Racjonalista - Strona głównaDo treści
magik na stadionie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
29-01-2013 17:35mrSpock (2845 punktów)magik na stadionie
Ocena 11 na 11
Jeśli komuś wydaje się, że w 21 wieku ludzie przestają wierzyć w różnego rodzaju gusła, czary i cuda, to srodze się zawiedzie. Do polski przybywa ksiądz z Ugandy Ojciec John Bashobora obdarzony jak wierzący twierdzą wieloma charyzmatami. Mówiąc wprost do naszego kraju przyjedzie znany magik pokroju Dynamo czy David Copperfield. Show ma się odbyć na stadionie narodowym, ponoć bilety są już wykupione, tak więc biznes się kręci.
Oj, się będzie działo... warszawa.g(*)nie_Narodowym.html#BoxSlotIIMT
I już nawet widzę te komentarze w stacjach telewizyjnych bez cienia sceptycyzmu, jak pan Kraśko opowiada o "cudach" ojca Johna Bashobora, jakby były naukowo potwierdzone. I dziwić się, że Dawkins nie chce przyjechać do Polski.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
>Jeśli komuś wydaję się, że w 21 wieku ludzie przestają wierzyć w różnego rodzaju gusła czary i cuda
>to srodze się zawiedzie. Do polski przybywa ksiądz z Ugandy Ojciec John Bashobora obdarzony jak

Potrafi leczyć dotykiem wszystkie choroby za wyjątkiem wirusa religii.

> I dziwić się, że Dawkins nie chce przyjechać do Polski.

Skąd wiadomo że nie chce?
29-01-2013 19:09
 Ocena 15 na 15
rysiek (4593 punktów)
Wreszcie Afryka się rewanżuje, ugandyjski czarownik przyjeżdża nawracać europejczyków. Ciekawe czy przywiezie świecidełka do wymiana na złoto(e)?
29-01-2013 20:16 
 Ocena 6 na 6
ollikm (2038 punktów)
(zablokowany)
>Wreszcie Afryka się rewanżuje, ugandyjski czarownik przyjeżdża nawracać europejczyków. Ciekawe czy przywiezie świecidełka do wymiana na złoto(e)?

No przecież bilety wyprzedane. Jakieś magiczne amulety też mają być do kupienia podobno.
29-01-2013 23:15 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>No przecież bilety wyprzedane.
To pewnie zaproszenie do sejmu dostanie. Ważna to przecież osobistość. Zresztą nie jeden tam pomocy potrzebuje. Jak im pomoże sam pójdę boso do Torunia się pokajać, żem w cuda nie wierzył.
>Jakieś magiczne amulety też mają być do kupienia podobno.
Skarpetki.
29-01-2013 19:14
 Ocena 15 na 15
Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Pisałem już o tym czarowniku, o którym kler opowiada, że wskrzesza ludzi i który w Polsce jest nie pierwszy raz. Jego wyczyny w Krakowie opisał "Gość Niedzielny" w nr 31/2008 w tekście "Wielka moc": "Tego dnia Jezus przeszedł przez pękający w szwach krakowski kościół augustianów. Znikały nowotwory, martwe oczy odzyskiwały blask, a zniewoleni nałogami ludzie podnosili ręce, ocierając łzy szczęścia. (...) - Jest wiele osób, które nie widziały na jedno oko. Zostały uzdrowione w czasie, gdy Jezus spoglądał na nie z monstrancji. Dajcie świadectwo wiary (brawa). (...) - Zostawcie w ławkach paczki z papierosami, a my je potem pozbieramy i zaniesiemy Jezusowi (morze braw). (...) Ksiądz Bashobora był tylko glinianym naczyniem. Moc nie była z niego." Ale Moc była z nim! Lokalni szamani uczą się od ugandyjskiego maga...
www.racjonalista.pl/kk.php/s,6038
29-01-2013 21:07 
 Ocena 11 na 11
slik (20011 punktów)
>Pisałem już o tym czarowniku, o którym kler opowiada, że wskrzesza ludzi i który w Polsce jest nie pierwszy raz.

Gdyby ktoś, przed dwudziestu laty opowiedziałby, że w XXI wieku będą się u nas działy takie rzeczy, to bym nie uwierzył.

Dzisiaj dowiedziałem się z programu Sekielskiego, że aktualnie w Polsce mamy 120 egzorcystów.

Kler w niepostrzeżony sposób ciągnie nas w kierunku Średniowiecza...
"Ręce i nogi opadają"
29-01-2013 22:43 
 Ocena 4 na 4
tomj (123 punktów)
Nie bierze się to znikąd. Stopień wyedukowania społeczeństwa rośnie, natomiast jakość owej edukacji jest dramatycznie niska (omawiane jest to dość szczegółowo i dogłębnie w wątku związanym z pięknymi, chrześcijańskimi wypowiedziami P. K. Pawłowicz). Stąd pewnie wiara w bozię, czary , cuda JP2, cudowne uzdrowienia, wypędzanie złego i inne wróżki. Mamy taki skansen w środku nowoczesności. Nawet swojski skansen, gdzie głównymi ekspertami od wszystkiego są funkcjonariusze KRK! Tylko jak można żyć ze świadomością, że niedługo pod strzechy trafią komputery kwantowe, że będziemy starali się znaleźć sposób na wytwarzanie energii w zupełnie innej skali niż obecnie, na przeniesienie się ludzkości do innego układu planetarnego (bo Słońce nas zbyt mocno będzie przypiekać) oraz na zmianę wszechświata (bo nasz się wypali), a w naszym pięknym kraju czarownik elektryzuje mnóstwo ludzi.

Nikt nas nie ciągnie w stronę Średniowiecza - my cały czas tam tkwimy.

I oby nam nie opadło wszystko!
30-01-2013 00:54 
 Ocena 5 na 5
slik (20011 punktów)
>Nikt nas nie ciągnie w stronę Średniowiecza - my cały czas tam tkwimy.

Polemizowałbym - kiedyś dziennikarz w TVP o tych uzdrowieniach mówiłby z lekkim uśmieszkiem, a dziś Kraśko mówił o tym z przejęciem!
Ale może tak dobrze udawał.

Odnoszę wrażenie, że nawet stacje prywatne - TVN, Polsat zostały obsadzone dziennikarzami z "klucza kościelnego".
Jedyny kanał który "daje odpór" watykańskiej propagandzie (Superstacja) ma zamykane właśnie usta, za sprawą kar nałożonych przez KRRT

Czuje się trochę osaczony
30-01-2013 13:43 
 Ocena 3 na 3
diogenes (42753 punktów)
>Tylko jak można żyć ze świadomością, że niedługo pod strzechy trafią komputery kwantowe...

To w końcu tylko liczydła. I wszsytko im jedno, czy liczą źdźbła strzechy, dane z eksperymentu, dochód z kiosku, giełdy, mszy, czy anioły w niebie.

>a w naszym pięknym kraju czarownik elektryzuje mnóstwo ludzi.

No to się będzie iskrzyć!
(Stadion spełnia podobno wszsytkie warunki ppoż.)


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
30-01-2013 19:57 
 Ocena 2 na 2
Sceptyk35 (291 punktów)
>Pisałem już o tym czarowniku, o którym kler opowiada, że wskrzesza ludzi
Jeżeli to chociaż cień prawdy, to trzymajcie go z dala od pewnej krypty na Wawelu!
yarene (237 punktów)
Czy PSR planuje jakąś szeroko zakrojoną akcję informacyjno-odwodzącą od udziału w tym cyrku? Dołączyłabym się w każdy możliwy sposób, temu trzeba położyć kres.
30-01-2013 11:35 
 Ocena 2 na 2
Pa1ryk (1539 punktów)
Ja planuje wysłać zapytanie, czy są jeszcze miejsca na trybunie dla gości.
Jak tak, to jedziemy do Warszawy. Będziemy słuchać satanistycznej muzyki, pić alkohol i brać narkotyki
Zobaczymy czy nas ksiądz uzdrowi od kaca.
ratus (4786 punktów)
(zablokowany)
> Mówiąc wprost do naszego kraju przyjedzie znany magik
> pokroju Dynamo czy David Copperfield.


David Copperfield czy inny tego rodzaju magik, to jest profesjonalista, ekspert i showmen, który prezentuje swoją sztukę, nie ogłupiając ludzi kitem, że czyni cuda. To zupełnie co innego, niż uzdrawiacze, kapłani i inni cudotwórcy z imieniem boga na ustach.
kogut59 (3090 punktów)
>Show ma się odbyć na stadionie narodowym ponoć bilety są już
>wykupione tak, więc biznes się kręci.
Stadion Narodowy okazuje się być potrzebnym
30-01-2013 11:24 
 Ocena 4 na 4
dror (592 punktów)
Cytat:
Stadion Narodowy okazuje się być potrzebnym

A i NFZ kasy zaoszczędzi bo chorych ubędzie.
Same plusy.
30-01-2013 22:22 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
> Cytat:
Stadion Narodowy okazuje się być potrzebnym

>A i NFZ kasy zaoszczędzi bo chorych ubędzie.
>Same plusy.

A czy NFZ refunduje bilety wstępu? Przecież się ubezpieczyłem...
30-01-2013 03:04
 Ocena 10 na 10
Wściekły Azot (849 punktów)
(zablokowany)
Co tam, że zdewociałym baranom i radiomaryjnym owcom wyrywa forsę za gusła.
Najgorsze, że on tymi pieniędzmi finansuje "zajmowanie się" DZIEĆMI -
tysiącami dzieci, które wyłuskuje ze społeczności, izoluje od rodzin i koszaruje.
Odrażający cwaniak, oszukujący bezpardonowo dorosłych miałby zmieniać się w troskliwego tatusia przekraczając próg tych swoich megasierocińców???
diogenes (42753 punktów)
>Jeśli komuś wydaje się, że w 21 wieku ludzie przestają wierzyć w różnego rodzaju gusła, czary i cuda, to srodze się zawiedzie.

Ludzie mają przekonania światopoglądowe i związane z nimi uczucia nie dlatego, że jest X czy XXI wiek, ale że zaspokajają one - tu i teraz - ich fundamentalne potrzeby, np. potrzebę bezpieczeństwa. W tym sensie przekonania te są praktycznie ponadczasowe: nawet jeśli w pewnych nielicznych grupach są one teoretycznie zdyskredytowane. Mając do wyboru prawdę czy bezpieczeństwo ludzie (ich mózgi?) wybierają emocjonalne, chociaż tylko wyimaginowane bezpieczeństwo. Nieliczni cenią bardziej ulotną satysfakcję z prawdy niż iluzoryczne obietnice wieczności.

>Mówiąc wprost do naszego kraju przyjedzie znany magik...

Magia to konkurencja, w której większość Polaków czuje się świetnie. Wybór miejsca - stadion narodowy - mówi sam za siebie.

Czy mistrz ceremonii będzie witany hymnem?

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
30-01-2013 22:31 
 Ocena 5 na 5
DyktaFon (9281 punktów)
Taki cytat znalazłem w pierwszym linku:

"Rekolekcje odbędą się 6 lipca, zgodę podpisał abp Henryk Hoser, biskup diecezji warszawsko-praskiej, na której terenie stoi Narodowy"

Rozumiem, że w innych sprawach urzędowych też należy się już dziś zgłaszać do parafii, nie do urzędów? Np. pozwolenie na budowę, zgłoszenie działalności gospodarczej, opłaty podatków itp.?

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365