Janusz Palikot, chociaż jest niewierzący, skorzystał z nadchodzących świąt i postanowił się wyspowiadać na swoim blogu Lista grzechów 28 marca 2013 Choć jestem osobą niewierzącą, to na prośbę wielu osób podaję listę moich „” grzechów”, czy też po świecku błędów: 1. Byłem za mało czuły i troskliwy wobec Leszka Millera, ale to się zmieni! 2. Zdecydowanie byłem zbyt kobiecy w relacjach z feministkami. 3. Dałem się wyprzedzić Ewie Wójciak w trafnej ocenie papieża 4. Miałem złudzenia wobec polskiej drużyny piłkarskiej 5. Nie doceniłem cynizmu Tuska w sprawie kościoła 6. Niepotrzebnie krytykowałem Komorowskiego 7. Pomyliłem się w ocenie Piechocińskiego wierząc, że będzie odrobinę poważny 8. Za rzadko spotykałem się z Kaziem Kutzem, który jest nieustającym źródłem siły moralnej 9. Przeczytałem książkę Zizka "W obronie przegranych spraw" i teraz zazdroszczę wszystkim, którzy jej nie czytali 10. Za rzadko przypominam, że do niedawna wiek inicjacji seksualnej w Watykanie wynosił 12 lat! Alelluja i do przodu! Janusz Palikot palikot.blog.onet.pl/2013/03/28/lista-grzechow/ |