Hasło na posągu J.Bosko, "miłującego dzieci" w czasach, kiedy pedofilię inaczej zwano, od niedawna nabrało w Legnicy i okolicach swojego prawdziwego, salezjańskiego znaczenia. Drugie dno tego sloganu zarwało się "Boskim" Salezjanom, specom od wyłudzeń, przekrętów i naciągania zwykłych, parafialnych owieczek, ślepo wierzących "w księży"(!) gdy 29.02.04r. "Superwizjer" TVN pokazał kolejną odsłonę tragikomedii z wycyckanymi, płaczącymi parafianami, którym za pieniądze zaciągnięte w bankach i przekazane czarnej hosztaplerii komornicy z domów nie wyłażą, i z salezjańskimi, butnymi dobrodziejami w roli głównej, hardo sobie poczynającymi z reporterami TVN. Wszystko wskazuje na to, że- w myśl cytowanego sloganu- "stanie się wam według wiary waszej": dusze(pieniądze przy okazji też) już dawno oddali Salezjańskim hosztaplerom, "resztę zabierze" komornik za głupotę, która, podobnie jak Salezjańskie miłosierdzie i talenty w wymyślaniu chwytliwych, ubezwłasnowolniających hasełek- nie mają granic... |