Racjonalista - Strona głównaDo treści
antyklerykalizm

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
28-11-2005 16:07Żuchowskiantyklerykalizm
witam bardzo serdecznie wszystkich ludzi twardo stąpających po ziemii słowem racjonalistów a w szczególności ateistów i antyklerykałów. Zachowanie sie kościoła w Polsce i nie tylko zakrawa na kpinę. Osobiście uważam iż instytucja ta powinna zostać całkowicie zlikwidowana. Obarczam ją prawie w całości za dzisiejszy ustrój dziurę budżetową bezrobocie i za inne patologie. To przez nich mamy w Polsce biedę, uważam iz powinna powstać racjonalna organizacja która w przyszłosci rozprawiła by ie z klerem. Powinna powstać antyklerykalna partia złożona ze światłych racjonalistów, która zmieniła by nasz zacofany i sredniowieczny naród w rozwijający sie renesansowy kraj. Taka partia musi powstać!! Zapraszam wszytkich chetnych do dyskusji ze mną na gg 3242658 pzdr

Manganelli (183 punktów)
>witam bardzo serdecznie wszystkich ludzi twardo
>stąpających po ziemii słowem racjonalistów a w
>szczególności ateistów i antyklerykałów. Zachowanie sie
>kościoła w Polsce i nie tylko zakrawa na kpinę. Osobiście
>uważam iż instytucja ta powinna zostać całkowicie
>zlikwidowana. Obarczam ją prawie w całości za dzisiejszy
>ustrój dziurę budżetową bezrobocie i za inne patologie. To
>przez nich mamy w polsce biedę, uważam iz powinna powstać
>racjonalna organizacja która w przyszłosci rozprawiła by ie
>z klerem. Powinna powstać antyklerykalna partia złożona ze
>światłych racjonalistów, która zmieniła by nasz zacofany i
>sredniowieczny naród w rozwijający sie renesansowy kraj.
>Taka partia musi powstać!! Zapraszam wszytkich chetnych do
>dyskusji ze mną na gg 3242658 pzdr

Jeżeli to nie prowokacja, to powinieneś się pohamować, bo mocno przesadzasz. Jestem bardzo niechętny wobec instytucji Kościoła i uważam, że bez niej Polska by była lepsza i z pewnością mniej zadłużona. Obwinianie jednak Kościoła całkowitą winą za dziure budżetową, bezrobocie i wszystko co złe jest śmieszne i taką postawą tylko zniechęcisz ludzi do antyklerykałów.
Co do partii to już jest Antyklerykalna Partia Postępu "Racja" ( www.app.org.pl)
Patryk
Witam. Potwierdzam i deklaruję chęć członkowstwa w takiej partii. Niestety problemem jest to, żę funkcją kościoła jest ogłupianie ludności. Pozwala to na kształtowanie społeczeństwa według woli władzy. W przenajświętszej RP nr 3/4 niewierzący to przypadek. Dla tego najłatwiej dotrzeć do nich kościołem. Skutki są widoczne. W Ameryce gdzie jest dużo mniej wierzących do ludzi dociera się coraz to głupszymi wynikami badań naukowców. Przykład z ostatnich dni- im mniej się uczysz tym dłużej żyjesz. gg 3666244
mohawk (2936 punktów)
Po pierwsze, jak łagodnie stwierdził Manganelli, ostro przesadzasz. Ja bym powiedział wręcz, że to kliniczny przykład bezrefleksyjnego antyklerykalizmu, znajdujący się na antypodach radiomaryjstwa. U nich są Żydzi, u Ciebie kościół. Obarczanie bowiem odpowiedzialnością za różnego rodzaju patologie i problemy winno miec adekwatną podstawę faktograficzną - a im zarzut poważniejszy, tym mocniejsze dowody należy przedstawić. Nie ma wątpliwości, że kościół niemiłosiernie doi budżet państwa, że o budżetach domowych owieczek nie wspomnę; nie wystarczy to jednak, żeby przypisać mu odpowiedzialność za wszystkie bolączki polskiego społeczeństwa i państwa. Po drugie, postulaty faktycznego zniesienia wolności wyznania przez administracyjną (lub siłową) rozprawę z jakimś wyznaniem są ponurym nonsensem [wydaje się zresztą, że mówienie o organizacji, iż jednocześnie będzie racjonalna i stanie się narzędziem ideologicznego terroru, ma cokolwiek oksymoroniczny posmak]. To coś w rodzaju głosu radiosłuchaczki:

Wielka szkoda, że Hitler nie wyniszczył tych krwiopijców do ostatniego. Do ostatniego (akcentuje), nikogo nie oszczedzając. Ani kobiet, ani dzieci. Do ostatniego!

Po trzecie zaś, zabrałeś głos na forum dyskusyjnym, które jest jak najbardziej właściwym miejscem do wymiany zdań (chyba że chciałbyś sobie z kimś pospołu pobluzgać na kościół) i nie ma potrzeby 'uciekania się' w tym celu do gg.
Żona Lota (166 punktów)
Istnieje już Antyklerykalna Partia Postępu "Racja": app.org.pl
Zdzisław Grabowski
>witam bardzo serdecznie wszystkich ludzi twardo
>stąpających po ziemii słowem racjonalistów a w
>szczególności ateistów i antyklerykałów. To
>przez nich mamy w Polsce biedę, uważam iz powinna powstać
>racjonalna organizacja która w przyszłosci rozprawiła by ie
>z klerem. Powinna powstać antyklerykalna partia złożona ze
>światłych racjonalistów, która zmieniła by nasz zacofany i
>sredniowieczny naród w rozwijający sie renesansowy kraj.
>
>
W tej wypowiedzi jest wiele racji, ale jej autor winien rozejrzeć się szerzej wokół siebie, nieco poszukać w internecie, by uzuskać więcej koniecznych danych do tak ostrej krytyki.
Bardzo słusznie, że krytyka jest ostra, winna być jednak lepiej uzasadniona. Wielu, wielu ludzi podziela te zdania, ale tych, których już nie stać na samodzielne myślenie, jest wielokrotnie więcej. Ten brak samodzielnego myślenia (zniewolenie) jest największą klęską polskiego narodu. Z tego zniewolenia ( braku światłej samodzielności) wynika wiele zła.
Proponuję poczytać tygodnik "Fakty i Mity", zajrzeć na jego stronę internetową. Ale przede wszystkim znaleźć w swoim środowisku terenowy oddział partii Racja. Tam potrzeba zdecydowanych, twardych, odważnych - ale wszechstronnie przygotowanych do politycznego działania ludzi. Ta partia potrzebuje wielkiego wsparcia. Wszystko jest przed Tobą. Powodzenia.
Pozdrowienia.
Zdzisław
Konowal (6291 punktów)
chyba Ci się pomieszał KK z KC PZPR

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365