 |
KRRiT karze Superstację za obrazę pobożności Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-09-2012 13:03 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | KRRiT karze Superstację za obrazę pobożności
22 na 22 | Za "naruszanie przekonań religijnych" Superstacja zostanie ukarana przez KRRiT. Kuba Wątły i Mariusz Gzyl niegrzecznie żartowali sobie z księży molestujących dzieci. Nie dość, że w prawie karnym jest obraza uczuć, to jeszcze zaczynają tępić ją administracyjnie. W tych warunkach praktycznie nielegalna jest satyra z religii w mediach, bo każda siłą rzeczy "narusza przekonania". Legalnie można sobie psioczyć na kościół pod budką z piwem. Precz ze świętymi krowami! Zob.: www.krrit.(*)-o-radiofonii-i-telewizji.html | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
8 na 8 | Miłosz Michałowski (1657 punktów) | Żal słów. PS. Abstrahując od tego, że karanie za wyśmiewanie religii pachnie teokracją. Ale, co ma molestowanie dzieci do przekonań religijnych?
|
|
 | 7 na 7 | Mortimer (1359 punktów) |
> PS. Abstrahując od tego, że karanie za wyśmiewanie religii pachnie teokracją. Ale, co ma molestowanie dzieci do przekonań religijnych? Księża i wierni czują się pokrzywdzeni, że słyszą o czymś takim. Biedaki, do ich uszu doszła szczera, brutalna prawda.
Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
|
|
45 na 45 | myprecious (7170 punktów) | Najwyraźniej molestowanie dzieci jest integralną częścią tej religii - wpisane w 'przekonania religijne' - stąd ich naruszenie.
Jesus shaves!
|
|
 | 7 na 7 | Ania. (14138 punktów) | >Najwyraźniej molestowanie dzieci jest integralną częścią tej religii - wpisane w 'przekonania religijne' - stąd ich naruszenie. Cięta, ale trafna riposta - musiałam pochwalić wyraźniej, niż anonimowym plusem.
Co powiecie na akcję jakąś? Pewnie to i tak głos wołającego, ale może jednak się obruszymy?
|
|
|  | 17 na 17 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | >Co powiecie na akcję jakąś? Pewnie to i tak głos wołającego, ale może jednak się obruszymy?
Piszę właśnie w tej sprawie apel do Przewodniczącego i skargę na uchwałę.
|
|
| |  | 14 na 14 | Alicja Duda (25557 punktów) | >>Co powiecie na akcję jakąś? Pewnie to i tak głos wołającego, ale może jednak się obruszymy? >Piszę właśnie w tej sprawie apel do Przewodniczącego i skargę na uchwałę. Przecież na litośćboską ochrona uczuć oraz wartości chrześcijańskie nie mają wiele wspólnego z molestowaniem dzieci. Chyba, że: molestowanie nieletnich stało się katolickim rytuałem. Kapłani i tak uważają , że mogą stać ponad prawem a teraz nawet wyśmiać ich nie będzie można.
Zmień politykę, głosuj na kobiety.
|
|
| | |  | 4 na 4 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Miejmy nadzieję, że finał tej sprawy będzie zupełnie inny niż w sprawie Dody. W każdym razie jeszcze nic nie jest teoretycznie przesądzone. Zastanawia mnie, czy Dworak popiera to głupie rozstrzygnięcie Rady? Jej skład raczej nie jest zbyt pisowski, jest ludowiec, jest lewicowiec. Tak mi się wydaje, oto skład: - Jan Dworak (powołany przez p.o. Prezydenta RP 7 lipca 2010 roku) - Przewodniczący KRRiT - Witold Graboś (powołany przez Sejm RP 4 sierpnia 2010 roku) - Zastępca Przewodniczącego KRRiT - Krzysztof Luft (powołany przez p.o. Prezydenta RP 7 lipca 2010 roku) - Członek KRRiT - Stefan Józef Pastuszka (powołany przez Senat RP 22 lipca 2010 roku) - Członek KRRiT - Sławomir Rogowski (powołany przez Sejm RP 4 sierpnia 2010 roku) - Członek KRRiT Mogła się wstrzymać jedna osoba, dwie już by zablokowały decyzję. Ciekawe, czy ktoś się wstrzymał? W każdym razie formuła uchwały wydaje mi się dziwna, gdyż generalnie zgodnie z ustawą to nie rada decyduje o nakładaniu kar, lecz przewodniczący. Rada upoważnia natomiast przewodniczącego do nakazu zaniechania naruszeń: Cytat:Art. 10 ust. 4. Przewodniczący Krajowej Rady na podstawie uchwały Rady może wydać decyzję nakazującą zaniechanie przez dostawcę usługi medialnej działań w zakresie, o którym mowa w ust. 3. Od ustalania kar jest Przewodniczący: Cytat:art. 53 1. Jeżeli nadawca narusza obowiązek wynikający z przepisów art. (...) art. 18 ust. 1-5b (...) Przewodniczący Krajowej Rady wydaje decyzję nakładającą na nadawcę karę pieniężną w wysokości do 50% rocznej opłaty za używanie częstotliwości przeznaczonej do nadawania programu, a w przypadku gdy nadawca nie uiszcza opłaty za częstotliwość, karę pieniężną w wysokości do 10% przychodu nadawcy, osiągniętego w poprzednim roku podatkowym, uwzględniając zakres i stopień szkodliwości naruszenia, dotychczasową działalność nadawcy oraz jego możliwości finansowe. 2. Przewodniczący Krajowej Rady może nałożyć karę, o której mowa w ust. 1, także w decyzji wydanej na podstawie art. 10 ust. 4. Albo więc Rada udziela się w zakresie kar, bo Przewodniczący się do tego nie palił, albo dlatego, że daje mu to lepszą podkładkę do wydania tak kontrowersyjnej decyzji. W każdym razie jak już wyda decyzję o karze, to istnieją różne możliwości odwołania i mam nadzieję, że Superstacja skorzysta z nich przemyślnie: Cytat:art. 56 1. Od decyzji Przewodniczącego Krajowej Rady wydanych na podstawie art. 10 ust. 4 oraz art. 53-54 służy odwołanie do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu gospodarczego. 2. W postępowaniu w sprawach odwołań od decyzji, o których mowa w ust. 1, stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu postępowania cywilnego dotyczące spraw z zakresu przeciwdziałania praktykom monopolistycznym. 3. W razie złożenia odwołania od decyzji Przewodniczącego Krajowej Rady do sądu, stronie nie przysługują środki prawne wzruszenia decyzji przewidziane w Kodeksie postępowania administracyjnego, w szczególności dotyczące wznowienia postępowania, uchylenia, zmiany oraz stwierdzenia nieważności decyzji.
|
|
| |  | 2 na 2 | Ania. (14138 punktów) | >>Co powiecie na akcję jakąś? Pewnie to i tak głos wołającego, ale może jednak się obruszymy? >Piszę właśnie w tej sprawie apel do Przewodniczącego i skargę na uchwałę. Dziękuję, jeśli potrzebny byłby jakiś podpis, to jestem chętna do współpracy.
|
|
| | |  | 5 na 5 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | Chyba tym razem do zbierania poparcia dla tej skargi wykorzystałbym facebooka, bo choć niepowszechny, jednak znacznie skuteczniejszy niż serwisy petycyjne... tak mi się wydaje.
|
|
| | | |  | 2 na 2 | Ania. (14138 punktów) | > Chyba tym razem do zbierania poparcia dla tej skargi wykorzystałbym facebooka, bo choć niepowszechny, jednak znacznie skuteczniejszy niż serwisy petycyjne... tak mi się wydaje.Znajdę Cię i tam
|
|
| | | | |  | 4 na 4 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | |
|
| | | | | |  | | Zabójca-Bogów (3947 punktów) | Kliknięte i mam na swej tablicy .
|
|
5 na 5 | astrotaurus (12445 punktów) | I dlatego jak tylko mogę wielkim głosem wołam: Więcej szczerości, więcej asertywności i konsekwencji!!
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
9 na 9 | Jerzy Gralak (2861 punktów) | > Superstacja zostanie ukarana przez KRRiT.
W tej sytuacji jestem zdziwiony ich zdziwieniem, że ludzie nie płacą abonamentu. A może karanie poszczególnych stacji jest nowym sposobem na pozyskiwanie środków w miejsce abonamentu?
|
|
| adamzwawy (969 punktów) | Nie wiadomo czy śmiać czy płakać należy...a może trzeba się bać?
|
|
9 na 9 | Doppelganger (3218 punktów) | > Za "naruszanie przekonań religijnych" Superstacja zostanie ukarana przez KRRiT.To chyba taka stara, "świecka inaczej" tradycja - podobno ok. 2000 lat temu skazano już pewnego nawiedzonego cieślę za to, że obrażał uczucia religijne Żydów nazywając się Mesjaszem. Tak mówią. A tymczasem w kinach: "The Inquisition part Deux: Poland unleashed. Coming soon."P.S. Zachęcam do wysyłania skarg z własnym podpisem do KRRiT.
|
|
5 na 5 | Jacholek (5699 punktów) | "Skargi zawierają zarzuty obrazy uczuć religijnych, nadawania treści wulgarnych sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym oraz naruszających dobre obyczaje i społecznie uznane wartości". Szczegolnie interesujace jest "naruszanie dobrych obyczajow" w kontekscie pedofilii. Chyba trzeba bedzie reaktywowac radio typu Wolna Europa by mozna bylo swobodnie pietnowac dominujaca sile polityczna Polski w postaci KrK.
|
|
| Mathematician (205 punktów) | Wysłałem z własnym podpisem.
|
|
 | 7 na 7 | Dariusz Osiński (185 punktów) | No przecież to się scyzoryk w kieszeni otwiera...
Drodzy Państwo mam pomysł i podaję go pod ocenę. Ideą jest sprowadzenie ad absurdum przepisu o "obrazie uczuć religijnych".
W Konstytucji RP występuje art. 53 pkt 7: Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania.
Na bazie tego punktu należałoby: "stworzyć osobnika" (lub grupę osób, do której chętnie się włączę), który będzie pisać skargi "do wszystkich urzędów" za każdym razem kiedy w przestrzeni publicznej pojawi się jakikolwiek przedstawiciel jakiejkolwiek religii. Skarga zawierałaby informacje, że widok "takiego-to-a-takiego" "sukienkowca" obraża uczucia religijne "naszego osobnika". Gdyby urzędowi "przyszło do głowy" spytać jakaż to religia jest obrażana wtedy opierając się na art. 53 pkt 7 "nasz osobnik" informuje, że nie ma OBOWIĄZKU podawania takiej informacji.
Większość punktów Konstytucji RP zawiera taki dopisek: "Ograniczenie tego prawa może określić ustawa." Dziwnym trafem art. 53 pkt 7 nie ma takiego ograniczenia, więc ŻADEN urząd (nawet trybunał stanu) nie ma prawa zmusić kogokolwiek do ujawnienia jakaż to "religia" i jej "przekonania" są obrażana widokiem "urzędników religijnych" w przestrzeni publicznej.
Może kiedy sądy, krajowe rady wszelkiej maści i inne urzędy zalejemy spamem skarg, to dotrze do "czyjejś pałki", że ten przepis (o obrazie uczuć religijnych) to absurd w czystej postaci.
|
|
|  | | astrotaurus (12445 punktów) | Plus to mało! Dobre!!
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów.
|
|
|  | 2 na 2 | Phanes (492 punktów) | W gruncie rzeczy wszystkie religie obrażają się nawzajem. Takie chrześcijaństwo obraża judaizm, islam, że o satanizmie już nie wspomnę. Jeśli by chcieli mogliby się wszyscy wzajemnie pooskarżać.
Jeśli nie ma żadnych ograniczeń, można właściwie oskarżyć każdego o cokolwiek, co nam nie pasuje, stwierdzając, że to obraża nasze uczucia religijne. Aż się czasem zastanawiam czy tego nie wykorzystać...
|
|
| |  | | Dariusz Osiński (185 punktów) | >W gruncie rzeczy wszystkie religie obrażają się nawzajem. Takie chrześcijaństwo obraża judaizm, islam, że o satanizmie już nie wspomnę. Jeśli by chcieli mogliby się wszyscy wzajemnie pooskarżać. >Jeśli nie ma żadnych ograniczeń, można właściwie oskarżyć każdego o cokolwiek, co nam nie pasuje, stwierdzając, że to obraża nasze uczucia religijne. Aż się czasem zastanawiam czy tego nie wykorzystać...
No właśnie... Słusznie prawisz. Dlatego w Konstytucji RP napisano, że państwo polskie zachowuje neutralność w sprawach światopoglądowych i religijnych - co jest postanowieniem jedynie słusznym, a zarazem postanowieniem konstytucyjnym nagminnie łamanym.
|
|
| Lodowy (1486 punktów) | Czy można w sieci gdzieś zobaczyć te odcinki?
|
|
| hanarafa (34 punktów) | Przede wszystkim to ktoś powinien określić jasno co to są owe uczucia religijne, bo według mnie uczucia są stanami raczej abstrakcyjnymi-jak miłość, strach, gniew, czy można obrazić gniew? Niestety nie oglądałam samego programu więc nie jestem w stanie określić poziomu zachowania redaktorów a więc nie pomogę powiedzieć, że staję w ich obronie, natomiast należy bardzo stanowczo stanąć w obronie dzieci. Z pedofili nie należy się śmiać ich należy skazywać i potępiać.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|