Była sobie ładna, choć nieco zaniedbana kamieniczka pochodząca z XIX wieku. Kanonia 9 w rejonie Ostrowa Tumskiego (taki wrocławski Watykan). Tak wyglądała jeszcze dwa lata temu: www.tuwroc(*)adomosci/kanonia_9_kavikvs.jpgKamienica została opakowana rusztowaniem z reklamą. Biorąc pod uwagę fakt, że we Wrocławiu przeprowadza się najwięcej remontów i renowacji zabytków, nikogo specjalnie to nie zdziwiło. Kamieniczka stała w środku, słychać było odgłosy prowadzonych prac. Aż do momentu, w którym zdjęto chytrą przykrywkę w postaci rusztowania i odsłonięto... resztki fundamentów. www.skyscr(*)showthread.php?t=785412&page=9Cóż się okazało? Ano to, że rozbiórkę przeprowadzono cichaczem i bez pozwolenia. Władz miasta i pani konserwator NIKT nie raczył poprosić o zgodę, czy nawet zawiadomić. Według MPZP (miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego) kamienica miała zostać wyremontowana. www.tuwroc(*)z-pozwolen,wia5-3266-3434.htmlZrobił się smród. Kuria wsadziła głowę w piasek - od momentu ujawnienia całej sprawy (dokładnie 2 lipca) albo odmawiają komentarza, albo akurat wszyscy są na urlopach. www.gazeta(*)-zabytkowa-kamienice,id,t.htmlSkandal? Ano skandal. Tylko czemu, kuria, mnie to nie dziwi? |