki (te prawdziwe) nie podmyły za bardzo owe fundamenty (stąd teologia fundamentalna) prawdziwej i jedynej wiary. Prawdziwa uczta intelektualna !
|
|
 | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | >>Ks. prof. Czesław S. Bartnik >Pierwszy byłem! Pierwszy! Pierwszy!
Moja nieuwaga. Przepraszam.
|
|
|  | 1 na 1 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | |
|
5 na 5 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | Profesor czarów i magii!
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|
|
 | 4 na 4 | Miłosz Michałowski (1657 punktów) | Zabawne, co mówi profesor, bo zwykle słyszy się: "Tak?! To ponaśmiewaj się tak z muzułmanów. No spróbuj" [tak a propos: www.youtube.com/watch?v=4mtfkrp_1FE ] Widać ks. prof. zrozumiał, że muzułmanie, katolicy i inni bajkopisarze jadą na tym samym wózku (odstają scjentolodzy, bo przecież statki kosmiczne, są bardziej absurdalne niż chodzenie po wodzie, dlatego można się z nich nabijać, póki co. Ale w najbliższych latach spodziewam się tu strategicznego sojuszu  . No cóż, chciałoby się księdzu immunitetu, ale to se ne vrati  Poza tym religie są zbyt zabawne, (co gorsza udają, że są "na poważnie") - to zbyt wiele, by można je było tak po prostu zostawić w spokoju
|
|
|  | 1 na 1 | Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | www.tvp.pl(*)o/kim-sa-pastafarianie/8759778Dlatego takich akcji powinno być jak najwięcej  Ks. prof. czarów i magii powinien był również napisać o tym jak to nie traktują pastafarian poważnie. Prowadzący ewidentnie się nabijał. Ciekawe czy tak samo by zareagował przeprowadzając wywiad z biskupem? Niestety film obejrzą tylko właściciele płatnych systemów operacyjnych, którzy mogą zainstalować wtyczkę od Microsoftu. Bo przecież Telewizja Polska prowadzi swoją stronę internetową tylko dla tych obywateli, którzy kupują zamknięte oprogramowanie...
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|
|
2 na 2 | Olek Mularski (3178 punktów) | Pytanie tylko kto tu cierpi na "zwyrodnienie osobowościowe", bo mnie się wydaje, powiem więcej- jestem pewien, że jest to ksiądz. Osoba, która z nieskrywaną przyjemnością mówi o wprowadzeniu kar za czyny nie będące nawet wykroczeniem (w podtekście aż zapachniało szariatem) nie może być normalna. Brak tolerancji, szacunku do człowieka, nierozpoznawanie czynów dobrych od złych, popieranie rozwiązań opartych na przemocy to cechy osobowości dyssocjalnej, czyli tzw. "psychopatii". Czyżby chrześcijaństwo zamiast walczyć z islamem zawierało z nim sojusz? Pozostaje mieć tylko nadzieję, że w związku z tym moherki nie zaczną wykorzystywać metod krzewienia wiary stosowanych przez ich arabskich przyjaciół.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|