Witam, ci którzy czytali moje poprzednie wypowiedzi prawdopodobnie domyślili się że jestem gorącym przeciwnikiem kościoła jako organizacji uwsteczniającej nasz kraj. Dziś przygotowałem dla was ciekawostkę która może zostać wykorzystana jako oręż przeciwko kościołowi katolickiemu. Otóż to że Mussolini zdobył władze w Rzymie dzięki poparcia papieża Piusa XI już było, a teraz o papieżu Piusie XII , może zacytuję fragment książki Antoniego Czubińskiego "Historia powszechna XXw." "Podejrzani o popełnienie zbrodni (Niemcy i inni po II wojnie św.)starali się ujść przed odpowiedzialnością ukrywając się w wielu krajach, najczęściej państwach Ameryki Łacińskiej. Dużej pomocy w organizowaniu ucieczek i ukryciu podejrzanych udzielił Watykan... Przerzutem zajmowała się kierowana przez bp. Aloisa Hudala organizacja pod nazwą "Ocalenie", działająca pod patronatem papieża Piusa XII. Wykorzystywano siatkę organizacyjną "Caritas" i pomoc Międzynarodowego Czerwonego Krzyża... W ten sposób od odpowiedzialności karnej uchylili się nie tylko czołowi organizatorzy akcji likwidowania Żydów, ale cały rząd ustaszów z Ante Paveliciem na czele i dywizja Ukraińców współpracujących z Niemcami. Jestem ciekaw czy ktoś obliczył ile osób zginęło z winy kościoła katolickiego wliczając w to krucjaty |