To odpowiem Ci tak. Polska jest krajem katolickim, ale wcale nie dlatego, że większość społeczeństwa to katolicy. O "katolickości" decyduje polityka i prawo. Dlatego też kler ma do powiedzenia tyle ile ma.
Na jakiej podstawie przypuszczasz, że taki (ateistyczny) program będzie miał małą oglądalność? Z własnego doświadczenia wiem, że najchętniej (poza durną rozrywką) oglądane są programy "kontrowersyjne". I to nie przez zwolenników poglądów, które głoszą (chociaż też) co właśnie przez wszelkiej maści przeciwników.
>Taka jest prawda. Nie będzie w żadnej TVP programu dla wolnomyślicieli...
Przykro mi to mówić, ale jest to g*****, a nie żadna prawda. Prowadzę właśnie stosowne rozmowy w tej sprawie. I nie jesteśmy bez szans.
fides ex necessitate esse non debet
|