Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mniejszy nie znaczy gorszy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
22-05-2011 09:08TheRaV (318 punktów)Mniejszy nie znaczy gorszy
Ocena 5 na 5
Kochani!

Nie mogłem się powstrzymać przed podzieleniem się z wami tą radosną nowiną, na którą natknąłem się dzisiaj. Zainspirowany monumentalnym dziełem ze Świebodzina powstał kolejny pomnik naszego wielkiego króla...

Kiedy zobaczyłem nagłówek newsa przez chwilę myślałem, że jest to jakiś spóźniony żart primaaprilisowy, ale jednak najwyraźniej nie...

Nie przedłużając odsyłam was do tego newsa.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

sceptymucha (moderator, 11470 punktów)
Ja mam tylko jedno pytanie - ponieważ Ustroń-Zawodzie jest blisko miejscowości Wisła - czy sponsorem nie był Adam Małysz?

Pozdrawiam

Egoizm jest rodzajem algorytmu.
22-05-2011 09:45 
 Ocena 2 na 2
Ateusznik (405 punktów)
>Ja mam tylko jedno pytanie - ponieważ Ustroń-Zawodzie jest blisko miejscowości Wisła - czy sponsorem nie był Adam Małysz?
>Pozdrawiam
Z tego co wiem, to Małysz jest luteraninem, a oni nie są aż tacy bałwochwalczy.
22-05-2011 10:17 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Małysz jest luteraninem
Małysz krytykował Jarosława Kaczyńskiego. "Dlaczego prezes Jarosław Kaczyński nie składa kwiatków w Krakowie, a w Warszawie pod bramą pałacu?"
I katastrofę smoleńską : "Mamy ciągle aferę dotyczącą katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Szukanie winnych, a to piloci, a to Rosjanie. Wszystkich to już męczy."
Taki ktoś nie ufundowałby pomnika!

Wszystko ma swój początek i koniec.
22-05-2011 10:21 
 Ocena 1 na 1
Ateusznik (405 punktów)
> "Dlaczego prezes Jarosław Kaczyński nie składa kwiatków w Krakowie, a w Warszawie pod bramą pałacu?"
>I katastrofę smoleńską : "Mamy ciągle aferę dotyczącą katastrofy samolotu prezydenckiego w Smoleńsku. Szukanie winnych, a to piloci, a to Rosjanie. Wszystkich to już męczy."
Bluźnierca!!!
22-05-2011 11:43 
 Ocena 4 na 4
Zella (1321 punktów)
>Ja mam tylko jedno pytanie - ponieważ Ustroń-Zawodzie jest blisko miejscowości Wisła - >czy sponsorem nie był Adam Małysz?
>Pozdrawiam
>Z tego co wiem, to Małysz jest luteraninem, a oni nie są aż tacy bałwochwalczy.

Pierwszą moją reakcja na Jezusa w Ustroniu to złapanie się za głowę!"Jeszce jeden, jeszcze jeden"! Figura nie powinna być darem anonima! Czyżby wstydził się swego megalomaństwa, pieniędzy wyrzuconych na powielanie monumentalnych Chrystusów?
Do czego radni miasta są zobowiązani wobec"darczyńcy"?!Ustroń jest w znacznej mierze miastem protestantów. Czyżby zawiązano pakt i porozumienie (wreszcie) między katolikami a nimi? Winię za ten "wybryk" władze miasta, bo czy każdy kto chce może stawiać w publicznych miejscach posągi, figury? Zacznie się wyścig ze Świebodzinem?
Pełno pomników Jana Pawła II ,teraz Chrystusów.Dokąd zmierzamy w laicyzującej się Europie?
Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
>Z tego co wiem, to Małysz jest luteraninem, a oni nie są aż tacy bałwochwalczy.

Rozumiem już- to tłumaczy jego skromność i pracowitość.

Ze wszystkich odłamów chrześcijaństwa największą dozę zrozumienia mam dla ewangelików. Za etos pracy i sola gratia et sola fide.


Fabricati Diem, Pvnc!
Anna Salman (16360 punktów)
>Z tego co wiem, to Małysz jest luteraninem, a oni nie są aż tacy bałwochwalczy.
W ogóle nie są - bałwochwalstwa zabrania 2 przykazanie.
22-05-2011 09:46 
 Ocena 6 na 6
Alicja Duda (25557 punktów)
>Ja mam tylko jedno pytanie - ponieważ Ustroń-Zawodzie jest blisko miejscowości Wisła - czy sponsorem nie był Adam Małysz?
Na pewno nie. Adam Małysz jest ewangelikiem więc nie modli się do figur ani obrazów.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.
perun (8610 punktów)
>Kochani!
>Nie mogłem się powstrzymać przed podzieleniem się z wami tą radosną nowiną, na którą natknąłem się
Rzeczywiście to radosna nowina . Z wrażenia aż odśpiewałem radosne Hosanna.
22-05-2011 10:15
 Ocena 10 na 10
X-Yuri (159 punktów)
Heh, powoli, pójdą za ciosem.

Złośliwi twierdzą, że to:

to tajna wizualizacja nowego (planowanego "przez nich") dojścia do portu w Gdyni (na początek tylko tam, później reszta..)
22-05-2011 11:42 
 Ocena 4 na 4
liebes (612 punktów)
>to tajna wizualizacja nowego (planowanego "przez nich") dojścia do portu w Gdyni (na początek tylko tam, później reszta..)

Spełnia się... proroctwo Tolkiena?
kogut59 (3090 punktów)
>Kochani!
>Nie mogłem się powstrzymać przed podzieleniem się z wami tą radosną nowiną, na którą natknąłem się
>dzisiaj. Zainspirowany monumentalnym dziełem ze Świebodzina powstał kolejny pomnik naszego wielkiego
>króla...
TO JEST DYSKRYMINACJA KOBIET !
Gdzie pomnik królowej polski ?
liebes (612 punktów)
>Gdzie pomnik królowej polski ?
Iława:



Pomnik Maryi Matki Życia w Radomiu:



Kraków:


22-05-2011 12:40 
 Ocena 7 na 7
maruda (5550 punktów)
>>Gdzie pomnik królowej polski ?
>Iława:
Za małe, jesteśmy Wielkim Narodem, nasz czyn patriotyczny powinien to odzwierciedlać. Pomysł roboczy Leżąca Matka Boska na całej długości granicy z Niemcami. Powinna być widoczna z Księżyca bez lunety.
22-05-2011 13:15 
 Ocena 7 na 7
Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
Patrząc na kształt granicy z Niemcami, to ta matka Boska musiałaby się zginać w interesujących i zgoła nietypowych miejscach.

I kto to do cholery jest ten Bosek?!

Fabricati Diem, Pvnc!
22-05-2011 13:59 
 Ocena 4 na 4
Anna Salman (16360 punktów)
>I kto to do cholery jest ten Bosek?!
Był taki piłkarz, grał zdaje się w Legii albo Polonii na początku lat osiemdziesiątych. Jego matka pracowała z moją.
23-05-2011 06:55 
 Ocena 1 na 1
Scorp (5381 punktów)
>>I kto to do cholery jest ten Bosek?!
>Był taki piłkarz, grał zdaje się w Legii albo Polonii na początku lat osiemdziesiątych. Jego matka pracowała z moją.

Ryszard Bosek, siatkarz, były reprezentant Polski, może to o niego chodzi?
-
23-05-2011 13:23 
 Ocena 1 na 1
Anna Salman (16360 punktów)
>Ryszard Bosek, siatkarz, były reprezentant Polski, może to o niego chodzi?
Być może, nie pamiętam. Jego matka pracowała z moją i kiedyś, dzwoniąc do klubu na pytanie - kto mówi? -odpowiedziała "matka Boska", co potem zaczęło kursować jako anegdota. Stąd tak mi utkwiło w pamięci.
>
Manian (950 punktów)
Dopiero co go postawili, a już go powiesili. Coś im się historia pomyliła, przecież go ukrzyżowali podobno.


liebes (612 punktów)
I tak ładniejsze toto niż toto:



22-05-2011 13:06 
 Ocena 2 na 2
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>I tak ładniejsze toto niż toto:

Zupełnie się nie zgadzam.
Ten Pani przykład jest o wiele ładniejszy i bardziej oddaje głębię myśli inspirującej twórcę.

Pozdrawiam.

@@@
.
22-05-2011 13:10 
 Ocena 4 na 4
Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
Papa przynajmniej praktyczny- przy deszczu jest gdzie się schować...


Fabricati Diem, Pvnc!
PanBuk (6257 punktów)
>Papa przynajmniej praktyczny- przy deszczu jest gdzie się schować...
No spokojnie kilku "zimnych Lechów" w gorącą czerwcową noc by mogło się tam schronić...

Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
Gosia (9452 punktów)
>Papa przynajmniej praktyczny- przy deszczu jest gdzie się schować...

Cóś mało podobny. W pierwszej chwili wzięłam toto za wizerunek Dziwisza, w następnej jakoś tak skojarzyło mi się z pisuarem...
22-05-2011 15:23 
 Ocena 3 na 3
kogut59 (3090 punktów)
>I tak ładniejsze toto niż toto:
>
Toto jest praktyczne można przy deszczu sucho na autobus czekać
22-05-2011 17:23 
 Ocena 2 na 2
Xion (501 punktów)
(zablokowany)
>I tak ładniejsze toto niż toto:
Ale ale... dlaczego ktoś miałby robić pomnik Buki?
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
>Kochani!
>Zainspirowany monumentalnym dziełem ze Świebodzina powstał kolejny pomnik naszego wielkiego króla...
Cud, miód, ultramaryna - jest tak piękny jak pomnik Lenina.
Tylko czy wzorzec na pewno ze Świebodzina, bo Terchowej właśnie ze stali wielgaśnego pobudowali.



I też piękny taki.

Pozdrawiam.

@@@
.
23-05-2011 10:11 
 Ocena 1 na 1
Kowalski4 (762 punktów)
Dla niezorientowanych -- w Terchovej to terchovianin -- Janosik.
23-05-2011 10:55 
 Ocena 1 na 1
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
.
>Dla niezorientowanych -- w Terchovej to terchovianin -- Janosik.
Cholera jasna, a wygląda całkiem jak Jezusiczek podczas Kazania na Górze.

Pozdrawiam.

@@@
.
Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
Ciekawe co stałoby się, jeśliby na czole każdej z tych figur wyryć drugie przykazanie: "Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny(...)". Ale byłaby zdrowa heca!

Fabricati Diem, Pvnc!
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Nie przedłużając odsyłam was do tego
>newsa
.

Cytat:
Wysoka na 24 metry (wraz z cokołem) figura ze stali nierdzewnej przedstawiająca Jezusa Chrystusa Króla Polski stanęła w piątek przy kościele...


Ciekawe, po ile stal nierdzewna teraz w skupie chodzi...
22-05-2011 15:06 
 Ocena 5 na 5
diogenes (42753 punktów)
>po ile stal nierdzewna teraz w skupie chodzi

Ta, którą użyto na pomnik, chodzi po wodzie.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
22-05-2011 15:19 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>po ile stal nierdzewna teraz w skupie chodzi
>Ta, którą użyto na pomnik, chodzi po wodzie.

Bo to Ducha działanie jest. Tego Ducha .
22-05-2011 23:35 
 Ocena 2 na 2
spray (5875 punktów)
>>>po ile stal nierdzewna teraz w skupie chodzi
>>Ta, którą użyto na pomnik, chodzi po wodzie.
>Bo to Ducha działanie jest. Tego Ducha .

No, ba!
Prekognitywnie odebrał projekcję "Avatara" w 3D.
Wcale mnie to nie dziwi. Przecież to nawet pełnoprawny cud nie jest, bo bez słusznej asysty Przenajświętszej Panienki, co powszechne, alibo Chrystusa Pana, co wyjątkowe raczej... przez skromność Onego. We Świebodzinie naocznie udowodnioną

Nikt do tej pory nie określił dokładnie momentu w historii, w którym człowiek został udomowiony przez kota.
diogenes (42753 punktów)
Cytat:
Wysoka na 24 metry (wraz z cokołem) figura ze stali nierdzewnej przestawiająca Jezusa Chrystusa Króla Polski


Czy to nie jest podjazd w stronę zmiany ustroju RP na królestwo? Temat dla ABW.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
23-05-2011 00:05 
 Ocena 1 na 1
spray (5875 punktów)
> [cytat]
>Czy to nie jest podjazd w stronę zmiany ustroju RP na królestwo? Temat dla ABW.

Pojazd raczej... Albo inna machina oblężnicza jakby...


Nikt do tej pory nie określił dokładnie momentu w historii, w którym człowiek został udomowiony przez kota.
diogenes (42753 punktów)
>Nie mogłem się powstrzymać przed podzieleniem się z wami tą radosną nowiną,...

Figura robi swoje: działa. Staje się punktem odniesienia dla krytyki, apoteozy, nawet obojętności: kiedy jest się obojętnym na ... ma się do tego już jakiś stosunek. Od świtu do zmierzchu obraz pada na siatkówki oczu, podprogowo wciska się do świadomości, podświadomości: Jezus, Jezus, Jezus...Porównajcie sobie znane państwa totalitarne: powtórzenie jest jedną z fundamentalnych figur manipulacji. Arytmetyka tego nonsensu jest prosta: 1000x0=1. A stawką są miliony. Rozpatrywanie tego rodzaju zjawiska na płaszczyźnie jakiejkolwiek estetyki jest nieporozumieniem.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
DEMONICON (4893 punktów)
A gdybym tak sobie pierdyknął takiego stumetrowego Chrystusika na własnym podwórku? A co? Stać mnie przecie, jeszcze świątynię wybuduję ...
Kasa, kasa, kasa ... niech popłynie ...

Kojarzy mi się to wszystko ze znaczeniem drzew przez naszych ukochanych czworonogów ...

Pozdrawiam
22-05-2011 16:53 
 Ocena 4 na 4
Rafaela (2059 punktów)
>A gdybym tak sobie pierdyknął takiego stumetrowego Chrystusika na własnym podwórku?
To żaden wyczyn, bylebyś miał pieniądze Spróbuj pierdyknąć sobie go na własnym podwórku, a potem spróbuj go z własnego podwórka usunąć. To będzie dopiero wyczyn


*życie to moja pasja - nie boję się żyć*
22-05-2011 20:38 
 Ocena 1 na 1
DEMONICON (4893 punktów)

>To żaden wyczyn, bylebyś miał pieniądze Spróbuj pierdyknąć sobie go na własnym podwórku, a potem spróbuj go z własnego podwórka usunąć. To będzie dopiero wyczyn

Cyrk objazdowy znajdujący się ostatnio pod Pałacem Prezydenckim, przeniósłby się na moje podwórko ... Dziękuję, ale nie ...

Jednak za mądry mój pomysł nie był ...
Ale czy z bóstwami mądrości wychodzą, zawsze wcześniej czy później jakiś smród będzie ...

Pozdrawiam
22-05-2011 19:01 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>A gdybym tak sobie pierdyknął takiego stumetrowego Chrystusika na własnym podwórku? A co? Stać mnie przecie...

A ja mam ochotę na posąg
stumetrowego diabła, odlanego z brązu,
pod ziemią.

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
Amol (692 punktów)

>A ja mam ochotę na posąg
>stumetrowego diabła, odlanego z brązu,
>pod ziemią.

Genialny pomysł. Zrzućmy się na diabła, ale takiego mniejszego, który odrywa głowę ateiście. Z podpisem "Chrześcijańskie wartości".
DEMONICON (4893 punktów)
No jest to całkiem światła myśl, choć rodem z wieków ciemnych ...

Pozdrawiam
Ammet (1428 punktów)
Przypomniała mi się komercha w Lourdes.

>A gdybym tak sobie pierdyknął takiego stumetrowego Chrystusika na własnym podwórku? A co? Stać mnie przecie, jeszcze świątynię wybuduję ...

Dobry pomysł, chociaż ekonomiczniej można po prostu powiedzieć, że widziałeś Wojtyłę na drzewie, przekonać paru sąsiadów, że też go widzieli a później już rozkręcić cały biznes
zachaj (5239 punktów)
>tego
>newsa
.

Kiedyś takie pomniki będą świadczyć tylko o słabości gatunku ludzkiego.
PanBuk (6257 punktów)
Cytat:

Wysoka na 24 metry (wraz z cokołem) figura ze stali nierdzewnej przestawiająca Jezusa Chrystusa Króla Polski stanęła w piątek przy kościele na zboczu góry Równica w Ustroniu Zawodziu.


Ale sprawa jest przyszłościowa... Teraz walnie piorun, zabije kilka osób i będzie można dalej uprawiać kult "czemu nas to spotkało" lub "czym biedna Polska zawiniła, że tak ją karzesz Panie"...

Powinno pierdyknąć w ten patyk... Ciekawe kto to ubezpiecza i za ile? (Znudził się kościółek drewniany i z ubezpieczenia będzie murowany?)

(edycja... dziękujeDobrym Duchom Ortografijnym!)


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
finerbijk (17282 punktów)
Plan jest chyba taki, żeby w każdym punkcie mieć jakiegoś Chrystusa w zasięgu wzroku - taka komórkowa sieć chrystusowa, co by nawet przez chwilę nie zapomnieć w jakim się jest kraju.
Castiglione (16 punktów)
>Plan jest chyba taki, żeby w każdym punkcie mieć jakiegoś Chrystusa w zasięgu wzroku - taka komórkowa sieć chrystusowa, co by nawet przez chwilę nie zapomnieć w jakim się jest kraju.

Ja podejrzewam tajny plan postawienia sieci posągów na obszarze Polski na podobieństwo posągów z Wyspy Wielkanocnej. A za parę tysięcy lat potomkowie będą się zastanawiać kto i w jakim celu tworzył te tajemnicze posągi...
finerbijk (17282 punktów)
>A za parę tysięcy lat potomkowie będą się zastanawiać kto i w jakim celu tworzył te tajemnicze posągi...

No cóż, wychodzi na to, że żyjemy w okresie kultury brodatych kolosów.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365