 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 29-12-2005 15:57 | pieron (9 punktów) | Bóg a Biblia | Witam was bardzo serdecznie. Jestem nowym czytelnikiem tej strony. Może parę słów o mnie i mojej rodzinie. Moja matka wystąpiła z kościoła katolickiego i należy od kilku lat do protestanckiego kościaoła, a mianowicie do "Adwentystów dnia siódmego", mój ojciec jest inżynierem do kościoła chodzi czasem tłumacząc mi, że to ze względów obyczajowych (mieszkamy obecnie na wsi), chociaż zna pismo i widzi wiele nieścisłości. Ja natomiast jestem młodym inżynierem. Nie chciałbym nikogo urazić moimi przypuszczeniami, bo nie o to mi chodzi, chciałbym zrozumieć kilka spraw. W biblii jest wiele nieścisłości, które mnie nurtują: Bóg w starym testamencie przedstawiony jest jako mściwa istota, która ukarze wszystkich uciskających naród wybrany (jest to tylko moja opinia). W nowym przedstawiony jest jako kochający ludzi ofiarujący swego syna, czyli samego siebie, aby wyzwolić ludzi. Chciałbym się również dowiedzieć co sadzicie o prawdziwości Biblii ? Wiadomo przecież, że daleko ówczesnej do orginału. Może na razie wystarczy moich pytań. Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje. Pozdrawiam Michał
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| motyl | Czyżby treść zależała, od tego, kto ją pisze? Za czasów Jezusa pisać umieli nie tylko kapłani i uczeni w Piśmie, co sprawia, że upowszechniały się wizje nie pochodzące od przeze mnie wymienionych. Pozdrawiam PS. Jakiego Boga potrzebowali kapłani?
|
|
 | | bogo141 (113 punktów) | >Czyżby treść zależała, od tego, kto ją pisze? >Za czasów Jezusa pisać umieli nie tylko kapłani i uczeni w Piśmie, co sprawia, że upowszechniały się wizje nie pochodzące od przeze mnie wymienionych. >Pozdrawiam >PS. Jakiego Boga potrzebowali kapłani?
To jest bardzo istotne pytanie. Jakiego Boga potrzebowali kapłani? Z tego co wiem ( a moge się mylić ) Chrystus przyszedł na świat by dać nowe przykazanie -przykazanie miłości.Wiele praw w Starym Testamencie zostało napisanych ( oczym mówił JCH ) dla " ztwardziałych serc waszych". W tym momencie pojawia się właśnie to pytanie : jakiego Boga potrzebowali kapłani? Boga surowego , nieprzystęnego? Do jakiego celu miał im służyć taki wizerunek? Co chcieli osiągnąć? JCH troszkę to zmienił , dając najważniejsze przykazanie Miłości.
Pozdrawiam
|
|
|  | | placownik (17853 punktów) |
Jezus wystąpił przeciw kapłanom. Przykazanie miłości okazało się niezwykle skutecznym narzędziem. Jest nim również i dziś. Trzeba tylko sobie przypomieć jak można go używać. Mam wrażenie, że Totus jest tym, który sobie przypomniał.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| kornet | Istniejące religie przypominają mi złodzieja, który przywłaszczył sobie Boga. Kiedy dla przykładu rozmawia się o chrześcijaństwie, to nawet jego przeciwnicy często wytykając absurdy zawarte w pismach chrześcijańskich, opierają na nich swoje argumenty na nieistnienie Boga.
Dla mnie jest raczej kwestią tupetu przychodzić do ludzi i mówić: "Bóg jest z nami, my jesteśmy jego przedstawicielami", niż rozważań czy ktoś może mieć rację. Jeżeli Bóg istnieje, to największymi złodziejami na ziemi, będą ci, którzy przywłaszczyli sobie prawa do jego reprezentowania.
|
|
| pieron (9 punktów) | Witam Rozumiem, że Waszym zdaniem kapłani zmodyfikowali stary testament, aby ludzie się Boga bali a ich stawiali na piedestale wiary. Ja natomiast zastanawiam się dlaczego JCH będąc osobą potrafiącą pisać nie pozostawił po sobie jakiegoś dokumentu? Dlaczego Nowy testament spisano wiele lat póżniej? Pozdrawiam
|
|
| rafał Karciński | Hej Michał! Jestem Rafał-serdecznie pozdrawiam.Dwa lata temu wystąpiłem z seminarium duchownego. Tak się tam naczytałem pisma św ża zostałem ateistą.W piśmie swiętym jest wiele nie tyle niescislości co nawet niedorzeczności. Chciałbym z Tobą porozmawiać. Jasteś mądrym i ciekawym człowiekiem. Nie mam adresu netowego-możesz napisać sms-a lub zadzwonić0512685869,będę czekał-nie obawiaj się-jestem normalny i nie jestem psychopatycznym zabójcą hi! hi!
|
|
| Azael | Witam Ciebie Michale i Was wszystkich. Zaglądam tu czasem i patrzę o czym ludzie gwarzą. Moim zdaniem, ktoś kto zapytał o to jakiego Boga potrzebowali kapłani był najbliższy prawdy. Urodziłem się i wychowałem jako katolik, lecz dziś mówię o sobie Poszukujący. Ktokolwiek, ale na pewno nie katolik.Pismo jakąkolwiek historią by nie było jest spisane przez ludzi dla kierowania innymi ludźmi. Czy przedstawiany tam Bóg jest Zły czy Dobry, to kwestia interpretacji. Bardziej sasadzam Go w Naszych sumieniach i wychowaniu, którego religia jest jednym z elementów, niż dogmatycznym Piśmie, które każdy interrpretuje jak chce ( inaczej Ojciec Święty inaczej ks. prałat, jeszcze inaczej o. Dyrektor a inaczej Kowalski). Raczej skłonny jestem przychylić się ku R.E. Howad'owi pisarzowi , który stworzył postać Conana Barbarzyńcy. Conan mimo pochodzenia miał równierz jakichś bogów, jak wszystkie istoty żyjące i rozumne a jednak autor jego wkłada mu w usta niniejszą wypowiedź: "Bóg mój - Crom - to bóg, którego niewiele obchodzę, ale pomodlić się nie zaszkodzi, choć na pewno nie pomoże." Bliżej swój pogląd na tę sprawę przytaczam na flatearth.blog.onet.plZapraszam i Ciebie i wszystkich chętnych. poruszyłeś temat rzekę i chwała Ci za to Pozdrawiam.
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|