Racjonalista - Strona głównaDo treści
Matce Bożej w Jarosławiu spadła korona. Przeor: to znak...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
13-01-2013 20:52zohen (3231 punktów)Matce Bożej w Jarosławiu spadła korona. Przeor: to znak...
Ocena 29 na 29
Z cyklu "zrób to sam".

wyborcza.p(*)spadla_korona__Przeor__to.html

<Cud nr 1>
Dominikanie z Jarosławia pomyśleli kilka dni przed cudownym sygnałem otrzymanym od Zawsze Dziewicy, że wymiana koron mosiężnych na złote bardzo by się Mateczce Dziewicy podobała, ale nie w charakterze ozdób, tylko jako "wynagrodzenie za wszystkie grzechy i zło" - mówił o. Stępień portalowi Dominikanie.pl.
Po kilku dniach wytężonego myślenia (i oczywiście gorących modlitw) nasi dominikańscy majsterkowicze odnotowali sukces - widoczny znak skuteczności ich modlitw i wyraz akceptacji racjonalizatorskiego pomysłu ze strony Najświętszej Panienki - mosiężne korony spadły z świętych głów na ziemię.
Dominikanie przetłumaczyli boski znak na "nasze" i odtąd wierni tłumnie i hojnie spieszą ze złotymi darami serca do sanktuarium.

<Cud nr 2> W związku z podejrzeniem podstępnego wyłudzenia korzyści materialnych prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie domniemanego cudu w Jarosławiu.

Hehehehe - cudu nr 2 nie było, takie cuda się nie zdarzają!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

13-01-2013 21:51
 Ocena 10 na 10
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>jako "wynagrodzenie za wszystkie grzechy i zło" - mówił o. Stępień <<
... "grzech"... Pojęcie winy i kary, cały "etyczny porządek świata" został wynaleziony przeciwko nauce - przeciwko uwolnieniu się człowieka od kapłana. Człowiek nie powinien patrzyć poza siebie, powinien patrzyć w siebie; nie powinien, jako uczący się, roztropnie i przezornie wglądać w rzeczy, w ogóle nie powinien wglądać: powinien cierpieć... Powinien tak cierpieć, by cały czas potrzebował kapłana. [Nietzsche - Antychryst]
A barany o owieczki z Jarosławia przeszyte strachem zaniosą ojczaszkom ostatnie srebrne widelce i ślubne obrączki.
A dlaczego nie wziąć solidnych calowych gwoździ i przybić te korony, żeby im się już nie chciało spadać? Albo najlepiej wystawić na aukcję, a zebrane pieniądze przekazać Owsiakowi?
romaro (25211 punktów)
>A barany o owieczki z Jarosławia przeszyte strachem zaniosą ojczaszkom ostatnie srebrne widelce i ślubne obrączki.

Nie dziw się owieczkom, że boją się domini canes.
A swoją drogą braciszkowie faktycznie na psy zeszli.
14-01-2013 05:04 
 Ocena 8 na 8
Rafał Poniecki (7132 punktów)
Ale ciekawe jest to, co ten braciszek mówi. A mówi, że będzie obchodzone 300-lecie i gdy się zastanawiali nad tym, "jak duchowo przeżyć ten rok", jeden z braciszków zaproponował, że może by tak ufundować złote korony. I BINGO! Kilka dni później mosiężne badziewie samo spada, a trzoda sama przychodzi i proponuje ściepę.
To jest szyte tak grubymi nićmi, że baran - taki z pastwiska - by w taki przypadek nie uwierzył.

13-01-2013 22:16
 Ocena 24 na 24
Selanos (12869 punktów)
O mój boże! A mnie dzisiaj spadły dwie skarpety z kaloryfera, były od siebie oddalone i nie mogło być mowy o tym, że jedna zahaczyła o drugą. Czy to znak od Matki Skarpety, że trzeba je zacerować? Sprawdziłem, nie ma żadnych dziur, więc o co mogło chodzić? Cokolwiek by się nie działo, możecie zacząć znosić dary, w godzinach od 10:00 do 22:00, bo lubię dłużej pospać.

Niech się księża zajmą problemem spadających spodni w obecności ministrantów, toż to dopiero musi być znak, z samej góry.

Jak zwykle w takich tematach, chciałbym wyrazić mój podziw dla przedsiębiorczości kleru. No tak jak oni to nikt nie potrafi. Brawo! Wszak głupszy jest ten który za głupcem podąża, więc tych ludzi z "darami serca" wcale mi nie żal.
14-01-2013 07:29 
 Ocena 15 na 15
Meretseger (61860 punktów)
>O mój boże! A mnie dzisiaj spadły dwie skarpety z kaloryfera
A z czego były? Bawełniane? To znak, że powinny być ze złotogłowiu.
14-01-2013 16:19
 Ocena 16 na 16
liliac (147340 punktów)


(Sztuczne Fiołki)

"...a świniobicie, łaskawa pani, to to samo, jak kiedy ksiądz odprawia mszę świętą, bo zawsze idzie o krew i o mięso, czyli ciało." (B. Hrabal, "Postrzyżyny"
14-01-2013 20:54 
 Ocena 6 na 6
Medieval (3004 punktów)
Szanowni Państwo,

Wypowiadam Wam umowę.

Z wyrazami
Bozia
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
A może to w ramach Kary Bożej za to:



???

Trasa Marszu: parafia Bożego Ciała, Fara, Kościółek Najświętszej Krwi Pana Jezusa przy ul. Żydowskiej (wytłuszczenie moje - big_zyd)

Oczywista prowokacja przecież .

Tak BTW z zupełnie innej beczki - na moim ulubionym portalu Niezalezna.pl znalazłem wczoraj takie cóś:

niezalezna(*)bral-na-orkiestre-tylko-207-zl

Polacy nie chcą Sikorskiego? Minister zebrał na Orkiestrę tylko 207 zł!

W internetowej aukcji "Kup mnie dla idei", związanej z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, prezent od ministra spraw zagranicznych osiągnął "zawrotną" cenę... 207,50 zł. Polacy wolą więcej zapłacić za "sweterek" Włodzimierza Czarzastego - 348 zł. Nie mówiąc o tym, że świąteczna bombka z podpisem Antoniego Macierewicza, z której dochód został przeznaczony na polską szkołę na Ukrainie, została sprzedana w grudniu za 2500 zł.
(...)
Przypomnijmy, że przed świętami Bożego Narodzenia zakończyła się aukcja z bombkami podpisywani
(tak w oryginale - big_zyd) przez polityków PiS. Dochód ze sprzedaży przeznaczono na pomoc polskiej szkole w Winnicy (Ukraina). Za bombkę z autografem Antoniego Macierewicza uzyskano 2500 zł, a za bombkę Jarosława Kaczyńskiego - 3100 zł.

Ludzie to jednak kutwy i harpagony są. Co jak co - ale bombki Macierewicza i Kaczyńskiego warte są przecież każdych pieniędzy, nie byle 2500 albo nawet 3100...
Takie dwa wybuchy - bezcenne...

Kiedy się uśmiecham, boli mnie twarz. (dr Frank-N-Furter)
16-01-2013 15:10 
 Ocena 2 na 2
Mortimer (1359 punktów)

>

Jak patrzę na ten plakat, to mi się słabo robi.

- Zdzisiu kochana, popatrz. Na krucjatę pójdziemy!
- Ohh, Irenko! Zdecydowanie! MSZA ŚWIĘTA jest nawet!
- Trzeba flagę wziąć i różaniec! Skąd ja flagę wezmę?
- Flaga nie ważna! Bóg patrzy! Różaniec weźmy i chodźmy dla Maryi!
- TAAAAK! Oddajmy się niepokalanemu sercu Maryi!

Dlaczego, dlaczego, dlaczego?


Uczestnicy konklawe, którzy zebrali się po śmierci Mikołaja IV (1288-1292), poczynili niestosowny dla siebie wybór. Papiestwo powierzono bowiem naprawdę POCZCIWEMU człowiekowi.
tomj (123 punktów)
>Po kilku dniach wytężonego myślenia (i oczywiście gorących modlitw) nasi dominikańscy majsterkowicze odnotowali sukces - widoczny znak skuteczności ich modlitw i wyraz akceptacji racjonalizatorskiego pomysłu ze strony Najświętszej Panienki - mosiężne korony spadły z świętych głów na ziemię.

Pewnie ów landszaft lub rzeźba są zabytkowe. W związku z tym może konserwator zabytków sprawdziłby, czy aby samodzielnie spadły owe korony.
Dominikanie są jak widać niezwykle kreatywni w zakresie cudów - szczególnie tych potencjalnie mamonogennych. A że przy tym żeruje się na łatwowierności prostodusznych owieczek - jak widać cel uświęca każdą metodę, nawet tę najbardziej absurdalną. To jest piękny przykład "ubogacania" wiernych!!!

Szczęście, ze nie miała kapci!
MadameDeVoltaire (1428 punktów)
Nawet że nie przeraża mnie jakoś bardzo to, że Dominikanie wymyślili taki kit, tylko to, że ktoś go kupił. Dlaczego, dlaczego tak się dzieje na świecie.

bang bang, shot you dead
18-01-2013 08:35 
 Ocena 2 na 2
Irracja (4721 punktów)
>Nawet że nie przeraża mnie jakoś bardzo to, że Dominikanie wymyślili taki kit, tylko to, że ktoś go kupił. Dlaczego, dlaczego tak się dzieje na świecie.
    ... bo większość ludzi szybciej dorasta, niż ich zdolność logicznego myślenia?...

... nauka jest nienawistna teizmowi, gdyż prowadzi do deizmu. A ten wyklucza wpływ "Boga i kleru" na życie doczesne...
algis (179 punktów)
Wierzyć mi się nie chce, że ktoś kupił ten wałek. 7-latek mógłby takie coś wymyślić, ale dorosły facet mógłby się trochę bardziej postarać. Chociaż w sumie liczy się efekt... Nic tylko czekać na następne podobne cuda.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365