Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jaja jak birety!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
13-06-2011 10:42Domestos z Bidetu (exPanBuk)) (6257 punktów)Jaja jak birety!
Ocena 10 na 10
Cytat:

W Chicago, dzięki wspólnej inicjatywie księży tamtejszej archidiecezji i ofiar molestowania seksualnego przez niektórych duchownych, otwarto Ogród uzdrowienia.


nieźle - nie?

Cytat:

"W publicznej debacie nad problemem nadużyć seksualnych w Kościele często nie wsłuchujemy się w głosy ofiar. Ogród uzdrowienia jest permanentnym głosem, permanentnym przeproszeniem i permanentnym zobowiązaniem do pomocy ofiarom" - powiedział hierarcha podczas homilii. Mówiąc o symbolice ogrodu, kardynał zaznaczył, że przyroda ma właściwości uzdrawiające.


czyli jak zawsze: Bóg zapłać!

Ogród uzdrowienia dla ofiar nadużyć
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Selanos (12869 punktów)
Całkiem nieźle kościół tam sobie radzi. Milionowe odszkodowania, a ich stać na jakieś ogrody. Z figurkami "świętej rodziny" z brązu.

Całkiem niezły sposób na pokazanie że coś robią. Potem kler, jak w sądzie będzie walczył z osobami które chcą odszkodowania będzie mógł powiedzieć prasie: PRZECIEŻ MY SIĘ STARAMY, ZBUDOWALIŚMY OGRÓD.
13-06-2011 11:18 
 Ocena 1 na 1
Lodowy (1486 punktów)
>Całkiem niezły sposób na pokazanie że coś robią. Potem kler, jak w sądzie będzie walczył z osobami które chcą odszkodowania będzie mógł powiedzieć prasie: PRZECIEŻ MY SIĘ STARAMY, ZBUDOWALIŚMY OGRÓD.
Jak podano to wspólna inicjatywa księży jak i ofiar molestowania. Jeśli więc ofiary chciały ten ogród to niech mają.
finerbijk (17282 punktów)
No, ładny pomysł. Przynajmniej przyznają, że jakoś czują się winni (tzn. chyba księża, a nie molestowani). Nie wiadomo tylko kogo ten ogród ma uzdrawiać - pedofilów, ich ofiary, czy może jednych i drugich, aby mogli uleczyć swą miłość i ją kontynuować już na zdrowo.

Szkoda też, że lekarze nie wiedzą, iż "przyroda ma właściwości uzdrawiające"? Zamiast męczyć pacjentów po szpitalach, lepiej ich porzucić gdzieś w dżungli lub tajdze, a przyroda się nimi zajmie.
13-06-2011 18:27 
 Ocena 2 na 2
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Zamiast męczyć pacjentów po szpitalach
Zauważ, że szpitale są zwykle budowane w jakichś ładnych okolicznościach przyrody, nie mówiąc już o uzdrowiskach.
> kogo ten ogród ma uzdrawiać - pedofilów
Pedofilia, jak wiadomo jest nieuleczalna. I żadne ogrody na nią nie pomogą.
Dzisiaj jest uznawana za tzw. parafilię, ale jak wiemy z historii seksuologii, homoseksualizm też był kiedyś uznawany za "zboczenie". Czasy i poglądy się zmieniły.
Dzisiaj homoseksualizmu się już nie leczy.
Leczy się ewentualnie homoseksualistów, którzy dopuścili się przestępstwa seksualnego, i to też nie leczy się ich z homoseksualizmu tylko np. z agresywnego zachowania się, czy nieumiejętności zapanowania nad popędem seksualnym.
Gwałcicieli kobiet też nie leczy się z heteroseksualizmu.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
13-06-2011 18:46 
 Ocena 4 na 4
marcin1902 (3438 punktów)
>Pedofilia, jak wiadomo jest nieuleczalna.

Gadasz głupoty, święta kropla krwi Papy uleczy nawet węża z grzybicy stóp...


"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
finerbijk (17282 punktów)
>Zauważ, że szpitale są zwykle budowane w jakichś ładnych okolicznościach przyrody, nie mówiąc już o uzdrowiskach.
Szczególnie psychiatryczne, zieleń podobno uspokaja, ale przyroda w równym stopniu uzdrawia, jak wpędza do grobu. Przyrodę nic nie obchodzi nasze zdrowie. Wdychając odżywcze sosnowe powietrze może cię ukąsić kleszcz z zapaleniem mózgu i tylko fikniesz nogami odrobinę zdrowsza

>Dzisiaj homoseksualizmu się już nie leczy.
Dopóki będą rodzice i dzieci, to pedofilia będzie zawsze traktowana jako zboczenie, tak mi się wydaje.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>Dopóki będą rodzice i dzieci, to pedofilia będzie zawsze traktowana jako zboczenie, tak mi się wydaje.
Akurat rodzice i dzieci nie mają z tym wiele wspólnego. Weźmy np.taką Lolitę.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
finerbijk (17282 punktów)
>Akurat rodzice i dzieci nie mają z tym wiele wspólnego. Weźmy np.taką Lolitę.

Chodziło mi o to, że rodzice będą zawsze potępiać pedofilię na podstawie ekstrapolacji własnych uczuć do swoich dzieci.
14-06-2011 11:59 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

>Chodziło mi o to, że rodzice będą zawsze potępiać pedofilię na podstawie ekstrapolacji własnych uczuć do swoich dzieci.
Jest to bardzo częste zjawisko! Wielu starych kawalerów się nie ożeniło, bo mamusia za każdym razem groziła, że się targnie na własne życie, jak synuś się z tą okropną kobietą ożeni, która na pewno go skrzywdzi. Stąd się też biorą te wszystkie dowcipy o teściowych. Bo rodzice za wszelką cenę chcą utrzymać dzieci przy sobie bo boją się syndromu tzw. opuszczonego gniazda.
Zależy to zresztą chyba od kultury danego kraju. Podobno we Włoszech jest to dosyć powszechne zjawisko, że szczególnie mężczyźni do późnych lat mieszkają z rodzicami.
W krajach anglosaskich zaś i skandynawskich dzieci wcześniej się usamodzielniają.


Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
finerbijk (17282 punktów)
>Jest to bardzo częste zjawisko! Wielu starych kawalerów się nie ożeniło, bo mamusia za każdym razem groziła, że się targnie na własne życie, jak synuś się z tą okropną kobietą ożeni, która na pewno go skrzywdzi.
Wydaje mi się, żeby aż tak to raczej bardzo rzadkie zjawisko, ale nadopiekuńcze matki często robią z facetów maminsynków, którzy potem już by chcieli, aby im każda kobieta matkowała. To akurat nie ma nic wspólnego ze stosunkiem do pedofilii, ale ogólnie zazdrość o dzieci na pewno.

>Zależy to zresztą chyba od kultury danego kraju. Podobno we Włoszech jest to dosyć powszechne zjawisko, że szczególnie mężczyźni do późnych lat mieszkają z rodzicami.
Są pewnie różne przyczyny. We Włoszech podobno jest to związane z bardzo drogimi weselami, które muszą obowiązkowo się odbyć, bo inaczej obciach.
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> To akurat nie ma nic wspólnego ze stosunkiem do pedofilii
Stosunek do pedofilii, a właściwie do pedofilów, kształtuje się tak, jak się przedstawia ich wizerunek, zwłaszcza w mediach.
Kiedyś tak przedstawiano wizerunek onanisty.


Podkrążone oczy, nabrzmiałe powieki i obwisłe policzki.
A tak się przedstawia homoseksualistę


No i pedofila




Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
14-06-2011 16:23 
 Ocena 1 na 1
marcin1902 (3438 punktów)




"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)

Lecz ksiądz się uśmiecha, a onanista smutny jest jakiś.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
14-06-2011 17:22 
 Ocena 2 na 2
marcin1902 (3438 punktów)
>Lecz ksiądz się uśmiecha, a onanista smutny jest jakiś.

Bo ksiądz jest po, a onanista przed...


"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
14-06-2011 20:03 
 Ocena 1 na 1
kiryl (2975 punktów)
(zablokowany)
>>Lecz ksiądz się uśmiecha, a onanista smutny jest jakiś.
>Bo ksiądz jest po, a onanista przed...
Obydwaj sa po i przed.
marcin1902 (3438 punktów)
>Obydwaj sa po i przed.

Jak patrzę na "grymas" księdza, to mam wrażenie, że jest w trakcie...
Tylko zachodzi jeszcze jedno pytanie. Ten onanista jest smutny, a może to onanista katolik, no i jest smutny z powodu wyrzutów sumienia, bo jest po...

"...nie warto o tym dziś gadać, cały ten dzień to jest zdrada..." Pablopavo i Ludziki
14-06-2011 20:36 
 Ocena 1 na 1
Domestos z Bidetu (exPanBuk)) (6257 punktów)
>Lecz ksiądz się uśmiecha, a onanista smutny jest jakiś.
Cytat:


Omne animal post coitum triste praeter gallum, qui post coitum cantat




Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
lukaszewicz (5674 punktów)
Kościół w Polsce też uprawia samokrytykę:



(Plakat na jednym z Warszawskich kościołów)
Domestos z Bidetu (exPanBuk)) (6257 punktów)
> Kościół w Polsce też uprawia samokrytykę:
>(Plakat na jednym z Warszawskich kościołów)
>
Pytanie: czy plakat aby jest skierowany we właściwym kierunku?
A co uprawia KRK? raczej samogwałt. Ale o tym ciii!

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
13-06-2011 12:40 
 Ocena 1 na 1
AdamGr (3037 punktów)

>Pytanie: czy plakat aby jest skierowany we właściwym kierunku?

Znaczy co, miał być przy sex-shopie czy jak...?
13-06-2011 12:56 
 Ocena 1 na 1
Domestos z Bidetu (exPanBuk)) (6257 punktów)
>>Pytanie: czy plakat aby jest skierowany we właściwym kierunku?
>Znaczy co, miał być przy sex-shopie czy jak...?

jeżeli sex-szopa jest własnością proboszcza to może i tam... ważne żeby dostrzegł przesłanie....
Coś o belce i oku?

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
13-06-2011 13:04 
 Ocena 2 na 2
AdamGr (3037 punktów)
Belka nosi okulary, a o co chodzi ?
Domestos z Bidetu (exPanBuk)) (6257 punktów)
>Belka nosi okulary, a o co chodzi ?
czyli się cwaniak zabezpiecza!
belka w oku


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
13-06-2011 13:59 
 Ocena 1 na 1
Grzegorz (5685 punktów)
Całe zło zaczyna się od nakładania pęt prawdzie.
Niekoniecznie całe zło, ale na pewno krępowanie prawdy nie jest niczym dobrym, nawet jeśli robi się to za pomocą osławionego paragrafu 196 kk Tyle że KRK wykazuje tutaj jak zwykle moralność Kalego, czyli jak partia tępiła inne poglądy to było źle, a teraz jest dobrze bo to KRK ma monopol na prawdę.

Jakby taki plakat stał gdzieś blisko to postarałbym się go odpowiednio "ulepszyć" tak jak to czasem zdarzało się robić z wyjątkowo denerwującymi plakatami wyborczymi.
13-06-2011 14:24 
 Ocena 7 na 7
diogenes (42753 punktów)




Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
14-06-2011 01:56 
 Ocena 2 na 2
Ironhide (432 punktów)





Ignoramus et ignorabimus? Nonsense! Wir müssen wissen. Wir werden wissen!
markolis35 (50 punktów)
Nie no, proszka musiałem zażyć, pokażcie mi te ofiary co się "uzdrowiły" Gdzie ten kościół wsłuchuje się w głos ofiar. Krzyk w Polsce, aż gardła bolą. Kocham chodzić po lesie , kocham góry i morze tylko kościół pomóc mi nie może. Więzienie dla nich nazwał bym "ogrodem''lecz nie uzdrowienie, tylko tak jak ofiary ciągłego cierpienia. "Ogrodników"bym wpuścił z wyrokami dożywotnimi, co by "pielęgnowali" księży i ich popęd do seksu z niewinnym. Polska by rozkwitła w nowe wnet budowle, na tej ziemi co państwo oddało ponoć zgodnie z prawem. Normalnie szok.
Jedynym "uzdrowieniem" ofiary jest ukaranie sprawiedliwie sprawcy pedofilii.
jkl; (5859 punktów)
Przynajmniej drzewa sadzą.
U nas zamiast Ogrodu powstałaby Świątynia Uzdrowienia.
Domestos z Bidetu (exPanBuk)) (6257 punktów)
>Przynajmniej drzewa sadzą.
>U nas zamiast Ogrodu powstałaby Świątynia Uzdrowienia.
>
Tak sie domyślamy - u nas - przejeli by parkod Rady Miasta plus opłaty na sprzatanie parku...


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365