 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-09-2011 11:43 | Selanos (12869 punktów) | Benedykta ciężka podróż
5 na 5 | Jak donosi Gazeta.pl Cytat:Benedykt XVI wyruszył w podróż do Niemiec. Ma trudne zadanie - liczba katolików w Niemczech maleje, a przeciwnicy wizyty zapowiadają protesty. Jeszcze w samolocie w drodze do Berlina papież powiedział, że rozumie motywację osób opuszczających Kościół z powodu skandalu pedofilskiego. Cytat:Pielgrzymka nie będzie łatwa. Watykaniści podkreślają, że 84-letnia głowa Kościoła katolickiego ma przed sobą poważne wyzwanie: coraz bardziej zsekularyzowany kraj, który, podobnie jak Irlandia i inne państwa, przeżył szok z powodu ujawnienia skandalu pedofilii w szeregach duchowieństwa. Tylko w 2010 r. 181 tys. osób wystąpiło w Niemczech z Kościoła - po raz pierwszy więcej, niż zostało ochrzczonych. Od 1990 r. 2.6 mln niemieckich katolików przestało być katolikami. A z tych, którzy pozostali, aż 87 proc. unika niedzielnych mszy. Już wczoraj odbyły się pierwsze protesty przeciw wizycie papieża - para księży-gejów odprawiła wspólnie mszę. Link do artykułuStawiam na to, że Niemcy przebiją Wielką Brytanie i ostre wystąpienie Dawkinsa. Dawkins to już niemal antykościelna instytucja, więc to że krytykuje, jest normalne, a taki oddolny ruch w Niemczech robi wrażenie. Każde następne zdjęcie papieża też coś mówi o jego sytuacji. Po jego ostatnich wypowiedziach, problemach Watykanu i oczywiście zdjęciach, mam wrażenie, że to przegrany człowiek, który sam nie wie co zrobić i zaczyna tracić nad tym wszystkim kontrole. Może i dobrze, że na papieża wybrali bardzo konserwatywną osobę w zaawansowanym wieku, bo zdaje się, że ta instytucja szybciej niż zazwyczaj traci wpływy.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
7 na 7 | Sarif (2786 punktów) | > Stawiam na to, że Niemcy przebiją Wielką Brytanie i ostre wystąpienie Dawkinsa. Dawkins to już> niemal antykościelna instytucja, więc to że krytykuje, jest normalne, a taki oddolny ruch w> Niemczech robi wrażenie.Nigdy nie wiadomo jak to będzie. Może będzie przerzut sił z Wielkiej Brytanii do Niemczech zrobiony po cichu by ekipa watykańska o tym nie słyszała. Wyobraź sobie tylko jak papież cieszy się wysiadając z samolotu że przynajmniej tutaj nie mają takiego Dawkinsa , a tu nagle przed samolotem Richard z megafonem i ekipą z transparentami za plecami 
For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
|
|
| schlawiner (400 punktów) | >Każde następne zdjęcie papieża też coś mówi o jego sytuacji. Po jego ostatnich wypowiedziach, >problemach Watykanu i oczywiście zdjęciach, mam wrażenie, że to przegrany człowiek, który sam nie >wie co zrobić i zaczyna tracić nad tym wszystkim kontrole. Dlatego Merkel spoufala się z nim bardziej, niż katolik Kohl był z Wojtyłą?
|
|
 | | Selanos (12869 punktów) | >Dlatego Merkel spoufala się z nim bardziej, niż katolik Kohl był z Wojtyłą?
My w Polsce mamy pełno takich włazityłków, więc wcale mnie to nie dziwi.
|
|
3 na 3 | jark44 (619 punktów) | B-XVI jest jak Jesus: - mówi to, czego oświeceni nie chcą słuchać, - chce złamać istniejący porządek rzeczy, - narzuca swoje poglądy, - uważa się "mocą duch świetego" za wywyższonego, - chodzi tam gdzie go nie chcą (czasem część tylko chce, ale to wyjątki) - jest bezczelny, bo mówi, że jest następcą Jezusa na ziemi (tym samym boga) - brednie, które głosi zostaną inaczej przedstawiane w przyszłosci Poza tym nie umrze, ale... "przejdzie do domu ojca swego!". A na koniec okaże się, że czyni cuda!!!. Może na mnie padnie - pomodlę się za niego 
mów tylko wtedy, gdy mówisz swoimi słowami. Kościół ma fajnych świętych i błogosławionych - albo psychiczne przypadki, albo kryminalne.
|
|
| immune.ltd (1783 punktów) | Tak te oddolne i nie tylko ruchy w Niemczech robią wrażenie. Odnoszę wrażenie, zresztą już o tym tutaj na łamach tego forum kilka razy się wypowiadałem w tym tonie, że działania zwierzchników krk wcale nie utrwalają wiary wśród ludzi, a wręcz przeciwnie. Sami plączą się w swych dogmatach i wyjasniają je na wszelkie możliwe sposoby, często sprzecznie. To napawa optymizmem na przyszłość ...  Co jeszcze mnie trapi to mocna pozycja ekonomiczna, pełna niezależność i majątek jakim kościoły zarządzają. To jak wiemy jest siła nie do przecenienia i jeszcze długo czkawką poszczególnym społeczeństwom będzie się odbijało ...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|