Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co powiedział Papież...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
23-09-2011 12:15jark44 (619 punktów)Co powiedział Papież...
Ocena -1 na 1
Taka inna wersja gotowców przemówień papy. Przemawiał do polityków a ja zamieniłem do duchownych. To pokazuje płytkość i schematyzm przemówień Pana Ratzingera.

"Podstawowym kryterium i motywem pracy DUCHOWNEGO nie może być sukces, a na pewno nie materialna korzyść - powiedział Benedykt XVI w wystąpieniu na forum niemieckiego parlamentu w Berlinie. Wystąpienie wzbudziło tym większe zainteresowanie, że UCZCILI JEGO WIZYTĘ WSZYSCY POLITYCY NAWET Z opozycji. Również na ulicach Berlina zebrały się MILIONY SYMPATYKÓW papieża. ATMOSFERA PRZYPOMINAŁA POBYTY JPII W POLSCE.

- Polityka musi być dążeniem do sprawiedliwości BOŻEJ, by w ten sposób stworzyć przesłanki dla pokoju BOŻEGO TU NA ZIEMI - mówił papież. - Służba BOGU, prawu i obrona przed panowaniem bezprawia i ATEIZMU SĄ I POZOSTANĄ fundamentalnym zadaniem DUCHOWNEGO - dodał.

Rozważając, jak odróżnić BOGA od SZATANA i prawo BOŻE od sprawiedliwości LUDZKIEJ, papież ocenił, że w większości spraw uregulowanych prawem BOŻYM wystarczy SZCZERA MODLITWA. Jednak - jak zastrzegł - w fundamentalnych kwestiach RELIGIJNYCH, gdzie w grę wchodzi GODNOŚĆ WIERNEGO BOGU człowieka i ludzkości, zasada większości nie MOŻE MIEĆ MIEJSCA. - Każdy musi znaleźć tu własne, osobiste kryteria WYWIEDZONE Z NAUKI KOŚCIOŁA - powiedział. LICZĘ TU TAKŻE NA POMOC BISKUPÓW; BY DOPOMOGLI NARODOWI NIEMIECKIEMU W REALIZACJI TEGO PLANU BOŻEGO.

ZA "dramatyczną sytuację" Benedykt XVI uznał tendencję do "wyłącznego panowania" POZYTYWISTYCZNO-SATANISTYCZNEGO porządku. - Uznawanie TEGO za jedyną wystarczająca kulturę i degradowanie każdej innej rzeczywistości kulturowej, A SZCZEGÓLNIE CHRZEŚCIJAŃSKIEJ do roli subkultury umniejsza BOSKĄ NATURĘ CZŁOWIEKA, a nawet zagraża jego człowieczeństwu I PRZEZNACZENIU GO KU WIECZNOŚCI - ocenił papież.

- Mówię to mając na myśli Europę, gdzie podejmuje się próby uznania tylko POZTYWIZMO-SATANIZMU za wspólną kulturę i wspólny fundament tworzenia prawa, spychając WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIE i wartości naszej kultury do roli subkultury. W ten sposób Europa NIE zbliża się do stanu UŚWIĘCENIA W ŁASCE BOŻEJ, a jednocześnie pojawiają się ekstremistyczne i radykalne tendencje SZCZEGÓLNIE WŚRÓD INNOWIERCÓW, mające wypełnić tę próżnię - ostrzegł Benedykt XVI."
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

maruda (5550 punktów)
Czemu dokonujesz manipulacji nad tekstem? Jeżeli to nie jest manipulacja, czemu nie podajesz źródła? Nie znalazłem tekstu z twoimi dopiskami, chyba że to własne tłumaczenie, ale nadal potrzebne jest źródło. Właściwie to dyskusja nad takim zmanipulowanym tekstem do czego by miała zaprowadzić?

Jaki kraj takie feministki
jark44 (619 punktów)
>Czemu dokonujesz manipulacji nad tekstem? Jeżeli to nie jest manipulacja, czemu nie podajesz źródła? Nie znalazłem tekstu z twoimi dopiskami, chyba że to własne tłumaczenie, ale nadal potrzebne jest źródło.

Po pierwsze - maruda - jesteś mi winien odpowiedź na inny wątek, bo Twojej krótkiej odpowiedzi nie zrozumiałem. Chyba, że jestem za mało inteligentny - bardziej mnie interesuje dlaczego oceniłeś mnie negatywnie. (na pewno wiesz o co chodzi, bo pisałem do Ciebie bezpośrednio - chodzi o lity z paulinami)

Teraz do rzeczy.

Tekst - sorry, że nie podałem źródła - moja wina (teraz nie mogę odnaleźć, a chyba to był onet, wp, gazet, lub coś innego). Nie mogę odnaleźć. Poprawię się na przyszłość.
Manipulacji nie dokonuję (chociaż może, ale nie ukrywam zmian - więc to nie manipulacja!!!) przerobiłem tekst (no właśnie szkoda, że oryginału nie ma), aby pokazać jak banalne są przemówienia papieża - można je przerobić dowolnie. Duże litery oznaczają,, że wstawiłem tam własne słowa zamiast papieża - i wyszła kicha. W oryginale nie jest to tak widoczne - ale tez jest kicha. Ot i sprawa.



mów tylko wtedy, gdy mówisz swoimi słowami. Kościół ma fajnych świętych i błogosławionych - albo psychiczne przypadki, albo kryminalne.
24-09-2011 11:53 
 0 na 2
maruda (5550 punktów)
> jesteś mi winien odpowiedź na inny wątek, bo Twojej krótkiej odpowiedzi nie zrozumiałem.

Nie jestem ci nic winien. To są tylko twoje prywatne rojenia, nie muszę w nich uczestniczyć.

>Manipulacji nie dokonuję

To co robisz jest właśnie manipulacją. Nieuczciwe jest wstawianie tekstu w cudzysłów i podpisywanie jako słów Benedykta. To nie są jego słowa tylko twoje. W ten sposób nie ośmieszasz jego, tylko siebie. Pewne podstawy kultury obowiązują nas wszystkich, jeżeli tego nie rozumiesz to jest mi tylko przykro, ja tego nie jestem w stanie tego naprawić.

Jaki kraj takie feministki
jark44 (619 punktów)
>> jesteś mi winien odpowiedź na inny wątek, bo Twojej krótkiej odpowiedzi nie zrozumiałem.
>Nie jestem ci nic winien. To są tylko twoje prywatne rojenia, nie muszę w nich uczestniczyć.
>>Manipulacji nie dokonuję
>To co robisz jest właśnie manipulacją. Nieuczciwe jest wstawianie tekstu w cudzysłów i podpisywanie jako słów Benedykta. To nie są jego słowa tylko twoje. W ten sposób nie ośmieszasz jego, tylko siebie. Pewne podstawy kultury obowiązują nas wszystkich, jeżeli tego nie rozumiesz to jest mi tylko przykro, ja tego nie jestem w stanie tego naprawić.

Jesteś mi winien, bo nie uzasadniasz swego działania. Przykro mi, że nie zauważasz tego.

Manipulantem nie jestem - przeczytaj tekst - z niego wynika jasno, że to ja właśnie go przerobiłem i napisałem dlaczego. Jeśli tego nie zauważyłeś to także mi przykro.

NIE OSKARŻAJ MNIE O MANIPULACJE, a podstawy kultury obowiązują również Ciebie, na pytania się odpowiada.

Nie mam powodu uprawiać manipulacji - to byłoby bez sensu.

TYLE W TEMACIE - nie interesuje mnie jak Ty manipulujesz a żadnych rzeczowych argumentów od Ciebie "niet"

WĄTEK ZAMYKAM Z TOBA BO UCIEKASZ OD TEMATU - chyba,że nie czaisz o co chodzi - gratuluję.

Duża buzia




mów tylko wtedy, gdy mówisz swoimi słowami. Kościół ma fajnych świętych i błogosławionych - albo psychiczne przypadki, albo kryminalne.
25-09-2011 15:35 
 0 na 2
dorias (722 punktów)
>Manipulacji nie dokonuję (chociaż może, ale nie ukrywam zmian - więc to nie manipulacja!!!) przerobiłem tekst (no właśnie szkoda, że oryginału nie ma), aby pokazać jak banalne są przemówienia papieża - można je przerobić dowolnie. Duże litery oznaczają,, że wstawiłem tam własne słowa zamiast papieża - i wyszła kicha. W oryginale nie jest to tak widoczne - ale tez jest kicha. Ot i sprawa.

Tak oczywiście nie manipulujesz tekstem...

Wszystko było by ok. gdybyś podał oryginalny cytat
"Polityka musi być staraniem się o sprawiedliwość i tworzeniem w ten sposób podstawowych przesłanek dla pokoju."

A później snuć swoje domysły a nie jako cytat podawać swoją zmienioną wypowiedź...

I gdzie dodałeś na początku, że tekst nie jest zmodyfikowany przez Ciebie? Nigdzie...

Manipulujesz i tyle

>Polityka musi być dążeniem do sprawiedliwości BOŻEJ, by w ten sposób stworzyć przesłanki dla pokoju BOŻEGO TU NA ZIEMI - mówił papież. - Służba BOGU, prawu i obrona przed panowaniem bezprawia i ATEIZMU SĄ I POZOSTANĄ fundamentalnym zadaniem DUCHOWNEGO - dodał.

Czy to powiedział? Nie nigdzie w jego wystąpieniu nie ma tego a to jedynie twoja jakaś chora wizja jego wypowiedzi.

>Duże litery oznaczają,, że wstawiłem tam własne słowa zamiast papieża - i wyszła kicha. W oryginale nie jest to tak widoczne - ale tez jest kicha. Ot i sprawa.

W oryginale nie widzę tego w ogóle co ty piszesz...

>Tekst - sorry, że nie podałem źródła - moja wina (teraz nie mogę odnaleźć, a chyba to był onet, wp, gazet, lub coś innego). Nie mogę odnaleźć. Poprawię się na przyszłość.

Ale głupoty... jeśli skądś to wziąłeś to mogłeś poszukać i tak osoba (patrz Ja) która w ogóle nie była tym wystąpieniem zainteresowana po 1 minucie szukania znalazła ten tekst w całości.

wolnapolsk(*)-jest-przyszo/menu-id-237.html

Polecam przeczytać to wszystkim i dopiero zacząć dyskusje.

I gdzie jest moderator, gdy jest potrzebny;/
DEMONICON (4893 punktów)
>ZA "dramatyczną sytuację" Benedykt XVI uznał tendencję do "wyłącznego panowania" POZYTYWISTYCZNO-SATANISTYCZNEGO porządku.

A cóż to takiego?

pl.wikipedia.org/wiki/Pozytywizm
pl.wikipedia.org/wiki/Satanizm

To chyba zbyt mocno uogólniające określenie.
A tam, wszystko złe, co niekatolickie i od razu do jednego wora, który powinien papież topić w Bugu (ewentualnie BOGU).

Pozdrawiam
23-09-2011 23:57 
 Ocena 1 na 1
sinapis (1725 punktów)
>A tam, wszystko złe, co niekatolickie i od razu do jednego wora, który powinien papież topić w Bugu (ewentualnie BOGU).

Stanowczo protestuję przeciwko topieniu beniowego worka w Bugu! Ryby się potrują!
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>>A tam, wszystko złe, co niekatolickie i od razu do jednego wora, który powinien papież topić w Bugu (ewentualnie BOGU).
>Stanowczo protestuję przeciwko topieniu beniowego worka w Bugu! Ryby się potrują!
Ah, tam są jeszcze ryby
Ale w Narwi też go nie chcę widzieć
Selanos (12869 punktów)
Postawmy sprawę jasno.

Spójrzcie na te sympatyczne twarze, oto duchowni kościoła szatana:


Peggy Nadramia

Peter H. Gilmore

Oraz szef Kościoła Rzymskokatolickiego:

Benedykt XVI

Przecież od razu widać, ze to Benedyktowi źle z oczu patrzy i ma konsztachy z rogatym. Więcej dowodów?
Proszę:


Ktoś coś mówił o satanizmie? Na pierwszym zdjęciu Benedykt ma irokeza, a według wielebnego Natanka, to oznaka, że szatan jest w pobliżu. Wiedzcie, że coś się dzieje!
24-09-2011 00:18 
 Ocena 2 na 2
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Ktoś coś mówił o satanizmie? Na pierwszym zdjęciu Benedykt ma irokeza, a według wielebnego Natanka, to oznaka, że szatan jest w pobliżu. Wiedzcie, że coś się dzieje!
Oj Selanos, mogłeś ładniejsze znalezć:







Szatan w wielu wcieleniach

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365