Racjonalista - Strona głównaDo treści
Benedykta ciężka podróż

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
22-09-2011 11:43Selanos (12869 punktów)Benedykta ciężka podróż
Ocena 5 na 5
Jak donosi Gazeta.pl
Cytat:
Benedykt XVI wyruszył w podróż do Niemiec. Ma trudne zadanie - liczba katolików w Niemczech maleje, a przeciwnicy wizyty zapowiadają protesty. Jeszcze w samolocie w drodze do Berlina papież powiedział, że rozumie motywację osób opuszczających Kościół z powodu skandalu pedofilskiego.


Cytat:
Pielgrzymka nie będzie łatwa. Watykaniści podkreślają, że 84-letnia głowa Kościoła katolickiego ma przed sobą poważne wyzwanie: coraz bardziej zsekularyzowany kraj, który, podobnie jak Irlandia i inne państwa, przeżył szok z powodu ujawnienia skandalu pedofilii w szeregach duchowieństwa. Tylko w 2010 r. 181 tys. osób wystąpiło w Niemczech z Kościoła - po raz pierwszy więcej, niż zostało ochrzczonych. Od 1990 r. 2.6 mln niemieckich katolików przestało być katolikami. A z tych, którzy pozostali, aż 87 proc. unika niedzielnych mszy. Już wczoraj odbyły się pierwsze protesty przeciw wizycie papieża - para księży-gejów odprawiła wspólnie mszę.


Link do artykułu

Stawiam na to, że Niemcy przebiją Wielką Brytanie i ostre wystąpienie Dawkinsa. Dawkins to już niemal antykościelna instytucja, więc to że krytykuje, jest normalne, a taki oddolny ruch w Niemczech robi wrażenie.

Każde następne zdjęcie papieża też coś mówi o jego sytuacji. Po jego ostatnich wypowiedziach, problemach Watykanu i oczywiście zdjęciach, mam wrażenie, że to przegrany człowiek, który sam nie wie co zrobić i zaczyna tracić nad tym wszystkim kontrole. Może i dobrze, że na papieża wybrali bardzo konserwatywną osobę w zaawansowanym wieku, bo zdaje się, że ta instytucja szybciej niż zazwyczaj traci wpływy.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Sarif (2786 punktów)
>Stawiam na to, że Niemcy przebiją Wielką Brytanie i ostre wystąpienie Dawkinsa. Dawkins to już
>niemal antykościelna instytucja, więc to że krytykuje, jest normalne, a taki oddolny ruch w
>Niemczech robi wrażenie.

Nigdy nie wiadomo jak to będzie. Może będzie przerzut sił z Wielkiej Brytanii do Niemczech zrobiony po cichu by ekipa watykańska o tym nie słyszała. Wyobraź sobie tylko jak papież cieszy się wysiadając z samolotu że przynajmniej tutaj nie mają takiego Dawkinsa , a tu nagle przed samolotem Richard z megafonem i ekipą z transparentami za plecami

For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
schlawiner (400 punktów)
>Każde następne zdjęcie papieża też coś mówi o jego sytuacji. Po jego ostatnich wypowiedziach,
>problemach Watykanu i oczywiście zdjęciach, mam wrażenie, że to przegrany człowiek, który sam nie
>wie co zrobić i zaczyna tracić nad tym wszystkim kontrole.
Dlatego Merkel spoufala się z nim bardziej, niż katolik Kohl był z Wojtyłą?
Selanos (12869 punktów)
>Dlatego Merkel spoufala się z nim bardziej, niż katolik Kohl był z Wojtyłą?

My w Polsce mamy pełno takich włazityłków, więc wcale mnie to nie dziwi.
jark44 (619 punktów)
B-XVI jest jak Jesus:
- mówi to, czego oświeceni nie chcą słuchać,
- chce złamać istniejący porządek rzeczy,
- narzuca swoje poglądy,
- uważa się "mocą duch świetego" za wywyższonego,
- chodzi tam gdzie go nie chcą (czasem część tylko chce, ale to wyjątki)
- jest bezczelny, bo mówi, że jest następcą Jezusa na ziemi (tym samym boga)
- brednie, które głosi zostaną inaczej przedstawiane w przyszłosci

Poza tym nie umrze, ale... "przejdzie do domu ojca swego!".

A na koniec okaże się, że czyni cuda!!!. Może na mnie padnie - pomodlę się za niego


mów tylko wtedy, gdy mówisz swoimi słowami. Kościół ma fajnych świętych i błogosławionych - albo psychiczne przypadki, albo kryminalne.
immune.ltd (1783 punktów)
Tak te oddolne i nie tylko ruchy w Niemczech robią wrażenie. Odnoszę wrażenie, zresztą już o tym tutaj na łamach tego forum kilka razy się wypowiadałem w tym tonie, że działania zwierzchników krk wcale nie utrwalają wiary wśród ludzi, a wręcz przeciwnie. Sami plączą się w swych dogmatach i wyjasniają je na wszelkie możliwe sposoby, często sprzecznie. To napawa optymizmem na przyszłość ...
Co jeszcze mnie trapi to mocna pozycja ekonomiczna, pełna niezależność i majątek jakim kościoły zarządzają. To jak wiemy jest siła nie do przecenienia i jeszcze długo czkawką poszczególnym społeczeństwom będzie się odbijało ...

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365