Racjonalista - Strona głównaDo treści
Katolickie tabloidy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
23-03-2010 01:26Madman (7811 punktów)Katolickie tabloidy
Ocena 19 na 19

Z cyklu "Know Your Enemy... And Have Fun".

Kościół Katolicki w obronie Krzyża postanowił wyciągnąć tajną broń, którą dotychczas w naszym Katolandzie stosowały tylko niemieckomasońskoantypolskieiantykościelne koncerny prasowe.
Tabloid. Katolicki brukowiec. Dziś w moje ręce wpadły dwa egzemplarze.
Charakterystyczna estetyka. Wielkie, czerwone bądź żółte litery, wykrzyknienia, zdjęcia pełne emocji. Niestety, gazety nie mieszczą mi się w skanerze, więc zamieszczam zdjęcia - nieco marnej jakości, bo telefonem robione. Życzę "przyjemnej" lektury.
"Dobre Nowiny"

Co nam mówi pierwsza strona?
"ODWAGI! MAMY PRAWO DO KRZYŻA! Strzeżmy wolności i tolerancji religijnej przed antyreligijnym fundamentalizmem". Prawda, że ciekawe?
"prof. Ryszard Legutko: Europa bez krzyża przestałaby istnieć". Wow.
"Aksamitne barbarzyństwo. Chrześcijanie na bruk, księża do więzienia, dzieci katolików do psychologa. To już się dzieje..." Jeszcze większe WOW. Księża do więzienia? A nie wystarczy po prostu przenieść do innej parafii?
Ale po kolei.

"Tym razem w Dobrych Nowinach nie będzie tylko nowin dobrych". A to wszystko przez Strasburg, który szykanuje Bogu Ducha Winnych Katolików. A ta ładna pani po prawej to Carrie Prejean. Niedoszła misska USA. Niestety, gazeta nie wspomina ani słowem o sekstaśmie ślicznej homofobki. A przecież, wzorując się na Fakcie, mogliby wrzucić screenshota na ostatnią stronę.

Jeden z śródtytułów: "Ateizm - religia panująca"... Aż się zbiera na wymioty. Ale zdjęcie pierwsza klasa. Scenka jak z Armageddonu. Sama miłość.

Dlaczego Bóg wybrał krzyż? Hmm... Nie wiedziałem, że to On wybierał. A, już kumam. Jezus to też Bóg. Ale nie ma nic w Ewangeliach, żeby krzyczał, że koniecznie krzyż, bo z czym innym na szyi katolicy będą wyglądać jeszcze bardziej głupio niż teraz...

Pan Legutko, pogromca smarkaczy i gówniarzy. Uspokaja, że laicyzacja to tylko przejściowa moda i wszystko jest pod kontrolą Kościoła.

Dobrze im tak, tym wstrętnym bezbożnikom! Oni nam Strasburgiem, a my i tak powiesimy jeszcze więcej krucyfiksów. Nawet w toaletach.

A teraz rewelacja, nie żaden czit ani szit.
"CHit" (Chrystus i Ty)

Ta gazetka z kolei wygląda jak biuletyn informacyjny jakiegoś supermarketu. Supermarketu z żydowskim kapitałem, który zabiera chleb pani Krysi z warzywniaka, oczywiście. Ale chylę czoła przed pomysłodawcą tytułu. Szacun!

Cudownie uzdrowiony Krzysztof Ziemiec. "W najbliższym czasie miałem się poddać jeszcze jednej, skomplikowanej operacji dłoni. [...] Po wizycie w Częstochowie okazało się jednak, że ręka sama się regeneruje. Dzięki ćwiczeniom i smarowaniu specjalną maścią goi się sama". Prawda, że cud? Dzięki specjalnej maści ręka goi się sama. Medycyna jest bezsilna w takich przypadkach.

To taka krótka, ale jakże wymowna przestroga dla Wrogów Krzyża Świętego.

Wywiad z Pierwszym Kowbojem RP. Wojciech Cejrowski. "Ostry, wyrazisty, bezkompromisowy." Kręci go strzelanie do ginekologów.

Kolejna ckliwa historyjka o Bohaterskich Obrońcach Krzyża. Nuuuda.

I najlepsze na koniec. Kącik sado-maso. Facet w czarnym kapturze (Prawie jak KKK. Nie, nie o Katechizm mi chodzi.), na stole jakaś czacha. Masakra. Na stronie obok - ostre pejcze i gwoździe. Brrr...

A ja myślałem, że Fakt szoruje po dnie. Powyższe gazetki to jest dno i wodorosty. I trzy metry mułu.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Abdu (1208 punktów)
Zacząłęm przeglądać. Świetne to! Dziękuję za wysiłek włożony w porobienie zdjęć. W najśmielszych snach bym nie wpadł, że można katolicki tabloid wydawać!

Pierwszy numer cały o tym "Dlaczego bóg wybrał krzyż", a w NT wyraźnie napisane, że nie krzyż, tylko pal. Hehe, brak tylko "najnowszych zdjęć z raju!".

Aż mam wątpliwości, czy to nie żart, to pisemko...
23-03-2010 02:32 
 Ocena 3 na 3
Madman (7811 punktów)
>Aż mam wątpliwości, czy to nie żart, to pisemko...
Oto linki do stron internetowych wydawnictw tych pisemek:
CHiT - www.stanislawbm.pl/wydawnictwo/
DN - rafael.pl/www/
maniek1 (3407 punktów)

>Kościół Katolicki w obronie Krzyża postanowił wyciągnąć tajną broń, którą dotychczas w naszym
>Katolandzie stosowały tylko niemieckomasońskoantypolskieiantykościelne koncerny prasowe.
Niektórzy ludzie mają odwagę poprzez sztukę wyciągnąć tajną broń, aby ukazać rzeczywistość w walce z zakłamaniem, obłudą oraz hipokryzją. Jako kinoman gorąco zachęcam do obejrzenia filmu fabularnego ,opartego na faktach pt. "Siostry Magdalenki" emisja na ALEKINO 25.03.2010 (czwartek) godz. 20.10.(dobre antidotum na takie brukowce j/w) Pełen opis filmu w sieci na alekino.pl - program tv. Zamieszczam poniżej fragment opisu.
Nagrodzone Złotym Lwem w Wenecji i Discovery Award w Toronto "Siostry Magdalenki" jeszcze przed premierą wywołały głośne protesty środowisk katolickich. Film poprzedziła seria artykułów prasowych i bulwersujący dokument "Sex In a Cold Climate" złożony z rozmów z kobietami przetrzymywanymi w tego typu placówkach (ostatni z ośrodków zamknięto w 1996 roku). Historię ofiar Sióstr Miłosierdzia zdecydował się przenieść na wielki ekran PETER MULLAN, doświadczony aktor i początkujący reżyser: "W miarę postępów w realizacji filmu coraz wyraźniej zdawaliśmy sobie sprawę z braku różnicy pomiędzy katolicyzmem a religią talibów. Każda religia tego świata, która dysponuje władzą, zakłada, że młodość jej zagraża" - mówił Mullan już po premierze filmu. Odpowiadał mu m.in. kardynał Ersilio Tonini, który po przyznaniu "Siostrom Magdalenkom" Złotego Lwa w Wenecji oznajmił: "To hańba dla festiwalu. Nikt nie spytał, czy ten film z tezą mówi prawdę. We włoskich sierocińcach, w których zdarzyło mi się pracować w charakterze spowiednika, również panowała dyscyplina. Nie można zrezygnować z dyscypliny wobec młodzieży pochodzącej nierzadko ze społecznych nizin. Dyscyplina nigdy jednak nie oznaczała przemocy". Niestety historia, którą opowiedział Mullan, okazała się prawdziwa, a fakty zebrane później - jeszcze drastyczniejsze niż te, które w scenariuszu umieścił reżyser. "Watykan usiłował potępić Siostry Magdalenki, ale z punktu widzenia public relations nie mogli zrobić nic głupszego. Gazety we Włoszech i Anglii przeprowadziły własne śledztwo w sprawie kobiet przetrzymywanych w tych instytucjach. W porównaniu z tym, co mówią prawdziwe ofiary Magdalenek, nasz film przypomina wspomnienia z wakacji" - podsumowywał Mullan.
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)




Prawdziwa młodość - to przymiot, który zdobywa się z wiekiem.
Madman (7811 punktów)
Ten batman wygląda mi bardziej na pastora niż na księdza. To oni też molestują?
lodowy (1486 punktów)
Jesteś lepiej obeznany z pracą katolicką niż większość katolików. Tylko jak się to ma do racjonalizmu.
23-03-2010 16:22 
 Ocena 2 na 2
placownik (17853 punktów)

>Jesteś lepiej obeznany z pracą katolicką niż większość katolików. Tylko jak się to ma do racjonalizmu.

   No właśnie. Jak to się ma do Twoich wyobrażeń o racjonalizmie?

Zaczynasz myśleć! Tak trzymaj.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
lodowy (1486 punktów)
>>Jesteś lepiej obeznany z pracą katolicką niż większość katolików. Tylko jak się to ma do racjonalizmu.
>   No właśnie. Jak to się ma do Twoich wyobrażeń o racjonalizmie?
Nie czytam czasopism dla filatelistów bo nie zbieram znaczków. Nie zaglądam do magazynów kulturystycznych bo nie pakuję na siłowni. Staram się wykorzystywać czas racjonalnie. (Idealnie to mi nie wychodzi, robię też sporo rzeczy nieracjonalnych)

> Zaczynasz myśleć! Tak trzymaj.
Pewnie masz rację, ale jestem początkujący, bo np. teraz nie rozumiem o co Ci chodzi.
Madman (7811 punktów)
>Staram się wykorzystywać czas racjonalnie. (Idealnie to mi nie wychodzi, robię też sporo rzeczy nieracjonalnych)
Właśnie widzę.
Madman (7811 punktów)
>Jesteś lepiej obeznany z pracą katolicką niż większość katolików.
A jaka to jest praca katolicka? Obawiam się, że mnie z kimś pomyliłeś. Ja nie mam odpowiednich kwalifikacji.
>Tylko jak się to ma do racjonalizmu.
Tak samo, jak piernik do wiatraka. W wiatraku mieli się ziarna zbóż, z których następnie wypieka się pierniczki.
lodowy (1486 punktów)
>>Jesteś lepiej obeznany z pracą katolicką niż większość katolików.
>A jaka to jest praca katolicka? Obawiam się, że mnie z kimś pomyliłeś. Ja nie mam odpowiednich kwalifikacji.
Przepraszam, literówka, miało być prasą a nie pracą.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365