Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pastafarianie a obraza 'uczuć religijnych'

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
19-01-2013 22:33Mathematician (205 punktów)Pastafarianie a obraza 'uczuć religijnych'
Ocena 3 na 3
Wpadłem ostatnio na przewrotny pomysł.

Pastafarianie powinni domagać się zakazania sprzedaży spaghetti
powołując się na to, że kupczenie 'bożym ciałem' jest
obrazą uczuć religijnych. Być może wpłynie to ustawodawcę,
który zobaczy absurdalność tego przepisu.

Mam tylko wątpliwość, czy sądy nie zakażą produkcji makaronu w ogóle.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Agnosiewicz (moderator)
Pastafarianie nie są zarejestrowanym związkiem wyznaniowym, póki co i nie wiadomo, czy będą. A gdyby teraz zaangażowali się w taką akcję, to raczej owego uznania by nie dostali.
21-01-2013 23:58 
 Ocena 1 na 1
Mathematician (205 punktów)
Pastafarianie powstali żeby walczyć z próbą nauczania kreacjonizmu w szkołach,
więc nie obca im walka z około religijnymi absurdami

Na walkę z 'obrazą uczuć' można poczekać, aż zostaną oficjalnie uznani i wtedy
mogą domagać się szacunku dla swoich przekonań.
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Ustawodawcy bardzo dobrze się ustawiają z jedynym słusznym kościołem. Wszyscy po kolei od chyba dwudziestu lat. Konkordat i inne cuda nie widy. Ustawodawca nie zmieni zdania jak nie będzie w tym widział korzyści.

Poza tym nie sądzę, żeby to było niezgodne z doktryną pastafariańską.

Jakby się udało zarejestrować pastafarianizm to już byłby wielki sukces. Nie mówiąc o tym jakby się udało wygrać komuś jakąś sprawę o znieważenie uczuć religijnych. Chociaż te chyba musiałaby wszczynać prokuratura, a prokuratura to prokuratura... bez kopniaka ze strony mediów nie bardzo działa w takich sprawach.

"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365