 |
Konkordat -- argumenty przeciw Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-07-2012 23:04 | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | Konkordat -- argumenty przeciw
12 na 12 | Proszę forumowiczów o Racjonalne argumenty przeciw Konkordatowi . Informacje te będą wykorzystane na forum publicznym . W walce o świeckość i wolność od religii . Każdy z wpisujących posty będzie miał szansę usłyszeć swe argumenty w TV w różnych programach . I to już za kilka dni. (na pohybel bogom i ich akolitom) A teraz z innej beczki dla dotlenienia przez śmiech: P.S. Egzorcysta z trójmiasta poinformował iż dziewczynka na jakiej dokonał "skutecznych" egzorcyzmów zwymiotowała --pieska!!!--szatan ten by nie szkodził biega po kościele gdzie święte miejsce chroni ode złego . 1. Zapytam jutro Prezesa PSR czy nie zechciałby pobrać DNA Diabła !!! (oczywiście jeśli nie zaszło już przemienienie Pańskie DNA na nie za bardzo nadnaturalne) (tak jak takie przemienienie Pańskie miało miejsce gdzie swastyka Benka zamieniła się w krzyż ze złota u Benedykta 16 ) 2. Poszukam kontaktu z tym specem ode złego i zapytam jak się opętać by kotka uzyskać diablego (tak mi dopomóż bóg--dodam rzecz jasna). Pozdrawiam i już z powagą proszę o anty-konkordatowe argumenty. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
15 na 15 Jan Werbiński (11380 punktów) (zablokowany) | >Proszę forumowiczów o Racjonalne argumenty przeciw Konkordatowi . >Informacje te będą wykorzystane na forum publicznym . >W walce o świeckość i wolność od religii .
Konkordat faworyzuje jedno obce państwo ponad inne. Konkordat stawia poddanych obcego państwa ponad obywatelami Polski (zwolnienia podatkowe itp). Konkordat oddaje władzę należną wybrańcom narodu w ręce przedstawicieli obcego państwa i jednej reprezentującej go organizacji. Konkordat dyskryminuje inne religie. Konkordat wprowadza kosztowne wydatki na nauczanie pseudonauki w interesie obcego państwa, które są pokryte przez obywateli naszego państwa, nawet tych co tego nie chcą. Konkordat doprowadza do przekrętów finansowo podatkowych dzięki zwolnieniom podatkowym. Konkordat sprawia że zagrabione majątki wracają do Kościoła, ale świeccy właściciele są dyskryminowani.
|
|
 | 13 na 13 | Szary Myszak (2076 punktów) | >>Proszę forumowiczów o Racjonalne argumenty przeciw Konkordatowi Konkordat niszczy logike polskiego systemu prawnego, wprowadzajac Prawo Kanoniczne jako dodatkowe, pozakonstytucyjne zrodlo prawa na terenie Polski; poniewaz konstytucja definiuje zrodla prawa, dzialanie takie jest niezgodne z konstytucja.
|
|
14 na 14 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | >>Pozdrawiam i już z powagą proszę o anty-konkordatowe argumenty.<< Może zacznę od drugiego końca? Konkordat w założeniu ma być umową skłaniającą rząd, bo chyba nie obywateli?, do tworzenia praw, które były by zgodne z prawem kanonicznym, czyli prawem obcego państwa. Jest to zobowiązanie jednokierunkowe, bo Vatykan swoich praw do prawa polskiego nie zamierza dostosowywać. I to jest absurd, którego nikt przy zdrowych zmysłach nie powinien w ogóle brać pod uwagę. Ale skoro konkordat podpisywany jest z państwem, w którym religia rzymsko katolicka jest dominująca, to powinien wręcz być zbyteczny. Jeśli, jak administracja polskiego odgałęzienia tegoż kościoła twierdzi, w Polsce jest ponad 90% katolików, to również w Sejmie powinno zasiadać ponad 90% posłów katolików. Jeśli by to nie byli "papierowi katolicy", to na przepchnięcie miały by tylko szanse prawa i przepisy zgodne z prawem kościelnym, czyli tak jak to ma wynikać z konkordatu. Konkordat wówczas to "overkill". Ale jeśli większość tych papierowych katolików nawet w niedzielę nie raczy pofatygować się do kościoła, co widać z kościelnych statystyk, to równie dobrze Vatykan mógłby podpisywać konkordat z Anglią, albo krajem muzułmańskim. A do tego nawet sie nie przymierza. Podsumowując, w oparciu o kłamliwe statystyki kler, czyli agenci obcego imperium, zgwałcił polski rząd, zmuszając go do podpisania absurdalnej i niczym nie uzasadnionej umowy, na której tracą obywatele nie poczuwający sie do związku z kościołem katolickim. Skoro konkordat podpisano bez zasięgania opinii społecznej, należało by teraz rozpisać referendum; wcześniej jednak dokładnie wyjaśniając społeczeństwu ile traci na konkordacie.
|
|
 | 4 na 4 | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | Świetne !!! Wyborne !!! Bóg w trójcy jedyny się w grobie przewraca do którego trafił po zbiorowym samobójstwie jakie tylko on może dokonać będąc jednym z trzech .
|
|
 | 2 na 2 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Konkordat -- argumenty przeciw | Uzupełnienie: Popuśćmy wodze fantazji i wyobrazmy sobie, że Vatykan podpisuje konkordat z dyktaturą jakiegoś pinocheta, po to by ulżyć doli swoich wyznawców żyjących pod trepem tego pinocheta. Wtedy w pełni to pochwalam, nawet jeśli przy okazji oznaczać to będzie katolicką indoktrynację w szkołach. Ale to jest "pure fiction"; nic takiego nigdzie i nigdy nie miało miejsca, chociaż okazji po temu nie brakowało. Realia (nasze krajowe) za to są takie, że widząc systematyczny, chociaż jeszcze nie lawinowy odpływ owieczek z polskiej owczarni, w perspektywie prowadzący do mniejszych wpływów ze strzyżenia owieczek, episkopat doprowadził do zatwierdzenia strzyżenia z urzedu i to urzedu panstwowego. No i problem w tym, że o ile wzglednie łatwo można bylo zapobiec konkordatowi, to jego zerwanie nie będzie łatwe. Proszę też zauważyć, że ten konkordat trzeba było podpisać za panowania Wojtyły, bo "niemiecki papiez" pewnie już nic by nie był w stanie zrobić. A za panowania Naszego Drogiego (oj, bardzo drogiego) Papieża to się udało.
|
|
9 na 9 | maciejo (3492 punktów) | Odp: Konkordat -- argumenty przeciw | 1. Konkordat wprowadza wasalizm państwa wobec kościoła. Zmusza do finansowania całego tego aparatu. Remontów nie tylko zabytków kościelnych (co jest słuszne bo państwo powinno zabytki utrzymywać) ale również nowych kościołów, pałaców biskupów, kurii itp.
2. Między innymi przez konkordat klecha w szpitalu zarabia więcej niż technik obsługujący sprzęt na radiologii. Państwo płaci także pensje wszystkim nauczycielom religii, kapelanom wojskowym, policyjnym, strażackim i buk wie jakim.
3. Państwo musi utrzymywać te wszystkie akademie teologiczne, instytuty Jana Pawła II i inne tym podobne organizacje (kościelne przedszkola, szkoły). Polska również dokłada się do pomocy świadczonej przez caritas. Jest to zaprzeczenie zasady równości wobec prawa, gdyż poza kościelne fundacje nie mogą liczyć na wsparcie swojej działalności.
4. Konkordat jest sprzeczny z konstytucją gdyż zakłóca neutralność światopoglądową państwa wprowadzając dominującą i nadrzędną rolę katolicyzmu nad innymi zabobonami.
5. Treść podręczników do nauczania religii jest opracowywana tylko i wyłącznie przez kościół. Państwo nie ma żadnej kontroli nad przekazywaną ... "wiedzą"(?), mimo iż za te lekcje płaci.
PS
Poniżej przedstawiam obliczenia kosztów konkordatu dokonane przez portal money.pl
Koszt związany za nauczaniem religii w szkołach: około 1 150 mln zł
Dotacje dla Kościelnych Uczelni Wyższych, wydziałów teologicznych, szkół, przedszkoli i ochronek: 521 mln zł
Fundusz Kościelny: 89 mln zł
Dotacje do remontów zabytków kościelnych 26,6 mln zł
Ordynariat Polowy Wojska Polskiego 19,2 mln zł
Caritas Polska: 5,5 mln zł
Kapelani szpitalni: 3 mln zł
Kapelani więzienni: 2,4 mln zł
Kapelani Straży Granicznej: 842 tys. zł
Kapelani Straży Pożarnej: 745 tys. zł
Kapelani w Policji: 441 tys. zł
Kapelani Biura Ochrony Rządu: 150 tys. zł
RAZEM: blisko 1 820 mln zł
... w Toruniu miasto obecnie buduje drugi most przez Wisłę. Jego koszt to trochę ponad 700 mln. zł. ...
|
|
 | 4 na 4 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Warto pamiętać, że opłacanie z budżetu państwa kapelanów służb mundurowych (oprócz wojska) i szpitalnych oraz szkolnych katechetów nie wynika z zapisów konkordatowych. Są to prezenty, które kolejne władze państwowe darowały KK.
Nie czyń bliźniemu tego, co chciałbyś, aby on uczynił tobie. Możliwe, że macie zupełnie różne gusty. (G.B.Shaw)
|
|
 | 1 na 1 | darlove (2804 punktów) | W jednym z numerow Faktow i Mitow, nie pomne w ktorym, bylo dosc dobre i konserwatywne wyliczenie kwoty (poparte - gdzie tylko mozna - dowodami), ktora rocznie zasila czarna strukture z budzetu panstwa na mocy Konkordatu. Bylo to cos w granicach 10 mld PLN, wiec kwota, ktora przytaczasz, to zaledwie ok. 20% wszystkiego, co idzie z samego tylko Konkordatu.
Lepiej jest z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć.
|
|
|  | 3 na 3 | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | >W jednym z numerow Faktow i Mitow Zgadza się . Posłowie wysłali jakiś czas temu zapytania do wszystkich gmin i czego tam jeszcze z zapytaniem ile kasy idzie na Kościół (na wszystko od pomników po kostkę brukową przed plebaniami i religie i inne takie) stopień oporu urzędników i kreatywność w ukrywaniu świętych wydatków starczyłby na książkę zapewne. Czyli że jakieś realne dane posiadają ja w zredagowanej formie ich nie rozesłałem. Sam wątek bez obróbki wysłałem najpierw dla podania pełnej informacji.
|
|
2 na 2 | Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów) | Warto sięgnąć do tekstu prof. Hartmana, w którym sprawa konkordatu jest również poruszona: www.polity(*)kosciol-w-panstwie-polska.readOprócz fragmentów bezpośrednio dotyczących konkordatu tekst ten powinien być lekturą obowiązkową dla każdego zainteresowanego prawidłowymi stosunkami państwa do Kościoła katolickiego. _
|
|
2 na 2 | Grzegorz (5685 punktów) | >Proszę forumowiczów o Racjonalne argumenty przeciw Konkordatowi . Jednym z najlepszych argumentów przeciw jest przede wszystkim brak jakichkolwiek sensownych argumentów za.
|
|
 | | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | Postaram się by to powiedział któryś z posłów -- na początku wypowiedzi -- extra txt.
|
|
|  | 1 na 1 | Grzegorz (5685 punktów) | > Postaram się by to powiedział któryś z posłów -- na początku wypowiedzi -- extra txt.  piszesz im przemówienia czy co  ?
|
|
| |  | 1 na 1 | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | Nie, nie , ależ skąd -- ale jak już mają zabierać głos to niech używają super argumentów . A że politycy mogą zmienić co nieco na dużą skalę to też dotarłem do nich i postaram się wspomóc ich działania na polu ograniczania wpływu religiantów . Zresztą za kilka dni by to i tak wyszło na jaw . Ale to jeszcze nie koniec rzecz jasna .
|
|
2 na 4 | 17latek (578 punktów) | Konkordat pokazuje wyższość owych kapłanów i ich hierarchów ponad zwyczajnych ludzi przykładowo Środowisko nauczycielskie jest zarządzane przez Dyrektora i kuratorium a na katechetę owe instytucje nie mają wpływu choć by nie wiadomo co wyczyniał katecheta\ka
|
|
| 17latek (578 punktów) | A ogólnie twierdze że ten cały konkordat to ustawia nas niczym średniowiecze w stosunkach senior-wasal. co jest samo w sobie żenujące ,oraz przeczy polityce Polski w stosunku do dobra jej obywateli.
|
|
11 na 11 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Sprawa "demonicznego psa" może zostać potraktowana przez nas poważnie, jeśli wściągnęła większą ilość ludzi, a już zwłaszcza biskupa danego terenu. Jeśli jednak jest to póki co ciekawostka, nie ma co wszczynać akcji.
Konkordat:
1. Niszczy system prawny naszego kraju. 2. Jest niezgodny z konstytucją. 3. Preferuje jedną religię ponad innymi i stwarza precedens do "konkordatów" z każdym mającym pozapolską siedzibę związkiem religijnym. 4. Niszczy polską edukację wprowadzając do szkół religię, która nie jest nauczaniem czegokolwiek, ale uzależnianiem od nieprawdziwego i agresywnego wobec innych światopoglądu. 5. Sprzyja zabijaniu krytyczynego myślenia u uczniów szkół. Zwłaszcza młodszych.
Co ciekawe, konkordat nie mówi ile ma być lekcji religii. To, że są 2-3 tygodniowo to już gorliwość uzależnionej od narkotyku "Jezus" większości mieszkańców naszego kraju. Równie dobrze mogłaby być jedna lekcja religii na półrocze i było by to zgodne z konkordatem. W tym sensie konkordat ponosi mniejszą odpowiedzialność niż nasze społeczeństwo za ogłupianie dzieci w szkołach.
|
|
 | 4 na 4 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Co ciekawe, konkordat nie mówi ile ma być lekcji religii. Nie mówi też o lekcjach religii w państwowych przedszkolach. a jednak takie się odbywają.
Nie czyń bliźniemu tego, co chciałbyś, aby on uczynił tobie. Możliwe, że macie zupełnie różne gusty. (G.B.Shaw)
|
|
|  | 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) |
>Nie mówi też o lekcjach religii w państwowych przedszkolach. a jednak takie się odbywają. To efekt nadgorliwości władz, które z całych sił usiłują zachować stołki, podlizując się klerowi. Bo im się (tym władzom) zdaje, że jak ureligijnią państwo i obywateli od kołyski aż po grób, to katolickie społeczeństwo będzie im wdzięczne. Ale chyba coraz mniej jest.
|
|
 | | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | >Sprawa "demonicznego psa" Sprawdziłem u żródła informacji u redaktora Adama Ciocha z FiM (o tym piesku pisze w ostatnich FiM w rozmowie z psychiatrą na temat opętań ). Przeczytał o tym w lokalnej gazecie z okolic Gdańska i nie zatoczyła ta sprawa wymaganych kręgów kurii czy innych --zapamiętał jednak kompletnie bezkrytyczne podejście dziennikarza dla którego biegający piesek-diabeł był jak najbardziej normalną sprawą -- niestety jak to diabeł wyparował i w dym się rozwiał .
Zadzwonię jutro i spytam u egzorcystów z tamtych rejonów . Pozdrawiam .
(uśmiałem się z redaktorem z różnych innych opętań i ich efektów a On z przemienienia Pańskiego i kotka diablego )
|
|
 | | Grzegorz (5685 punktów) | >3. Preferuje jedną religię ponad innymi i stwarza precedens do "konkordatów" z każdym mającym pozapolską siedzibę związkiem religijnym. Co do precedensu to teoretycznie racja, natomiast w praktyce większość związków religijnych ma siedziby w kraju. Mi jakoś nie przychodzi do głowy żadne liczące się wyznanie z siedzibą poza Polską (świadkowie Jehowy odpadają, bo ich akurat do konkordatu i jakichkolwiek związków z państwem nie ciągnie).
|
|
|  | 2 na 2 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Jak to nie? - buddyzm tybetański, islam szyicki, hinduizm typu "Hare Kriszna", wyznawcy Sathya Say Baby, wyznawcy Maharishiego, wyznawcy Osho... Mnóstwo tego jest! Można się też zastanowić nad kościołem prawosławnym różnych typów, ormiańskim, gruzińskim etc...
|
|
| |  | | Grzegorz (5685 punktów) | >Jak to nie? - buddyzm tybetański, islam szyicki, hinduizm typu "Hare Kriszna", wyznawcy Sathya Say Baby, wyznawcy Maharishiego, wyznawcy Osho... Mnóstwo tego jest! Można się też zastanowić nad kościołem prawosławnym różnych typów, ormiańskim, gruzińskim etc... No tak, mówiąc "liczące się" miałem na myśli przede wszystkim liczbę wyznawców, a przykłady które przytoczyłeś to w PL nadal czysta egzotyka - najliczniejsi z nich są chyba Hare Kriszna, których spis z 2005 szacuje na ok. 1000 osób (nie chcę tu wchodzić w akademicką dyskusję czy spis ich przeszacował czy niedoszacował, bo nawet ewentualne powiększenie x2 niewiele tu zmienia).
|
|
5 na 5 | Gwur (16 punktów) | Dla mnie ważny jest też moralny aspekt konkordatu, o czym jeszcze nikt nie wspomniał. A przecież konkordat to umowa zawarta z państwem o ustroju niedemokratycznym, które prowadzi otwartą walkę z prawami kobiet i mniejszości, notorycznie łamie obowiązki wynikające z podpisanej przez Watykan Konwencji o Prawach Dziecka (między innymi w sposób systemowy chroni przed odpowiedzialnością przestępców seksualnych i ułatwia im znajdowanie nowych ofiar), propaguje obskurantyzm, ignorancję, niemoralne zachowania itd. Nasuwa mi się tu porównanie z przyjęciem dla sąsiadów, na którym gospodarz przyznaje honorowe miejsce znanemu w okolicy bandycie-alkoholikowi.
|
|
2 na 2 | Viator10 (34 punktów) | W tym temacie polecam bardzo książkę Jerzego Wisłockiego "Konkordat 1993 - tak czy nie?". Autor w niej odnosi się do konkretnych przepisów Konkordatu i wskazuje jakie przepisy tegoż rodzą wątpliwości. Wskazuje też, że państwo w niektórych artykułach mogło wynegocjować lepsze rozwiązania (odwołuje się chociażby do konkordatu włoskiego). Wbrew co niektórzy tu twierdzą, Konkordat nie uregulował spraw majątkowych, Wisłocki zauważył, że to dość wyjątkowa sytuacja. Z formalnego punktu widzenia błędne też jest twierdzenie, że konkordaty zawierane są z państwem Watykan. Otóż Konkordat został zawarty ze Stolicą Apostolską, która jest podmiotem prawa międzynarodowego, ale sama nie jest jest państwem.
Jeszcze jest jedna rzecz, o której chyba już zapomniano. Konkordat podpisał 28 lipca 1993 rząd Suchockiej. Tyle że ten rząd wtedy od 2 miesięcy nie cieszył się zaufaniem parlamentu. Formalnie było to w porządku, niemniej dobrym zwyczajem politycznym powinno być to, że rząd wobec którego uchwalono wotum nieufności, krajem jedynie administruje, a sprawy o doniosłym znaczeniu (jak chociażby podpisanie ważnej umowy międzynarodowej) zostawia następcom.
|
|
 | | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | Dziękuję za post. Książka jest zbyt objętościowa . Na szkoleniu z kontaktów z mediami mówiono iż niestety potrzebne są zwięzłe krótkie argumenty --na długie wywody nie ma czasu . Posłowie maja też bardzo dużo zajęć (przynajmniej Ci z Ruchu). Fizycznie nie mają czasu na zbyt długie lektury (mogą nie mieć).
Powyższe argumenty w całym wątku zostały bardzo dobrze przyjęte. Pozdrawiam.
|
|
|  | daddy (2737 punktów) (zablokowany) | To konkordat jest Krzychu - tego ku...a nie pomalujesz!
|
|
| |  | | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | A o com się rozchodzi bo nie czaje ? Hej man !
|
|
| | |  | 1 na 1 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | |
|
| | | |  | 1 na 1 | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | Kompletnie nie oblatany--co nie zmienia faktu że i tak nie rozumiem ale już sobie daruj. Za 5 minut puszczam Sepulturkę i czas na triceps . A tu coś naszego z katotalibanu -- zespołu (nr. 2 po Behemoth najlepszego towaru exportowego muzyki z kraju nad Wisłą) Vader -God is Dead. www.youtube.com/watch?v=raerE_zUfCA&feature=share(a nie oblatany bo czasu nie mam na nic prawie i doby mi brakuje--muszę sobie jeszcze kilka obowiązków z jakich się nie wywiążę dołożyć)
|
|
| | | | |  | 1 na 1 daddy (2737 punktów) (zablokowany) | > Kompletnie nie oblatany--co nie zmienia faktu że i tak nie rozumiem ale już sobie daruj.> Za 5 minut puszczam Sepulturkę i czas na triceps .> A tu coś naszego z katotalibanu -- zespołu (nr. 2 po Behemoth najlepszego towaru exportowego muzyki z kraju nad Wisłą) Vader -God is Dead.> www.youtube.com/watch?v=raerE_zUfCA&feature=share> (a nie oblatany bo czasu nie mam na nic prawie i doby mi brakuje--muszę sobie jeszcze kilka obowiązków z jakich się nie wywiążę dołożyć)Chaos.A.D. Najlepsza płyta Sepy.  a zamiast tricepsa płat czołowy czasem poćwiczyć należy  Pozdrawiam.
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | 1. Beneath the Remains 2. Arise 3. Schizophrenia
Chaos i inne za wolne --to ma być muza do walki o kolejne podniesienie ciężaru o kolejne powtórzenie (ale też piękna i z czystym vocalem jak Slayer prawie wszędzie ).
Najlepsza jest Pleasure to Kill--Kreatora .
A mózg ? Ćwiczę . Uczę się . Uwielbiam to .
|
|
-3 na 3 | Ksiądz Tadeusz (-3 punktów) | >Proszę forumowiczów o Racjonalne argumenty przeciw Konkordatowi . >Informacje te będą wykorzystane na forum publicznym . >W walce o świeckość i wolność od religii .
Argumentem za Konkordatem jest formalizacja trwającej już wcześniej współpracy między dwoma wolnymi krajami. Zawarta przez demokratycznie wybranych przedstawicieli państwa składającego się z wolnych obywateli, mających wolny wybór.
Jeżeli większość opowiada się za Konkordatem, to warto ich wolę uszanować.
|
|
 | 7 na 7 | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | Jak mało kto szanuję wolność obywateli -- dlatego też pragnę by nie byli spętani okowami kłamstw religiantów o bogu i jego niby istnieniu oraz by mieli możność wyboru czy wolą trwać w błędzie i płacić swe pieniądze wyłudzane metodą "na Jezuska" grupie zazwyczaj w pełni świadomych swych poczynań spryciarzy --szamanów czy też wyrwać się z matrixa wiary i obłudy religii. A że centrala zła akurat w Rzymie się mieści ...
|
|
 | 3 na 3 | niewiarygodny (524 punktów) | >Argumentem za Konkordatem jest formalizacja trwającej już wcześniej współpracy między dwoma wolnymi krajami. Zawarta przez demokratycznie wybranych przedstawicieli państwa składającego się z wolnych obywateli, mających wolny wybór. >Jeżeli większość opowiada się za Konkordatem, to warto ich wolę uszanować.
Problem w tym, że konkordat jest sprzeczny z konstytucją, więc większość nie ma tutaj żadnego znaczenia. Słowem klucz jest "demokratycznie", jest to naprawdę chory ustrój, który w praktyce się kompletnie nie sprawdza, wygrywa ten kto najlepiej kłamie i ma najwięcej władzy w mediach.
|
|
 | 8 na 8 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) |
> Argumentem za Konkordatem jest formalizacja trwającej już wcześniej współpracy między dwoma wolnymi krajami.Ksiądz zapewne historię konkordatów zawieranych od XI w. ma w małym palcu. Które Ksiądz chciałby polecić jako te zawierane przez równe sobie strony i wolne kraje. Oczywiście wolne, to tylko te w pełni suwerenne. Może - zdaniem księdza przy tym ostatnim konkordacie przedstawiciele Polski podejmowali suwerenne decyzje dla dobra kraju, którego interesów mieli bronić? Moim zdaniem - ostatni konkordat został przygotowany przez papieskich agentów wpływu - niby reprezentującymi Polskę i podpisany - rzutem na taśmę przed oddaniem władzy. > Zawarta przez demokratycznie wybranych przedstawicieli państwa składającego się z wolnych obywateli, mających wolny wybór.Taką ciemnotę to można na katechezie wciskać. Nas interesują i kuluary i manipulacje, a precyzyjnie to udokumentowane fakty. Jesteśmy forum ludzi myślących samodzielnie. Tu mogą nas przekonać tylko racjonalne argumenty. Dlaczego np. konkordat z 1925 roku Ksiądz prof. B. Wilamowski, jeden z wybitnych prawników XX-lecia międzywojennego, skomentował go słowami: "Należy go zaliczyć do tych konkordatów, które kościół w jego działalności możliwie najmniej krępują, a zostawiają mu maksimum swobody".> Jeżeli większość opowiada się za Konkordatem, to warto ich wolę uszanować.Większość dała się zmanipulować i opowiadała się za "zwrotem majątków Kościelnych", co Kościół bezwzględnie wykorzystał dokonując ogromnej grabieży zupełnie im nienależnych majątków skarbu państwa. My proszę Księdza jesteśmy legalistami i prawo szanujemy, ale nie jesteśmy stadem baranów, którym można mówić co mają myśleć i jak oceniać. Dla nas nie istnieją ani prawa, ani instytucje, które nie podlegają krytyce. Dlatego bardzo źle oceniamy rolę instytucji religijnych, a szczególnie źle rolę Kościoła Katolickiego, ale nie indoktrynujemy i nie przymuszamy nikogo aby nasze argumenty na wiarę przyjmował. Miłego dnia. @@@ .
|
|
7 na 7 | Ahven (37 punktów) | Konkordat został ratyfikowany przez Sejm jedynie zwykłą większością głosów, a art. 90 ust. 2 Konstytucji RP nakazuje, aby była większość przynajmniej 2/3 głosów. Ktoś napisał już petycję w tej sprawie, niestety bez skutku. Myślę, że to też jest jakiś argument przeciwko.
|
|
 | 1 na 1 | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | Rozpowszechniłem na stronach RP na FB . Już podpisało trochę osób . Dzięki . (ku chwale świeckości i ateizmowi)
|
|
7 na 7 | Piotr Mądry (277 punktów) | >Proszę forumowiczów o Racjonalne argumenty przeciw Konkordatowi .
Świeckie władze nie mają prawa ingerować w treść podręczników do nauczania religii w państwowych szkołach czyli świeckie władze w imieniu nas wszystkich (bo w naszym imieniu działają) przyjmują do wiadomości: - "spójne i przekonujące argumenty" jako "dowody na istnienie Boga", - że pragnienie Boga jest wpisane w serce człowieka, - że człowiek został stworzony przez Boga i dla Boga, - że tylko w Bogu człowiek znajdzie prawdę i szczęście, - że każdy noworodek jest obciążony grzechem, - że Bóg jest początkiem i celem wszechświata, - że ... ... nie sposób dalej wyliczać jakie to jeszcze byty typu anielskiego, diabelskiego i duchowego przyjęliście apriori do wiadomości i stosowania na umysłach naszych dzieci. Skoro władze świeckie przyjmuja to do wiadomości (a w myśl Konkordatu - nie mają innego wyjścia) to czy sa one tak do końca świeckie? Nie! Konkordat więc z definicji czyni nasz Kraj Państwem wyznaniowym. Nie przyjmuję argumentacji, że kto chce - może a nie musi uczestniczyć w tej wyznaniowości. Nasze Władze CAŁE przyęły fundamentalizm i jednocześnie nasze CAŁE Władze reprezentują CAŁE społeczeństwo!
Przeraża mnie skala istniejącego jeszcze zabobonu!
|
|
 | 2 na 2 | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | Jest dla mnie zaszczytem iż tak wartościową osobę jak Ty udało mi się ściągnąć na portal ten gdzie to Elita intelektualna tego kraju raczy wymieniać się swą wiedzą . Życzę Ci wielu wątków i wysoko ocenianych postów .
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|