Racjonalista - Strona głównaDo treści
Biblia

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
21-07-2006 23:21MarczenkoBiblia
czy moze ktos mi przytoczyc pare sprzecznosci lub dziwnych sytuacji w biblii ?
czytałem pare artykułów o tym m.in. o lasce Mojzesza,cudach Jezusa(rozmnozeniach, uzdrowieniach).
Ale potrzebuje wiecej.Z góry dziekuje

Adam R. (23 punktów)
>czy moze ktos mi przytoczyc pare sprzecznosci lub
>dziwnych sytuacji w biblii ?
>czytałem pare artykułów o tym m.in. o lasce Mojzesza,cudach
>Jezusa(rozmnozeniach, uzdrowieniach).
>Ale potrzebuje wiecej.Z góry dziekuje
>

   Odsyłam do źródła. Chyba, że wierzysz... w wiadomości z drugiej ręki.
marczenko
>>czy moze ktos mi przytoczyc pare sprzecznosci lub
>>dziwnych sytuacji w biblii ?
>>czytałem pare artykułów o tym m.in. o lasce Mojzesza,cudach
>>Jezusa(rozmnozeniach, uzdrowieniach).
>>Ale potrzebuje wiecej.Z góry dziekuje
>>   Odsyłam do źródła. Chyba, że wierzysz... w wiadomości z drugiej ręki.
>




no tak ale to za duzo roboty...
sininen (72 punktów)

>no tak ale to za duzo roboty...

przy samych przykładach będziesz miał jej mimo wszystko więcej, bo i tak - gwarantuję- zajrzysz do Biblii.
Bluźnierca
>czy moze ktos mi przytoczyc pare sprzecznosci lub
>dziwnych sytuacji w biblii ?
>czytałem pare artykułów o tym m.in. o lasce Mojzesza,cudach
>Jezusa(rozmnozeniach, uzdrowieniach).
>Ale potrzebuje wiecej.Z góry dziekuje
>
1)Nie cudzołóz.
2)nie poządaj zony bliźniego swego na daremno.
rozumek
>czy moze ktos mi przytoczyc pare sprzecznosci lub
>dziwnych sytuacji w biblii ?
Ani w rzeczywistości, ani w jej opisach (np. Biblii), nie znajdziesz żadnych sprzeczności, ani dziwaczności. Sprzeczności i dziwaczności, powstają dopiero wtedy, gdy ktoś nie rozumiejąc rzeczywistości lub jej opisów, zaczyna przedstawiać swoją opinię na ich temat, albo modlić się do Biblii, zamiast współpracować z opisywanym w niej Bogiem (czyli ze Światem i rządzącymi nim prawami naturalnymi).
Petite Violette (273 punktów)
>czy moze ktos mi przytoczyc pare sprzecznosci lub
>dziwnych sytuacji w biblii ?

Mam pare :

1) W lewityku : Jesli dwoch mesczyzn bjie sie, i jesli kobieta jednego z nich zlapie jadra drugiego, to ta kobieta musi zostac zabita.

2) W nowym testmencie :
Trzeba czcic swojch rodzicow.
Nie jesli sie patrzy na Jesusa, bo sam Jesus przepedzil matke kiedy po niego pszyszla do swiatyni. Inny przyklad; nie dal czasu mlodumu czlowiekowi pochowac ojca zanim dolaczyl sie do grupy Jesusa.

3) Nowy testament jest za niewolnictwem i poddawaniem sie, nawet jesli Pan jest surowy i okrutny. To poddawanie sie jest wznoszone jako cnota.

4) W starym testamencie jest powiedziane ze messiasz zmartwychwsta po 3 dniach...W nowym testamencie czytamy ze Jesus zmarl w piatek wieczor i juz byl zmartwychstany w niedziele rano...tutaj daleko do 3 dni, dla mnie to 2 (liczac szeroko).

Teraz troche o bogu ludobojcu :
W genezie 7:23 Potop, ludobojstwo na skale swiatowej. Przerzylo 8 osob.

W genezie 19:24 Sodoma i Ghomorra, bog zniszyl te miasta bo mu sie nie podobaly ich sexualne praktyki

Exodus 12:29 Wszystkie nowo narodzone dzieci w egipcie sa zabite przez boga (hum "milosci") bo Faraon go szukal.

Takich przykladow moge podac jeszcze kilka...
Piotr
>czy moze ktos mi przytoczyc pare sprzecznosci lub
>dziwnych sytuacji w biblii ?
>czytałem pare artykułów o tym m.in. o lasce Mojzesza,cudach
>Jezusa(rozmnozeniach, uzdrowieniach).
>Ale potrzebuje wiecej.Z góry dziek

Przytocze 7 darów ducha świętego : Mądrość , Rozum , Rady , Umiejętności , Męstwo , Pobożność , Bojaźń Boża .
Odnośnie daru mądrości i rozumu . Jeżeli posługujemy się madrością i rozumem to wywnioskować by było można , że Boga nie ma , a więc religia jest nie prawdą . Tak więc po co dane nam zostały takie dary , skoro mamy sie nimi nie posługiwać ?

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365