Racjonalista - Strona głównaDo treści
W salezjańskim dołku

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
04-03-2004 11:25Leon Bod BielskiW salezjańskim dołku
Hasło na posągu J.Bosko, "miłującego dzieci" w czasach, kiedy pedofilię inaczej zwano, od niedawna nabrało w Legnicy i okolicach swojego prawdziwego, salezjańskiego znaczenia. Drugie dno tego sloganu zarwało się "Boskim" Salezjanom, specom od wyłudzeń, przekrętów i naciągania zwykłych, parafialnych owieczek, ślepo wierzących "w księży"(!) gdy 29.02.04r. "Superwizjer" TVN pokazał kolejną odsłonę tragikomedii z wycyckanymi, płaczącymi parafianami, którym za pieniądze zaciągnięte w bankach i przekazane czarnej hosztaplerii komornicy z domów nie wyłażą, i z salezjańskimi, butnymi dobrodziejami w roli głównej, hardo sobie poczynającymi z reporterami TVN. Wszystko wskazuje na to, że- w myśl cytowanego sloganu- "stanie się wam według wiary waszej": dusze(pieniądze przy okazji też) już dawno oddali Salezjańskim hosztaplerom, "resztę zabierze" komornik za głupotę, która, podobnie jak Salezjańskie miłosierdzie i talenty w wymyślaniu chwytliwych, ubezwłasnowolniających hasełek- nie mają granic...

adaś
>Hasło na posągu J.Bosko, "miłującego dzieci" w czasach,
>kiedy pedofilię inaczej zwano, od niedawna nabrało w
>Legnicy i okolicach swojego prawdziwego, salezjańskiego
>znaczenia. Drugie dno tego sloganu zarwało się "Boskim"
>Salezjanom, specom od wyłudzeń, przekrętów i naciągania
>zwykłych, parafialnych owieczek, ślepo wierzących "w
>księży"(!) gdy 29.02.04r. "Superwizjer" TVN pokazał kolejną
>odsłonę tragikomedii z wycyckanymi, płaczącymi parafianami,
>którym za pieniądze zaciągnięte w bankach i przekazane
>czarnej hosztaplerii komornicy z domów nie wyłażą, i z
>salezjańskimi, butnymi dobrodziejami w roli głównej, hardo
>sobie poczynającymi z reporterami TVN. Wszystko wskazuje na
>to, że- w myśl cytowanego sloganu- "stanie się wam według
>wiary waszej": dusze(pieniądze przy okazji też) już dawno
>oddali Salezjańskim hosztaplerom, "resztę zabierze"
>komornik za głupotę, która, podobnie jak Salezjańskie
>miłosierdzie i talenty w wymyślaniu chwytliwych,
>ubezwłasnowolniających hasełek- nie mają granic...


Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365