 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-09-2011 12:15 | jark44 (619 punktów) | Co powiedział Papież...
-1 na 1 | Taka inna wersja gotowców przemówień papy. Przemawiał do polityków a ja zamieniłem do duchownych. To pokazuje płytkość i schematyzm przemówień Pana Ratzingera.
"Podstawowym kryterium i motywem pracy DUCHOWNEGO nie może być sukces, a na pewno nie materialna korzyść - powiedział Benedykt XVI w wystąpieniu na forum niemieckiego parlamentu w Berlinie. Wystąpienie wzbudziło tym większe zainteresowanie, że UCZCILI JEGO WIZYTĘ WSZYSCY POLITYCY NAWET Z opozycji. Również na ulicach Berlina zebrały się MILIONY SYMPATYKÓW papieża. ATMOSFERA PRZYPOMINAŁA POBYTY JPII W POLSCE.
- Polityka musi być dążeniem do sprawiedliwości BOŻEJ, by w ten sposób stworzyć przesłanki dla pokoju BOŻEGO TU NA ZIEMI - mówił papież. - Służba BOGU, prawu i obrona przed panowaniem bezprawia i ATEIZMU SĄ I POZOSTANĄ fundamentalnym zadaniem DUCHOWNEGO - dodał.
Rozważając, jak odróżnić BOGA od SZATANA i prawo BOŻE od sprawiedliwości LUDZKIEJ, papież ocenił, że w większości spraw uregulowanych prawem BOŻYM wystarczy SZCZERA MODLITWA. Jednak - jak zastrzegł - w fundamentalnych kwestiach RELIGIJNYCH, gdzie w grę wchodzi GODNOŚĆ WIERNEGO BOGU człowieka i ludzkości, zasada większości nie MOŻE MIEĆ MIEJSCA. - Każdy musi znaleźć tu własne, osobiste kryteria WYWIEDZONE Z NAUKI KOŚCIOŁA - powiedział. LICZĘ TU TAKŻE NA POMOC BISKUPÓW; BY DOPOMOGLI NARODOWI NIEMIECKIEMU W REALIZACJI TEGO PLANU BOŻEGO.
ZA "dramatyczną sytuację" Benedykt XVI uznał tendencję do "wyłącznego panowania" POZYTYWISTYCZNO-SATANISTYCZNEGO porządku. - Uznawanie TEGO za jedyną wystarczająca kulturę i degradowanie każdej innej rzeczywistości kulturowej, A SZCZEGÓLNIE CHRZEŚCIJAŃSKIEJ do roli subkultury umniejsza BOSKĄ NATURĘ CZŁOWIEKA, a nawet zagraża jego człowieczeństwu I PRZEZNACZENIU GO KU WIECZNOŚCI - ocenił papież.
- Mówię to mając na myśli Europę, gdzie podejmuje się próby uznania tylko POZTYWIZMO-SATANIZMU za wspólną kulturę i wspólny fundament tworzenia prawa, spychając WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIE i wartości naszej kultury do roli subkultury. W ten sposób Europa NIE zbliża się do stanu UŚWIĘCENIA W ŁASCE BOŻEJ, a jednocześnie pojawiają się ekstremistyczne i radykalne tendencje SZCZEGÓLNIE WŚRÓD INNOWIERCÓW, mające wypełnić tę próżnię - ostrzegł Benedykt XVI." | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
5 na 5 | maruda (5550 punktów) | Czemu dokonujesz manipulacji nad tekstem? Jeżeli to nie jest manipulacja, czemu nie podajesz źródła? Nie znalazłem tekstu z twoimi dopiskami, chyba że to własne tłumaczenie, ale nadal potrzebne jest źródło. Właściwie to dyskusja nad takim zmanipulowanym tekstem do czego by miała zaprowadzić? Jaki kraj takie feministki
|
|
 | | jark44 (619 punktów) | >Czemu dokonujesz manipulacji nad tekstem? Jeżeli to nie jest manipulacja, czemu nie podajesz źródła? Nie znalazłem tekstu z twoimi dopiskami, chyba że to własne tłumaczenie, ale nadal potrzebne jest źródło.
Po pierwsze - maruda - jesteś mi winien odpowiedź na inny wątek, bo Twojej krótkiej odpowiedzi nie zrozumiałem. Chyba, że jestem za mało inteligentny - bardziej mnie interesuje dlaczego oceniłeś mnie negatywnie. (na pewno wiesz o co chodzi, bo pisałem do Ciebie bezpośrednio - chodzi o lity z paulinami)
Teraz do rzeczy.
Tekst - sorry, że nie podałem źródła - moja wina (teraz nie mogę odnaleźć, a chyba to był onet, wp, gazet, lub coś innego). Nie mogę odnaleźć. Poprawię się na przyszłość. Manipulacji nie dokonuję (chociaż może, ale nie ukrywam zmian - więc to nie manipulacja!!!) przerobiłem tekst (no właśnie szkoda, że oryginału nie ma), aby pokazać jak banalne są przemówienia papieża - można je przerobić dowolnie. Duże litery oznaczają,, że wstawiłem tam własne słowa zamiast papieża - i wyszła kicha. W oryginale nie jest to tak widoczne - ale tez jest kicha. Ot i sprawa.
mów tylko wtedy, gdy mówisz swoimi słowami. Kościół ma fajnych świętych i błogosławionych - albo psychiczne przypadki, albo kryminalne.
|
|
|  | | maruda (5550 punktów) | > jesteś mi winien odpowiedź na inny wątek, bo Twojej krótkiej odpowiedzi nie zrozumiałem.Nie jestem ci nic winien. To są tylko twoje prywatne rojenia, nie muszę w nich uczestniczyć. > Manipulacji nie dokonujęTo co robisz jest właśnie manipulacją. Nieuczciwe jest wstawianie tekstu w cudzysłów i podpisywanie jako słów Benedykta. To nie są jego słowa tylko twoje. W ten sposób nie ośmieszasz jego, tylko siebie. Pewne podstawy kultury obowiązują nas wszystkich, jeżeli tego nie rozumiesz to jest mi tylko przykro, ja tego nie jestem w stanie tego naprawić. Jaki kraj takie feministki
|
|
| |  | | jark44 (619 punktów) | > > jesteś mi winien odpowiedź na inny wątek, bo Twojej krótkiej odpowiedzi nie zrozumiałem.> Nie jestem ci nic winien. To są tylko twoje prywatne rojenia, nie muszę w nich uczestniczyć.> >Manipulacji nie dokonuję> To co robisz jest właśnie manipulacją. Nieuczciwe jest wstawianie tekstu w cudzysłów i podpisywanie jako słów Benedykta. To nie są jego słowa tylko twoje. W ten sposób nie ośmieszasz jego, tylko siebie. Pewne podstawy kultury obowiązują nas wszystkich, jeżeli tego nie rozumiesz to jest mi tylko przykro, ja tego nie jestem w stanie tego naprawić.Jesteś mi winien, bo nie uzasadniasz swego działania. Przykro mi, że nie zauważasz tego. Manipulantem nie jestem - przeczytaj tekst - z niego wynika jasno, że to ja właśnie go przerobiłem i napisałem dlaczego. Jeśli tego nie zauważyłeś to także mi przykro. NIE OSKARŻAJ MNIE O MANIPULACJE, a podstawy kultury obowiązują również Ciebie, na pytania się odpowiada. Nie mam powodu uprawiać manipulacji - to byłoby bez sensu. TYLE W TEMACIE - nie interesuje mnie jak Ty manipulujesz a żadnych rzeczowych argumentów od Ciebie "niet" WĄTEK ZAMYKAM Z TOBA BO UCIEKASZ OD TEMATU - chyba,że nie czaisz o co chodzi - gratuluję. Duża buzia 
mów tylko wtedy, gdy mówisz swoimi słowami. Kościół ma fajnych świętych i błogosławionych - albo psychiczne przypadki, albo kryminalne.
|
|
|  | | dorias (722 punktów) | > Manipulacji nie dokonuję (chociaż może, ale nie ukrywam zmian - więc to nie manipulacja!!!) przerobiłem tekst (no właśnie szkoda, że oryginału nie ma), aby pokazać jak banalne są przemówienia papieża - można je przerobić dowolnie. Duże litery oznaczają,, że wstawiłem tam własne słowa zamiast papieża - i wyszła kicha. W oryginale nie jest to tak widoczne - ale tez jest kicha. Ot i sprawa.Tak oczywiście nie manipulujesz tekstem... Wszystko było by ok. gdybyś podał oryginalny cytat "Polityka musi być staraniem się o sprawiedliwość i tworzeniem w ten sposób podstawowych przesłanek dla pokoju." A później snuć swoje domysły a nie jako cytat podawać swoją zmienioną wypowiedź... I gdzie dodałeś na początku, że tekst nie jest zmodyfikowany przez Ciebie? Nigdzie... Manipulujesz i tyle > Polityka musi być dążeniem do sprawiedliwości BOŻEJ, by w ten sposób stworzyć przesłanki dla pokoju BOŻEGO TU NA ZIEMI - mówił papież. - Służba BOGU, prawu i obrona przed panowaniem bezprawia i ATEIZMU SĄ I POZOSTANĄ fundamentalnym zadaniem DUCHOWNEGO - dodał.Czy to powiedział? Nie nigdzie w jego wystąpieniu nie ma tego a to jedynie twoja jakaś chora wizja jego wypowiedzi. > Duże litery oznaczają,, że wstawiłem tam własne słowa zamiast papieża - i wyszła kicha. W oryginale nie jest to tak widoczne - ale tez jest kicha. Ot i sprawa.W oryginale nie widzę tego w ogóle co ty piszesz... > Tekst - sorry, że nie podałem źródła - moja wina (teraz nie mogę odnaleźć, a chyba to był onet, wp, gazet, lub coś innego). Nie mogę odnaleźć. Poprawię się na przyszłość.Ale głupoty... jeśli skądś to wziąłeś to mogłeś poszukać i tak osoba (patrz Ja) która w ogóle nie była tym wystąpieniem zainteresowana po 1 minucie szukania znalazła ten tekst w całości. wolnapolsk(*)-jest-przyszo/menu-id-237.htmlPolecam przeczytać to wszystkim i dopiero zacząć dyskusje. I gdzie jest moderator, gdy jest potrzebny;/
|
|
2 na 2 | DEMONICON (4893 punktów) | > ZA "dramatyczną sytuację" Benedykt XVI uznał tendencję do "wyłącznego panowania" POZYTYWISTYCZNO-SATANISTYCZNEGO porządku.A cóż to takiego? pl.wikipedia.org/wiki/Pozytywizmpl.wikipedia.org/wiki/SatanizmTo chyba zbyt mocno uogólniające określenie. A tam, wszystko złe, co niekatolickie i od razu do jednego wora, który powinien papież topić w Bugu (ewentualnie BOGU). Pozdrawiam
|
|
 | 1 na 1 | sinapis (1725 punktów) | > A tam, wszystko złe, co niekatolickie i od razu do jednego wora, który powinien papież topić w Bugu (ewentualnie BOGU).Stanowczo protestuję przeciwko topieniu beniowego worka w Bugu! Ryby się potrują!
|
|
|  | | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | > >A tam, wszystko złe, co niekatolickie i od razu do jednego wora, który powinien papież topić w Bugu (ewentualnie BOGU).> Stanowczo protestuję przeciwko topieniu beniowego worka w Bugu! Ryby się potrują!  Ah, tam są jeszcze ryby  Ale w Narwi też go nie chcę widzieć
|
|
3 na 3 | Selanos (12869 punktów) | Postawmy sprawę jasno. Spójrzcie na te sympatyczne twarze, oto duchowni kościoła szatana:  Peggy Nadramia  Peter H. Gilmore Oraz szef Kościoła Rzymskokatolickiego:  Benedykt XVI Przecież od razu widać, ze to Benedyktowi źle z oczu patrzy i ma konsztachy z rogatym. Więcej dowodów? Proszę:  Ktoś coś mówił o satanizmie? Na pierwszym zdjęciu Benedykt ma irokeza, a według wielebnego Natanka, to oznaka, że szatan jest w pobliżu. Wiedzcie, że coś się dzieje!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|