Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nostalgii kilka stępowego wilka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
15-05-2011 11:57Zejus z Kabaretu (65 punktów)Nostalgii kilka stępowego wilka
Ocena 8 na 8
Dzisiaj w kościele na mszy dziecięcej objawiła mi się tragedia, na którą byłem, przyznaję, jak dotąd ślepy. Może dlatego, że słabo uważałem w kościele.

Otóż kapłan, odczytawszy Ewangelię rozpoczął prawić naukę. Przedział wieku audytorium 5-9 lat, podobnie przedział ilorazu elokwencji kapłana. Ale do rzeczy. Było o owieczkach i pasterzu. Wiemy już przeto, kto grał pasterza, a kto słodkie baranki. Wiemy, kto został przywódcą (nieistotne jak głupim).

I dalej(parafrazuję)
Pasterz : Jakie powinnyście być, owieczki?!
Jaś: Posłuszne wobec dorosłych. Wszystkich.
Ppo pół minuty wysiłku umysłowego) Hola! Pan Jezus mówił, że do zagrody przyjdą złodzieje. To wszystkich, czy nie. Nie, nie! Nie powinnyście SŁUCHAĆ wszystkich. (Dopowiadam dla mniej bystrych - słuchajcie tylko pasterza, głównie, i rodziców.)

Nie wiem, jaki był kontekst słowa słucham w ustach Pasterza, ale nie zabrzmiało to zbyt dobrze. Dodam, że słowo SŁUCHAĆ zacytowałem.

W parafii, w której mieszkam jest zwyczaj gromadzenia się dzieci wokół ołtarza na "Ojcze (Chrzestny - polecam) Nasz". Przez pierwsze miesiące obowiązywały regularne walki o miejsce przy Pasterzu, dosłownie.

Muszę przyznać, że nie doceniałem jak cwani są ci czarni, jak oni to mają zaplanowane. Goebbels by im mógł pozazdrościć. Szczególnie co się tyczy dzieci, ja nawet byłem ministrantem i do dziś nie wiem jak mi się udało. Straszna to machina.

Więc podsumowując: Największym grzechem rodziców (jednym z największych - nie łapmy się za słowa) jest ochrzczenie, obrzezanie, nurzanie w Gangesie itp. dziecka. Bzdurą, wykrzyczeć chcę, jest teza, jakoby religia przyczyniała się do bogactwa naszej czy innej kultury czy cywilizacji, bo taka kultura istnieje, ale ma piasek za fundament. Bo taka cywilizacja zabija 50 mln ludzi w konflikcie zbrojnym bez mrugnięcia okiem, cywilizacja, o której się mówi chrześcijańska. Bo ona, do k***y nędzy, nie kształtuje człowieka, tylko jego pozór(mówiąc o poglądach).
Nie moralność tylko jej złudzenie. Bo nie pozwala pytać o wszystko, myśleć o wszystkim. Zaprzecza człowieczej naturze, zwierzęciu w człowieku, brzydocie człowieka.

Uważam, że człowiek dla siebie samego może być twórcą, może płonąć, wybuchać i gasnąć, dawać źródło dla wielkich rzeczy na swoją miarę. A religia, związane z nią wychowanie, odrzuca ten potencjał, ogranicza go do jedzenia wafelków, koszernego mięsa, czy czołobitności. Ta woda wsiąka w piasek, nie szuka koryta.

Antyklerykalizm - tak, antyateizm - tak, nienawiść - tak, złość - tak. Bez wrogów szczeźniemy.

Skończę w żartobliwym tonie. "Kapłana zwalcza się nie argumentami, lecz więzieniem" - F. Nietzsche (podpowiedź - "kapłan" to tutaj niekoniecznie osoba), łebski gość, zresztą powyżej też samoistnie trochę go wplotłem.

Bij, zabij!!, bo nijak inaczej.

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Selanos (12869 punktów)
>słuchajcie tylko pasterza, głównie, i rodziców.)
To chyba Jezuici mówili coś o oddawaniu dziecka na siedem lat czy jakoś tak. Albo inaczej: czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci.
Kler jest sprytny, kler wie, że małe dzieci mogą słuchać dorosłych bezkrytycznie. Czym to skutkuje widać dzisiaj w Polsce.

>Muszę przyznać, że nie doceniałem jak cwani są ci czarni, jak oni to mają zaplanowane. Goebbels by
>im mógł pozazdrościć.
Zastanawia mnie jedno: jest wielu naprawdę ciemnych księży. Takich którzy nie potrafią się wypowiedzieć prawidłowo po polsku, takich którzy nie mają żadnego wykształcenia/zainteresowań poza teologią. Chociaż nawet z teologią u nich źle. Mimo tego, są sprytni. Głupi, ale sprytni.

>jakoby religia przyczyniała się do bogactwa naszej czy innej kultury czy cywilizacji, bo taka
>kultura istnieje, ale ma piasek za fundament. Bo taka cywilizacja zabija 50 mln ludzi w konflikcie
>zbrojnym bez mrugnięcia okiem, cywilizacja, o której się mówi chrześcijańska.

Cóż, według słów Benedykta to dzięki cywilizacji chrześcijańskiej mamy wolność religijną. Dziwne, no nie ?

>Nie moralność tylko jej złudzenie.

Najlepsza jest moralność chrześcijańska po polsku. Najbardziej pasuje do tego określenie dulszczyzna.
17-05-2011 18:08 
 Ocena 1 na 1
anake joni (5 punktów)
Nie chodzę od dawna do kościoła ale pamiętam scenkę z kościoła w Gdańsku z Katedry Mariackiej.Ksiądz dobrodziej po mszy dawał mikrofon dzieciom aby mogły zadawać mu pytania. Siostra wiek 5 lat mojej znajomej zauroczona miejscem też dostała mikrofon do ręki. Jak się później okazało było to fatalnym posunięciem księdza. Jakie pytanie mu zadała dziecina, tu cytuje" Dlaczego aniołek ( ten przy ołtarzu) ma gołą dupę?" Ksiądz się zmieszał i nie odpowiedział a połowa kościoła rykneła ze śmiechu. Od tego momentu dzieci po mszy nie mogły już zadawać żadnych pytań. Konkluzja. Ksiądz nie umiał odpowiedzieć na inne pytanie niż na swoje.

Najgorsze jest nie to,że nie odpowiedział ( bo uważam ,że pytanie było z serii historii sztuki) ale że, się nawet nie uśmiechnął.
Nie indoktrynuje swojego syna choć na pytanie kim jest zakonnica odpowiedziałam,że kobietą, którą wstąpiła do sekty próbując uciec przed odpowiedzialnością za swoje życie. Na pytanie kim jest bóg powiem ,że wymysłem grupy ludzi. Mam cichą nadzieję,że w przyszłości jak ktoś z katoli w szkole powie ,że jego ojciec go kocha to przytaknie,że istotnie jego ojciec Marcin go kocha ( i będzie to dla niego prawdą oczywistą).

Ps. Życie pchły jest bardzo istotną kwestią nie tylko dla parazytologa ale także dla psa.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365