 |
Głódź wybacza, że został "przesadnie pomówiony" Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-03-2013 13:07 | Ratatoskr (4439 punktów) | Głódź wybacza, że został "przesadnie pomówiony"
6 na 6 | Głódź właśnie wybaczył księżom przez których został (cytuję): "przesadnie pomówiony". wyborcza.p(*)rawa_zajmuje_sie_Nuncjusz.htmlJak dla mnie to złotoustność retoryczna bijąca nawet te wszystkie "tajemnice wiary" i inne kościelnojęzyczne pustosłowie. A poza tym wzór do naśladowania, wzór dla wszystkich! Czekam, aż inni księża wezmą z niego przykład i też zaczną przepraszać swoje ofiary. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
9 na 9 | Małyska (6054 punktów) | > Głódź właśnie wybaczył księżom przez których został (cytuję): "przesadnie pomówiony".> wyborcza.p(*)rawa_zajmuje_sie_Nuncjusz.htmlCzytając to oświadczenie nasuwa się kilka refleksji. Abp Głódź nie zaprzeczył doniesieniom tygodnika. Jest zmartwiony, że w publikacji pomagali księża, którzy powinni wybrać "inną drogę". Według biskupa treści zawarte w artykule podważają godność biskupiego urzędu. Co prawda prosi o przebaczenie, ale sam łaskawie przebacza i nawołuje do dialogu. W zasadzie nie liczyłem na więcej. Język pełen eufemizmów bez śladu poczucia winy. Sprawą mają się zajmować instytucje kościelne a nie prasa czy wymiar sprawiedliwości. Według Głódzia to tylko przesadne pomówienia skierowane przeciwko niemu. A przede wszystkim skrzywdzono kościół. Jeśli medialne doniesienia o pijackich ekscesach, kupczeniu kościelnymi urzędami, awansowaniu pedofila w sutannie jest "samozwańczym sądem na łamach prasy", to gratuluję biskupowi dobrego samopoczucia. Niech dalej trwa w zakłamaniu i obłudzie, to takie typowe dla polskiego kościoła.
|
|
-18 na 18 o.maksencjusz.Jezuita (-21 punktów) (zablokowany) | >Głódź
Nie Głódź drogie dziecko lecz Jego Świątobliwość Arcybiskup Metropolita Gdański lub też po prostu Abp Głódź. Trochę szacunku dla Kościoła.
>Czekam, aż inni księża wezmą z niego przykład i też zaczną przepraszać swoje ofiary.
Nie ma żadnych "ofiar" Arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia. Są to pomówienia i ambicjonalne wymysły kilku niesfornych duchownych,co znamienne.Anonimowych. Czyli w swej istocie nieweryfikowalnych pod kątem świadczenia prawdy.
|
|
 | 28 na 28 | Ratatoskr (4439 punktów) | >>Głódź
>Nie Głódź drogie dziecko lecz Jego Świątobliwość Arcybiskup Metropolita Gdański lub też po prostu Abp Głódź. Trochę szacunku dla Kościoła.
Nie "drogie dziecko" drogi chłopcze tylko Wielka Nauczycielko, ew. Arcykapłanko Wielokrotnie Reformowanego Kościoła Latającego Potwora Spagetti. Trochę szacunku dla innych wyznań.
|
|
 | 9 na 9 | Marek Matejewski (3695 punktów) | > Trochę szacunku dla Kościoła.Pominę tu wszelkie "actimelki" i inne niezweryfikowane rewelacje medialne... Już sam fakt, że abp Głódź dostał ponad ćwierć miliona złotych odprawy, a teraz dostaje 14.000 zł emerytury budzi nie szacunek lecz obrzydzenie. Większość normalnych uczciwych emerytów, którzy tyrali całe życie nieporównywalnie ciężej niż ten boży pomazaniec, dziś dostaje nie 14.000 zł a 1.400 zł emerytury. Ludzie ci nie mają po prostu siły wydobyć z siebie resztek szacunku do takiego człowieka jak abp Głódź, któremu słowo "wstyd" jest zapewne obce (nie mówię o osobach, które wpadły w macki toruńskiej sekty i zostały zbałamucone). > Nie ma żadnych "ofiar" Arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia. Są to pomówienia i ambicjonalne wymysły kilku niesfornych duchownych,co znamienne.Anonimowych.Coś Panu zacytuję: Cytat:"Kto nie modli się do Boga, ten modli się do diabła". Poznaje Pan? Rozumiem że ohydne pomówienie i "ambicjonalny wymysł", autorstwa Pana nowego zwierzchnika, tj. papieża Franciszka też Pana bulwersuje? Te słowa słyszał właściwie cały świat - więc ciężar gatunkowy jest nieporównywalnie większy. No chyba, że zgadza się Pan z papieżem i potrafi udowodnić, że każdy ateista (albo po prostu którykolwiek) odprawia jakieś czarne msze, składa krwawe ofiary z kotów czy świruje w inny sposób wzdychając do upadłych aniołków...
|
|
|  | 6 na 6 | Grzegorz (5685 punktów) | >Już sam fakt, że abp Głódź dostał ponad ćwierć miliona złotych odprawy, a teraz dostaje 14.000 zł emerytury budzi nie szacunek lecz obrzydzenie. AFAIR to nawet tą emeryturę dostał nieprzepisowo - dostał ją w prawie pełnym wymiarze po 13 latach "służby" gdy na najniższą mundurową wymagane było 15 lat. No chyba że uznano mu odpowiedni przelicznik za trudne warunku pracy (np. spijanie byłego prezydenta). Ciekawe w ilu kazaniach poruszał tematy typu etyka i uczciwość.
|
|
 | 10 na 10 | vanswirr (460 punktów) | Trochę szacunku dla Kościoła.
A z jakiej to przyczyny ?
|
|
 | 5 na 5 | mrSpock (2845 punktów) | >>Głódź >Nie Głódź drogie dziecko lecz Jego Świątobliwość Arcybiskup Metropolita Gdański lub też po prostu Abp Głódź. Trochę szacunku dla Kościoła. Nie Głódź nie abp tylko "flaszka", a może abp flaszka. Na szacunek trzeba zasłużyć. >>Czekam, aż inni księża wezmą z niego przykład i też zaczną przepraszać swoje ofiary. >Nie ma żadnych "ofiar" Arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia. Są to pomówienia i ambicjonalne wymysły kilku niesfornych duchownych,co znamienne.Anonimowych. Tak samo jak nie ma księży pedofilii alkoholików majątków kościelnych czy wtrącania się kościoła do polityki. Wszystko to są pomówienia. A czemu anonimowo? Bo ich postraszyli >Czyli w swej istocie nieweryfikowalnych pod kątem świadczenia prawdy. Hm to tak jak domniemani autorzy starego i nowego testamentu. Niby ewangelie pisali apostołowie, ale w rzeczywistości, kto inny anonimowy, czyli . . .
|
|
 | 7 na 7 | Menel de Lux (3111 punktów) | > Trochę szacunku dla Kościoła. Wolne żarty  Na szacunek to trzeba sobie najpierw zasłużyć.
|
|
|  | 3 na 3 | wozieee (274 punktów) | > Wolne żarty > Na szacunek to trzeba sobie najpierw zasłużyć.Racjonaliści umiłowani, po co reagujecie na takiego obvious trolla?
|
|
13 na 13 | Meretseger (61860 punktów) | >Czekam, aż inni księża wezmą z niego przykład i też zaczną przepraszać swoje ofiary. Ale dopiero wówczas, gdy ofiary przeproszą ich. Wtedy będą mogli łaskawie wybaczyć. I ewentualnie poprosić o wybaczenie. Ale niekoniecznie.
|
|
 | 3 na 3 | Ratatoskr (4439 punktów) | >>Czekam, aż inni księża wezmą z niego przykład i też zaczną przepraszać swoje ofiary. >Ale dopiero wówczas, gdy ofiary przeproszą ich. Wtedy będą mogli łaskawie wybaczyć.
Tfu! Miało być: zaczną wybaczać swoim ofiarom.
Wybaczcie, ale mój ateistyczny mózg trochę lasuje się na tej głodzioteistycznej logice i stąd pomyłka.
|
|
|  | 2 na 2 | mrSpock (2845 punktów) | >>>Czekam, aż inni księża wezmą z niego przykład i też zaczną przepraszać swoje ofiary. >>Ale dopiero wówczas, gdy ofiary przeproszą ich. Wtedy będą mogli łaskawie wybaczyć. >Tfu! Miało być: zaczną wybaczać swoim ofiarom. >Wybaczcie, ale mój ateistyczny mózg trochę lasuje się na tej głodzioteistycznej logice i stąd pomyłka. > Z szacunku do innych wyznań wybaczamy i prosimy o wybaczenie wielka Arcykapłanko . A tak swoją drogą wybaczam i proszę o wybaczenie... ofiara księdza ( ale nie tylko księdza) pedofila wybacza i prosi o wybaczenie. Albo kobieta ofiara gwałtu wybacza i prosi o wybaczenie. Wybacz, że ubrałam się zbyt wyzywająco?
|
|
| |  | 3 na 3 | Ratatoskr (4439 punktów) | > Z szacunku do innych wyznań wybaczamy i prosimy o wybaczenie wielka Arcykapłanko .Wybaczam  I przepraszam, że w zeszłym tygodniu nie wybaczałam, bo byłam chora.
|
|
6 na 6 | slik (20011 punktów) | No proszę - znowu wszystkiemu winne są ofiary i będą przykładnie ukarane! Radosnego alleluja!
|
|
4 na 4 | Irracja (4721 punktów) | > wyborcza.p(*)rawa_zajmuje_sie_Nuncjusz.html ... hmmm, dwa cytaty które mnie zastanowiły... Cytat: "1. Od pięciu lat idziemy wspólną drogą uświęcenia i służby Ludowi Bożemu Archidiecezji Gdańskiej. Służba to także wyzwania. Budujemy razem Królestwo Boże w rzeczywistości, która nam jest dana.
... w powiązaniu z cytatem z Biblii (Ew.Jan.18:33-37) Cytat: Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata.
... ciekawe dlaczego budują to Królestwo Boże na ziemi? Czyżby Jezus stracił miejsce w niebie, czy też co niektórzy już wiedzą, że miejsca tam nie dostaną... ... i drugi: Cytat: 3. Wiele wskazuje, że pomagali w tym niektórzy z naszych kapłanów. Niestety szukali oni rozwiązań poza praktyką właściwą Kościołowi. Wybrali - sposób najgorszy z możliwych - samozwańczy sąd na łamach prasy.
... praktyką właściwą kościołowi jest posłuch, a nie dialog. To instytucja tkwiąca głęboko w okresie feudalizmu, jeżeli chodzi o struktury. Może to i najgorszy sposób - lecz jedyny sposób na dialog. Zwłaszcza na dialog z wiernymi, wszak kościół jest dla wiernych, a nie dla biskupów. Sami tak twierdzą... ... a poza tym sam jest winny "narażenia instytucji kościelnej", skoro swoim zachowaniem dał podstawy do pomówień...
... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|