 |
Komuś nadepnięto na odcisk Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-06-2007 20:53 | Duda (25557 punktów) | Komuś nadepnięto na odcisk | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| rachela (4 punktów) | Odp: komuś nadepnięto na odcisk | Zgadzam się,że kościół powinien płacić podatki..to raz.. dwa powinni oddać to co ukradli... trzy..jeżeli chcą sobie ogrzewać budynki niech sami płacą.. chcą sobie je budować,remontować to niech sami płacą..dlaczego ja niby mam ze swoich podatków przeznaczać pieniądze na budowę świątyni opatrzności,która mnie nic nie obchodzi... Nie rozumiem jednego..skoro tyle ludzi widzi,że obecny rząd jest zły..to dlaczego 28% społeczeństwa popiera bande PiSu i reszte kompanii...?
Pozdrawiam
|
|
 | | Zyga (1539 punktów) | >Nie rozumiem jednego..skoro tyle ludzi widzi,że obecny rząd jest zły..to dlaczego 28% społeczeństwa popiera bande PiSu i reszte kompanii...?
Jedni nie widzą rozsądnej alternatywy, inni chyba niewiele rozumieją więc popierają tego kogo ksiądz poparł.
|
|
|  | | Leszek (260 punktów) | A ja uważam, że każdy bez względu na wyznanie winien też płacić podatek na kościół...niewierzący, ateiści taki sam ale na cele związane z ewentua;nymi kosztami pochowku przez panstwo itp.. jednocześnie kościół winien rozliczać się solidnie ze swych przychodów...albo ryczałtowo albo a zasadach ogólnych..czemu ma być świętą krową?? nie uzasadnia tego nic ..ani oburzenia i obłuda niektórych biskupów. np. Pieronka ...który dotychczas jawił się jako jeden z porządniejszych klechów...niestety dzisiejsza jego wypowiedź to kompromitacja...czy też postawa "łojca" dyrektora..najwyższy czas aby się podzielili ze społeczeństwem...poza tym..każda darwoizna jest opodatkowana...
|
|
| |  | | Zyga (1539 punktów) | Zgadzam się w zupełności prawie. Tylko to jakoś do mnie nie przemawia.
>A ja uważam, że każdy bez względu na wyznanie winien też płacić podatek na kościół...niewierzący, ateiści taki sam ale na cele związane z ewentua;nymi kosztami pochowku przez panstwo itp..
Chyba płace dość dużo (np ZUS) żeby było za co mnie zakopać/spalić?
|
|
| |  | | Rosi58 (259 punktów) | > A ja uważam, że każdy bez względu na wyznanie winien też płacić podatek na kościółChyba Cię nie rozumiem. Dlaczego ja miałbym płacić na kościół, skoro uważam, że jego działalnośc jest zbędna (przynajmniej dla mnie) a nawet szkodliwa. Będę wdzięczny za oświecenie.
|
|
| | |  | | Leszek (260 punktów) | Moja myśł jest możnaby rzec ogólna..nazwij to jak chcesz..może być..pochówkowe...stypowe...nie wiem jak..jeśli uważasz, że działalność klechów szkodzi Ci..nie ma sprawy...kwestia wykorzystania naszych podatków niestety pozostawia wiele dożyczenia...i tak już zupełnie poważnie to też nie mogę pojąć dlaczego każdy z nas musi płacić a niektórzy..w tym np. III grupa podatkowa , kościół...korzysta z przywilejów niczym nie uzasadnionych...tak rozumując można się z Tobą nawet zgodzić, że w tym zakresie kościół ma wybitnie destrukcyjną funkcję..
|
|
| |  | | Czarny (262 punktów) | >A ja uważam, że każdy bez względu na wyznanie winien też płacić podatek na kościół...niewierzący, ateiści taki sam ale na cele związane z ewentua;nymi kosztami pochowku przez panstwo itp.. A po co miałbym płacić podatki na mój przyszły pochówek? Przecież będę martwy, więc co mnie będzie obchodziło czy zostanę pochowany z tymi wszystkimi rytuałami pogrzebowymi czy zakopany pod płotem albo może spalony lub rzucony psom na pożarcie?
|
|
| | |  | | Leszek (260 punktów) | Po prostu..ktoś to musi zrobić...za Ciebie  skoro będziesz już martwy...a jak wiesz..za darmo -umarło...więc trzeba jakoś kasę na to zorganizować..ale niestety w naszym kraju takie "podatkowanie się" ma złą prezyszłość...zaraz stado oszołomstwa zaczęłoby wykorzystywać to dla swych niecnych celów...i kasiurka popłynęłaby całkowicie na inne potrzeby...no ale to taka moja tylko nieuczesna sugestia...pozdrawiam..
|
|
| |  | | klucznik (351 punktów) | > A ja uważam, że każdy bez względu na wyznanie winien też płacić podatek na >kościół...niewierzący, ateiści taki samTAK! Zróbmy to. PSR może się wykazać i skupić się choćby na jednym projekcie. Nazwijmy to podatkiem "od duszy", a dla materialistów "od d**y" /jedna literka różnicy podpada pod paralaksę  / Niech płacą i płaczą wszyscy! My na kościół kościół na państwo państwo na utrzymanie (nisko kaloryczne oczywiście) swych posłów, ich rodzin, zwierząt domowych, bakterii w odpływach ich zlewozmywaków i całej reszcie, której dają cud życia poczętego. Voltaire byłby dumny widząc taką harmonię. Polska Rzeczpospolita Pokory i Serdeczności niechaj skąpana w promyczkach Słońca (nie starczy już miejsca na tęczową mniejszość) stanie się Heliosem, Mesjaszem Narodów; pokazuje nieudolnej Unii, Ameryce i Arabii Saudyjskiej jak należy robić porządek na swoim podwórku i chętnie zrobiłaby porządek u nich (nieodłączna władzy skłonność do poświęceń i dialogu). Mając monopol na geniusz (x2 głowy) oczywiście, że wpadnie na tak prawe dla narodu i sprawiedliwe dla inności inszej, prawo (ba! przywilej!) jak podatek na Kościół. Kocham swój kraj. pozdhrawiaam zghromaconych i tshytających to Polaakuf
"Człowiek może robić co chce, nie może jednak chcieć tak, jakby chciał." A. Schopenhauer
|
|
| | |  | | Leszek (260 punktów) | Podoba mi się Twój wywód..nic dodać nic ująć...mam tylko nadzieję, że "geniuszew" nie zechcą go wprowadzić w życie..
|
|
| Vincen Van Gore (179 punktów) | Odp: Komuś nadepnięto na odcisk | > wiadomosci(*)/1,80271,4253629.html?skad=rss> Jak tylko ktoś napomknie o płaceniu podatków przez kościół> to reakcja jest natychmiastowa. Ciągnąć z kasy państwa> można bez ograniczeń ale wara od tego co już dopadli.> Innej reakcji sie nie spodziewałem, przeciez najgorzej to oderwać ryj od koryta, duchowni nie są lepsi od zwykłych polityków, stoją na tym samym gryncie, tylko że inaczej wyglądają. Kościół powinien zostać opodatkowany, bo jeżeli niemal z eod wszystkiego potrącają podatek to i kosciół tez powinnien byc opodatkowany. Wcale nei zdziwił bym się gdyby szanowny biskup zarządał płacenia podatków za opuszczanie niedzielnych mszy. Takei zdarzenia są tym bardziej irytujące, gdy widzi sie biskupów i ich ołtaże, które są zrobione ze złota itp. Bo te ołtaże nie są dla ich Boga lecz dla nich, oni tam najczęściej przebywają i chcą mieć miłe otoczenie, no ale troche z tematu zboczyłem.
|
|
| mohawk (2936 punktów) | Wygląda na to, że ten czołowy 'liberał' polskiego kościoła i jeden z koryfeuszy jego frakcji łagiewnickiej ma niezwykłą skłonność do kłapania ozorem trzy po trzy. Wszak to już nie pierwszy raz. No cóż, rozczarować się mógł tylko ten, kto oczekiwał czegoś więcej.
A zganiony eseldówek - jakżeby inaczej - skrytykował tę krytykę w typowy dlań, tchórzliwy sposób, tj. wyrażając głęboką troskę o 'biskupią godność' bepe Betonka. Szkoda, że nie powołali się na "chrześcijańskie miłosierdzie".
|
|
1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Jak tylko ktoś napomknie o płaceniu podatków przez kościół >to reakcja jest natychmiastowa.
wiadomo: kieszeń i rozporek to najczulsze miejsca kościoła. cała reszta to tylko demagogiczne chwyty. dyskusje na temat boga to po prostu pic na wodę. żałosne jest to, że wielu tzw. ateistów daje sie na to nabrać. chodzi o jedno: o ziemskie dobra. O NIC WIęCEJ.
|
|
| Pkmodern (224 punktów) | > wiadomosci(*)/1,80271,4253629.html?skad=rss> Jak tylko ktoś napomknie o płaceniu podatków przez kościół> to reakcja jest natychmiastowa. Ciągnąć z kasy państwa> można bez ograniczeń ale wara od tego co już dopadli.> Ja tam rozumiem postępowanie "facetów w czerni" - od wieków wszyscy im dają to dlaczego nagle i oni mieli by dawac to co im dano? Z jakiej racji??? Najlepszym wyjśiem jest poprostu im nie dawac i już! Od bardzo dawna nie dostali odemnie ani grosza i wszystkich znajomych do tego namaiam!
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|