 |
Co z ludźmi robi Radio Maryja... Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-07-2010 05:15 | Madman (7811 punktów) | Co z ludźmi robi Radio Maryja...
12 na 12 |
Obrońcy krzyża spod Pałacu: Stalin też wybijał swoichDziennikarz portalu gazeta.pl postanowił porozmawiać z osobami gromadzącymi się wokół krzyża pod Pałacem Prezydenckim i dowiedzieć się, o co tak w ogóle im chodzi. Choć na wstępie usłyszał "A co to pana obchodzi", to jednak z biegiem czasu rozmówcy nieco się rozkręcili. Można było się dowiedzieć, że w trumnie Gosiewskiego leży ktoś inny, że rządowi nie zależy na wyjaśnianiu okoliczności smoleńskiego zamachu, że Platforma poświęciła kilku swoich posłów w celu uśmiercenia części opozycji, że symbole religijne mają być na każdym kroku, że rządy Platformy to dyktatura i anarchia jednocześnie... Charakterystyczne jest udzielanie odpowiedzi z pozycji osoby wiedzącej więcej niż reszta społeczeństwa i łaskawe oświecanie biedaków, którzy nie słuchają jednie słusznego radia. Dumny wzrok i stwierdzenia typu "pan już dobrze wie, o co chodzi". Zadowolenie z siebie i pogarda dla dziennikarza żydowskomasońskich mediów, który udaje, że nie jest częścią antypolskiego spisku i zadaje pytania, jakby nie wiedział, kto zamordował tupolewa... Nawet nie mam sił śmiać się z tych ludzi. Jest mi ich po prostu żal... Świetny przegląd moherowej propagandy i chorych teorii spiskowych. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
13 na 13 | Adamiak (36436 punktów) | > Nawet nie mam sił śmiać się z tych ludzi. Jest mi ich po prostu żal... Mnie się nie chce śmiać, ale chyba przyjmuję inny punkt widzenia. Żal też może wynikać z prób wartościowania zjawiska. Nie postrzegam tych ludzi jako złych czy dobrych, lepszych-gorszych od siebie, tylko innych. Jako inną część ludzkiej przyrody o poglądach politycznych zapamiętanych wyrywkowo podczas monotonnego wbijania tych idei przez mówców o wyższym IQ i przywódczych predyspozycjach, w ich dążące do równowagi mózgi. Genetyczna potrzeba bycia sterowanym, potrzeba poczucia bezpieczeństwa, jakie daje stado, dowartościowanie "wspólnymi" poglądami ze swoimi utytułowanymi naukowo Guru, syndrom oblężonej twierdzy wzbudzany przez tych Guru i znakomicie ułatwiający konsolidację stada - te cechy stanowią o nieprzemijającym popycie na takie Radyjamaryjne u ludzi po prostu indywidualnie słabszych umysłowo, oraz emocjonalnie. I takie postępowanie uważam za relatywnie racjonalne, bo w innych realiach, w realiach zupełnie wolnej konkurencji w walce o byt, ludzie o wymienionych wyżej cechach nie mieliby szans przetrwania, a na pewno w indywidualnym bytowaniu mieliby dużo słabsze perspektywy. Śmiech mnie ogarnia dopiero wtedy, gdy swoją postawę radiomaniacy chcą upowszechnić w sposób, który postrzegam, jako włażenie w moją parafię - wtedy obśmianie ich, lub udawany, złośliwy żal, jest dobrym sposobem na ich zdystansowanie od siebie, oraz na poprawę swojego komfortu. Ale i moja parafia ma terytorium relatywnie mniejsze od średniej krajowej, co mnie w stres nie wpędza, bo obszarniczych aspiracji u siebie nie notuję, za to jest dużo łatwiejsza do obrony.
|
|
 | | Madman (7811 punktów) | > Genetyczna potrzeba bycia sterowanym, potrzeba poczucia bezpieczeństwa, jakie daje stado, dowartościowanie "wspólnymi" poglądami ze swoimi utytułowanymi naukowo Guru, syndrom oblężonej twierdzy wzbudzany przez tych Guru i znakomicie ułatwiający konsolidację stada - te cechy stanowią o nieprzemijającym popycie na takie Radyjamaryjne u ludzi po prostu indywidualnie słabszych umysłowo, oraz emocjonalnie. Właśnie dlatego jest mi żal tych ludzi. I nie jest to żadna złośliwość z mojej strony. Ładunek złośliwości kierowałbym raczej w stronę osób odpowiedzialnych za tę manipulację. W stronę osób, które wykorzystują zaufanie społeczne, by czynić z tego społeczeństwa bezwolną masę, szary tłum posłuszny dogmatom i sofizmatom. To jest dopiero smutne. Tak samo żałuję ludzi, którzy marnują swoje życie dla Prawdopodobnie Nieistniejącej Istoty. Współczuję ludziom, którzy nie potrafią bądź nie mogą wykorzystać pełnego potencjału swojego umysłu, którzy boją się mieć własne zdanie, którzy nie potrafią zachwycać się pięknem nauki.
|
|
|  | 3 na 3 | Adamiak (36436 punktów) | > Właśnie dlatego jest mi żal tych ludzi. I nie jest to żadna złośliwość z mojej strony. Nie twierdzę, że to złośliwość, ale żal wynika bezpośrednio z wartościowania zjawisk. Trzeba kogoś uważać za gorszego, słabszego, lub jego sposób życia czy postrzegania rzeczywistości za gorszy od swojego, by go w rezultacie żałować. Dla mnie oni po prostu chcą inaczej żyć, niż ja, więc nie widzę powodów do ich żałowania. Nie żałuję ich w oczekiwaniu wzajemności.  > Ładunek złośliwości kierowałbym raczej w stronę osób odpowiedzialnych za tę manipulację. Widzę inaczej - jest popyt jest podaż, to zwykły geszeft opłacalny dla zainteresowanych, czego dowodem jest to, że kwitnie. > W stronę osób, które wykorzystują zaufanie społeczne, by czynić z tego społeczeństwa bezwolną masę, szary tłum posłuszny dogmatom i sofizmatom. Oddzieliłbym tu predyspozycje osób mających potrzebę podporządkowania tym dogmatom i sofizmatom, których to osobników widzę większość w stadzie ludzkim, od indoktrynacji produkującej sztuczny popyt na usługi dogmatyków. Ale jeśli większości te bajeczki ułatwiają życie, a myślę że tak jest, to reszta, czyli niewierzący dewianci niech sobie radzą sami. > To jest dopiero smutne. Tak samo żałuję ludzi, którzy marnują swoje życie dla Prawdopodobnie Nieistniejącej Istoty. Więc wyobraź sobie, że to jest im do życia potrzebne (a w każdym razie są o tym święcie przekonani), jak Tobie tlen i co w tym smutnego? Czego tu żałować? > Współczuję ludziom, którzy nie potrafią bądź nie mogą wykorzystać pełnego potencjału swojego umysłu, którzy boją się mieć własne zdanie, którzy nie potrafią zachwycać się pięknem nauki. Dla nich najpiękniejszym widokiem są plecy klęczącego przed nimi sąsiada i świadomość takich samych, pokornie skulonych postaci z tyłu, a ekstazą pejzaż z facetem przebranym za babę, popijający szklanką wina kawałek wafla na trybunie. I współczują Tobie, żeś taki głupi i się nie przyłączasz.  Bo ani nauka, ani wiara nie są dobrem czy pięknem same w sobie.
|
|
 | 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | >>Genetyczna potrzeba bycia sterowanym...
Na różne sposoby opisywano to zjawisko. Fromm mówił o ucieczce od wolności. Riesman rozróżnił społeczeństwa zewnątrzsterowne od wewnątrzsterownych. Zawsze chodzi jednak o unikanie odpowiedzialności, bo to związane jest z wysiłkiem podejmowania decyzji, myślenia, trudu. Wielu polityków wykorzystuje tego rodzaju ludzi (a raczej automaty) do realizacji swych celów: ci, co nie wiedzą, co myślą i czynią, to najlepszy argument w politycznych przepychankach. To rezerwuar fanatycznej masy gotowej zrobić dla wodza wszystko. Nie dziwi też, że model ten skutecznie praktykowany jest tam, gdzie dobrze ma się religia oparta na schemacie dobrego pasterza i stada. To po prostu jej świecka wersja.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | 3 na 3 | Adamiak (36436 punktów) | >... model ten skutecznie praktykowany jest tam, gdzie dobrze ma się religia oparta na schemacie dobrego pasterza i stada.
Na na darmo człek wymyślił dobro i zło, bo naturalną konsekwencją była wina i kara. Grzech pierworodny też jest świetnym zakotwiczeniem, legitymacją władzy wtajemniczonych.
|
|
| |  | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >Grzech pierworodny też jest świetnym zakotwiczeniem, legitymacją władzy wtajemniczonych.
...nad naznaczonymi piętnem niedoskonałości.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
5 na 5 | Asklepios (218 punktów) | Argumenty osób wypowiadających się bardzo przypominały argumenty moich znajomych o prawicowych poglądach, z którymi miałem okazję wymienić parę zdań na temat katastrofy i jej konsekwencji politycznych. Schemat jest jeden i ten sam: oskarżenia kierowane w stronę PO i w stronę lewicy, porównywanie całej sytuacji do działań stalinizmu, masa teorii spiskowych i tez o niskim prawdopodobieństwie. Z kolei pytając się o cel, jaki mogłaby mieć Rosja (czy w ogóle ktokolwiek) dokonując zamachu na prezydenta na krótko przed zakończeniem jego kadencji (lub kogokolwiek z obecnych wtedy na pokładzie) czy też zadając jakiekolwiek pytanie o konkretną informację, nie podobna usłyszeć jakiejkolwiek odpowiedzi, oprócz chórku "mmm, yyyy, eeeee, nie wiem". Oczywiście każdy ma prawo do swoich poglądów, może sobie mówić co tam chce... Szkoda tylko, że są Polacy, którzy bardzo nie lubią myśleć samodzielnie i krytycznie. Bo, mili państwo, tak to jest, jak za kogoś myślą - jak to pan na jednym z tych filmików określił - "jego media" (a nietrudno się domyślić o jakie to media chodzi  ). Pozdrawiam ____ Edit: Zapomniałem dodać, że kilka razy na mojej twarzy pojawił się uśmiech  Chociażby ta rozgadana pani w okularach mówiąca "że jest przeciwna rządom jednej partii, bo wtedy mamy dyktaturę i anarchię". Chwilkę potem rozbawiła mnie jej odpowiedź na pytanie "a co sądzi pani o niedawnej sytuacji, w której to można powiedzieć, że PiS sprawował rządy jednej partii".
|
|
 | 3 na 3 | Madman (7811 punktów) | >Zadając jakiekolwiek pytanie o konkretną informację, nie podobna usłyszeć jakiejkolwiek odpowiedzi, oprócz chórku "mmm, yyyy, eeeee, nie wiem". Albo "Ty juz dobrze wiesz, o co chodzi", "Wszyscy to wiedzą", "To oczywiste". >Chociażby ta rozgadana pani w okularach mówiąca "że jest przeciwna rządom jednej partii, bo wtedy mamy dyktaturę i anarchię". Naprawde jestem ciekaw, jak wygląda anarchia i dyktatura jednocześnie...
|
|
|  | 12 na 12 | Lucyna Sępska Quenallata (4714 punktów) | > Naprawde jestem ciekaw, jak wygląda anarchia i dyktatura jednocześnie...Taki system panuje w moim domu. Ja dyktuję wszystkim, co i jak mają robić, ale nikt mnie nie słucha i każdy chodzi jak chce.
|
|
| |  | 1 na 1 | Asklepios (218 punktów) | > >Naprawde jestem ciekaw, jak wygląda anarchia i dyktatura jednocześnie...> Taki system panuje w moim domu. Ja dyktuję wszystkim, co i jak mają robić, ale nikt mnie nie słucha i każdy chodzi jak chce.  Właśnie miałem pisać, że sobie nie wyobrażam takiego systemu, a tu proszę, jednak mam ograniczoną wyobraźnię  Nie ma to jak wrócić od narzeczonej ze szpitala i poprawić sobie humor przeczytawszy 2 posty
|
|
| | |  | 1 na 1 | Adamiak (36436 punktów) | > Nie ma to jak wrócić od narzeczonej ze szpitala i poprawić sobie humor przeczytawszy 2 posty  Można też nie iść, ale to strasznie skomplikowane.
|
|
|  | 2 na 2 | Gosia (9452 punktów) |
>Naprawde jestem ciekaw, jak wygląda anarchia i dyktatura jednocześnie...
W kręgach przykościelnych, to nic nowego. W drugiej połowie XVII wieku, ówczesny prymas Prażmowski, powiedział do cesarskiego posła: ...król nie jest wart całować stopy królowej, bo nie tylko jest impotentem, ale w dodatku zdradza żonę z panią Konarzewską.
Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji. Św. Tomasz z Akwinu
|
|
| |  | | lukaszewicz (5674 punktów) |
>...król nie jest wart całować stopy królowej, bo nie tylko jest impotentem, ale w dodatku zdradza żonę z panią Konarzewską.
Myśl, że bycie impotentem przeszkadza w zdradzaniu żony świadczy o braku wiary w ludzką pomysłowość.
|
|
| | |  | | Madman (7811 punktów) | > Myśl, że bycie impotentem przeszkadza w zdradzaniu żony świadczy o braku wiary w ludzką pomysłowość.Masz rację. Czytałeś "Azyl" Faulknera?
|
|
| | | |  | | lukaszewicz (5674 punktów) |
> Czytałeś "Azyl" Faulknera?  Jasne.I każdemu polecam. Klimaty jak z Małopolskiej wsi.
|
|
1 na 1 | Rigoletto (3891 punktów) | > Obrońcy> krzyża spod Pałacu: Stalin też wybijał swoich> Dziennikarz portalu gazeta.pl postanowił porozmawiać z osobami gromadzącymi się wokół krzyża pod> Pałacem Prezydenckim i dowiedzieć się, o co tak w ogóle im chodzi.> >Nawet nie mam sił śmiać się z tych ludzi. Jest mi ich po prostu żal...> Świetny przegląd moherowej propagandy i chorych teorii spiskowych.Zgadzam się z Twoimi wnioskami, ale mam pewne zastrzeżenia. Podchodzę do wiadomości podawanych przez media, z pewną rezerwą. "Wyborcza" jest znana z tego, że lubi "podkręcić" pewne informacje, w celu uzyskania określonego efektu, zwłaszcza wtedy jeśli nie można ich dokładnie zweryfikować. Sam, pare lat temu, byłem świadkiem takiej manipulacji, w zgoła innych okolicznościach. Rzecz jasna ten zarzut dotyczy również innych mediów, a w szczególności tych z Torunia.
|
|
 | 1 na 1 | Madman (7811 punktów) | >Zgadzam się z Twoimi wnioskami, ale mam pewne zastrzeżenia. Podchodzę do wiadomości podawanych przez media, z pewną rezerwą. "Wyborcza" jest znana z tego, że lubi "podkręcić" pewne informacje, w celu uzyskania określonego efektu Oczywiście, wybór osób do wywiadu zapewne nie był przypadkowy. I zdaję sobie sprawę z tego, że ci ludzie nie są ani typowym przykładem słuchaczy Radia Maryja, ani typowymi zwolennikami krzyży na ścianach. Wiem, że ich poglądy są wręcz groteskowe. Ale taka właśnie rola groteski - krytyka poprzez wyolbrzymienie absurdu.
|
|
5 na 5 | marcin1902 (3438 punktów) |
> Obrońcy krzyża spod Pałacu: Stalin też wybijał swoich> Skoro "Stalin też wybijał swoich" to można stwierdzić, że za "zamachem" stoi Jarek, bo wybił swoich posłów, brata itd., a dzięki temu PiS zyskało poparcie w wyborach prezydenckich...
|
|
1 na 1 | Łukasz. (127 punktów) | Niektórym RM ratuje życie, jak widać występowanie w masońskiej telewizji nie przeszkadza w takim ratunku
|
|
 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Wodecki:Nic tak nie podnosi ciśnienia, jak niektóre wypowiedzi w radiu ojca Rydzyka. Nie sposób zasnąć - wyznał Wodecki w "Na żywo". Wodecki nie należy do Rodziny Radia Maryja. Wodecki ironizuje.
Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
|
|
| Arystyp z Cyreny (6368 punktów) | Tacy ludzie niestety zawsze będą. I to jest największa wada demokracji, już Arystoteles o tym pisał, więc nie ma sensu się rozwodzić.
Szkoda, że są ludzie, którzy wierzą w takie rzeczy, w zasadzie bez braku jakichkolwiek dowodów i całkowicie bez pomyślunku. Zabijanie prezydenta pół roku przed wyborami, kiedy nie ma szans na reelekcję? Żaden sąd w to nie uwierzy, ale ciemnogród naturalnie...
W ogóle paranoja z tym i z ruchem 10 kwietnia. Jak ktoś tu przypomina komunistów to oni, a nie rząd, bo oni organizują marsze, mają swoją prawdę i swoją idee fixe!
Zresztą sama ta afera z krzyżem pokazuje, że KK jak każda inna religia nie jest tolerancyjny i nie leży mu równość. Smutne... Wychodzi na to, że Polska dzieli się teraz na prawdziwych katolików i tych co chcą zabrać krzyż... Na ironię Piłsudski idol pana prezesa Jarosława chciał, żeby Polska nie była państwem jednowyznaniowym i do kościoła to on raczej nie biegał, ale już mniejsza.
Trochę chaotycznie, ale jestem okropnie tą całą szopką sfrustrowany.
"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
|
|
3 na 3 | Grzegorz (5685 punktów) | >że Platforma poświęciła kilku swoich posłów w celu uśmiercenia części opozycji (...)
Kolejna ciekawa teoria. Nie wyjaśnia ona tylko jak udało im się skłonić do współpracy śp. prezydenta, który najpierw spóźnił się na lot, a potem najprawdopodobniej wywarł presję na pilota aby lądował za wszelką cenę i w ten sposób spowodował wielkie bum.
Co prawda i tak wiadomo że Platforma jest winna, bo przede wszystkim nie kupiła samolotów. Prawdopodobnie tych samych których nie kupił poprzednio Jarosław, którego jednak ten sam fakt już w żadnym stopniu nie obciąża. Normalni ludzie wiedząc że wypadek ma związek z obsługą sprzętu przez użytkownika, a nie z jego stanem technicznym na ogół przestają wnikać w to kto ten sprzęt kupił (albo nie kupił), ale w tym wypadku jak widać logika przestaje działać. Przypominają się słowa pieśni "wiarą ukoić trzeba zmysły i rozum swój".
Pamiętam jak ktoś zażartował że cała Polska czeka na otwarcie czarnych skrzynek - jedna połowa z oczekiwaniem że na końcu będą słowa "ratunku, ruscy do nas strzelają", a druga że raczej coś w stylu "ląduj, dziadu!". Jak na razie poszlaki idą w tym drugim kierunku... ale dla niektórych winnymi bez względu na fakty pozostaną nadal Tusk i PO.
|
|
1 na 1 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Nie zaskakuje mnie, że mohery recytują teksty, którymi karmią ich rydzykowe media, nie zaskakuje mnie, że nie myślą. Zaskakuje mnie, że jest ich tak mało pod tym krzyżem.
Preparat zawiera w składzie kompleks sylimarynowo-fosfolipidowy o zawartości 30% flawonolignanów w przeliczeniu na sylibinę.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|