Racjonalista - Strona głównaDo treści
I tak i nie...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
08-09-2007 11:50po tatusiu (5 punktów)I tak i nie...
hmm.... ja jestem w 3 klasie LO ,od kiedy chodze do liceum na religię nie chodzę. Myślę ,że nie da sie raczej nic wywalczyć ,jezeli szkoła jest mała i co za tem idzie, mniej osob nie chodzi na religię. I raczej należałoby sie nad tym zastanawiac KTO miałby tej etyki nauczać ,bo jezeli katecheta a nie np. mgr filozofii to jest to sztuka dla sztuki, ale nic tak naprawdę nie wnosi.
Natomiast w wiekszym mieście szansa na wywalczenie etyki znacznie sie zwiększa. Pozostaje tylko probować.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Tofik (5585 punktów)Odp: i tak i nie...
A czy najlepszym rozwiązaniem nie byłyby szkółki przykościelne? Kościół nie miałby wtedy nic wspólnego ze szkołą i wszyscy byliby zadowoleni

"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
beatrise (9 punktów)
Jestem tego samego zdania. Przez tyle lat nauczano religii poza szkołą więc teraz też tak mogłoby być, tylko że teiści uznaliby wprowadzenie takich szkółek za dyskryminację i nic by z tego nie wyszło.
Tofik (5585 punktów)
Dyskryminację? To przecież oni wybierają czy dziecko ma kontynuować ich wierzenia (przynajmniej na początku życia dziecka), a kościół ogóle nie powinien kojarzyć się ze szkołą, bo to są dwie odrębne sprawy: w szkole uczą, że życie na Ziemi powstało dużo później niż po 6 dniach, jak naucza biblia. To jest paranoja i dzieci już same nie wiedzą w co wierzyć...

"Bez bogów można żyć normalnie. BEZ ROZUMU - NIE!" Drobner
Marcin Grzeszny (93 punktów)
>Jestem tego samego zdania. Przez tyle lat nauczano religii poza szkołą więc teraz też tak mogłoby być, tylko że teiści uznaliby wprowadzenie takich szkółek za dyskryminację i nic by z tego nie wyszło.
>
na pewno po odzieleniu szkoły od koscioła po całym kraju przeszlaby fala protestów. jednak warto o to walczyc. zadna dyskryminacja to to nie jest. poczekamy aż partie lewicowe podniosą sie po ostatnich kleskach, wygraja wybory, a potem bedziemy swiadkami jak zaczna znikac rozne religijne aspekty zycia w panstwie ktore juz dawno powinno byc laickie.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365