 |
Współczujmy arcybiskupowi Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 25-12-2013 20:14 | Małyska (6054 punktów) | Współczujmy arcybiskupowi
18 na 22 | Kościół głosi, że święta to czas refleksji, radości, miłości, najlepsza pora dla budowania zgody. Swoimi przemyśleniami na temat tychże wartości podzielił się w wigilię abp Józef Michalik. Według hierarchy jest źle, albo jeszcze gorzej. Kościół jest prześladowany, księża atakowani, a "lud boży" indoktrynowany przez kłamliwe media i wrogie ośrodki. wyborcza.p(*)awo_natury__Nie_udawajmy_.html Cytat:Dzisiaj jest atak, i nie udawajmy, że nie widzimy. Na szczęście widzimy. I to jest moc naszego narodu, to jest moc naszego Kościoła, że mówi to, co widzi, że dzisiaj jest atak na prawo natury. Pomimo dyskomfortu tak paskudnego traktowania katolików w Polsce arcybiskup jest jednak zadowolony: Cytat:...powstajemy, depczą nas, a my powstajemy". - Jest zdrowiej, jest lepiej, że nas krytykują, niż gdyby mieli nas chwalić... Za chwilę znowu popada w rozpacz i martwi się o małżeństwa: Cytat:Dzisiaj żyjemy właśnie w tych czasach, że nam próbują wmówić, że małżeństwo między mężczyzną i kobietą to jest przestarzałość... Wigilia to również czas na refleksję nad mediami, oczywiście tylko tymi, które pracują dla kościoła: Cytat:Za chwalebne uznał domaganie się polskiego, chrześcijańskiego narodu praw m.in. dla telewizji Trwam, dla Radia Maryja, dla "innych oddechów wolności". Jego zdaniem jest to przejaw budzenia się społeczeństwa. Według biskupa kościół znalazł się w tragicznym położeniu: Cytat:Przypominając działania Niemców podczas II wojny światowej, którzy chcieli rozbić jedność narodu polskiego z Kościołem, powiedział, że i obecnie Kościół jest atakowany W homilii abp Michalika aż kipi od oskarżeń, fałszywych tez i potępienia poglądów niezgodnych z jego oczekiwaniami. Dziwi więc apel o powstrzymanie się od potępiania innych i zachęta do współczucia: Cytat:Zwracając się do wiernych, zachęcał, aby głosili prawdę Chrystusa, prawdę w miłości. - Nie wolno potępiać innego, trzeba współczuć zafałszowanemu, zawikłanemu w słabość i grzech człowiekowi. Michalik nawet z okazji świąt nie zmniejszył poziomu agresji. Pod pozorem troski o człowieka używa kłamstw i insynuacji, nie jest w stanie zaakceptować innych poglądów i racji. Kto zachęca do likwidacji małżeństw i rodziny? Kto pochwala kradzieże i zabójstwa? Jeśli ktoś głosi kłamstwa to przede wszystkim abp Michalik. Z jednej strony mówi, że "jest zdrowiej, jest lepiej, że nas krytykują, niż gdyby mieli nas chwalić" i zaraz krytykę nazywa atakiem i prześladowaniem. To przykład modelowej hipokryzji. Porównywanie sytuacji kościoła do czasów II wojny światowej jest wyjątkowo agresywne i obrzydliwe. Hierarcha w trosce o siebie i swoje interesy, w celu przykrycia grzechów Kościoła, próbuje mobilizować katolików do walki z wrogiem, którego stworzył swojej chorej wyobraźni. Wróg jest ciągle ten sam: feministki, gender i ateiści. W zasadzie polemika z abp Michalikiem staje się bezcelowa. Ja zachęcam by biskupowi wyrazić współczucie. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | pompa (524 punktów) | Wypowiedzi w jego stylu, po nim niczego innego bym się nie spodziewał. Rydzyk już od dawna gra męczennika i dobrze na tym wychodzi, więc ten również idzie tą drogą. Michalik to wielki "ksionżę" już się jeden gliniarz zdążył o tym przekonać www.archiwum.naszepołoniny.pl/articles.php?id=705
|
|
 | 19 na 19 | slik (20011 punktów) | > Wypowiedzi w jego stylu, po nim niczego innego bym się nie spodziewał. Rydzyk już od dawna gra męczennika i dobrze na tym wychodzi, więc ten również idzie tą drogą.> Michalik to wielki "ksionżę" już się jeden gliniarz zdążył o tym przekonać www.archiwum.naszepołoniny.pl/articles.php?id=705> Praktycznie przy każdym artykule na temat Michalika, jeśli istnieje możliwość umieszczania opinii, ta sprawa jest przypominana. Ja również to robię. Pan Józek zamieszany jest też w tuszowanie sprawy 30-to letniego molestowania dzieci przez księdza w Tylawie i samobójstwa chłopca w Hłudnie. Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności" (Marie von Ebner-Eschenbach)
|
|
8 na 8 | Frank Holman (5897 punktów) | Zamiast własnego, zacytuję komentarz ze źródła: Cytat: rysz63, godzinę temu
Tyle lat żyję, ale takiego bełkotu nie słyszałem nawet od pijaka.
|
|
6 na 6 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | >Michalik nawet z okazji świąt nie zmniejszył poziomu agresji. Pod pozorem troski >o człowieka używa kłamstw i insynuacji, nie jest w stanie zaakceptować innych poglądów i racji. Nic dziwnego. Nie ma żadnego powodu dla którego miałby się powstrzymywać od kalumnii. Do sądu nikt go nie poda a z takim bełkotem polemizować nie sposób. Owieczki zaś nie takie rzeczy słyszały. >Hierarcha w trosce o siebie i swoje interesy, w celu przykrycia grzechów Kościoła, próbuje >mobilizować katolików do walki z wrogiem, którego stworzył swojej chorej wyobraźni. Wróg jest ciągle >ten sam: feministki, gender i ateiści. Wrogów akurat wybrał całkiem trafnie. Feministki i ateiści raczej nie cieszą się w Polsce poważaniem, a gender to tak tajemniczo brzmi, że dla owieczek może być drugim bolszewizmem. >W zasadzie polemika z abp Michalikiem staje się bezcelowa. Ja zachęcam by biskupowi wyrazić >współczucie. Podobno gdy bóg chce kogoś ukarać to mu rozum odbiera. Gdy wczyta się w wypowiedź arcypasterza to ciężko z tym polemizować.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance.
|
|
8 na 8 | Olek Mularski (3178 punktów) | > Kościół głosi, że święta to czas refleksji, radości, miłości, najlepsza pora dla budowania zgody.> Swoimi przemyśleniami na temat tychże wartości podzielił się w wigilię abp Józef Michalik. Według hierarchy jest źle, albo jeszcze gorzej. Kościół jest prześladowany, księża atakowani, a "lud boży" indoktrynowany przez kłamliwe media i wrogie ośrodki.> wyborcza.p(*)awo_natury__Nie_udawajmy_.html> Cytat:Dzisiaj jest atak, i nie udawajmy, że nie widzimy. Na szczęście widzimy. I to jest moc naszego narodu, to jest moc naszego Kościoła, że mówi to, co widzi, że dzisiaj jest atak na prawo natury. Kto tu jest atakowany? Ja tu widzę frontalny atak kościoła na ateistów, agnostyków, wolne media, lewicowe partie polityczne, homoseksualistów, inne religie i każdego co nie zgadza się z poglądami katolickich radykałów i skrajnej prawicy! > Pomimo dyskomfortu tak paskudnego traktowania katolików w Polsce arcybiskup jest jednak zadowolony: Cytat:...powstajemy, depczą nas, a my powstajemy". - Jest zdrowiej, jest lepiej, że nas krytykują, niż gdyby mieli nas chwalić... A co myślał, że ktokolwiek będzie chwalił? Niedoczekanie... > Za chwilę znowu popada w rozpacz i martwi się o małżeństwa: Cytat:Dzisiaj żyjemy właśnie w tych czasach, że nam próbują wmówić, że małżeństwo między mężczyzną i kobietą to jest przestarzałość... Ciekawe. Nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek wypowiadał się w podobnym tonie. Czyżby arcybiskup konfabulował? > Wigilia to również czas na refleksję nad mediami, oczywiście tylko tymi, które pracują dla kościoła:Ciekawe nowe zwyczaje ten klecha nam tu wprowadza. Wigilia poświęcona zadumie nad mediami? Nawet w jego religii zakrawa to o bałwochwalstwo. > Cytat:Za chwalebne uznał domaganie się polskiego, chrześcijańskiego narodu praw m.in. dla telewizji Trwam, dla Radia Maryja, dla "innych oddechów wolności". Jego zdaniem jest to przejaw budzenia się społeczeństwa. Polska narodem chrześcijańskim? Dobre sobie. Z tego co wiem to pierwotnie byliśmy narodem pogańskim, który został przymusem schrystianizowany przez Niemców. Obecnie zaś jesteśmy państwem świeckim! Każdy może wyznawać co mu się podoba lub też nie wyznawać nic, przynajmniej tak mówi konstytucja. Ta chrześcijańskość wynika raczej z fałszowania statystyk niż z rzeczywistej wiary. W kościołach takie pustki, że szkoda gadać, a ci co chodzą to w większości emeryci i dzieci "komunijne" zmuszane przez księdza na katechezie (do której z kolei zmusili dzieci ich rodzice lub częściowo strach przed wyszydzeniem i kpinami ze strony otoczenia). Katolików jest może 40, może 50 procent, reszta to agnostycy, ateiści oraz niewielki procent innowierców (poganie, muzułmanie, żydzi, buddyści itp.) Nie uznaję wierzących-niepraktykujących- dla mnie takiemu komuś bliżej do agnostyka niż teisty, a już na pewno nie jest chrześcijaninem. > Według biskupa kościół znalazł się w tragicznym położeniu:W tragicznym położeniu to przez kościół wielokrotnie znajdowało się państwo polskie. > Cytat:Przypominając działania Niemców podczas II wojny światowej, którzy chcieli rozbić jedność narodu polskiego z Kościołem, powiedział, że i obecnie Kościół jest atakowany Niech sobie poczyta o kapelanach w SS, o tym jak Wehrmacht ruszał do boju z modlitwą na ustach, jak papież błogosławił Niemieckie i Włoskie oddziały idące na wojnę, a ujrzy prawdę na temat roli kościoła na II w.ś. > Cytat:Zwracając się do wiernych, zachęcał, aby głosili prawdę Chrystusa, prawdę w miłości. - Nie wolno potępiać innego, trzeba współczuć zafałszowanemu, zawikłanemu w słabość i grzech człowiekowi. Szczyt szczytów hipokryzji. Dawno czegoś takiego nie słyszałem. Podsumowując abp Michalik to bandyta polityczny, apologeta i fundamentalista, który swoją retoryka przypomina Chomeiniego, bin Ladena i Mohammada Omara. Różni go jedynie wyznanie oraz to, że muzułmańscy odpowiednicy mają większą skłonność do przemocy. Jest też całkowitym ignorantem w zakresie historii, którą zniekształca i koloryzuje w korzystny dla kościoła sposób (zresztą chyba całe wyższe duchowieństwo tak postępuje). Moim zdaniem to drugi najokropniejszy pasibrzuch po Hoserze (którego z wiadomych względów nikt raczej z tego mało zaszczytnego podium długo nie zepchnie). Jeden z tych najbardziej radykalnych i jednocześnie najbogatszych, od którego tak trąci hipokryzją, że poczujemy ją, zanim go zobaczymy.
|
|
 | 2 na 2 | knx90 (664 punktów) | Jestem zachwycony umiejętnościami kaznodziejskimi abepe Michalika. Wnoszę o reedukację w szkole Podstawowej tego Pana.
|
|
8 na 8 | Ratatoskr (4439 punktów) | Cytat:Dzisiaj żyjemy właśnie w tych czasach, że nam próbują wmówić, że małżeństwo między mężczyzną i kobietą to jest przestarzałość... A mnie zastanawia w tym wszystkim język. Przecież to nie jest po polsku tylko normalnie po jakiemuś rydzykowemu. I nie chodzi tu wcale o treść tylko właśnie o jakąś kulawą składnię i dobór wyrazów. I teraz się zastanawiam: czy pan arcybiskup naprawdę nie potrafi artykułować myśli w poprawnej polszczyźnie, czy to jest starannie przemyślany i zaplanowany rys jego wypowiedzi, żeby do swojego chłopa przemawiać językiem swojego chłopa. Tak jak normalne chopy mówio, a nie gadko jakiś zaprzańców wykształciuchów.
|
|
10 na 10 | Meretseger (61860 punktów) | A ja mu wcale nie współczuję. Współczułabym, gdyby był autentycznie głupi, bo to taka przypadłość niezawiniona by była. A on jest perfidny i tylko rżnie głupa. Doskonale wie, co mówi (choć rzeczywiście mocno niegramatycznie, a i neologizmy jakieś tworzy), więc mu nie będę współczuć. Współczuję ofiarom jego homilii - ludziom nie dość inteligentnym, by wyczuć fałsz i wierzącym w jego słowa.
|
|
 | | Uociec (60 punktów) | > A ja mu wcale nie współczuję. Współczułabym, gdyby był autentycznie głupi, bo to taka przypadłość niezawiniona by była. A on jest perfidny i tylko rżnie głupa. Doskonale wie, co mówi (choć rzeczywiście mocno niegramatycznie, a i neologizmy jakieś tworzy), więc mu nie będę współczuć. Współczuję ofiarom jego homilii - ludziom nie dość inteligentnym, by wyczuć fałsz i wierzącym w jego słowa.Doskonała obserwacja , trafna uwaga.Tak właśnie jest , rżnie głupa dla innych głupów ,którzy to bezkrytycznie łykają.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|