Pytanie do obecnych tutaj prawników - czy to możliwe? rząd podaje się do dymisji prawo nakazuje trzy kroki: [pałeczka w ręku Prezydenta - ma 14 dni, a potem jego premier kolejne 14 dni. A potem Sejm 14 dni i znowu Prezydent 14+14 dni.] Czy może być tak, że Prezydent jednym oświadczeniem zrzeka się swojego pierwszego kroku w tym procesie, a potem trzeciego? O tak: Dymisja rządu Prezydent następnego dnia rezygnuje ze swojego kroku Sejm w 14 dni nie powoluje premiera Prezydent rezygnuje z trzeciego kroku I rozpisuje nowe wybory. W ten sposób do połowy kwietnia Sejm padnie i na długi weekend wybory. Czy Prezydent może zrzec się swoich kroków jesli nie widzi lepszych kandydatów niż zdymisjonowany Marcinkiewicz?
|